Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

10. feb 2005 17:29

Zdravo. Danes se pa tudi na forumu pozna, da je bil tako lep dan, je kar malo manj napisanega, kot po navadi Pa saj sem tudi jaz izkoristila ta prečudovit dan, s prijateljico sem odšla na smučanje na Roglo. ilo je tako norooooo super, da mi je bilo kar škoda, da sem morala že ob 12ih domov. Dragana, to si pa zelo lepo napisala. Si moram zapomniti. Je pa čista resnica. Dipsi, kozarce, lahko kupiš v vsaki bolje založeni trgovini, kjer prodajajo stvari za "zdravo življenje". Če te pa zanima za točno določeno mesto, ti bodo pa druge še napisale. Rožica, zgleda da je že vse za mano. Od petka do nedelje sem bila kar v postelji oz. na toplem, ponedeljek pa je že bilo vse vredu. Očitno le ni bilo tako hudo, kot je sprva kazalo, da bo, glede na to, da be je vse bolelo, da nisem zaradi glavobola mogla nič...Upam, da sem za letos s tem konec...Kaj pa ti, kako kaj dieta in kg-ji, gredo dol? Si zadovoljna z rezultati? Lisa, hvala za informacijo o pilates vajah. Sicer je res boljše, če jih delaš ob filmčkih, kjer lahko vidiš kako in kaj, ampak za začetek je pa tudi to vredu. Če si je že katera kupila, a je v redu, se splača kupiti? Lp, maychi

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

10. feb 2005 20:02

Hojla! Si ne morem kaj,da ne bi še jaz kaj napisala! No,včeraj sem preživela sadni dan,seveda jedla sadje še danes dopoldan,potem pa mi je kar naenkrat postalo slabo.Bila sem ravno v službi.Najprej nisem vedela,kaj naj naredim.Popila sem malo vode,vendar ni bilo nič bolje.Kar trest sem se začela.Potem pa se spomnim na tisti KLIK v glavi in sem si sam pri seb začela dopovedovat:Nisem lačna,ni mi slabo,to se mi sam zdi.......... In ne boste verjeli,po nekaj minutah sem se počutila bolje.Je pa zanimivo,kako se telo hitro odvadi nekaterih stvari.Ko sem med dieto vsake štiri dni jedla samo sadje nisem imela nobenih problemov(no na začetku diete že),ko sem si pa en mesec po končani dieti spet privoščila sadni dan,je bilo pa že hudo. Aj,jaj,jaj,kako bi človek hitro zašel na stara požrešna pota.Še sreča da imam vas. Oj Marina5,a misliš da te že pomlad daje!No,mene nič ne daje pomlad,ko se zjutri vsedem v mrzlega jugeca in se pripeljem z premrzlimi prsti v službo.Uh,tega mraza pa jaz res ne prenašam in komaj čakam da bo pomlad.Vendar še ne čutim nič pomladnega okrog sebe. Ha,mogoče te pa daje predvalentinov sindrom. Maychi,fajn,da se počutiš bolje. Nalin,pravilno si se odločila!Nadaljuj,pa za nekaj časa proč z vago. Bodi ti gospodar svojemu telesu,ne tvoja vaga! Ej,ti moški!Ko zbolijo,so taki ubožčki.Nalin,ti svojmu Mateju,kar čajček z limono skuhaj,pa bo! Ti se pa čimveč sprehajaj z svojim pesekom,prebiraj naš forum in malo pozabi na vago. Zdej si grem pa pogledat tiste pilates vaje,da vidim kako to zgleda.Malo jih že poznam iz ene revije in sem tisto za trbušne mišice uporabljala med dieto.No zdaj sem pa telovadbo kar malo zanemarila.se bom mogla spet v roke vzet.Pa sej tistih 56 stopnic moram pa vseeno vsak dan prehodit,tako,da vsaj malo pa vseeno migam. Mejte se lepo in bodite pridni. Lahko noč! Marjetka cvetka

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

11. feb 2005 7:02

Pozdravljeni, dietasi ! Berem vas ze kar nekaj casa in bili ste mi poslednja utez natehtnici mojega kolebanja: ali hujsati ali ne. Odlocitev je padla in vztrajam od 3.1.2005, tako, da je tudi prvi vodni dan za mano, ki pa ni bil nic hud, saj sem bila v postelji z vrocino, tako, da hrane niti slucajno nisem pogresala. Bravo za vse vas, ki ste ze koncali in ki ste tako uspesno oklestili vasa telesca. Moja tehtnica kaze po tem casu - 7 kg, vendar ne vem, kaj se dogaja ta teden, ko se nisem nic pregresila, pa je na tehtnici cel kilogram vec. Pa kolesarim in hodim pes,kot prejsnje tedne. Sem pa bila pred 10 meseci operirana na hrbtenici in upam, da bom izgubila cim vec kg, da mi bo hrbtenica hvalezna. Toliko za prvic in upam, da bom postala kreativen clan hujsevalnega tima. lep dan marjanca marjanca45

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

11. feb 2005 7:13

Jutro! Morda kdo ve kaj narediti, če cel dan nimaš na voljo hrane, ki bi jo moral tisti dan jesti? Za vse dni je to lažje preživeti, le za škrobni dan nisem našla nobene rešitve (postanega kuhanega krompirja zagotovo ne bi jedla, za riž skuhat sem bila sinoči prepozna, danes prezgodnja...). Imate kakšno idejo kaj lahko danes papcam? Preživim tudi samo s sadjem, le da ne vem če ga lahko cel dan papcam?? thnx! lep dan še naprej! anika

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

11. feb 2005 7:52

Zivjo! Lisa, tebi, ki si malo nazaj napisala, da je vse v glavi in da tisti, ki smo takooooo slabotni med dieto, v bistvu nismo pripravljeni na hujsanje, bi rada povedala, kaj se mi je zgodilo. Sla sem proti domu. Locilo me je se 400 metrov. Vrtelo se mi je, na celo mije stopil mrzel pot, pred ocmi sem videlo belo crne lise. Kolena so se mi tresla in ce ne bi bilo semaforja, na katerega sem se naslonila in na njem visela kake tri njegove runde, bi sedla na tla. Potem sem se komaj privlekla domov in padla na posteljo - naslednje pol ure se ne spominjam. To je bilo nekje 8 dan diete, ki sem se je striktno drzala. Zdaj - ce je bilo to le v moji glavi, tega pa res ne vem. Mogoce ti povem se to, da sem imela pritisk na dober dan 80/50. Drage moje, je ze res, da dostikrat iscem(o) izgovore. A slabo pocutje pripisati fintam glavi in se potem zrusiti nekje za vogalom, to pa ni vec hec. Mislim, da moramo bolj kot karkoli poslusati same sebe, nase telo. Lp. Sara sara.vidmar

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

11. feb 2005 7:53

Za prvo silo si na škrobni dan lahko privoščiš arašide, orehe, mandeljne, sicer pa bi ti jaz svetovaja, da se probaš poslužiti nevtralne zelenjave, npr. grickaš korenček, pistacije, sezamova semena,... Darchy Sporočilo je spremenil(a) Darchy dne 11. feb 2005 07:54:44

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. feb 2005 8:36

Živjo! Anika, jaz kadar nimam časa jam kar zelenjavne sendviče z riževimi vaflji, to je prvo kar mi je padlo na pamet. Drugače pa imam zelo rada RIŽ, GRAH; KORUZO IN FIŽOL. Navadno kljub veliki lakoti počakam 15-20min na riž. Njam!!! Sara, zdravje je prvo. Mislim, da za ceno lastnega zdravja res ni vrednih tistih nekaj kilogramov nič. Res srčno upam, da boš našla sebi primerno dieto! Veliko sreče in zdravje ti želim! Si šla mogoče k zdravniku, kot zgleda je kar res trditev, da se s takim načinom prehranjevanja zniža krvni pritisk. Mogoče bi bilo bolje, da se tisti z nizkim posvetujejo z zdravnikom in sproti spremljajo stanje. Zanima me, če ima kdo več informacij okrog znižanja pritiska? Ga mogoče kdo spremlja? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

11. feb 2005 9:06

Prijetno ustvarjalno :) Nevtralnih živil ne poznam. A arašide lahko jem na škrobni dan? Kaj pa mandeljni s sadjem? Pa riževi vaflji? Ej, punce, ve ste pa pametne, jst se tega ne bi spomnila Hm, a še kaj? Nimam prilike ničesar skuhati danes, lahko kupim le kakšne konzerve (bljak) ampak si jih bom, če drugače ne bo šlo. Zagotovo pa riževe vaflje in mandeljne, če smem anika

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

11. feb 2005 9:27

Dekleta, ali je mozno, da so se moje kile povisale zaradi slabe prebave ? Vec kot 1x tedensko odvajanje pri meni ne laufa. Kaj pa vam ? Je to normalno ali ne ? Ali se vam kdaj zdi, da kaksen dan slabse "odvodnjavate" popito vodo ? Ali je to slabo, ce kaksen dan pridem tako pozno domov, da ne jem vecerje, temvec le en obrok npr. okoli petih popoldan ? lepo se imejte marjanca marjanca45

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

11. feb 2005 9:58

Anika, tudi banane pašejo pod škrob, tako da si danes lahko mirno privoščiš več kot eno, sploh če ti ne uspe zaužitii še česa razen sadja. Jaz sem imela probleme s Š dnevi v hribih in sem jih ponavadi reševala s sadjem (vključno z bananami), enkrat pa tudi z zelenjavnimi sendviči (dokaj nevtralna zadeva, npr. malo kakšnega namaza, ki naj bi bil zaradi maščobe nevtralen - tu sem malo v dvomiih, popravite me! - in popečene bučke s česnom v polnozrnati žemlji). Če ti povem po pravici, se je sadje bolj obneslo, sendviči so bili sicer sanjski, samo razmerje med kruhom in zelenjavo ni bilo pravo, saj pride preveč kruha (več kot en dovoljen kos, že če poješ dva sendviča), pa še namaz mi je bil sumljiv... Pri sestavi obroka je namreč pametno upoštevati razmerje med koncentriranimi in balastnimi živli (vsaj 70% balastnih - zelenjava, solata ipd. in max. 30% koncentriranih - meso, kruh, riž, testenine...) Nalin, me veseli, da si na svoj problem pogledala s svetle plati, ko sem tole pisala Aniki, sem pomislila, da morda pri sestavi obroka ne upoštevaš tega razmerja in poješ premalo balastnih snovi. Iz svoje izkušnje ti lahko priporočam, da se izogibaš tudi siru, sploh v večjih količinah in v kombinaciji s kruhom. Kot ti, sem bila tudi sama včasih vegetarijanka in sem morala imeti sir vedno na zalogi, po spremembi prehranjevanja in prvi rundi 3MD-ja pa ga pojem zelo zelo malo in mislim, da je to velik plus, kg pa v minus. Samo v razmislek... Lep dan! Encijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti