Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. sep 2004 14:10

MAYCHI, JAZ SEM ZA!! Brokola tudi meni so všeč sladkarije, vendar mi le te ne predstavljajo dnevnega obroka, testenine pa mi niso nevem kako všeč, da bi jedla samo testo s kečapom... ali pečeno testo na tak ali drugačen način pa raje ne, ker se verjetno ne bi mogla upreti prepovedanim dodatkom. Zato raje na ta dan pojem kakšno juho ( zelenjavno ali z govejo z zakuho ). Jedem podobnin kruhu pa se raje izogibam, ker so razlog za nastanek odvečnih kg. No saj imam tudi sladkarije rada, vendar ne tako kot kruh vseh okusov in oblik z raznimi dodatki. Njam... Ne vem pa, kako bi končala pri drugi vrstici čokoladne tablice??!! No z vsemi temi težavami se spopadem tako, da si kupim majhno čokoladico za nagrado na Oh dan, in vedno sproti, kar se mi pač tisti trenutek najboj dopade ( torta, pecivo, ...), nikoli ne kupujem sladkarij preostale dneve, ker bi imela poln element, ki bi čakal na "dovoljeni " dan, da ga ispraznim. Najraje se izognem tudi policam v trgovini, da se ne mučim preveč z razmišljanjem o okusih vseh dobrot. Razen na OH, ko si eno od njih izberem. Včeraj sem celo razmišljala, da bi pekla doma, verjetno to ne bi bilo najbojle. Je že res, da imam voljo in jasno zastavljen cilj, določena je tudi pot k cilju, zato bi rada vstrajala na najkrajši poti ki vodi k cilju. Predvsem zato ker vem kako težko je proti koncu diete, ko se že vsega naveličaš, teža stoji in razmišljaš samo o pregrehah....Se kar bojim tega časa, upam da ga v tem krogu ne bo :) No pa me je zaneslo že čisto v filozofijo :) Lp, Držte se najkrajše poti, če pa skrenete s te poti, pa naj bo to bližnica! Rožica

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

24. sep 2004 14:16

Živjo punce!!!!!!!! A ni lep deževen dan? Povejte mi, a tudi ve tako uživate kot jaz, ko si ne morete kaj, da ne bi stopile po poti domov vsaj v eno lužico?!?!?! ... Danes imam sadno zelenjavni dan, tudi jutri ga bom imela, toliko da se moje telo pred resnim začetkom prečisti, v nedeljo pa bo moj 1. B dan. Moja motivacija so hlače, ki jih nisem oblekla že od 1. letnika srednje šole. Če mi bo uspelo, da jih po koncu 90 dni vsaj stlačim nase bom zelooo vesela. Jutri bo na vrsti juhica iz brokolija in sadje ter sok grenivke. Oh, za nedeljo pa res ne bo problem. Vsaj pri nas je ob nedeljah vedno tudi meso. In k sreči to nedeljo kuha moja mama, tako da vsaj prvi dan ne bo prevelikih skomin. Lars, mojemu dragemu gredo že lasje pokonci.. si namreč ne zna predstavljat jesti meso brez krompirja. Z vitaminskimi dnevi mu res ne mislim težit, vendar sem mu že dala na znanje, da naslednje tri mesece hujša napol z mano tudi on. Tudi njemu malo discipline ne bo škodilo. ČE JE VOJSKA JE VOJSKA ZA VSE, a ne punce?! ;-)) Lep vikend želim ter vsaj 1 kilco manj vsem. Matisa

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

24. sep 2004 15:24

Hojla vsem! Šele zdajle sem imela malo časa pregledat, kaj ste kaj napisale. Sy, res je, da ni v drugem krogu toliko motivacije in tudi veliko več nediscipline. Ampak en cilj si moraš najti. Danes imam divji dan v službi, pa hlače me tako tiščijo, da je že to motivacija. Tiščijo me, ker sem nekam napihnjena danes. Zgleda da PMS. Pa bo že. Danes je vitaminski dan in hčerka je zadolžena za kosilo. Imeli bomo pečenega zajčka, pa veliko zelenjave, pečene v pečici in skleda solate. Mesek bo na jutri počakal, zelenjavo in solato pa bo mami lahko jedla. Dekleta, lep vikend vam želim, s čim manj skušnjavami. LP

JM  

član od: 13.9.2004

sporočila: 4

24. sep 2004 15:34

ŽIVJO PUNCE! Jaz sem na dieti šele 5. dan ampak se počutim krasno. Včeraj se jedla samo sadje (2 banani, eno hruško, nekaj sliv in malo lubenice). Pijem tudi veliko, tako, da mislim da bo kar v redu. Imam pa eno vprašanje: če pri kosilu ješ kuhano zelenjavo (nap. zraven zrezka na žaru na B dan) lahko tudi solato poješ ali ne? Lep pozdrav, pa hvala za odgovor. MJ

JM  

član od: 13.9.2004

sporočila: 4

24. sep 2004 15:37

ŽIVJO PUNCE! Jaz sem na dieti šele 5. dan ampak se počutim krasno. Včeraj se jedla samo sadje (2 banani, eno hruško, nekaj sliv in malo lubenice). Pijem tudi veliko, tako, da mislim da bo kar v redu. Imam pa eno vprašanje: če pri kosilu ješ kuhano zelenjavo (nap. zraven zrezka na žaru na B dan) lahko tudi solato poješ ali ne? Lep pozdrav, pa hvala za odgovor. MJ

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. sep 2004 15:56

JM seveda lahko ješ tudi solato! A vas tudi tako daje to posedanje po hiši? Jaz samo mislim in gledam na uro kdaj bom spet lahko jedla . Brez skrbi Maychi saj je šele 16.00 zvečer se bom že zamotila, če ne drugače pa s TV! Lp, Rožica

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

24. sep 2004 16:23

Zanima me kako je pri vas s kavo? Zame kava brez cukra in mleka ni kava. Zdaj sicer vsako jutro bijem boj sama s sabo ampak mleka ne dajem več v kavo. Sladkor pa še vedno, ker kava brez mleka še gre ampak brez cukra je pa mučenje in ne užitek. afrodita

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

24. sep 2004 16:28

Zdravo punce! Od včeraj vas je bilo pa toliko že na foromu, da imam kar precej dela z branjem. Tudi jaz sem malce zaspana na tale tih deževen dan, no mogoče pa bo noč malo bolj žurerska, ha ha. Brokola: seveda se čokoladi nisem odrekla čez noč, na srečo se mi je spremenil okus za sladko. Ponavadi mi "cukr pade" po kosilu in moram takoj pojesti nekaj sladkega - to je bilo pred dieto. Dosti je bilo, da se pojedla kakšen piškot ali sadni jogurt. Sedaj pa si po kosilu včasih privoščim kavo z mlekom-to je moja pregreha. Čokoladi se je težko upreti, vem, ta problem rešujem tako, da je ne kupujem oz. si jo privoščim le, ko si jo res želim. Glede Hot iron-a: res je, da je obremenilen za telo takrat, ko se z njim začneš ukvarjat po dolgi neaktivnosti ( če se sploh nič ne ukvarjaš s športom). Priporočjivo je, da mesec prej začneš z lažjo aerobiko ( taka, da ti poviša srčni utrip) ali kakšno drugo obliko rekreacije ( sama hodim trikrat tedensko na bližnji hrib ). Na Hot iron bom šla ravno s tem namenom, da si utrdim telo. Prejšnje leto sem hodila 2-krat tedensko in že po mesecu dni opazila razliko na obliki telesa. Verjami, da pomaga pri preoblikovanju telesa, kilogrami pa bodo tudi šli dol, ker se bomo pravilno prehranjevale. Meni osebno več pomeni, da se mi izboljša oblika telesa in struktura kože, kot pa izgubljeni kilogrami. Čapa, čestitam,za izgubljene kilograme, zdaj moraš že prav fajn izgledati, oh, kdaj sem imela jaz toliko kg...naj pomislim, uf 5 let nazaj. Vesela bom vsakršnje izgube teže, samo, da se bo kaj premaknilo. Sy, hvala za spodbudo, veliko mi pomeni, da prebiram ta forum in da smo skupaj v temu, punce. Tudi jaz ti želim, da ti uspe. Lp pa lep petkov večer vsem! Anja

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. sep 2004 16:34

Afrodita jaz pijem kavo brez mleka, sladkano pa z natrenom. Se navadiš okusa verjemi. Če pa grem ven na kavo ne kompliciram, naročim si kavo z mlekom in natren-obvezno! Ker ne maram čiste ekspres kave. Rožica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. sep 2004 21:25

Dober večer! Rožica, super, da si za. Res sem mal pozna, ampak upam, da si se držala, jes sm se (za večerjo 2 nektarini-sem bila cel dan na sadju!), čeprav je zdaj malo težko, ampak pijem metin čaj (za pomiritev, pa bo! Punce, saj ni tako težko piti kave brez sladkorja in mleka. Moraš se sam prepričat, da je ful dobra. Jaz takšno pijem že 3 leta(najmanj), pa verjamite, da ne ravno v majhnih količinah. je pa res, da če si jo kuham sama, sploh ne skuham močne, je manj grenka, v kavarni pa tud vedno zatežim, da mi spustijo v kavo več vode (tam, kjer me poznajo, že točno vedo, drugi pa mal čudno pogledajo, pa kaj za to pa so tam, da ustrežejo željam gostov). Slončica, vidim da imaš isto vrsto rekreacije, kot jas (hoja na bližnji hrib). Jaz sem bila danes zelo slabe volje, ker nisem mogla it, zaradi dežja. Pa saj bo jutri boljše vreme-upam. Kar tako naprej-dobro se giblješ, preznojiš pa še tiste mišice delajo, katere morajo-vsaj pri meni. Tolažim pa se tudi s tem, da je boljše biti na svežem zraku, kot pa plačevat za kakšno aerobiko ali kaj podobnega. No, dosti je bilo za danes. Verjamem, da ste vse bile pridne, da niste delale prekrškov, če pa je bil slučajno kakšen, se pa ne sekirat, ker se tako ali tako ne bo nič poznalo, samo še večje veselje bo za hujšanje. Lahko noč, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti