Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

11. feb 2005 15:24

Hojla! Ker je danes tolk debate o prebavi naj še jaz svoje dodam. Meni je pa ravno 3MD te stvari uredila, saj sem prej na veliko potrebo hodila na 5-7 dni sedaj pa vsak dan!!! Sem bila na že veliko dietah, pa nobena name ni imela takega učinka kot ta. Upam da bo tako tudi po končani dieti. Sicer me pa ta vikend čaka velika preizkušnja. Z družino se odpravljamo k mojim staršem in tam so vsak vikend huuuude "fešte", kjer nihče ne pozna usmiljenja tudi če si na dieti. Še prepričujejo te in ti molijo dobrote pod nos. AMPAK MI SE NE VDAMO, A NE!?! Drugače imam pa veliko srečo ker za familijo med mojo dieto kuha tašča in je tako definitivno manj skušnjav. Jaz samo zase poskrbim, pa še to mi ni potrebno vedno. Sporočim kakšen bo uspeh čez vikend, če bo pa prehudo pa se vam pridružim in poiščem malo tolažbe. Pozdravček! tejčica

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

11. feb 2005 18:12

Pozdravljene! Sara Vidmar koliko časa pa si že na dieti. Veš, če imaš tako hude težave bi ti jaz svetovala, da obiščeš svojega zdravnika. Naj ti naredi krvno sliko in mogoče bi bilo dobro , da bi ti kri pregledali tudi glede sladkorja. Možno je, da ti sladkor v krvi tako močno pade. Težave, ki ji opisuješ je namreč imela tudi moja mami in ko so ji pregledali kri so ugotovili zelo nizko raven sladkorja. Mogoče bi bilo dobro, če se ti kaj takega zgodi da popiješ kozarec soka ali poližeš en bombon. Probaj škoditi ne more. Je pa res, da če se med dieto ne počutiš dobro vso stvar težje prenašaš. To vem iz lastnih izkušenj. Dipsi

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

11. feb 2005 19:18

Pozdravljene! Jaz imam pa eno vprašanje. Rada bi začela z to dijeto pa ne vem če lahko ker dojim(5 mesecev). Prosim če mi odgovorite. Hvala tina buba11 Sporočilo je spremenil(a) buba11 dne 11. feb 2005 19:18:58

niki1  

član od: 6.2.2005

sporočila: 3

11. feb 2005 19:43

Hojla, kar se zdravja tiče in diet...pri 18 sem se držale "svoje" diete, 1 jabolko in 1 jogurt na dan!!! Velikokrat se mi je temnilo pred očmi .Danes se tega niti slučajno ne bi šla več, takrat pa mi vsi dobronamerni nasveti niso pomagali. Izgubila sem 9 kg in menstruacijo za 9 mesecev. Ogrozila sem svoje zdravje in vesela sem lahko, da imam sina, ker so mi takrat zdravniki postavljali rojstvo pod vprašaj. Zatorej hujšate lepo počasi in naj se vam nikamor ne mudi. Če bomo pridne bodo tudi rezultati prišli. Kajne punce, ki ste že pri koncu? Lp niki1

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

11. feb 2005 19:46

Čao! Spet se oglašam ,ta viroza me je dobro zdelala,tako da sem zdj obležala. Vidim da ste pridne in kakšna pregreha nebo preveč škodila saj smo vendar samo ljudje.Jaz sem se kar pridno držala kljub bolezni a v torek le ni šlo brez krofa čeprav sem imela Š dan .Brez miganja pa sem ostala ker sem bila prešvoh da bi šla na orbitrek. Buba 11 odsvetujem ti kakršno koli dijeto dokler dojiš ker na prvem mestu je kakovost mleka s katerim hraniš svojega malčka,ko pa boš enkrat nehala dojiti pa veselo na delo.Ker sem tudi jaz nedolgo nazaj šla iz tega ven in se sedaj pridno ubadam s to dijeto in moram reči da je zelo uspešna. Vse ostale pa le pridno naprej. jaca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. feb 2005 21:24

Buba 11 tudi jaz ti dieto ne priporočam, ker je tvoj mali še majhen in verjetno večino hrane še dobi pri tebi. Tudi jaz še dojim, ampak ga počasi odvajam. Ko sem mu začela dodajati gosto hrano sem pri svoji hrani pazila samo na kombinacijo živil in kile so šle dol, mali se je veselo redil, mleka je bilo vseeno veliko. Pazi samo, da pri 1 obroku ne kombiniraš različnih skupin med sabo. Sicer pa pri dojenju ni treba jesti za 2 ali več, kot nekatere mislijo, pazi, da ješ kvalitetno hrano, ne po nepotrebnem dodajati kalorij s sladkarijami. Uživaj zdravo hrano saj vsi vemo kaj je to. Pri dojenju pa ti že tako mleko "pobere" malo odvečnih kalorij, vsaj pri meni je bilo tako, da sem jedla več (ko sem še polno dojila), pa so šla kile dol. Zdaj je sin star 10 mesecev imam pa 7 kg manj kot pred 1 nosečnostjo. Ko je imel 6 mesecev sem začela paziti na kombinacijo hrane. Pri 7-8 mesecih sem začela upoštevati dieto po dnevih, pojedla sem sicer več kot je predpisano. Prav tako nisem imela sadnih ali vodnih dni. Pri 9 mesecih sem ga dojila 2x na dan, ker je že vse in sem začela z dieto kot je treba. Res je, da mi kile stojijo kot zabetonirane in mi nihajo bolj navzgor, kot navzdol. Tudi pregrešim se, ko mi paše pa sem sama s sabo več kot zadovoljna. Pred prvim porodom pred 2, 3 leta sem imela pri 164 cm 68 kg. Ko je bila hči stara 10 mesecev sem ponovno zanosila. Zdaj ima sin 10 mesecev jaz pa 61 kg. Nisem suha pa sem si vseeno všeč taka kot sem. Nikoli nisem bila suhica, pa tudi sedaj po 2 otrocih ne bom. Berem vas skoraj vsak dan pa se mi zdi, da se nekatere preveč obremenjujete zaradi kakšne kilce "preveč". Pa ne me narobe razumet, tudi jaz sem bila taka, odkar vem za to dieto sem moža parkrat spravila ob živce, da mi je rekel, da sem obsedena s svojo težo. Hočem rečt samo to, da je treba gledat tudi na konstitucijo telesa ne samo računat idealnih tež. Sama imam široke boke, pa če še tko shujšam tega ne morem popravit, kvečjemu mi lahko kosti štrlijo ven, kaka pa bom. Sem se pač sprijaznila, da ne morem biti taka, kot kakšne najstnice in da pač ne morem vsega obleč kar prodajajo v trgovinah. Sej resa se še kateri zdi, da v večini trgovin prodajajao nenormalo majhne cunjice. Včasih mislim, da sem v otroški trgovini. Pa se mi ne zdi, da sem pri 164 cm in 61 kg predebela ampak moram že malo pogledat, da kaj nadem zase, pa da ni super oprijeto. Kaj bi potem oblekla, če bi imela 20 kg več? Ja ko vidimo te ultrasuperminiaturne majčke mislimo kako smo debele. No pa še malo za šalo. Mi je mož zadnjič rekel, da sem tako shujšala, da nimam več nobene riti (seveda to ni res), ampak dan mi je pa polepšalo. Uf sem se razpisala, sem kar tečna s svojim "pametovanjem". Aja glede tistih kozarcev je ena spraševala kje se kupijo. Imajo jih v btc _ju v hali A je ena trgovina Aurea Press. Drugače pa če nisi iz Ljubljane sem v reviji Zdravje našla seznam trgovin kje jih prodajajao, sicer je revija že stara ampak verjetno jih majo še tam. Piše pa za Ajdovščino, Bled, Brežice, Domžale, Grosuplje, Izola, Koper, Kranj, Ljubljana, Maribor, Medvode, Moravske toplice, Nova Gorica, Novo Mesto, Radovljica, Rogaška Slatina, Sežana, Slovenske konjice, Slovenska Bistrica, Velenje, Murska sobota. Če kerga zanima naj napiše kraj pa pogledam v kateri trgovini. jade

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

11. feb 2005 22:00

zivio hujsarce ! Pa kako sem vesela, da lahko klepetam z vami. Prave frajerke ste ! No, ves dan sen stokala o moji slabi prebavi in ne vem kako, toda, ko sem prisla domov, se je "odprlo". Veliko boljse se pocutim. Za mano je se en OH dan, jutri pa sadje. Komaj cakam na lubenice, vendar bom te verjetno jedla med tromesecno pavzo. Zdaj bo najprej regrat. Upam, da me kdo na travniku ne bo zamenjal za kravo. Lisa, delam vaje, ki so mi jih pokazali v bolnici in zdraviliscu. Telovadim zjutraj, preden grem v sluzbo, popoldan pa ali gonim sobno kolo ( ca. pol ure) ali pa grem na sprehod. Rekli so mi, naj hodim po ravni in mehki podlagi. Imam pa 10 mesecev po operaciji se kar bolecine v krizu, pa tudi bolecina v nogi se mi spet pocasi oglasa. Me je kar groza, da bo spet kaj narobe. So mi baje odrezali velik del diska in je sedaj hrbtenica manj stabilna. V torek grem v Valdoltro, da me se tam pogledajo, kaj se dogaja. Zato pa vztrajam pri tej dieti, ker se mi zdi, da je ze teh 7 kg, ki sem jih do sedaj izgubila, veliko olajsanje za mojo hrbtenico. Visoka sem 170 cm in imam 72 kg. Torej, se malo moram dol s tezo. Prvi mesec sem se kar ustrasila, ko je slo tako hitro, sedaj pa se je ta teden ustavilo. Zdaj se "topi" po moje ta pravi speh. Zelim vam lepe sanje - pa ne o hrani ! marjanca p.s. ne spomnim se, katera od vas je omenjala Skalo nad Slovenskimi Konjicami. Ta je moja rojakinja, ker sem tudi jaz iz Slov. Konjic. Upam, da bova pogruntali druga drugo. Mogoce se pa poznava. kako je svet maljhen ! marjanca45

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. feb 2005 22:29

Čer! Maychi, oprosti nisem imela zjutraj časa, da se " razpišem", da ne boš mislila da sem spregledala tvoje vprašanje. Stanje je tako, da je kar enako! Kar pomeni, da teža stoji cm so enaki. Od januarja sem izgubila samo tisto pridobljeno praznično težo in 1 - 1,5 kg, sploh ne morem rečt. Pač malo. Vso to težo sem izgubila v prvem tednu, od takrat vse stoji. Pa saj razumem in sem tudi pričakovala, da sedaj ne bo več šlo tako hitro, samo da bo pa tako počasi si pa tudi nisem mislila. Za enkrat bi rada izgubila vsaj še 4 kg tistih tapravih maščobnih, potem pa bi lahko bila že skoraj manekenka, velikost je ta prava. No če ne tista ta prava pa mislim, da bi me sprejele medse tiste šarmantne, mislim da sem pred kratkim gledala po TV, verjetno bi kar šlo. Opažam pa, da je res da nisem več tako stroga do sebe, kot sem bila čisto na začetku. Jem tudi bistveno večje količine na obrok, predvsem zato, ker sem bila slabotna in na B dan si resnično privoščim, ker imam verjetno premalo beljakovn. Večkrat začutim potrebo po beljakovinah. Ne vem kaj bi lahko drugega to pomenilo. U, sem se spet zatipkala, ste verjetno kar vesele kadar nimam časa. Povem bistvo v enem stavku, ker drugače samo pametujem. :)))) Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

12. feb 2005 8:50

Dobro jutro ! Rožica, berem tvoje pisanje glede hitrosti izgubljanja kg. Pri meni je enako. Dober teden sem že na isti teži in sem vesela, da ne gre več tako hitro dol. Danes je moj 41. dan diete in do konca je še kar nekaj časa, tako, da upam, da me bo vsaj 4 kg še manj. Bodo pa problem oblačila, ker mi jih je že sedaj kar precej prevelikih. Zaradsi težav s hrbtenico sem že pred to dieto shujšala 10 kg, pa je zdravnik rekel, da moram še reducirati težo. Je pa res, da se počutim dosti boljše in da je to prva dieta, pri kateri nisem lačna. Sedaj šibam v trgovino po sadje in zelenjavo. Zunaj je pravo vreme za branje knjige. Sneg na Štajerskem pobira zelo hitro. V torek bom ves dan zdoma in imam OH dan. Dan bo kar naporen, zato mi lepo prosim svetujte, kaj naj jem za glavni obrok. V glavnem bom v avtu in v bolnici na pregledih. Hvala že v naprej ! marjanca marjanca45

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

12. feb 2005 12:17

Punce, se lahko poje kaj toplega na sadni dan? Mogoce kako zelenjavno juho , je to dovoljeno? miranda05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti