Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

22. feb 2005 17:53

hvala za odgovor, imaš prav, to je verjetno začetni entuziazem brittney

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

22. feb 2005 18:31

Da vam povem kako "dober" krompirjev golaž sem si danes naredila!!! Nameravala sem dati notri sladko papriko, primem kozarček in potolčem po njem da bo šlo fino ven. In kaj ugotovim? Da sem notri stresla poper!!!!!!!!! Na srečo je bil v zrnju, tako da sem ga nekaj lahko pobrala ven (za par žlic), ampak vsega pa ni bilo mogoče. Po celem stanovanju je dišalo po popru. Oba z lubijem sva mogoče skupaj pojedla za 1 porcijo, ostalo je šlo pa v školjko. Katastrofa! Za večerjo si bom tako skuhala kakšen krompirček in ga narezala v solato. No, saj je tudi to dobro. Pozdravljena morska medvedka. Lepo da pridno vztrajaš na dieti. Sedaj ti prav gotovo ne manjka dobre volje, če si na 3MD že cel mesec. Pa tudi izgibljeni kg ti dajejo še dodatno moč. tejčica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. feb 2005 19:47

Evo me še enkrat sem z vami! Glede kombiniranja diet - to ni smiselno. To sem jaz počela, pa ni bilo pravega učinka. In tudi dieto za dieto ni pametno delat. Se organizem ne more tako hitro privadit na nov način prehranjevanja, pol je pa pravi neuspeh. No ja tako je bilo razloženo meni. Vok - jaz sem si ga naročila na TV prodaji. Se mi zdi čist fajn. Meni osebno je bolš lažji, ker lahko hrano "premetavaš" in je ni treba tolk mešat. Pa še neki receptov je zraven in to kr dobrih. Za mano je B dan. Jedla sem bolj malo. Zanima pa me, če je ful narobe, če vsak večer na B dan popijem skodelico vročega mleka. Danes sem jedla golaž z ribe in paprike in solato z jogurtovim prelivom in malo sira - to je bilo kosilo, večerja pa spet mal golaža in skodelica mleka. Se to sme ali ne? Kaj pa na B dan recimo spomladanski zavitek? Gre ali ne? A katera od vas mogoče uporablja natren ali kako drugo umetno sladilo za čaj ali pa kavo? Kako pa je z alkoholom? Naprimer čaj z rumom? Evo, pa imate mal dela z mano. Hvala za odgovore, pa se še kaj javim jutri. Že vidim. Spet bom obsedena s tem pisanjem. Sem zalo zgovorna in tukaj dobim vsaj molo podpore in spodbude, ki je doma nimam. No pa lep večer. Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 22. feb 2005 19:48:34

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

22. feb 2005 20:19

Da povem še statistiko po 1. vodnem dnevu - 5.5 kg (od tega 1.5 kg) na 1. vodni dan oz. - 3 cm cez prsi, pas in boke Sem kar zadovoljna, tudi to je veliko, ceprav bi bilo lahko vec, CE ... Meni se ze pred 1. vodnim tehtnica sploh nikamor ni premaknila, tale - 1.5kg na vodni dan pa pomeni, da bo ze jutri verjetno rahel +. Sicer logicno,ampak nic kaj za motivacijo... Se dobr, da je tok pozitivnih misli tukaj na forumu!! morska medvedka, a sva skupaj zaceli na 24.1.? Tejcica - pocutje ob koncu vodnega dneva je bilo normalno, brez glavobola, brez vrtenja v glavi ipd. Aja, pa 2 kavi iz avtomata sem pozabila omenit. miranda05

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. feb 2005 20:39

Hojla! MM(Morska medvedka),upam,da boš kmalu MD(Morska deklica)! Alkohol je med dieto strogo prepovedan,Skodelico vročega mleka pa mislim,da lahko spiješ na B dan,če ti paše. Razni zavitki,bureki in štruklji niso najbolj primerni za našo dieto,razen če jeste samo nadev. Kavo in čaj se pa navadi pit brez dodatkov.je bolj zdravo,kot pa tista umetna sladila. Brittney,tudi jaz mislim,da je zdajle najbolje,da se držiš 3MD.po končani dieti si pa le privošči kakšen lunin post. Tejčica,tale tvoja prigoda je pa kot zanalašč za tisti forum o kulinaričnih kiksih.Pošteno sem se nasmejala ob branju tvojega sporočila.Pa ne se sekirat,vsaka šola nekaj stane.Naslednjič boš trikrat pogledala,kaj imaš v roki. Mejte se lepo! Marjetka cvetka

Ben  

član od: 4.9.2004

sporočila: 6

22. feb 2005 20:43

Zdravo vsi...dolgo se nisem oglasil ...malo sem pokukal na te vase (nase) strani in vec ali manj se dolocene zakoreninjene navade ponavljajo...lahko bi rekel, da so to ravno tiste navade (cetudi na pogled nepomembne) zaradi katerih smo tukaj zbrani. Opazil sem, da je najhujsi problem kako piti kavo. Za vecino je to slaba navada (bila je tudi moja), da v resnici ne pijemo kavo temvec mleko in sladkor....no ja pa se malo po kavici ima okus vsa zadeva. Da ne bom nakladal...najprej se bom pohvalil...dal sem skozi 3m dieto (zares dosledno po navodilih) in sedaj so minili od konca diete trije meseci. Vsem v spodbudo...shujsal sem brez tezav dobrih 20 kg....in od tkrat dalje niti grama vec ne dol ne gor...fantasticno...moj odnos do hrane se je drasticno spremenil...na zacetku sem mislil da bom postal nekaksen "frik" in da bodo potem tezave s prehranjevanjem...ravno obratno...ugotovil sem, da sem imel vecje tezave prej ko sem jedel vse vprek in kadar koli. Sedaj imam mir...pocutim se odlicno..krvna slika je b.p. (sem ze bolj v letih) in navadil sem se na red pri prehranjevanju...spim mnogo bolje...gibljem se lazje...in nikoli nisem vec lacen...edino kar se nisem se navadil ...ko primem hlace preden se oblecem imam obcutek, da mi bodo premajhne in sem potem prijetno presenecen..:) Lep pozdrav vsem in pijte cisto kavo, pijte jo pocasi in uzivajte v njeni aromi, posebej pijte mleko (to je obrok v mesnih dneh) in posebej uzijte sladkor sem in tja v obliki tortice recimo... gigu bengili

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

22. feb 2005 21:27

Dober vecer, Morska medvedka, tako kot ti je napisala ze Marjetka Cvetka, umetna sladila so ZANIC. Slabsa kot sladkor. V male mozgane ti posljejo signal, da bo telo absorbiralo OH, za delo se pripravi slinavka in zelo nevarno je, da te popade velika zelja po sladkem. Menda so Amerikanci tudi zaradi raznih umetno slajenih pijac tako debeli. V zacetku se je malo tezje privaditi grenkim napitkom, potem pa se tako navadis, da drugace ne gre vec. Vcasih sem pila kavo z veliko mleka in malo sladkorja. Pred leti sem nehala s sladkanjem in nekaj let pila grenko z veliko mleka. Ob zacetku 3MD si nisem predstavljala, da bom zdrzala s crno kavo, vendar je tudi z mano tako kot z Benom, uzivam v crni kavi. Tako lepo disi in okus je nekaj posebnega. Se bos ze navadila, bos videla! Tejcica, da nisi tistega popra namenoma nasula zaradi moza?? Moja mama je vedno rekla, da ce bi poper res kaj pomagal, da bi zenske iz njega zgance kuhale :o)) Brittney, ce bos prevec "stradala" bo prej prisla kriza in to je dolgorocno zelo slabo. Danes sem lacna ze cel dan!! Zajtrk je bil standarden, ena banana in potem za kosilo ricet. Bil je zelo okusen, ceprav tako zelo "prazen". Domaci niso imeli pripomb, seveda pa je bil njihov zalit z vodo v kateri se je kuhalo prekajeno meso, pa tudi v piskru je nekaj plavalo. Ze dve uri po kosilu sem pojedla eno pomaranco in komaj pricakala vecerjo. Spet sem si privoscila ricet in sploh me ni nasitil. Ne vem, ali je danes taksen dan ali pa me ricet res ne potolazi. Na zadnji skrobni dan sem jedla samo krompir in kislo zelje v solati in sem bila veliko bolj sita. Jutri pa imam OH dan in samo zase bom naredila omlete z gobami. Punce, odlicna je in recept najdete v Rinini knjizici!! Domaci bodo pa dobili lazanjo iz zamrzovalnika :o)). Vecerje jutri verjetno ne bo, ker imam zvecer en sestanek in bom prepozno doma, vseeno pa si bom v torbico vtaknila eno jabolko. Pa se en nasvet "tanovim", ne se dat punce. Tukaj smo vsi na istem ... v zacetku malo lakote in veliko navdusenja, malo kasneje (ko kile stojijo) manj lakote in tudi manj navdusenja, zato pa toliko vec trme! Ce trenutno vsega zmanjka sledi greh, takoj naslednji dan pa se spet vrnemo na stare tire. A je tako punce in fantje? Ne damo se in to se nam tudi vidi. Aja, kupila sem si nove kavbojke in to kar dve konfekcijski stevilki manjsi od mojih sedanjih! Menda sem izgubila ves trebuh, tako me je pohvalil moj potrpezljivi moz. Tazadna in stegna pa so se kar na svojem mestu in komaj cakam, da mine zima in mi bodo pomagali rolerji in kolo. Takole, porocilo sem oddala, zdajle pa se grem razvajat v banjo, ker me posteno zebe v noge. Lahko noc Marina5

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

22. feb 2005 22:37

"Čer vsem skupi! Uf, sem pa potrebovala kar 1 uro da sem le preletela vse strani, ki sem jih spustila. Bolj malo se javljam, saj imam glavo ves čas v knjigah, če ni bilo to, pa bolni otroci, pa pol mož, pa pol spet otroci... Sam" jst se še nekak" držim, ampak nikol ne veš kje te sreča čaka - he,he, he...!! Ben, tudi ti si zaslužiš čestitke! A nam zaupaš statistiko ( cm-je)? gogy

orhideja  

član od: 23.2.2005

sporočila: 1

23. feb 2005 7:34

Ojla! Včeraj sem končala z 90- dnevno dieto in me zanima zdaj kako naprej. Shujšala sem 14 kg in sem prišla do željene teže in ne bi rada spet pridobila težko izgubljenih kilogramov nazaj. Med dieto nisem imela težav in sem se držala jedilnika in se nisem nikoli pregrešila.Zdaj me pa malo skrbi kako naprej.Ali naj še ločujem živila? Če je že katera od vas končala uspešno z dieto, bi mi mogoče lahko svetovala. Hvala za odgovor. Orhideja orhideja

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

23. feb 2005 8:03

dobro jutro vsem no danes imam oh in nameravam speci krompiruso. zanima me kaksne imate izkusnje s pogrevanjem krompirja, saj naj bi za vecerjo jedla isto, tega pa bo cel pleh tako da nameravam samo malo pogreti. kaj pravite na to? kar nekajkrat sem ze zasledila da ljudje krompir pogrevajo, meni pa nekako to ne gre od rok. ali vi to pocnete? vipercat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti