Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

13. feb 2005 20:09

Hola! Tudi jaz sem se danes malo nahodila.Super je,ko ni več tega groznega mraza in se kar bolš počutim. Tukaj pa imam en recept za Valentinovo sladico: Na sto vročih objemov namažeš pedeset mokrih poljubov in vse skupaj posuješ z ljubezenskim praškom,na vrh pa napišeš en velik LJUBIM TE! Sladico uživajte,kadar se vam zahoče in sigurno se ne boste zredili! Ja,pa servirajte jo z velikim srcem! Želim vam ljubezni polno Valentinovo!:o) Marjetka cvetka

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

13. feb 2005 21:01

mnmnmn, to pa je recept in pol, ga bom jutri servirala mojmu mateju, imava tudi obletnico-3 leta kar sva skupi nalin

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

13. feb 2005 21:33

Dober vecer vsem, Naj vam malo pojamram. Taksen lep dan je bil in jaz sem ga polovico prezivela v pisarni in restavraciji. Ampak lepih dni bo se veliko in takrat se bom nauzila sonca in svezega zraka. Ker ne vem o cem naj bi pisala, bom na kratko porocala o mojem jedilniku. Torej, v restavraciji sem narocila goveji zrezek z zelenjavno prilogo in mesano solato. Sladici sem se odrekla, popila pa sem pol kozarca vina. Vse sem lahko elegantno izpeljala brez pretiranih cirkusov in razlag, da sem na dieti. Potem pa sem prisla domov in pojedla eno jabolko. Cez dobro uro sem pojedla se eno jabolko in kar nosilo me je po kuhinji: od hladilnika do stedilnika, v omaro s sladkarijami in spet nazaj v hladilnik. Prav iskala sem kaj bi dala v usta. Zato sem si vecerjo (segedin od kosila) pripravila ze zelo zgodaj. In cez dobro uro se je spet zacelo sprehajanje na relaciji hladilnik - omara - hladilnik. Domaci so vecerjali tople sendvice in tako lepo je disalo po kuhinji. Uh, kako bi zmazala dva ali tri. In spet sem si postregla z jabolkom (ce bi se zdajle urezala, bi mi namesto krvi pritekla jabolcna cezana!!). Samo misel na jutrisnji dan me je zadrzala, da nisem popadla toplih sendvicev, pistacij ali pa kaksen drug prepovedan grizljaj. Zdajle sedim ob racunalniku in druzbo mi dela plastenka vode. Najbolje bo, da se neham smiliti sama sebi in se odpravim spat, ni tako?!! Torej, za mano je tezek dan in upam, da bo jutri lazje. Uzivajte in naj vam nov delovni teden kar najhitreje mine :o)) Marina5

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

14. feb 2005 9:18

Živjo. Danes zgleda da sem prva tu gor. Ja včeraj pa je bil en lep dan, ko se je megla in oblačnost dvignila. Prav dišalo je po pomladi. Ja s psi pa je križ. Nikjer ga ne moreš več spustiti, da bi bli vsi OK, še jaz se bojim, da bo kaj narobe, pa čeprav sem iz vasi. A tako je, eni pač so lahko vedno spuščeni, pa noben nič ne reče, druge pa moramo imeti pod nadzorom, pa če samo enkrat ni, je vse narobe. No meni tudi kg stojijo, saj je že 14 dni po vodnem dnevu, pa sem na istem, kot pred vodnim dnem. Malo me tolaži to, da vse pravite, da je tako, mogoče pa gre "šlavf" proč. To bom pa videla spet po 2 vodnem dnevu, ko se bom izmerila. Sicer pa je danes valentinovo, pa moramo tudi mi kaj našim dragim pripraviti, a ne. Še nakaj sem zasledila: pravite, da lahko pasulj (fižol in meso) jem na B dan Jaz sem mislila, da ne smemo mešati B in Š. LP. lkc

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

14. feb 2005 9:55

Ikc, Pasulj mora biti brez mesa, potem ga lahko ješ na Š dan. Na B dan pa meso brez pasulja. Lep pozdrav! Patricija

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

14. feb 2005 10:00

Dan punce in fantje, Hja, Valentinovo. Nekako to ni moj praznik. Imam raje pustovanja in temu podobna praznovanja. Lani sem pekla ene srčke pa se je vsem doma trapasto zdelo, zato jih letos ne bom. Čeprav imam občutek, da bosta mladiča bolj praznovala. Predvsem moja deklica, ki je tako zaljubljena, da ne zmore misliti na nič drugega kot le na ljubezen :o) Tudi mi imamo psa, vendar je zelo lepo vzgojen (pa ne po moji zaslugi). Na sprehodu uboga, hodi lepo ob nogi in kadar vidim, da se kdo bliža vpijem, da ni nič hud. Če pa sva na bolj obljudenem mestu, potem pa ga privežem. Lkc: po neki teoriji je prav fižol v zrnju tisto živilo, ki se z mesom obnaša kot B, z škrobnimi izdelki pa kot Š. Mislim pa, da ta teorija za našo 3MD ne pride v poštev. Nikjer namreč nisem zasledila, da bi jedilnik vseboval meso (sir, jajaca ali ribe) ter fižol v zrnju. Sama vse drugo smatram kot zelenjavo (stročji fižol, cvetačo ...) le fižol v zrnju jem vedno samostojno in sicer na Š dan. Danes imam Š dan in tako se mi lušta kislega zelja, da si bom naredila solato iz kislega zelja in zraven bom jedla kuhan krompir. Komaj čakam!! Kje ste vsi? Ste že tako shujšali, da vas ni več videti? Jaz sem bila deležna prvih pohval in od važnosti sem se komaj premikala. Kako lep občutek! No, pridite kaj na tale forum in povejte kako je minil vaš vikend. Če ste grešile sploh ni problema, bo pa med tednom bolje. Saj veste, da smo samo ljudje in vedno se ne da odpovedati skušnjavi. Pa lep dan vam želim Marina5

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

14. feb 2005 10:24

Ja, Marina5 pa si me dobila! Jaz sem včeraj zvečer namreč - in to na sadni dan - grešila. Za potešitev lakote sem pojedla dve banani, pa ni kaj pomagalo, potem sem se lotila še mandeljnov (to bi za silo še šlo), ampak pol je blo pa konc - kruh in sir, pa gobice... Fuj - me je sram + piham od ! Sem se odločila, da se moram bolj v roke vzet - brez nič ni nič, pravijo! Pa tako vesela sem bila, ravno včeraj sem ugotavljala, da v 2. mesecu preveč grešim, ampak sadni dnevi mi pa niso problem. No, pa sem se še isti dan "najedla" zarečenega kruha! Dejte me mal okregat! Se mi zdi, da bolj ko se bližam (oz. sem se bližala) svojemu cilju (56kg), bolj sem grešila, češ, da ne bom prehitro na cilju oz. da ne bom shujšala preveč (no, pred časom sem mislila zaključiti kar z 2. mesecem, pa sedaj vidim, da ne bo šlo). Danes zjutraj sem spet prebila magično mejo 60 kg in se zato "nagradila" s še enim oz. tokrat ta pravim sadnim dnem - trenutno sem še na vodi, ker me še sedaj vse tišči od včeraj... Upam, da ste bile/bili bolj "pridni"! Encijan

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

14. feb 2005 10:52

Vidim, da sem prav mislila, tudi jaz sem do sedaj in bom še naprej, upoštevala jedilnik 3MD, tudi glede pasulja (čeprav je mnogo boljšil, če stopi prase vanj, kot pa samo fižol.) Glede pregreh pa je tako, ko enkrat dam"prepovedan" grižljalj v usta, je konec. Potem pa se basam, in se ne morem ustaviti. Zato se rajši prisilim (ampak zmeraj ne uspe), se držati reda. Hja, Valentinovo , naj mladi kar uživajo, saj ni lepšega kot "zaljubljenost" da te kar nosi. Mi "ta stari" pa se bomo držali bolj ob strani LP, Mateja. lkc

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

14. feb 2005 11:13

Zdravo rožice ! Evo mene, z dežele Štajerske. Glede na moje probleme s hrbtenico in na dejstvo, da nas je ta vikend dodobra prepihalo ( še dobro, da nimam manj kg, ker ne vem, če me ne bi odpihnilo), sem čez vikend potila znoj na sobnem kolesu. Pri prehrani sem bila pridna, čeprav opažam, da so mi sadni dnevi malo manj priljubljeni, kot pa na začetku diete. Vedno komaj čakam na naslednji dan, ko navalim na solato. Ko že toliko govorite o fižolu: prejšnji teden sem si na Š dan naredila orgastično dober prebranac in ker sem si ga naredila preveč, sem ga zamrznila in danes komaj čakam, da navalim nanj. Zraven bom jedla skledo radiča z olivcem. Ikc, tudi moja teža že kakih 10 dni ne gre dol. Zbiram pogum, da bi se bolj poredko tehtala, saj zjutraj po telovadbi vedno pred oblačenjem stopim še na tehtnico. Je pa res, da se izgubljanje kg po prvem mesecu upočasni, kar je pravzaprav prav, saj bi bilo sicer preveč enostavno in nezdravo. Po moje je glavno, da vztrajamo, pa ni hudič, da nam ne bo ratalo. Lep začetek tedna vsem, pa upam, da vam ga bodo vaši moški še polepšali, čeprav meni več pomeni rožica na katerikoli drugi dan v letu, kot pa na valentinovo in 8. marec. imejte se fajn ! marjanca marjanca45

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

14. feb 2005 11:22

Hoj, hoj, Danes je pa moj dan, z matejem imava tri leta, sicer ne bova imela nič posebnega glede valentinovega saj nisem ravno pristašica nevem kakšnega praznovanja (gostilne pa srčki -bljek in fuj), ponavadi si za obletnico sama dva kej dobrega skuhava, pa svečke prižgeva in romantiko doma zganjava, žal pa imava danes sadni dan, tako da dobra večerja odpade. nalin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti