Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 15:51

Hojla, kokos - sploh ni res, da vas ne pogrešamo. Če ne bi bilo vas, ki ste že izgubile velike količine "navlake", me sploh ne bi imele motivacije. Sploh pri takih uspehih, kot jih nekatere dosegate. Jaz si rečem, "če je ona toooliko dol spravila, bom pa še jaz teh nekaj kil"... in potem so tukaj še vsi nasveti, ki sem jih z komajda preletela, koliko je napisanega do sedaj (ampak mi je uspelo), pa vse tiste vzpodbudne besede, ko bi človek že najraje obupal, pa vidi, da se drugim dogaja podobno in da bo bolje. Se mi pa zdi, da ve suhice zdaj malo manj zahajate na ta forum - kar je čisto razumljivo, saj ne potrebujete več toliko podpore kot me "začetnice". Vseeno pa nas le še pridite kdaj pa kdaj pogledat, da vidite, kako nam gre in da z nami delite svoje izkušnje. V veliko POMOČ ste nam. Darchy

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 15:54

Aja, še tole: mislim, da bomo morale organizirati ananasov piknik Yeah, ANANAS PARTY Darchy

Drobtinica  

član od: 17.2.2005

sporočila: 19

17. feb 2005 15:58

Lep pozdrav prav vsem!!!! Kar nekaj časa sem potrebovala, da sem prebrala vse...amapak se je splačalo, saj sem se skoraj podrobno seznanila z dieto. Tudi sama sem se odločla, da jo poskusim in danes imam sadni dan, tako da.... Vseeno pa bi vas rada še nekaj stvari vprašala....V službi imam precej neustaljen urnik oz zjtraj spijem kavo in potem jem samo sadje - ponavadi je to šele po 12 uri. Nimam možnosti, da bi jedla kosilo ob normalnih urah (npr 13ih) amapak pridem domov šele 17, 18 ali še kaneje in potem pojem to, kar je tisti dan na jedilniku. Ali je zelo narobe, če imam samo en obrok????? Verjetno ja, amapak ne morem drugače. Vmes pa jem sadje in veliko pijem. Verjetno se mi bo porodilo še kakšno vprašanje in verjamem, da boste ve vse najboljši naslov za odgovor... Tabina, kje si našla jedilnike oz recepte za določene jedi in dneve???? Lep pozdravček z obale Drobtinica

jaka brolih  

član od: 15.8.2004

sporočila: 18

17. feb 2005 17:04

Tudi jaz se spet oglašam.Danes do pečenega sadja nisem prišla,ni blo cajta tko da se tolažim z jabolki.No kokos jest sem tudi ena tastara,ki je že nehala z dieto,pa sem po treh mesecih še enkrat začela,pa tebi teža stoji a kako?Nalin praviš da si imela 6.2 prvi vodni dan in kakšna je bilanca?Drugače se pa zelo veselim jutrišnega dne,kosilo zrezek,brez mesa bi me bilo konec,pa še počitnice se začnejo,en teden miru.Bodite pridne in USTRAJNE! Klavdija

niki1  

član od: 6.2.2005

sporočila: 3

17. feb 2005 17:42

Hojla, tudi jaz še vedno vztrajam ob psihični pomoči vseh vas, novejših "članic" in "starih prekaljenih mačk". Tejčica midve sva začeli približno isto, če me spomin ne vara, vsega en dan zamika. Se ti že kaj pozna. Jaz se nočem tehtati ampak imam občutek, da mi kakšne cunje naenkrat lepše pašejo kot včasih. Krize hude ni, se držim po pravilih oziroma se poizkušam prilagoditi kolikor se da. Tako kot večina od vas, imam problem s prehranjevanjem v službenem času in improviziram kolikor se da. Grešila (na temle forumu ima tale beseda čisto drugo vlogo kot drugače:):) sem samo enkrat in to en večer. Samo nekaj...potem še malo...potem veliko:( A imate druge tudi tak problem (po moje je to v glavi, tako kot itak vse), da ko grešite nekaj malega potem vam "glasek" reče, da ste ga itak že posračkale in potem gre vame vse od začetka pa do konca in spet od konca do začetka do občutka slabosti. Od hrane, ki jo zbašem itak nimam ne veselja ne užitka, ker samo bašem, kot , da nikoli več ne bom jedla imam pa potem moralca, ampak žal prepozno. No v 3 tednih se mi je to zgodilo , na srečo, samo enkrat in še potem sem se naslednji dan kaznovala s sadnim dnem, 3 porcijami orbitreka in povečano telesno aktivnostjo. Ampak, če pogledam ta kratek čas nazaj pa jem zelo disciplinirano, nič sokov, tudi kruha ne (pri kosilu ga že prej nisem in mi je nesmiselno, da bi ga sedaj) in veliko sadja...ni hudič, da se ne bo poznalo. niki1

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. feb 2005 19:22

Drobtinica dobrodošla med nami! Ne vem katere recepte je imela v mislih Tabiana, lahko pa ti pomagam s temi linki: http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=12487& http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2614 Nekaj stavari sem si urejala tudi sama, če želiš ti pošljem na meil, kontaktiraj me privat. Vendar ne vem, ali se veliko stvari ponavlja, ker sem to počela na začetku vendar ne prav dolgo, ker sem se pač kar hitro privadila na ta sistem. Verjetno pa boš večino tega našla na teh linkih. Jp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

17. feb 2005 20:21

Hoj hoj! Niki1, tudi pri meni zadeva teče kar lepo. Ravno danes sem nase spravla hlače, ki jih že kar nekaj časa nisem mogla zapet. Si pa lahko predstavljaš kako ponosna sem bla, ko mi je moj lubi rekel da že hlapim. Sem bla čist v luftu. Drobtinica, naj ti tudi jaz zaželim dobrodošlico pa seveda čimbolj uspešno izgubljanje kilogramov. Veliko nas ima probleme zaradi neustaljenega delavnika. Če imaš možnost da si v službi kaj pogreješ, si lahko kakšen dan kosilo prineseš tudi od doma. Ali pa si na OH dan naročiš zelenjavno pico (seveda brez sira). Je pa sigurno vse to odvisno od delovnega okolja. Uživajte v večeru, če se bo pa moj želodček kaj oglašal pa se vam še javim da se malo zamotim. tejčica Sporočilo je spremenil(a) tejčica dne 17. feb 2005 20:23:01

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

17. feb 2005 20:22

Zdravo, rožice ! Pa ste me kar malo potolažile in mi vlile voljo, da bom vse preživela. Tejčica, tvoja mami je pravi heroj, ko so jo rezali kar 3x. In res je kar praviš, koliko muke, da se človek postavi na noge. Zdaj mi bo še huje, ko vem, kaj me čaka, čeprav bo tokrat težje, so mi povedali. Res pa je, da me bolečine spomnijo, da tako pač ne morem živeti. Pa naredili so mi steznik za celo telo in to iz mavca. Nosila, naj bi ga čez dan, da bo na ta način hrbtenica čimbolj imobilizirana. Samo do sobote ga ne morem nositi, ker sem od doma po 12 ur, toliko pa ne zdržim v tem oklepu. Bom že v soboto poizkusila, kako je to. Jutri imam Š dan, pa me ves dan ne bo doma, tako, da nimam pojma, kaj na jem. Mi lahko katera pomaga ? Kriza. Že tretji dan ta teden bo tako divjaški, da še za hrano nimam časa. Glede slabe prebave: pojem 5 čajnih žličk lanenega semena in jih poplaknem z veliko vode. Res, da ne tečem na WC že po pol ure, vendar pomaga. Počasi, ampak sigurno. Koncerte v prebavnem traku pa imam tudi jaz, še posebej, ko jem jabolka in pijem vodo. marjanca marjanca45

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

17. feb 2005 22:01

Jaka brolih, moja bilanca po vodnem dnevu je bla ena kila plusa!!!! Sem se potem kar nehala vagat, mi je vse živce pobral, pa tud po oblekah zaenkrat ni sprememb. do sedaj sem grešila samo enkrat, tako da nevem kako pa kaj. drugače pa sem pred vodnim dnem zgubila 7kg. nalin

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

17. feb 2005 22:56

Dober vecer hujsarice, Ojej, koliko ste napisale. Sploh si ne morem zapomniti kaj je katera napisala, tako da bom prispevala par vrstic kar na pocez. Tudi mene zadnje dni base cas in prav nobenega reda nimam vec pri prehrani. Se bom morala posteno potruditi, da se spet spravim na red. Torek sem jedla samo sadje in zvecer araside (ena je vprasala zakaj araside na OH dan - zato, ker mi do sladkega ni bilo lustalo pa se mi je nekaj "prepovedanega"). Vceraj je bil tako ali tako sadni dan in spet sem pojedla premalo! Danes, na moj naljubsi B dan pa sem za kosilo pojedla pol hrenovke (cel dan sluzbe) in dva paradiznika. Ker sem vedela, da bom zvecer prepozno doma, sem okoli 18.00 pojedla se eno banano in potem zakljucila s hrano. Nocem stokati, ampak resno se bojim, da se mi bo organizem navadil na premalo in potem bo kriza! Lakote ne obcutim vec, se vedno pa se mi cedijo sline ob polnem hladilniku. Jutri bom spet odsotna do poznega popoldneva in na poti domov si bom kupila konzervo prebranca, ker nisem utegnila nicesar skuhati. Tudi jaz sem vesela vseh "ta starih", ki se oglasite tukaj in nas le se bolj motivirate, da vztrajamo pri dieti. Kako lepo je vedeti, da vas je tam zunaj veliko, ki ste se ze oklesale. Vsekakor pa tudi kar srkam vase izkusnje s tem, kako po dieti. Punce, ne nas pustiti same, se kako rabimo vasih izkusenj in prijazne besede! Ker sem prav posteno zmatrana, se bom odpravila spat. Lepo se imejte in pridne bodite! Lahko noc Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti