Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. sep 2004 14:15

Živjo! Maychi jaz doma pijem pretežno vodo iz pipe, ker sem doma na deželi in je definitivno neoporečna in tudi najcenejša. Drugače pa, ko nisem doma, kupim navadno vodo z okusom limone. Ne vidim pa zakaj ti ta voda dela takšna preglavice, saj je le "parfumirana" voda, kot se pri nas nakateri radi pošalijo. Trenutno pripravljam kosilo in ker se niste odzvale in napisale kaj predlogov, sem kuri dodala malo zelenjave (por, čebulo, papriko, korenček), ter malo krompirčka, seveda za domače, zame bo le pečena, no prej dušena zelenjava. In velika skleda zelene solate NJAM, NJAM,... No dober tek tudi vam, potem pa ven na sonce in v naravo, da pozabimo na hrano; Lp, Rožica

Alja25  

član od: 16.9.2004

sporočila: 2

17. sep 2004 18:41

Glede www.shujsaj.com aneris: imaš prav glede prehranjevanja, samo še vedno sem tak tip človeka da imam veliko apetita, preprosto povedano ko vidim čokolado se ji pač ne morem upreti. Kar pa mi sami obliži pomagajo, da tega apetita nimam.Kaj bo ko jih bom prenehala uporabljati pa ne vem, saj pravim zaenkrat mi je res pomagalo. Polega tega pa naj povem se to: 2x na teden sem začela teči in sicer pol leta nazaj, res da sem nekaj kilogramov izgubila na začetku, samo potem pa se je zadeva ustavila, tečem tudi zdaj. Nekdo na forumu mislim da je prašal koliko obližov je v škatlici, 10 in so za en mesec. Barbolinka: res da niso poceni: 10990 samo jaz sem naročila 4 mesečno zalogo ki stane 35 tisoč se mi zdi pa še brezplačna poštnina je.....ubistvu ni drago, če deluje. Mar ne? pa brez zamere :) Lp, Alja25 Alja25

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. sep 2004 20:44

Irena, a potem sva pa na istem? Super, naprej v nove zmage!!! (Pa javi se kaj, da me boš spodbujala!) LP, Stanka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

17. sep 2004 22:25

Maychi, jaz takšne vode ne pijem, ker se mi zdi, da po njej postanem lačna. Če na njo nimaš takšne reakcije, jo kar pij. Pa mimogrede: a ni malo oslajena? Sy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

18. sep 2004 9:52

Dobro jutro! A vsi še spite? Jaz imam danes škrob, še sploh ne vem kaj bi jedla, verjetno bo odločitav padla v za zadnjem trenutku. Včeraj sem dobila polno vrečo svežega fižola, pa ne vem,kaj naj z njim naredim, razen zelanjavne juhe. Jaz bi ga najraje zabelila z ocvirki NJAM, vandar to odpade. Seveda bom ostanek spravila v skrinjo za "zimske"dni. Imam pa še en problem, praznovanje roj. dneva. Ne vem kako se naj izmaknem, ker vem, da bodo me silili s tem pa onim in seveda z alkoholom, kar je največji problem. Pa saj ne da sem alkoholik, vendar gremo ven in ne vem kaj naj si naročim. Verjetno si na veselici ne morem naročiti vode, sok in CO2 odpade. Je imela že katera podobno izkušnjo? Pa to še sploh ni vse, popoldan praznujejo še otroci, vendar ni blema peljem jih v Mc`donalts pa naj se poveselijo sami, jaz pa se bom odmaknila na kakšno kavo! Joj kako me muči, v mislih mi že od včeraj rojijo izgovori, zakaj ne morem it. Če preživim ta vikend brez grehov..., ne če ga preživim, ga bom!!!!!! Lp, PA VELIKO VOLJE IN OPTIMIZMA VAM ŽELIM!!! Rožica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. sep 2004 13:15

Živijo! Rožica in Sy hvala za vajina odgovora glede vode. Vodo z okusom pijem redko, da ni vedno enako-brez okusa, ali pa si dodam vitaminsko tableto, brez dodanega sladkorja! Danes pa imam nov problem. Imam 6 dan-torej škrobnega. Zanima pa me kako jeste ali za kosilo in večerjo vedno jesto isto stvar, ali naprimer za kosilo jeste pečen krompir za večerjo pa krompir v solati-sestavine so namreč iste, samo različno pripravljene. To me zanima, ker v Rinini knjižici pri večerji piše, isto kot za kosilo samo pol manj. Saj vem da iz muhe delam slona , ampak me zanima kako v takšnih situacijah ravnete ve (ker se hitro naveličaš če za kosilo in večerjo ješ isto pripravljeno stvar). Hvala, in veliko izgubljenih kilogramov vsem. maychi

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

18. sep 2004 15:52

Živjo maychi! Seveda lahko za kosilo ješ pečen krompir in za večerjo npr. radič s krompirjem, to ni nič narobe, samo, da ješ krompir. Jaz na ta dan ponavadi jem zelenjavno rižoto ali pečen krompir ali pasulj ali Sojino musako, za katero recept najdeš v Rinini knjižici. Lp!

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

18. sep 2004 16:16

Hojla! Oj punce, še vedno se mantram z vami, samo pisat nimam časa. Kdaj pa kdaj vas pa še le preberem. LP vsem, Ažo-koh!

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

18. sep 2004 21:41

Živjo, punce! Tudi jaz imam eno vprašanje, ki me že dalj časa mori. Kaj odnesti s seboj na pot na škrobni dan? Z oktobrom začnem spet hodit na faks in za vse druge dni imam idejo, kaj bom vzela s seboj, le za škrobnega ne. Beljakovinski dan: mala bombetka s sirom, debelim za prst + jogurt Škrobni dan ??? OH dan: slano pecivo ali kakršen koli kruh z malo masla ali kisle smetane (da ni čisto pust) Sadni dan: ni problema Problem bo samo za kosilo, večerjo računam, da bom lahko jedla doma. Sama sem razmišljala o krompirjevi solati. Hladne strošnice zelo smrdijo, zato jih ne bi jemala s seboj in odpirala med ljudmi. A ima še kdo kakšen predlog? Bom ZELO vesela! Sy

Sunshine6  

član od: 4.7.2004

sporočila: 25

19. sep 2004 8:27

Ojla sy! Jaz se srečujem s podobnim problemom kot ti že zdaj, ko delam (drugače sem študentka). In ko se za malico vsi mastijo s sendviči, jaz obupano meljem ciebatto in črno kavo:) Sem pa prišla na idejo, da bi si za škrobni dan lahko naredila sendvič z maslom (ali kislo smetano) in vloženo koruzo (lahko tudi s paradižnikom in papriko). To se mi zdi edina možna varjanta (poleg tega, da si skuhaš mlečni riž, ter daš v tupperware posodico - seveda v sojinem mleku). Drugače pa imam jaz tudi ful probleme z rojstnimi dnevi, pikniki ter podobnimi zadevami. Saj s kombiniranjem hrane še gre nekak, ko pa je treba nazdraviti, pa nastane problem. Škoda pa je s kozarcem vina ali malibukolo pokvariti večdnevni trud.. Ima s temi stvarmi še katera izkušnje? Naj vam ta nedelja mine v znamenju čimmanjših pregreh.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti