Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

beba  

član od: 1.2.2005

sporočila: 91

16. feb 2005 9:41

Lisa, mislim da je izguba teže odvisna pri kateri teži začneš hujšati ali je to 70kg ali 100kg, razlika je ogromna kajne, pa tudi od vsakega posameznika. To lahko trdim saj sem že OGROMNO kg shujšala, čeprav sem na 3md prvič. LP beba

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. feb 2005 10:13

Živjo! Po kratkem premoru se vam javljam. Ker nimam časa prebrat vse za nazaj, sem pa vseeno prebrala dve strani, malo za dušo. Bom pa drugič prebrala ostalo. Lisa, jaz sem opazila, da se mi je res, kot ti praviš zmanjšal apetit in usmiril v čisto drugo smer. S tem imam v mislih predvsem to, da mi je želja po določenih "razvadah" čisto minila. Opazila sem, da ta želja ostaja samo v glavi, telesu pa zaužito sploh ne paše in tudi meni ni predstavljalo nevem kakšne zadovoljitve, (sladkarije in želja po kombinaciji kruh+salama+sir+zelenjava+....). Povem ti, da me je zelo bolel trebuh,ko sem si na kocu diete privoščila ta tako željeni sendvič, imela sem grozne krče, povrh vsega pa mi tudi okus ni izpolnil pričakovanega. Tudi med dieto sem na OH dan raje pojedla kakšen prepečenec z zelenjavo, kot pa sladico za večerjo, ker me je po njej vedno bolel trebuh. Večkrat sem si privoščila tudi nekaj palčk grisinov z evrokremom. Vendar je zanimivo, da sem imela dovolj že nekaj palčk in ne cele vrečke, kot bi jo navadno pojedla. Ne vem ali je to močna volja in psiha, mislim pa, da je nekaj tudi na tem, da se nam spremeni metabolizem in predvsem skrči želodec. Lahko dodam le še to, da kasneje v 2/3 diete namerno nisem zmanjševala obrokov, res pa je tudi da sem bila včasih tudi tako željna hrane, da bi verjetno pojedla več, vendar si nisem pustila saj smo vendar na dieti, a ne? Saj krize pridejo in gredo! Zato vam vsem polagam na srce vstrajajte? S časom bo vse videti bolje. Pa še en nasvet, meni je pomagalo, ko se je teža ustavila. Skušajte se čim manj obremanjevati s statistiko, ker se ti drugače lahko še "zmeša", ko vidiš da ne gre in ne gre. Ko pa po mesecu ali dveh pogledaš nazaj pa tudi ni tako slabo in če pomisliš, da je v teh težko izgubljenih kilogramih ta pravi "špeh". Micl, kot je napisala Jelka, tabletke ti brez veliko, VELIKO miganja ne bodo pomagale. Treba je upoštevati tudi pravilno jemanje,pred treningi...posvetuj se s kakšnim trenerjem. In če ne misliš res intenzivno migat je ta strošek odveč. Kar veselo naprej! Lp, Rožica Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 16. feb 2005 10:17:36

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

16. feb 2005 10:33

pozdrav vsem ! ta forum prebiram in si vlivam moči pri 3md- tokrat čisto zares pričenjam omenjeno deto drugič. pred letom in pol sem z njeno pomočjo (pa sem kr veliko grešila vmes) shujšala 10 kg. na srečo ni bila potrebna kaj večja izguba...nekaj časa sem se še držala ločevanja hrane, potem sem jedla normalno...ampak ti prazniki zdaj so me ugnobili. sploh ne vem kdaj sem dobila gor 7 kg.... in to čistega celulita. sedaj po 14 dneg sem izgubila 5kg, kar je naravnost smešno- se na to ne zanašam, seveda pridno spremljam obsege. pa sems e odločla, da se vam pridružim - navsezadnje je to en izmed najbolj zdravih načinov življenja :) sedaj pa po dolgi uverturi vprašanje- kakšne imate kaj izkušnje s "preveliko kožo" , povešenimi dojkami, celulitom.... so to normalni stranski učinki?? dajmo s skupnimi močmi naprej;) lp, tabina tabina

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

16. feb 2005 10:42

Hojla. Jaz sem se cisto sveza clanica tega foruma, prijavila sem se le pred parimi minutami. Na tej strani sicer kar velikokrat najdem dobre recepte in jih seveda tudi kasneje preizkusim. No da preidem k bistvu. Tudi jaz sem ze dobrih 5 tednov, natancneje 38 dni, na tej 90 dnevni locevalni dieti in moram reci, da sem zelo zadovoljna z dosezenimi rezultati. Hujsam v triu z mojo mami in fantom, vsi dosegamo prav lepe rezultate. Najvec je izgubil moj fant, in sicer nekaj cez 11 kg, mami je na drugem mestu z slabimi 8 kg, jaz pa sem izgubila slabih 7 kg. Upam, da bom zdrzala cele 3 mesece, do zdaj nisem imela posebnih tezav sicer, se mi zdi zelo lahko jesti po navodilih te diete pa tudi lacna nisem. Jaz imam knjizico z naslovom *90-dnevna locevalna dieta*, ki je posebna izdaja revije Rina, zivljenje in kilogrami in vsebuje recepte za vseh 90 dni. Kar dosti receptov sem ze preizkusila, jedi so okusne, ni pripomb. V maju se bom porocila, a se absolutno ne dietiram le zaradi tega, temvec predvsem, ker zelim storiti nekaj dobrega zase. Moja teza je bila 68 kg, moja ciljna teza pa je 55 kg. No sem vam ful zatezila zdaj. :) Uspesno dietiranje zelim vsem skupaj, ne obupajte, se splaca biti vztrajen, rezultati ne bodo izostali! Lep pozdrav iz Nizozemske! Tot ziens!!!! :) Katarina Kat

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

16. feb 2005 11:09

Hoj, no pa sem, prvič v vsej tej dieti sem grešila. V celem dnevu sem imela samo en obrok (ob 12-ih), pa sem šla ob pol štirih delat, domov pa sem prišla ob pol devetih. Pa sem mislila, da bom zdržala pa mi je okoli enajstih zapasala čokolada, in ker je moj matej reku, da sem skoz bila pridna in ker nisem nič grešila mi je celo on sam prinesel en čisto majhen košček riževe čokolade. Bilo jo je ravno toliko za okus in da sem si pomirila želodec. Ni mi žal ker vem da ta malenkost ne bo vplivala na potek diete, pa še tako lepo sem se potem počutla. Čeprav mi je ob prvem grižljaju tako vest pekla da sem jo skoraj stran vrgla. bila pa sta samo dva grižljaja.. Kat, a ti pa si kar iz nizozemske? Pa še poročila se boš želim tebi in tvojemu zaročencu in bodočemu možu veliko uspeha in sreče v vajinem zakonu. In čim hitreje še kakšen naraščaj. Jaka Brolih, oprosti glede vodnega dneva sem se zmotila, prvega sem imela pred desetimi dnevi, se pravi 6.2 in ne 6.1 kot sem napisala prej. nalin

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

16. feb 2005 11:14

Hvala za lepe zelje, Nalin! No, jaz sem Slovenka seveda, le da sem se lani februarja preselila k fantu na Nizozemsko! Lep pozdrav vsem, Katarina

beba  

član od: 1.2.2005

sporočila: 91

16. feb 2005 11:36

Tabina, jaz nisem več tako mlada in shujševalnih kur imam kar nekaj za sabo. Lahko povem takole: prej nisem vedela kaj je odvečna koža in celulit, sedaj pa visi na rokah, pod brado, pa čez želodec, prsa da ne govorim, zavedam se da s telovadbo se marsikaj spremeni, samo.... Čez trebuh pa je še kar v redu, na nogah pa bolj se giblješ manj je celulita. To so moje izkušnje. LP beba

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

16. feb 2005 11:54

Rožica, tole si pa tako fajn napisala, da se takoj podpišem!! Res je, želodec se "skrči" in tudi močnejše (mastne, sladke...) hrane ne prenese več tako dobro. Jaz namenoma ne bom manjšala porcij Lisa, ker sem po naravi "jedec". Vem, da bom tudi po dieti količinsko pojedla kar veliko (čeprav je to relativen pojem) in zato si ne upam jesti premalo, ker potem telo vse skladišči na zalogo. Telo se menda navadi na manjše porcije in potem vse kar je več od malih porcij skladišči direktno na špeh. Po zaključku diete pa bom živila kombinirala, vendar si še vedno privoščila "mojo porcijo". Tako upam, da bom telo prelisičila in se ne bom zredila nazaj. Seveda pa se bom odpovedala vsem večernim pregreham, ki so me pripeljale do tele diete. Glede vaganja, Rožica strinjam se s tabo. Saj mora človek popeniti, če vaga nenehno drugače kaže in telesne teže pač ne moremo dnevno kontroilirati in usmerjati. Samo dolgoročno lahko poskrbimo zanjo in v roku 3 mesecev je uspeh zagotovljen. Seveda ob upoštevanju pravil. Mislim, da bi se jaz v momentu najedla vseh prepovedanih stvari, če bi mi vaga kljub disciplini, pokazala več. Bi si gotovo rekla, saj se ne splača in bi si privoščila. Toliko se že poznam, zato sem glede tehtanja kar previdna. Kat dobrodošla med nami. Saj na Nizozemskem pa ne bo tako težko shujšati :o). Vzemi kolo pa gremo. Sicer imate zdajle gotovo tudi neprijazno vreme, ampak kmalu bo tu pomlad, ki je na Nizozemskem gotovo še lepša kot tukaj. Čeprav travnih rožic pa nimate :o). Parkrat sem že bila tam in moram reči, da je dežela izredno lepa, najbolj pa so name vtis naredili ljudje in počutila sem se zelo svobodno. Do dneva poroke boš gotovo že vitka in tako prav posebno lepa slovenska nevesta. Veliko sreče ti želim in dovoli, da nekaj pripomnim ... kompromisi in dobra volja pa ne bo problemov na vajini skupni poti. Beba, dobrodošla v sekciji povešenih. Tudi meni nekdaj ni nič viselo, zdaj po 40. pa se je povešanje naselilo tudi pri meni. Najbolj me motijo nadlahti in seveda (sem že večkrat napisala) imam "ta pobožne joške" (tiste, ki so na kolenih). Stegna so polna celulita in kljub temu, da se zavedam, da ne bom nikdar več tako čvrsta kot pri 20, 30 ih, se trudim po svojih močeh. Sploh trenutno imam močno voljo, tukaj mi pomaga tudi dieta. Zdaj pa hitim na sestanek, Lepo se imejte in ne obupat!!! Marina5

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

16. feb 2005 12:15

Barbolinka... vprašala sem zato, ker za to dieto trdijo, da ti spremeni metabolizem, presnovo in da se moraš samo še 3 mesece potem držat sadja dopoldne,.... zato me čudi, da ste nekatere tako hitro nazaj nabasale... upam, da to ne doleti tudi mene, ki sempravtako mahnjena na "dobrote". Marina5... a niso arašiti Š? Ker si napisal, da si jih jedla na OH... Glede povešene kože... punce moje drage, reši vas vadba in masaže (za kar lahko priročno uporabite svoje moške - ali ženske). Tiste, ki nimate časa za vadbo, si nabavite uteži, ki se "zalepijo" okli roke ali noge in potem s tem pospravite po hiši, idite na sprehod... boste videle, da deluje, pa tudi na kolo ali orbitrek jih lahko vzamete zraven. Boste videle, ko jih nekaj časa nosite, pa jih potem "po vadbi" odstranite, se boste počutile peresno lahke in kot bi hodile po oblakih. Zraven tega vam priporočam tudi že omenjeno knajpanje, pa seveda kako fajn mleko za telo, ki ga pridno vmasirate, ali pa morda kak gel za tuširanje, ki ima funkcijo za fleksibilno oziroma prožno kožo - pa če si zraven nabavite še kakega ježka za masažo pod tušem in zadevico pridno vmasirate, boste kmalu opazile razliko in boste kot nove. Veliko uspeha in dosti sončka, Darchy

malamisha  

član od: 16.9.2004

sporočila: 24

16. feb 2005 12:33

Da vam dam malo podatkov in upam veliko spodbudo, da vztrajate do konca! Z dieto sem začela 23.08.2004, začetna teža 75 kg. Ob koncu diete sem imela 67 kg, zdaj po približno 3 mesecih 65 kg. Ponosna sem nase da mi že kar škodi... Zadnji mesec sem imela kar nekaj prekrškov ampak sem vztrajala... Še vedno se držim sadnih zajtrkov, pri prehrani veliko kombiniram z zelenjavo in to je to! Imejte se rade in vztrajajte!!! malamisha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti