Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

16. feb 2005 19:52

Tudi jaz imam ful rada ananas. Ampak me začno pri preveliki količini usta in predvsem nebo , ful pečt. Sicer sem ga pa zadnjič popekla na minimum masla in nato "okrasila" z medom.... BOŽANSKO. Darchy

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

16. feb 2005 21:06

Jaz sem pri prejšnji dieti morala pojesti ogromno ananasa in so me tudi pekla usta, pa še po jeziku so se mi taki izpuščaji delal da je blo grozno. Najbrž je bilo tako zaradi velike količine, ampak vseeno ga ne poskusim več. Je pa prav gotovo eden najprimernejših sadežev za dieto. Ko sem si ga spekla v pečici posledice niso bile tako hude, samo dolgo traja da se speče in ni bilo vedno časa za to. Marjanca45, zelo mi je žal za tvoje probleme s hrbtenico. Moja mami je bila na hrbtenici operirana 3x in vem kakšne muke je prestajala med okrevanjem. Nikomur tega ne privoščim. Bodi optimistična in upaj na to, da boš potem ponovno izkusila življenje brez bolečin. To ti iskreno želim. No sicer pa je za mano še en sadni dan. Imela sem tako "gužvo", da sem uspela jest samo 2x. Dobro da sem si enkrat sadje tudi spekla, tako da nisem imela problemov. Je pa vedno najlažje takrat ko je dan zelo natrpan in človek sploh nima časa misliti na hrano. Uživajte. tejčica

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

16. feb 2005 21:09

Čauči! Kako ste? Jaz fantastično! Res me veseli, da nas je vedno več, da se krog hujšarjev veča. Tejčica, veš, nisem kaj dosti grešila. Nisem jedla nič prepovedanega, kar naj ne bi jedla na tisti dan. Edino, včasih sem se pregrešila tako, da sem pojedla mogoče malo več kosila ali pa večerje kot bi lahko. Sicer pa še sama ne morem dojeti, da me je toliko manj. Moje počutje je res enkratno. Ravno danes sem bila pri šivilji, ki mi je popravila oblačila in res je fajn obleči stare hlače, ki so res dosti manjše. Zavedam pa se, da bom morala biti pri hrani res previdna, sicer mi bo kmalu kaj pretesno, saj imam zdaj vse bolj oprijeto. Aja, tudi jaz obožujem ananas in ga res jem veliko krat. Lepo bodite pa javite se še kaj. Nočka saby

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

16. feb 2005 21:42

Marjanca45, vem da ni tolažbe ki bi ti olajšala vse te tegobe, ampak vseeno, želim ti čimprejšne okrevanje. nalin

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 9:02

OOO, izgleda, da bomo lahko ustanovile klub ljubiteljic ananasa Tejčica, piopolnoma se strinjam s tabo. Najležje je, če ima človek fulll dela, tako da pozabi na hrano, zvečer pa čimprej spat. In drugo jutro je najlepša nagrada. Moram povedati, da se mi je po dolgem času tehtnica premaknila za pol kile navzdol in sem res ful vesela. Verjetno je toliko časa stala tudi zaradi menstruacije, ko sem itak kilo težja. Ampak zdaj sem dobila ful motivacijo, ker vidim, da bo še šlo in zdaj ga res ne smem pofiksati. Upam, da se tudi vam kazalec pomika v pravo smer. Marjanca45 - saj veš, da si pogumna punca in da ti to zmoreš. Človek pač mora v življenju skozi mukotrpne stvari in nekateri ste na žalost podvrženi neznanskim bolečinam, druge pa nas čakajo kakšne drugačne preizkušnje, ali pa morda celo enake... v glavnem, drži se. Hej, punce, že res, da ful pogrešam sončka, ampak če se malo bolj razgovorite, pa me tudi dežek ne bo jezil, obljubim Pridne bodite, Darchy

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. feb 2005 9:30

Ja Marjanca45, res mi je žal. Tudi sama imam po operaciji velike težave, a na pregledu v Valdoltri niso našli nič posebnega - zame so torej telovadba in tablete (pa potrpežljivost). Groza me je že same misli na ponovno rezanje in dolgo "postavljanje na noge". Je pa tako - če je treba, človek pač potrpi. Poznam človeka, ki ga po drugi operaciji nikoli več (niti malo) ni bolela hrbtenica in tega je že 20 let. Čisto možno je, da bo pri tebi isto, torej se splača še malo stisniti zobe. Poleg tega si sedaj lažja in boš hitreje okrevala kot prvič. Moje kile pa vztrajno stojijo. Morda se telo navaja na drugo težo. Vsekakor nadaljujem, upam da se bom največjim herojem vsaj približala. Problem je tudi, ker sem že par dni skoraj nepremična (glej zgoraj) in tudi manj porabim. Je pa tudi res, da kljub majhni izgubi izgledam precej bolje kot po novem letu - to pa tudi šteje! pozdrav vsem! Lisa

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. feb 2005 9:35

Živjo! Darchy tudi meni že malo preseda ta megla, sem kar slabše volje. Maychi prijeteno smuko ti želim!! Jaz bom pač zdaj več za knjigami, sem si pa prej bolj privoščila. Sva se kar nekako zamenjali. Ti na bele strmine, jaz pa za knjige. :) Uživaj punca! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

17. feb 2005 10:06

Jaz zopet malo pisem. Vidim, da ste zelo pridne in da redno pisete tukaj gor, res zanimivo branje, dobri napotki & nove ideje pa tudi vzpodbuda. Sem res vesela, da sem naletela na tale forum. No skratka, hvala Marini5 za nasvet in lepe zelje, aja pa se to na kolo grem res kar veckrat, ce ne druga do trgovine ali pa malo naokoli po mestu in bliznji okolici, res pa je, da je vreme trenutno precej smotano, a sej bo kmalu rpsila pomlad potem pa bo ze bolje...samo, da enkrat pokuka soncek izned oblakov, pa bom cela vesela, ze kar malo pogresam sonceka! Nalin - moja mami je doma v Sloveniji, a si midve vsak dan dopisujema preko elektronske poste in se obvescama o aktulanih dogodkih, po novem letu smo se odlocili, da moramo nekaj storit glede teze in smo v triu zaceli z dietiranjem, meni je ful vsec, ker dug drugega motiviramo! Tejcica, hvala za cestitke! Maychi - delam na tem, da cimvecim osebkom povem o dieti, a moram priznati, da mi zanekrat se ni uspelo nobenega prepricat, da bi se nam pridruzil pri hujsanju. Marjanca45- zelim ti hitro okrevanje! Jaz imam trenutno nekaj tezav z neredno prebavo. Imate kaksen dober nasvet glede tega? Baje je dobro piti toplo limonado navsezgodaj zjutraj. Lep pozdrav vsem, Katarina

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 10:42

Kat, tudi meni všasih ponagaja prebava in ima potem želodec pravcate pevske vaje. Verjetno je to zaradi večje količine sadja in tekočine, kot je bilo prej v navadi. Zato se mi zdi še toliko bolj pomembno, da poje na OH dan tisto vrstico čokolade (jaz imam najraje tiste, ko imajo veliiiiike kocke), poizkusiš pa lahko tudi s suhimi slivami ali borovnicami - nekateri so mi priporočaci celo borovničev čaj, ampak ga še nisem preizkusila. Sicer pa na želodec blagodejno vpliva kamiličen čaj -preverjeno. Kje se pa nahajaš na nizozemskem? Jaz sem bila do sedaj samo v Amsterdamu in Keukenhof (ali kako že) vrtovih, no, pa tudi drugodi po Nizozemski, ampak bolj potovala skozi. Amsterdam mi je ful všeč. Kljub veliko ljudi, so prijaznejši in bolj odprti kot v kateremkoli evropskem mestu, ki sem ga do sedaj obiskala. Pa s komunikacijo ni težav, vsak zna angleško.... Res super. Nasploh se mi zdijo nizozemci taki fajni ljudje. Rožica kaj bova pa midve? A greva z metlami nad Pohorje meglo razganjat? No, če Maychi smuča gor, bi lahko tudi ona metlo zravn vzela, a ne? Bomo videli, kako bo pridna... btw, a gre katera na Chippendalese? Darchy Sporočilo je spremenil(a) Darchy dne 17. feb 2005 10:45:45

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

17. feb 2005 10:48

Pozdravljena Darchy. Hvala za nasvete, bom preizkusila cimprej. Jaz zivim z fantom, ki je Nizozemec, dobro uro voznje od Amsterdama proti severu, blizu mesta Alkmaar, ki je poznan kot sirovo mesto, ce ti je mogoce kaj poznano. Dobrih 15 km od obale. Zdaj sem se ze prav fino navadila in mi je res vsec tukaj. Edino, kar je na trenutke precej tecno je, da nikakor ne morem najdit sluzbe, pa sej bo...enkrat ze. No veselo z dieto naprej!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti