Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

23. feb 2005 15:05

joj, joj jest ga pa tut vcasih mal mimo usekam! seveda tabina skrobni dan. sej to sem mislila samo zgleda da je se bilo malo prezgodaj zame krompirusa se pece, brez dvoma bo super, saj je to nekaj najbolsega za jest, zvecer pa si jo bom prvic poskusila pogret. upam da ne bo panike lisa hvala za tolazbo. upam da res ne bo nic narobe. :) lep pozdrav vipercat

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

23. feb 2005 16:00

Ojla, Tabina, fuuul hvala za nasvete. Zdajle sem ze posteno lacna, ampak se mi v pecici pece sadje - recept iz knjige... mmmm komaj cakam... izgleda, da imava podoben primer - razporejenost kg.. mene daje trebuh, boki in spodji del hrbta.. noge pa suhe... groza za kopalke - pareo vedno pri roki :)) no letos nocem vec tako :) upostevanje kg tudi mene ne zanima kaj dosti, zato sem si tudi kupila (sva si z dragim) to tehtnico, ker bistvo diete je,d a izgubos macobe in ne misicne mase. Placala sva 24000sit - ja kar drago, je tefalova, iz Bofa. Imas se bolj napredne opcije, ki ti risejo grafe pa tko, ampak meni ta zadosca. Na steno sva si nalepila stenski velik koledar (v spalnici za vrati :)) in do 18.7. sva si dolocila zeljeni tezi. Pol bom pa, ko se bom tehtala, gor vpisovala tezo. Tehtala se bom cca 1x na teden. Glede krem za celulit - ce ze kupujes, potem kupi termogeno kremo, ki jo uporabljaj pred sportom npr. Dejansko custis toploto.. pomembno je , da ko jo naneses, da se zmasiras. zal ti o rezultatih ne morem kaj dosti ovedati, sem zmeraj premalo dolgo vztrajala. mislim, da je masaza in pravilna prehrana kljuc do uspeha (no, zmanjsanja). jaz se niti ne obremenjujem prevec glede tega, saj ga ima vsaka. kaksen solarij pred plazo, pa je malo bolje :) aja, ko sem bila prej pri napacni razporeditvi teze - vceraj je moj dragi stopil prvic na orbitrek in si da gor en trak za okoli bokov in pasu - iz neoprena ali podobnega materiala. Z lastnimi ocmi sem se prepricala,da noro deluje, potil se je pod njim veliko bolj kot drugje... in za problematicne dele telesa se mi zdi tole super.. seveda pa brez aerobnega sporta ne gre dol... sibam na kosilo juhuhuhu Lp, t tiina :)

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

23. feb 2005 16:52

Marina5 in Ikc, lepo, da me pogrešata! Res se že nekaj časa nisem oglasil, res ni časa, vas pa redno spremljam. Sicer pa sem grešil!!! Vzrok: Rok Benkovič! Obvezno sem se moral v soboto ponoči usesti v kombi in s prijatelji iti v Oberstdorf po zlato medaljo(na koncu smo dobili še bronasto)! Če je kdo gledal ekipno tekmo, je sigurno videl skupinico navijačev z zastavami, to smo bili mi(mene ni bilo videti, ker sem presuh, haha)! Na srečo je bil beljakovinski dan, pojedel pa sem dva sendviča, ki sem jih kupil na Petrolu. Drugi dan pa nisem jedel nič, samo pil vodo in kavo! Prevozil pa 1200 km!!! Malo sem grešil, ampak seveda bo treba v petek spet na tekmo! Ja, prav ste prebrali, v petek ponoči spet štart, dva avtobusa!!! Odločil sem se, da bom grešil, malo bom poskusil alkohol, pa kakšna klobasa bo padla, pa bo! Pa se nič ne sekiram, bo pač kasneje namesto mesa vodni dan, pa je! Sicer pa so tu( z zamudo) redni ponedeljkovi rezultati: Po 43 dneh skupaj -13,5 kg, zadnji teden - 2 kg!!! Obseg okrog trebuha -2 cm zadnjih 14 dni, skupaj - 12 cm! Pa veselo naprej ob tej krasni dieti!!! Pa lep pozdrav vsem novim na tej dieti! Glede vodnega dneva : Zame je bil prvi šala mala, komaj čakam drugega!!! P.S.: Danes sem stranki dostavil Rinino knjižico o tej dieti(sem poštar) in sva si imela full za povedat! Tudi ona bo začela z dieto v ponedeljek, se je pa zelo čudila, ko sem ji povedal za moje rezultate, je kar debelo gledala, haha!!! Robi

bosti  

član od: 26.8.2003

sporočila: 17

23. feb 2005 18:03

Pozdravljeni! Danes je moj 50. dan diete,znebila sem se 9,5 kg! Sem zelooo zadovoljna z rezultatom, počutim se super, tudi reakcije okolice so vzpodbudne in pohvalne.Kg bi sicer lahko šli malo hitreje navzdol glede na to, da ne grešim pri hrani, telovadim, pijem ogromno vode...ampak kot pravijo-kdor z malim zadovoljen ni...Res pa je,da je do 1.vodnega dne bilo bolje,po njem pa se kar ne premakne!Bo že!Kot vidim-kar mi je v tolažbo- pa se to ne dogaja samo meni,tako da je ta forum res ena fajn stvar. Zunaj zopet sneži...jaz pa komaj čakam na pomlad!!! Bernarda

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

23. feb 2005 19:24

Hojla Lisa, ti si pa Velika. Jaz jih imam komaj 165. začela sem z 64 kg, danes jih imam 60. Želim si jih pa 54 kot pred več kot letom. Hvala vsem za vzpodbudne besede - res, če ne bib ilo tistih, ki pravijo, da saj se pa potem premakne dol, bi že zdavnaj obupala. Zdaj pa moji obupavajoči možgančki še mičkeno upajo, da se pa le premakne. Verjeno gre počasneje tudi zaradi fitnesa, ampak vseeno... Še enx hvala vsem za vzpodbudo, to se bo tudi v bodoče še potrebovalo ins e še priporočamo. Katera je našla samo dve štajerki tu gor? Uh, še velik več nas je. Danes sem imela sadni dan in sem bila pridna, tako da upam, da me zjutraj bvaga nagradi - saj vem, napaka s tem prepogostim tehtanjem, ampak jez sem obsedena z vago. Pridne bodte, pa zmeraj tak pozitivne. Darchy

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

23. feb 2005 19:32

Hojla! No, danes sem jo že mahnila v službo. Sicer se nisem čez dan počutila najbolje, ampak pravjo da je treba delat! Kosilo mi je uspelo pojesti šele ob 18 uri, tako da ne vem kaj naj sedaj naredim z večerjo. Pa tako sem si želela sladoleda. Za kosilo sem si pa privoščila makarončke z gobicami. Njami njami! Sedaj grem pa hčerkico spravit spat, kasneje pa pridem še malo nakladat. tejčica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

23. feb 2005 20:48

Živijo. U ste bile pridne, bom kar po pravici povedala, da še nisem imela časa vsega prebrati, sem samo preletela. Darchy in Rožica, zgleda da sta vedve preveč meglo "pometali" pod Pohorjem, se je vse na vrh pregnala, je bilo bolj slabo vreme. Ampak smučala sem pa vseeno, v megli, v vetru, v snegu...Ne vem koliko se pa vseeno nisem nasmučala, ker so bile proge bolj tako no, ampak je za to kriv novozapadli sneg...Pa tudi nasončiti se nisem mogla nič Dieta je pa bila teh zadnjih nekaj dni, od kar sem bila na smučanju obupna....dopoldan je še šlo, sem jedla sadje in kljub vsem mojim dobrim namenom mi ni ravno uspelo...najhujše je bilo na sadni dan, ker je bila izbira sadje obupna, na suho sadje pa po nekaj dnevih nisem mogla niti videti več, tako da...Se še odločujem ali bi jutri imela sadni dan ali kar B naprej?! Če ima katera kakšno idejo oz. predlog, naj mi prosim svetuje. Aja kako je pa s težo pa ne vem, se bom jutri zjutraj na tešče stehtala...ampak kg-ji so sigurno šli gor. Aja, opazila sem, da imamo kar nekaj novih, pozdravlejni. In pa bodočo mamico-čestitke še od mene! Lp, maychi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

23. feb 2005 22:35

Dober vecer, Sicer sem vse prebrala, si veliko zapomnila, vendar pa ne kdo je kaj napisal. Tako bom pisala kar brez imen. Tudi sama imam probleme s tem, ce cel dan nic ne jem. Ponavadi si nesem v sluzbo banano za zajtrk in se kaksno pomaranco za malico. Velikokrat se mi naredi, da potem pomarance nimam casa pojesti in domov pridem SESTRADANA! Vendar to se nekako zdrzim in ni dam v usta NIC. Najhuje mi je, ce imam kosilo bolj zgodaj in potem je popoldne prevec dolgo. Ker sem ugotovila, da se zvecer veliko tezje discipliniram, raje popoldne pojem kaksen kos sadja (ne glede na dan - B, OH...) in potem imam slabo vest zaradi malice in se za vecerjo lazje zadrzim. Je pa tako, za kosilo in za vecerjo se vedno najem do sitega! Tudi ce so vecerje obilnejse od predpisanega! Prevec dobro se poznam in vem, da bi drugace jedla druge, res prepovedane stvari. Recimo danes, imela sem OH dan in pojedla ostanek omlete z gobami se za vecerjo. Tudi priblizno ni bilo polovico kosila, ampak kljub temu, da smo imeli obiske, sem se zadrzala in nisem pojedla niti enega piskota in popila nisem niti kozarca vina. Vceraj pa sem tudi za vecerjo pojedla veliko riceta in niti slabe vesti nisem imela. Malo sem hecna, saj vem, ampak ce se za obroke ne najem do sitega imam nekako obcutek, da imam se nekaj "v dobrem" in takrat je res velika nevarnost, da bi se lotila vsega kar je trenutno pri roki. Verjetno bom zato zgubila manj kil ampak ni hudir, da bi do poletja zgubila visek. Takole je Tiina, ce imas suhe noge je res super. Kaj meni pomaga suh pas, ce bi pa rabila kopalke cez moja tolsta kolena. Sicer pa, se nisem srecala zenske, ki bi bila s svojo postavo zadovoljna. Ni panike, oblecena sem se kar OK, sleceni pa se mi vidi, da sem ze malo zamortizirana :o)). Bobby, v zivljenju rabimo tudi zabavo in, ce bos malo praznoval in se zabaval ter namenoma gresil, nic hudega. Manj frustracij bos delezen kot pa ce bi cutil, da se necemu odpovedujes. Je pa prav, da bos naslednji dan "pokoro delal". Cestitam za izgubljene kile in cm. Dve nekako obupujeta, Lisa in Darchy? A je tako? Hej punce, ce bi imeli preko 100 kil, bi jih v tem casu sigurno izgubili vec. Vidve nic ne obupujta in gotovo bosta na koncu zadovoljni. Vaju pa cisto razumem, ko se jezita, ker se kile ne premaknejo nikamor. Ceprav se ne morem pohvaliti koliko sem ze shujsala, pa sem v taksnih momentih vesela, da se sploh ne tehtam. Povem pa vam, da imam obcutek, da sem shujsala ene 30 kil :o) - tako dobro se pocutim!!! Kljub temu, da sem se posteno ritasta in "krepko grajena" pa se mi je samozavest zelo dvignila in pocutim se cisto drugace. To pa je res najbolj vazno, a ni tako?!!! Pogrevanje krompirja so odsvetovale nase babice in mame. Menda naj bi bil pogret krompir strupen. Ko sem kot mlada punca zivela v tujini, sem se prepricala, da temu ni tako. Ze 20 let ga pogrevam tudi sama in nikomur se ni nic skodilo, se mi pa zdi, da ni tako okusen kot sveze skuhan. Jutri je sadni dan in danes sem nakupila zalogo sadja in zelenjave. Zajtrk, malica, kosilo (ananas, sem ga ze narezala in dala v plasticno posodo, da ga bom pojedla v sluzbi) in malica bodo sadje, za vecerjo pa si bom privoscila paradajz, kumaro in cebulo!! Bom smrdela ko en tavelik, ampak zvecer pac lahko, ane?! Spet pisem kot bi s tem sluzila, ampak vam tukaj lahko tezim, drugim raje ne utrujam. Tudi sama se veselim vodnega dneva (v torek mislim) in obcutka naslednji dan. Zdaj naj pa zakljucim Pridni bodite in naj vam kile kopnijo kot spomladanski sneg Lahko noc! Marina5

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

23. feb 2005 22:55

Čao mačke! Mene pa zanima, če se dosledno držite tega, da na B in Š dan jeste za večerjo isto kot za kosilo? Meni to nikakor ne uspe, ker v službi hodim na kosilo okrog 12h v menzo. Ker je izbira kar velika, se skoraj vsak dan da izbrat kaj takega, da paše v jedilnik. Npr. danes fižolova juha in riž s paradižnikovo omako. Domov pridem od 17-18, potem pa si naredim kaj iz tistega dneva. No danes mi je mami naredila gobovo juho in kuhan krompir. V menzi je blo verjetno notr tud nekaj moke oz. prežganja, doma pa tega že dolgo ne dodajamo več. Ampak se mi zdi to boljš, ko pa do 18h čakat na prvi pošten obrok, ker potlej tud 1 teden ne bi zdržala take diete. Ko je tolk govora o črni kavi, tudi jaz počasi razmišljam, da bi blo dobro presedljat iz nesladkane kave z mlekom na črno kavo. Tabina - če tehtaš med fitnesom in aerobiko tnz (trebuh, noge zadnjica), ti jaz priporočam fitnes. Sploh sedaj med dieto, vsaj pri meni se je v preteklosti fitnes veliko bolj izkazal. Ko se boš vpisala, ti ponavadi dajo osnovni program za 1-2meseca. Načeloma imaš najprej ogrevanje na biciklu, steperju, orbitreku. Potem delaš vaje na napravah. Začneš z deli telesa, ki so najmanj problematični, do tistih, ki so najbolj. Ponavadi končaš s trebušnjaki, ipd. za hujšanje ti da piko na i še 10-30 minut na biciklu, steperju, orbitreku, veslanju. Takrat kar teče dolj od tebe. Pri aerobiki je pa vse odvisno od voditeljice - kakšen tempo drži ipd. Ponavadi samo šopajo tempo in dobivaš samo na kondiciji. Meni se zdi to bolj za ohranjanje lepe postave, kot pa dejansko za preoblikovanje telesa. Vsaj pri meni se niti slučajno tolk ni poznalo, kot pri fitnesu. miranda05

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

23. feb 2005 23:03

Otrok spi, lubi je nahranjen, kosilo za jutri pripravljeno in spet imam čas za računalnik in za vas. Naj povem da sem grešila! Glede na to kako pozno sem imela kosilo (18 ura), mi ni zneslo da bi večerjo lahko pojedla pred 20 uro. Sladoledu se pa seveda nisem mogla odpovedat. In tako sem večerjala ob 21 uri. No, upam da ne bo velike škode. Sem hotla pojest še četrto kepico (spet bi bil to greh), pa je nisem več mogla! Včasih sem celo litrsko banco zmazala kot za šalo (pa še priznat upam). Jutri pa bomo spet veselo mlatl sadje. Marina5, me veseli da v torek ne bom edina na vodnem dnevu. Jaz imam prvega. Zaenkrat se ga še ne veselim ampak trepetam. Bom rabla malo vzpodbude. Hvala bogu da je med tednom, ko so dnevi itak prekratki. No, bom nehala jamrat in se odpravila na zasluženo spanje. Pa vsem lepe sanje! tejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti