Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

23. feb 2005 8:20

Orhideja, čestitam za lep uspeh! Jaz sem trenutno sicer v drugem krogu, prvi krog pa sem zaključila lani enkrat junija. Takrat sem po 3MD nadaljevala z ločevanjem, sadnimi dopoldnevi, skušala pa sem se držati tudi pravih presledkov med obroki. In dokler sem to upoštevala, je bilo vse tipi top, čim pa sem parkrat jedla nepravilne kombinacije ali pa prehitro po obroku zaužila kaj iz druge skupine ali npr. sladkarije, sem pa hitro šla kako kilo gor, tudi po 2 naenkrat. S sadnimi dnevi po takih kiksih sem ponavadi stvar spet spravila v red. Tako da sem do konca leta ostala nekje na kg, ki sem jih imela ob koncu 3MD+2kg. Zato ti svetujem vsaj tole: SADNI dopoldnevi, LOČEVANJE pri večini obrokov, dovolj časovnega RAZMIKA med posameznimi obroki, občasno pa je dobro imeti tudi SADNI DAN preventivno, sicer pa obvezno po kakih pretiranih odstopanjih od prejšnjih pravil. Boš pa tako sama videla! Res pa je tudi, da smo različni in morda se tebi neločevanje ne bo poznalo. Poskusi in ne pozabi preveriti naslednji dan na tehtnici . Meni je ločevanje postalo prava avantura in pravzaprav eksperiment na sebi! Isto svetujem tudi tebi, saj si se v teh treh mesecih najbrž že veliko naučila in se boš še... No, tudi vodo še naprej pridno pij in poskrbi za redno telesno vadbo (če slučajno še nisi). Le pogumno naprej! Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 23. feb 2005 08:44:52

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

23. feb 2005 8:46

Živjo vsem ta starim, ta novim, pa tudi "prekaljenim" kot je Ben. Vidim, da je najboljše nič mislit, se držat jedilnika, nič kombinirat, čeprav smo na to bili navajeni, pa gre. Zdi se mi, da se Boby ni nič oglasil (ponedeljkovo tehtanje). Marina5, tudi jaz sem opazila, da je boljše, da ješ ali krompir, riž, ali podobno, kot pa ričet ali kaj bolj tekočega, te bolj nasiti. Morska medvedka, meni se zdi, da ribe pa sir in jogurt ne gre skupaj na B dan. Ne sme se mešati med seboj različnih stvari. Ali imam prav? Ben, kako si se držal glede prehrane po 3MD. Ali si še ločeval ali kako? Zaupaj nam. LP Mateja. lkc

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

23. feb 2005 8:59

Živjo! Čisto na kratko! Potrebujem eno informacijo, od tistih, ki ste že naročile novo knjižico. NO, tudi jaz sem jo, nič ne bom čakala kakšna bo, ker bo itak prav prišla, pa tudi strošek ni nevem kako gromozanski. Naročila sem jo približno 14 dni nazaj. Zanima me, kdaj dobimo položnico za plačat, a mislite da je nebi mogla že dobit, al šele marca????? Povejte, jo je katera že dobila. Ker če sem prav razumela, dobimo položnico prej, knjigo pa šele marca???????? Prosim, razjasnite mi, da ne bom sitnarila v uredništvo. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

23. feb 2005 9:24

Dobro jutro! Tole sem našla na forumu in so različne ideje za beljakovinski dan, upam, da bo še katermu prišlo prav, vsaj meni je Beljakovine -piščančje prsi + solata + jajčevec -solata + lahki poli(20dag) -puranji zrezek + popečen radič -50 dag mešane zelenjave + 1o dag sira + žlica parmezana -grška solata (parad.,kumara,čebula,paprika,feta,olive,jogurt) -mesna solata+juš.zelenj.+čebula+paprika+parad. -piščančji ražnjiči(3kom)+solata -porova enolinčnica s piščančjim šinkom -piščančja bedra z bučko(3 čebule,bučka,paprika)+solata -govedina(40dag) + zeljna solata -piščančji paprikaš (3 pišč. Stegna, brez kože) -bržola + zelena solata -svinjski kotleti(2) s čebulno omako (2 čebuli, gorčica) + kislo zelje -špinača z jajci ( 2 kom, ali hrenovka, ali kos mesa, ali pusta skuta) -piščančji burger z zelenjavo + solata -jajčna omleta (20dag zelenjave, 2 jajci ) + solata -puranji zrezek z blitvo + zelena solata -sataraš (1 čebula, 1 paprika, 2 parad., 2 jajci) -golaževa juha (4odag mesa,čebula,paprika) + solata -solata s tuno -solata z jajci -morski sadeži (40 dag) + solata -piščančja obara -solata (20dag brst.ohr.,20dag cvetača, 20 dag brokoli) + pišč.bedro ali sir -solata z ribo(tuno) 1mehka,1radič,15dag rukole,pest kalčkov,redkvice -svinjska rebra (50dag) + solata -pečena postrv + solata Barbolinka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. feb 2005 10:20

Rožica, tudi jaz še kar čakam na položnico! Sem tudi že razmišljala, po kakšni ceni mi jo mislijo poslati - saj je marec praktično tukaj. Imam pa eno vprašanje - po prvem vodnem dnevu moje kile stojijo. po pol kile niham gor in dol in to je vse. Koliko časa to obdobje traja - da se psihično pripravim? Zdaj že razmišljam, če kaj delam narobe. Grešim ne, običajno pa sem po kosilu tako sita, da komaj kaj pojem zvečer. (če zmanjšam kosilo, sem pa lačna, da kar iščem, kje je kaj). Iz krompirja in pogrevanja delamo famo menda samo Slovenci. Drugod krompir mirno pogrevajo in nikomur ne škoduje. Je pa vprašanje, kako je pripravljen - kakšen pražen krompir je pogret res slabšega okusa. Lisa

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. feb 2005 10:24

SONČEN POZDRAV S ŠTAJERSKE PRESTOLNICE VSEM SKUPAJ! tehtnica se končno malo zganla. pa čeprav sem se včeraj na B dan pregrešila. zaluštale so se mi napolitanke, ki jih drugače sploh ne aram kaj extra. pa ko tamala ni gledala,s em hitro eno kocko v usta vtaknila. pa pol še eno ..saj me malo sram... pa pol me mož kregal, kaj sploh hujšam, če nisem karakter.... smrk. res je da ne sšpadam med zelo okrogle. posebej ne odkar sem lani končala prvi krog diete. tokrat grem s počasnimi koraki naprej, ker nočem prevelike kože ipd. a mate vi tud težave s takimi zadevami- pa zakaj sploh hujšaš??? komaj sem se prebila skoz vse te strani. Vipercat, a sem se jaz usekala al pa imaš ti kot jaz danes Š dan, a? javi kako bo ratala krompiruša, jaz je še nisem jedla. danes imam za malico okrog 12h sojino mleko s kosmiči, popoldan pa kremno zelnjavno juho (krompir, por, brokoli, korenje, pa kake začimbe). VOK- jaz sem si kupla tefalovega, ko je imel SPAR ponudbo za točke. sicer je zelo zelo fajn za rokovat, posebej zdaj kiham v glavnem v njem. moti me le to, da nimam zraven pokrovke, pa nekaj simuliram. ampak...tud to bo. sem ugotovila, da se jo kupi posebej. me veseli, d aje kod načel temo kave. sem brala, pa me kr sram postalo. sem tožla kako ne morem pit kave brez mleka in sladkorja. sem jo čist nehala pit, pa zarad prebave sem na tešče spet začela..ampak z natrenom... pa ... okej, bom jutri probala tud brez tega. kaj pa kompot jabolčni tud to kuhate popolnoma brez sladkorja?? saj en vem katera je kaj pisala.... tud jaz imam probleme. hujšam v glavnem v zg. del telesa, stegna in tazadnja ostajajo. moralo bi pa bit obratno. sem si omislila fitnes, pa ne vem, če je to TO. vidla sem sicer, da obstaja aerobika ki poudarja posebej stegna trebuh in tazadnjo. a ima katera kake izkušnje katera rekreacija primerna dokler nam zuima kaže zobe (potlej me moj pecikljot že čaka v nizkem štartu). pa z interneta vlečem dol neke posnetke aerobike, vaje pilates idr. imam doma sicer videokaseto za tae bo, pa mi ni všeč. kak predlog na to temo? ok. sem vam spet nakladala. pa pri takih samogovorih me vsaj nihče ne prekine vmes;) lep hujšarski dan, tabina

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. feb 2005 10:27

glede rinine knjižice. jaz sem si jo naročila ta teden-so rekli, da bodo poslali v začetku marca položnico, po plačilu pa knjigo (ko bo izdana). upam, da sem prav razumela. nisem se poglabljala, imam do potrebne uporabe knjige še 2,5 meseca :( tabina

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

23. feb 2005 11:16

Dober dan! Ja, kaže da bo res dober in predvsem lep, nekaj se sonček kaže vsake kvatre malo. Orhideja, kot ti je že encijan napisala, je po dieti tako da je za zajtrk obvezno sadje, pri kosilu in večerji ločevanje, pa pazit moraš razmik med obroki in veliko pit. Jaz še vedno popijem najmanj 3 litre vode, včasih še kak nesladkan čaj in seveda kavo - to pa na žalost z natrenom. Naroči si Rinino knjigo Naslednjih 90 dni pa bo lažje - tako tudi sama upam in jo težko čakam. Pa pohiti, ker je samo do konca februarja za 1.000 SIT cenejša torej stane samo 1.980 SIT. Rožica, po moje pride položnica ta teden, vsaj rekli so da konec februarja. Vsak dan čakam, ampak do danes je še ni bilo. Mejte se in uživajte na snegu!!!! kokos

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

23. feb 2005 11:23

HOj Lisa in tabina! Ja, jaz sem razumela tako kot ti Tabina. Moti me le to, da če bo knjiga marca na policah, kdaj bodo jo pa potem nam poslali. Bo pa že. A je mogoče že katera dobila položnico? Sem tečna. A ne? Ne vem, zakaj sem se danes zapičila v to knjižico. Mogoče zato, ker me grozno zanima kaj so napisali...!??? Uživajte v lepem počitniškem dnevu! In izkoristite dober sneg, če vam čas dopušča. En smučarski pozdrav. Rožica. p.s. Maychi, jaz ne morem brez smučk. Saj malo pavze pa tudi moram imet med učenjem. A ne? Ti pa zavidam, ker si lahko cel dan na smučkah in predvsem, ker imaš izpite mimo. Vendar ti vseeno iz srca privoščim, si si zaslužila. Uživaj!! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Barbolinka, te ideje so v bistvu povzetek naslovov receptov, ki so v Rinini knjižici 90 dnevna dieta. Če ti še manjka idej, ti priporočam, da si jo priskrbiš, ker je v njej recept za prav vsak dan diete. Če pa ti predlagan recept ne ugaja, je le temu dodan še en predlog za določen dan. TOREJ OGROMNO RECEPTOV!!!! Drugače pa lahko na tem linku najdeš povzetek za vse 4 dni: http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=12487& Kokos, tudi jaz kot si verjetno opazila, neučakano čakam. :) Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 23. feb 2005 11:33:23

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

23. feb 2005 11:55

joj, joj jest ga pa tut vcasih mal mimo usekam! seveda tabina skrobni dan. sej to sem mislila samo zgleda da je se bilo malo prezgodaj zame krompirusa se pece, brez dvoma bo super, saj je to nekaj najbolsega za jest, zvecer pa si jo bom prvic poskusila pogret. upam da ne bo panike lisa hvala za tolazbo. upam da res ne bo nic narobe. :) lep pozdrav vipercat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti