Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

15. feb 2005 7:35

Pozdravček, MICL, moram se javit, da te potolažim. Meni in še nekaterim, ki smo takrat bile na dieti se je dogajalo isto, kot tebi. Prav to sem izpostavila na koncu diete, da vas začetnike pripravim na povodne dneve. Po prvem vodnem dnevu je teža ostajala ista več kot dva tedna. Nato pa je v naslednjih slabih dveh tednih padla za 5 kg. NE DAJ SE MICL!!! Še vedno vas prebiram in meni se zdi, da vam gre skoraj bolje, kot je šlo nam. Prav krasne ste. LP francka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. feb 2005 8:42

Ja, tudi meni teža od vodnega dneva stoji sedaj že menda dva tedna. Verjetno sem precej tudi sama kriva, ker me, tako kot vas, na OH dan zmeraj zanese in preveč izkoristim priložnost, pa pojem vse živo. Sem pač freak glede sladic. Zato pa potem teža po Oh dnevu naraste, in mi sadni dan pomaga priti nazaj. Maychi, lepo te je spet brati in fino, da si tako pridna na fxu. Sama se s tem ne morem pohvaliti, zadeve bodo namreč stale še nekaj časa, ker sem trenutno prezaposlena. Bobby, čestitam za dosežek. Začela sva isti dan, vendar pa sem jaz samo 4 kilce lažja. Glede mešanja sadja - jaz ga na sadni dan jem mešano, pa ne samo za kosilo.... čeprav navadno to pomeni 2 vrsti sadja, pa vseeno. Miranda05, če ti ne pašejo tortice za večerjo, pa probaj kruh z marmelado, ali pa krof, morda kakšne kekse, sladoled,... Prijeten dan vsem skupaj, Darchy

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

15. feb 2005 8:46

Hojla! Sem ravno stopila z vage in moj skupni minus v 14 dneh je 5 kg. Kar fino! Sem študirala kakšne dobrote si bom privoščila danes ko imam OH dan in sem se odločila da si za kosilo privoščim pico. Ali je velik greh, če na pico namesto paradižnikove mezge dam kečap? Pozdravček. tejčica

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

15. feb 2005 9:26

Dobro jutro "stare" in nove hujšarice! Berem vas vsak dan, imela sem že 2x to dieto oz. način prehranjevanja in mislim, da je čas, da se vam ponovno pridružim 21.02.2005. Upam, da bom dobila od vas dobro podporo in motivacijo, saj sem takšnega značaja, da kmalu obupam. No taprvič sem šla dol 20 kg, jih dobila nazaj , nato pa sem še enkrat probala, vendar nisem zdržala, šlo mi je dol samo 8 kg. Zdaj pa je skrajni čas, da nekaj naredim zase, saj se poletje kr počasi približuje! Lep pozdrav, Barbolinka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. feb 2005 9:50

Tejčica, mislim, da ne bo hudega, če uporabiš ketchup, ki je itak poln OH. Barbolinka, kako pa tpo, da si vseh 20 kg takrat pridobila nazaj? Darchy

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. feb 2005 10:11

Aja, še nekaj bi vas prosila... Marina5 in Maychi, vidve sta govorili o povzetku Montignaca - a še imata to na zalogi? Pa zanima me, če ima kdo povzetke Mazel in Hay.... Pa ne zato, da bi podpirale mojo lenobo... je pa fajn, če se najde bližnjica. :) Darchy

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

15. feb 2005 10:20

Maychi, ajdovi žganci spadajo pod Š dan, polenta enako. Zraven si privošči repo, zelje, a brez zabele. No, po vodnem dnevu 31.1. imam samo še malo čez 68. Mislim, da bo jutri po sadnem že 67 spredaj. Danes komaj čakam na špagete s paradižnikom. Običajno zraven pojem še solato, drugače pa si pripravim pico.Na našem forumu je en dober testo za hitro pico, čeprav ga jaz raje naredim s kvasom. Paradižnikov premaz si naredim sama ta čas, ko mi testo vzhaja. Saj je samo 15 minut, potem pa 15 minut peke. Zdaj, ko ni še domačega, si odprem konzervo pelatov, jih zmiksam s paličnim, dam v vok na žličko olivca, podušim, dodam za ščepec sladkorja zaradi kisline in dodam še baziliko, origano ali timijan, česen, ker ga obožujem, posolim in namažem po pici. Če imam še kakšno drugo zelenjavo ali gobice, vse to na kratko popečen in dodam na pizo. Res da je malo "boga" brez sira, a gre. Zraven obvezno jem solato. Pa lep dan tudi vam. Končno je tudi v Ljubljani posijalo sončece. Irena Ja, pa še nekaj, na Š dan sem iz foruma enkrat naredila krompirušo ali krompirjev štrudel. Nič prekrška, enkratno. Mogoče kdaj za spremembo, da ni vedno riž. Tudi kislo repo s fižolom in krompirjem po receptu iz Rine sem naredila, dala polovico v skrinjo in je bilo potem še boljše. Sporočilo je spremenil(a) Irena19 dne 15. feb 2005 10:23:42

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

15. feb 2005 10:32

Darchy, preprosto nehala sem kombinirat živila in kilogrami so prišli nazaj , pa tudi dobro hrani se težko odrečem. Barbolinka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. feb 2005 12:20

Zdravo. Pravkar sem se vrnila s sprehoda z mojim psom-da sem se nadihala svežega zraka, tako da se bom lahko še naprej učila... Darchy, pošlji mi tvoj e-mail naslov na zasebna sporočila in ti lahko pošljem povzetek Montignaca, ki mi ga je poslala Marina5 (upam, da nisi jezna). Imam tudi nekaj o dieti Mazel-jedilnik in tiste osnove, kako in kaj. Če pa imaš možnost, ti pa priporočam, da si sposodiš knjige in jih prebereš-so full dobre za motivacijo. Jaz sem si Montignaca kar kupila, ker ga ni in ni bilo za dobiti-zgleda, da je to najbolj zaželjena knjiga v naši knjižnici. Kaj si pa mislila s Hey...-ker jaz sem še slišala za nekega Hellerja-ali tako nekako-ampak tega pa ne poznam (vem, da je nekaj o OH-jih oz. da si lahko z njimi zasvojen in naj jih ne bi priporočal...nisem sigurna) Lp, maychi

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

15. feb 2005 13:00

Jaz sem 2 leti nazaj že hujšala po dieti Judy Mazel, da sem se znebila kg ki sem jih pridno nabirala med nosečnostjo. Dieta je bila sicer zelo učinkovita (s 5-ih tednov sem podaljšala na 8 in izgubila 16 kg), vendar sem imela pogoste napade žolčnih kamnov (o katerih prej ni bilo ne duha ne sluha) tako da je ne bom več ponavljala in sem se raje odločila za 3MD. Tudi pri dieti Mazel gre v bistvu za kombiniranje živil (proteini, OH), je pa veliko več sadnih dni in je tudi določeno katero sadje se je na določen dan. Ananasa sem se tako prenajedla da ga od takrat naprej niti pogledam ne več. Določeno sadje je kdaj tudi problem dobit (npr. jagode ali lubenica pozimi), nadomestno sadje pa nima takega učinka. Kruh se je prvič šele 10 dan, pa tudi nasplošno se mi zdi da pri 3MD ni toliko kompliciranja z obroki saj je na voljo več živil. Vse takrat izgubljene kilograme mi je nekako "brez truda" uspelo pridobit nazaj, saj hrane nisem več ločevala, niti za zajtrk nisem jedal sadja (ampak sendviče ipd!!!), pa še ščitnica mi jo je zagodla. Moja sestrična pa s tem načinom prehranjevanja drži tako linijo da je kaj. Tistemu ki se odloči hujšati po dieti Judy Mazel svetujem da ima tudi njeno knjigo, saj te avtorica vodi skozi vsak dan in ti daje še dodatno motivacijo. Pa lep sončen pozdrav! tejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti