Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. feb 2005 18:17

Živijo. Punce ne se razburjati, no. Se strinjam z Marjetko cvetko, če smo na dieti se je pač nekaterim stavrem pač potrebno odpovodeti, saj ne da imamo preveč kilogramov zaradi "preveč vnetega" vdihavanja zraka, a ne? No malo heca....določenim stvarem se je potrebno odpovedati ampak tudi ne popolnoma (to mislim predvsem maščobo), ker je le-ta tudi potrebna za boljšo prebavo, je pa potrebno uporabljati oljčno olje (priznam, da si tudi jaz včasih na testenine ali pizzo dodam žličko kisle smetane). O tem, katera živila spadajo v katerio dan, je bilo že tudi toliko napisanega, da bi lahko izdali knjigo....Je pa res najlažje, da se držimo tistega, kar piše v knjižici (jaz niti pomislim ne, da bi mleko oz. jogurt jedla kot nevtralno živilo...) Najlažje vam bo, da vso tisto zelenjavo, ki ni posebej opredeljena uporabljate kot nevtralno (in pozabite na tisti paradižnik, ohrovt in ne vem, kaj še vse, ki je napisano pod B dan, ker je to samo kot primer kaj lahko jeste ob mesu). Drugače si pa poglejte to stran, ki je bila že velikokrat posredovana, kjer so vsa živila in za vsa napisano, koliko vsebuje B, OH in maščob. http://members.lycos.co.uk/daciofit/kcal/kcal.php?abc=&o lede Š se pa držite, tako kot je napisano, ker ni nikjer posebej opredeljene skupine Š!!!!!, ker je to kompleksen OH. In za konec, da vsa še malo "zmedem"....Montignac je dokazal, da se OH in Š prebavljata enako dolgo in jih lahko zato jemo skupaj in ne ločeno tako kot v tej dieti. Lp, maychi

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

24. feb 2005 18:54

Hojla, drage moje, vas kar mal pogrešam No jaz sem vredu in zaenkrat večjih problemov nimam. Sem si pa zadnjič zaželela en velik lososov file in matej mi ga je kupil in doma tudi pripravil. Najprej sem ga začela jesti z vso slastjo, pol pa zmeri manj, vam povem, da sem ga samo pol pojedla pa še to sem skori bruhala na koncu. In tudi nasplošno mi ribe ne pašejo. Drugače, pa imam en obrok tako kot je matej (po dieti) in en beljakovinski, se pravi mleko ali pa kakšen jogurt in siri. Pa tudi čokolade ne morem prebavlat več, sem prva dva dni obvezno kej malga čokolade pojedla, sam mi je blo pol kr mal slabo, pa tudi ena kila se mi je pokazala več. No zdej pa čisto nič več čokolade ne jem pa tudi kile stojijo (samo zaenkrat seveda) Ve pa vse pridno pišete pa hujšate. Kolk ste pridne. lepo se imejte nalin

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

24. feb 2005 19:44

Zdravo, rožice ! Evo mene nazaj v deželi Štajerski. Glede na ves sneg, ki ga nebo sipa na zemljo, sem danes prvič zavidala vam na obali, Tejčica. Sonce, sonce, ceste suhe..... Pri nas pa prava zima, ki je očitno še ne bo konec. Steznik so mi zmanjšali, grem pa naslednji teden na še eno preiskavo, ki bo dala dokončen odgovor, kaj bodo naredili z mano. Ne morem se načuditi, kako prijazni so vsi tam doli. Kot da ste z enega drugega planeta, Tejčica. Imam pa predpisano mirovanje, le za trebuh in hrbet mora delati vaje. V službo ne bi smela, pa ni šans, da sem doma. Bom že kako. Govorile ste o velikostti obrokov količinsko. Jaz pojem testenin npr. zvrhan globok krožnik. Res pa nimam mere pri solati. Komaj čakam jutrišnji dan, ko bom zobem spet dala konkretno delo. Darcy, saj nisem žleht, če se malo potolažim s tem, da niso moja bedra in "rešilni pas" edina v Sloveniji. Ne vem zakaj, ampak vedno mi vsaka dieta najprej "pobere" moje oprsje, ki že brez tega ni ne vem kakšno. Sedaj jih bom kmallu imela le v sledovih. Ja Lisa, saj pridno delam vaje zanje, o katerih si enkrat pisala. Majč, če ti gre teža tako počasi dol je to znak, da nimaš dosti "viška", ki ga je treba oklestiti. Ne se jeziti. Moj ati pravi, da jeza škoduje lepoti in v jezi rit raste. Tako že dolgo vem, od kod jo imam. Vodni dan bo očitno res zelo voden širom po Sloveniji. Upam, da se nam od vse silne popite vode ne bodo začeli odlagati kakšni kamni. Pa pravijo, da voda še za čevelj ni dobra. Ampak očitno se telo navadi na večjo količino vode, ker, če je ne popijem dovolj, se ne počutim dobro. Glede žličnikov bom upoštevala nasvet in jih bom naredila iz mešanice polnozrnate in normalne moke. Pa brez ocvirkov !!!!!!!! Francka, ta tvoja, da bo WC vesel je pa ta prava. Ko bi le bil. Ampak tistih tvojih -22 kg mi pa še vedno ne gre v glavo. Samo družinski proračun pa tudi trpi, ko si morala zamenjati oblačila. V mojih omarah so oblačila za 20 kg višjo težo, kot jo imam in upam, da jih nikoli ne bom več potrebovala. Pa saj mi hrbtenica ne bo več dovolila. Samo teh manjših bo pa počasi zmanjkalo. Bo šivilja vesela, ko bo spet šivala. Ja, tisto o klasifikaciji živil je včasih res malo zavajajoče. Za koruzo ponekod piše da je OH, ponekod je Š. Jaz jo jem na OH dan. Pa če je prav ali ne. Saj dosti ne morem zgrešiti. Drage moje hujšarice, od dolge vožnje in vsega, kar sem preživela danes sem uničena in moj hrbet mi pravi, naj grem v vodoravni položaj. lahko noč vsem ! marjanca marjanca45

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 19:46

OLE! Kar dajte si duška. Saj veste, koliko kalorij se porabi, ko se človek jezi, pa še kri požene po žilah in to je odlično za spodbudo metabolizma... He, he. Nalin, kako gre pa kaj tebi? Zdaj v teh dveh dnevih sta dve moji prijateljici rodili, obe imata pučki. Pomlad se bliža in vozički so na pohodu. Do takrat pa se zavijmo v toplo odejo. Prijeten večer vsem skupaj, Darchy

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

24. feb 2005 19:57

Samo en kratek pozdravček, berem vas, lepo da vztrajate in da vam padajo kg dol. Sama stojim na teh 74- en mesec že nsiem več na dieti, a se držim sadja in sedja sem ugotovila, da je najbolj da imam samo kosilo- potem kg ostane ista, če jem večerjo poskoči gor, pa kkšn sadn dan, pa gre spet dol. Vglavnem se sučem eno kg gor pa dol- kakor je. Veliko hodim na gore po par ur, pa smučam, pa hodim po ravnem- v glavnem ne počivam. In se počasi psihično pripravljam na drugi krog, res bi bilo lepo izgubiti še deset kg. LP mici_33

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

24. feb 2005 21:03

Me grabi kriza Čez dan mi je uspelo pojest zelo malo sadja (2 hruški za zajtrk in 2 banani za kosilo) sedaj, ko je pa ura že 9 zvečer, pa mi želodec ropota da me že ušesa bolijo. Ampak zdaj pa tud ne grem jest, sem že včerej imela večerjo prepozno. Najbolje, da se napijem vode. Marjanca, ti si danes prišla z belega na zeleno, jaz grem pa jutri z zelenega na belo. Gremo k mojim na Gorenjsko da se hčerkica malo snega naužije. Se bom kar strinjala s teboj glede prijaznosti Primorcev. Jaz sem se sem preselila pred tremi leti in so me takrat in me še sedaj obkrožajo sami prijazni ljudje. Pa tolk sončka je... No, grem kar likat da se malo zamotim do spanja. Mogoče pa se še kaj javim. tejčica

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

24. feb 2005 21:23

Čer! No, pa je vodni dan pri kraju. Kot veste sem "hujšala" po luni. Sploh ni hudo, če ima človek v glavi. Sam enkrat me pa je malo stisnilo, ko smo bili na obisku in so bile na mizi sladkarije, ampak se nisem pustila. Zdaj grem pa itak že spat tako da sploh ne bo več problemov. Spila sem pa komaj malo več kot tri litre, to pa samo zato, ker sem bila na roditeljskem sestanku in govorilnih urah in ni bilo prilike. Ko bi vi slišali kako mi je ravno med sestankom krulilo!!!! Pa lahko noč! kokos

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

24. feb 2005 21:31

joj, zdaj ste me pa nekatere res zmedle. Ker tu v Velenju, ni enega orng resnega fitnessa, takega, kjer bi bili trenerji zraven, sem se odločila, da grem pač pokukat v Celje, kjer delam, in sem našla en fajni studio, kjer imajo vse, od fitnessa do aerobike pa body pumpa in bodyattacka. In zdaj ne vem, česa naj se lotim, dol mam za spravit še tam do ene 6 kg, da bi mela pol okol 52 kg, sm pri tamicenih. Kaj mi svetujete? Nekak mi je sicer mati narava pomagala, da celulita nimam vidnega, sam takrat ga je neki, če stisnem bedrce. Pa ne zdej kera rečt, kaj pa pol hujšaš. Gre se samo zato, ker sem pri tridesetih čist po otroško buckasta in z lepim okroglo izbočenim trebuščkom in konkretnimi bedrcami, pa tudi roke so kr fajn zalite. Torej, vprašanje je zdaj, aerobne ali anaerobne vaje. prosim, pomagajte!!! brittney

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

25. feb 2005 7:50

CAW VSEM. Pa je tukaj petek. Po eni strani veselje, po drugi pa...spet bom v istem prostoru s hladilnikom in štedilnikom...cela dva dni. Pa obiski, pa nakuhavanje za familijo, pa še na forum ne bom mogla skočit da se malo prizemljim. No upam, da bo kljub vsemu šlo. Darchy, hvala za namige: tud jaz se prebijam skoz vse strani prvega dela in drugega, se vedno znova vrača, ker sem to in ono nekje že zasledila. Vsak dan diete prinese kaka nova vprašanja. Tako da, če najdeš kak recept al kaj podobnega, kar z besedo na dan. Jaz si jih tudi zbiram, čeprav imam rinino knjižico. Pač rada eksperimeniram. In če vem, da bom nekega lepega dne lahko probala nekaj kar se mi lušta danes, me to potolaži, da ne posežem po tistem jedilu. Preprosto, meni pa že nihče ne bo rekel, da nekaj NE SMEM...če pa vem, da enkrat v 4 dneh lahko no! Ne želim komlicirati, kje pa. samo mislim, da če je to nek način prehranjevanja, skoraj ni živila, ki ga enkrat v življenju ne b hotel več vsaj poskusit. In če se že matramo in odpovedujemo, na koncu pa ugotovim, da sem ga še po domače rečeno zasrala po čisti nevednosti, nima ravno želenega učinka, ni tako? UH, ne vem imen, ampak super pojasnilo glede aerobike in fitnesa. Žal mi je le, da ne uspem več kot 1x tedensko na vadbi fitnesa. Pri 4 družinskih članih, pa vsak ima svoje aktivnosti žal pridem samo 1x na vrsto Najbrž je primerno vsaj 2x tedensko se pošetno pretegnit...bomo kombinirali s sprehodi, sankanjem, telovadbo, peciklom...bo že. Pa še vesela novica (vsaj zame) neuradno je danes moj 19 dan (uradno 12i, ker sem si pred tem zaporedje dni prirejala kot je prišlo), čeprav kilaža ni ne vem kako se zmanjšala, sem čez tazadnjo vzela dol -2 cm. kile so kar okej. malo bolj me skrbi, tako kot ostale, da je zgornji del še bolj resno vzel dieto, čeprav je bil čist okej...čez prsa in pas se zmanjšal za -3. ampak bom že natrenirala, da se bo vse preselilo nazaj z Juga na Sever . danes imam sadni dan. vipercat, če se ne motim, imava kompanjoko- morsko medvedko po dnevih. Danes je sadni dan- bom poskusila pečene banane. Imate še kaj slastnega na zalogi? lp, tabina

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

25. feb 2005 7:52

BABE, kakšne maškare ste pa ble?!!! Namesto, da bi se zima ustrašla, se je samo razpizdila!! NIČ, še en pust moramo udarit! BOLJ NOR, oz. kot bi določen bend zapel: "bolj močno, bolj na poskok!" Nikomur ne bom govorila, al naj hujša, al ne AMPAK... 52 kg????????? (to je enkrat manj, kot sem jaz enkrat imela-upam, da nikoli več) Brittney in podobne, kako pa to gre? Se zjutraj sploh najdete v postelji? Na Kras vas zaradi vetra verjetno sploh ne pustijo. Ne, že vem! Ko začne pihat se ve po tleh plazite. Se moram opravičit, če se malo pohecam? Pa saj, mene spustijo na smučišče sam kadar ga hočejo razpolovit na dva smučišča. Ker, da vidite kakšen LEP jark naredim. Drage moje lepotičke, imejte se skrajno! Čim več športajte in dihajte, da segrejemo ozračje. Jaz imam snega dovolj. Komaj čakam sonca in toplote in rolarjev in kolesarjenja. francka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti