Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

8. feb 2005 21:49

Ja priznam sem kar zelo slabe volje, velikokrat me potare kolk vam vsem skupaj grejo kile super dol pa kolk mate vse energijo, Men ogromno energije primankuje, vodni dan pa je vse še poslabšal (dobila sem temperaturo, in tako švoh sem bila da sem komaj tipkala) zato sem tako tečna in.... Sej vem da vse hočte samo dobro. Res sem mešala jogurtov preliv pa tuno (nisem vedela da je to narobe), sicer si nisem kupila rinine knjižice in sem samo sledila nasvetom iz tiste internetne strani kjer prodajajo to knjižico. Kaj pa gre potem brstični ohrovt pa jogurtov preliv skupi? Ja jutri imam oh ( v načrtu imam pico z kečapom, papriko in gobice iz slanice), zvečer grem pa k očetu na prekmursko gibanico, je to vredu ali raje ne?) Aja tega glede oreščkov pa nisem vedela, sem mislila, da so prepovedani zaradi visoke vsebnosti olj. nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 08. feb 2005 21:58:41

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

8. feb 2005 22:55

Dober "čer, vsem skupi! Koliko ste že napisali........!!! Priznam, nisem se trudila niti prebrat, ker sem vas nehala brat nekje tam pri 170. strani (študijske obveznosti). No, 2 uspešno opravljena izpita imam za seboj, pa 2 uspešna vodna dneva. Edino zadnja dva dneva sem "zbrklala" zaporedje, pa pol sem grešila, grešila, grešila, ... Kar naprej sem krožila okoli polnih loncev in skled,...! Nad izgubljenimi kg-ji in cm-ji nisem preveč navdušena, ampak to je cena, ki jo plačujem, ker sem cel dan na "tazadnji". No, saj se včasih spravim na stepper ali pa na AB KING, a to je tudi vse. Sem si pa danes naredila načrt za po 2.3.(ko bom imela 3. vodni dan) in sicer, kdaj začnem spet. Na tej dieti mislim vztrajat, saj se mi je uredila prebava, in kar mi je najpomembneje - kile STOJIJO!!! (se ne redim več tako, kot prej - ćez vikend +2kg). Dobrodošli vsi novi člani, čestitke vsem, ki ste dosegli svoj cilj, in upam, da boste obdržali nove postave! Nočko! gogy

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

9. feb 2005 7:37

Dobro jutro! Nalin, ne obupavaj, nekaterim pač ne gre toliko dol. Jaz sem živ primer! V drugem mesecu nisem izgubila niti kilograma in ko se je bližal drugi vodni dan sem sklenila (navkljub dobrim priporočilom tukaj na foromu), da se ga ne bom držala, ampak ga bom zamenjala s sadjem. Po 1.vodnem dnevu sem namreč super zbolela in mi je mesec minil ob bolezni in ležanju, pa kljub strogi dieti nisem izgubila niti kilograma! Vendar Nalin, z eno razliko, moj ITM še je vedno previsok! Ne vem kolikokrat sem že napisala, da pri meni dieta, brez vsaj pol ure miganja na dan na orbitreku, ne deluje! Takoj, ko sem lahko pričela z redno vadbo, so se kilogrami pričeli topiti! Sedaj po enem tednu, ko sem spet aktivna, je skopnelo 1,5 kg. Morda za svojo bolezen krivim vodni dan brez razloga in bi kljub temu zbolela, ampak vodnega dne se ne grem več. Če bi naj voda čistila telo, to lahko počne vsak dan, saj spijem vsak dan do 3 litre vode in čaja. Punce, ne moram vam povedati, kako zelo me je tisti dan zeblo! Naslednji dan pa se je iz nosu samo vlilo in stanje se je iz dneva v dan slabšalo! Da sploh ne omenim grozljivega počutja cel mesec. Kaj hočemo, ljudje smo pač različni in na vse vodni dan ne vpliva enako, kajne! Nasplošno pa je ta način prehranjevanja odličen in zase lahko trdim, da sem se ga tako navadila, da bi se tako lahko prehranjevala tudi po dieti. Ne tako strogo, ampak ločevanje bo ostalo! Pa še nekaj, se je tudi vam spremenil okus? Sedaj jem oziroma mi dišijo stvari, ki jih prej nikoli niti poskusiti nisem hotela, npr. tune, olivno olje, polnozrnati kruh in sojine testenine itd. Pri sadnih dneh mi manjka sol! In ko se to zgodi, pojem kak samo soljen paradižnik ali papriko. Sladkarij pa ne maram več, pravzaprav si jih zaželim, če jih vidim, a se želodec s tem ne sprijazni, tudi na OH dan ne! V soboto sem pojedla en krof (imela sem OH dan), pa mi je dišal dokler sem ga jedla, pol ure kasneje pa me je tako pekla zgaga, da sem skorajda cvilila. Zdi se mi, da bi morala bolj upoštevati kaj mi pokaže telo. Danes, ko imam spet OH dan zagotovo ne bom tortice, raje bom testenine (polovično porcijo) in seveda pol rebra čokolade...ha, ha, ta mi pa kar ustreza.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. feb 2005 9:00

No, 4 tedni so mimo, danes je 5kg manj - pravzaprav 4, saj je ena na račun vodnega dneva (kar se bo verjetno že danes vrnilo nazaj). Čez prsa in pas je po 8cm manj, čez boke pa nič. Moj notranji jaz očitno misli, da joškov ne bom več rabila, široko rit pa še. - Če ima kdo kakšno idejo, kako ga prepričat o nasprotnem, naj mi prosim sporoči. Bom zelo hvaležna. V glavnem sem zadovoljna s tempom. Sem že v letih, ko mi hitrejši minus verjetno ne bi več koristil. Tudi vodni dan je bil brez problemov - a tudi pred dieto sem imela en dan v tednu vodni (seveda ne za sadnim!), tako da sem tega navajena. Trixie, ne verjamem, da lahko zaradi vodnega dne zboliš, je čisto nelogično. Ljudje si naredijo 7-dnevni, celo 40-dnevni post, pa so kvečjemu bolj zdravi. Je pa že moralo biti kaj drugega vmes! Se pa spominjam ene bolj ostre diete, ko sem močno zmanjšala količine hrane in so se pojavili problemi s slabostjo in želodčnimi bolečinami. Razlog je bila kislina (jo je bilo za tisto, kar sem spravila vase čisto preveč). Težave je odpravilo že nekaj tabletk rupuruta. Glede na zgago po krofu bi rekla, da je to tudi tvoj problem. Tudi meni se zljubi druge hrane kot včasih in sladkarije niso več moderne. Jedla bi samo še sir, skuto, jogurte.. vsaj pol dni bi moralo biti B, da bi prišla "k sebi". Ampak danes je 30.dan, spremembe še niso na vrsti! Lisa

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

9. feb 2005 9:31

Lisa, saj v tem je ravno štos....hrana na različne ljudi različno vpliva, tako tudi post. Name vodni dan ni vplival ugodno in ga raje ne ponovim. Glede na moja leta je pa tako bolje, da kile kopnijo počasi. Nasploh pa na to dieto gledam kot na način prehranjevanja tudi v prihodnje, vendar brez vodnih dni. Ostali dnevi so mi več kot izvrstni in se določene hrane sploh ne naveličam...npr. vsak Š dan jem fižol, pa ga še nimam vrh glave! Krompirja in riža nisem jedla že od novoletnih praznikov (ko so bili moji grešni dnevi). Tudi kruhu se največkrat kar odpovem. Glede krofov kisline pa to: v pustnem času, pred dieto, sem pojedla tudi 6 krofov in to še vročih, pa o kislini ni bilo ne duha ne sluha. Sedaj med dieto mi pa sladko ne ustreza, saj sem pred časom bruhala, ko sem pojedla muffin in naslednjič mi je bilo tudi po tortici slabo. Hotela sem povedati, da sem ugotovila, da je bolje poslušati telo, saj se med dieto (vsaj meni) drugače odziva, kot prej. Namreč, če za OH dan pojem zvečer pol manj kosila, namesto sladice, se počutim odlično in želodec ne protestira, po sladkarijah pa znori! Sabina

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. feb 2005 10:24

pozdravljeni! razmisljala sem te dni... po tej dieti je vnos kalorij bistveno manjsi kot sicer, ko jemo se razne prigrizke pa konkretne zajtrke pa konkretne vecerje pa sladice po kosilih pa... no, mi je prislo na pamet, da bi mogoce zadeva prav tako funkcionirala, ce bi dopoldan jedli samo sadje, za koilo pa, kar bi nam pac zadisalo in potem za vecerjo res nekaj malega - karkoli ze. sama sem namrec poskusala drzati to dieto ze dvakrat, pa ni in ni slo. prevec slabo sem se pocutila, nisem zdrzala. pa se beljakovinski dan mi je delal preglavice, ker ne jem mesa. kakorkoli - kaj mislite, bi zadeva delovala? sicer vem, da je tu povdarek na locevanju, pa vendar. boste rekli: probaj. : probujem. samo sem sele vceraj prisla na to "briljantno " idejo in me zanima, kaj mislite. veliko volje in dobrega pocutja zelim vsem! sara

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. feb 2005 10:41

Sara, če ti kaj pomaga, se jaz držim tega, kar si ti ugotovila, sedaj približno 2 tedna. Lahko ti povem da počasi, ampak vseeno izgubljam na teži. Sicer ne veliko, približno en kilogram do sedaj, ampak gre pa. Pa tudi boljše se počutim če se držim tega načina prehranjevanja (zjutraj sadje in voda, ob 12h malica, okoli 5h kosilo, za večerjo pa največkrat nič ali zelo malo, ker nisem lačna in to do 8h zvečer, kasneje ne). Jaz imam samo kak kilogram ali dva "preveč", ki sta se mi nabrala zaradi KT, tako da ne potrebujem ravno te diete. Poskusi, vsekakor ti ne more škodit. S tem da se trudim tudi ne mešat beljakovin in OH, ipd. lp, Marija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. feb 2005 11:06

Sara, če je vic diete ločevanje živil, potem je to vic diete. Tudi prebranca ne greš delat brez fižola in kruha peči brez moke, a ne? Vic te diete ni bistveno manjši vnos kalorij - to je pravzaprav dieta, ki kalorij sploh ne obravnava in deluje čisto v drugi smeri - naravnost zahteva, da človek ni lačen. Po moje na OH in Š dan poješ kar dobro dozo v kalorijah. Za marsikoga, ki je že imel nekaj nizko-kaloričnih diet, je to pravo olajšanje, saj končno lahko poješ normalen obrok, ne da bi se redil. Morda bi morala razen pisem na forumu prebrati še kakšno knjigo - Montignac in Mazel, da bi ti bile tele stvari jasne. Glede ljudi, ki se med vsako dieto počutijo takoooo slabo, ki so slabotni in omedlevajo(!?) in ne zdržijo zaradi "zdravstvenih" problemov bi pa rekla - najprej počistite v svoji glavi. Če hočete shujšati, boste verjetno morali kaj spremeniti v svojem načinu življenja. Če vam ni do tega, se je pa najbolje sprijaznit s tistimi nekaj odvečnimi kilami, saj niso vsi ljudje suhi, bo pa še en okrogel več, a ne? Lisa

meta.zvonar  

član od: 8.2.2005

sporočila: 3

9. feb 2005 11:59

Marjetka Cvetka z zgornjega konca koroške sem iz Mežice. Začela me je matrati kislina, ker sem imela pred leti z njo hude težave me je ratalo kar malo strah, ker je takrat nisem mogla ukrotiti z ničemer. Ali ima še katera take težave in s čim jih blaži. Tudi jaz sem opazila, da mi sladko ne diši več preveč, pa mastno tudi ne. Pojem tudi manj, ker sem prej sita. Kilogrami mi gredo počasi dol , od 5. 1. -4 , a mi je tako ravno prav, ker imam namen spraviti dol še 4, da bom prišla do svoje prave teže. Zanimivo, v letu 2004 sem nabasala 10 kg prej pa sem bila celo življenje bolj suhica. Tako, da imam sedaj prvič v življenju dieto. Diete se kar lotiti nisem mogla, ker se mi je zdelo nemogoče , da bom zmogla shujšati, a me je tako jezilo, ker mi nobena obleka ni bila več prav, da mi je to dalo moč za vztrajanje. Moj cilj je shujšati toliko, da mi bodo prav moje obleke, ki sem jih nosila preden sem nabasala teh 10 kg.

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

9. feb 2005 12:14

Lisa, upam, da tisti tvoj zadnji odstavek v zadnjem postu ni letel name, ker če je, res ne vem kako si lahko tako "pametna". Praviš, da so za tabo 4 tedni, pa si shujšala 4kg! Kaj misliš, da boš res vsak mesec zgubila toliko? Malo morgen! Ko se bo teža ustavila boš prav tako jamrala, kot me (kar preberi nekaj postov nazaj, ko je skoraj vsaka ugotovila, da kg stojijo) in resnično upam, da takrat diete ne boš opustila! Jaz je nisem, razen 2.vodnega dne seveda! Navsezadnje pa, če primerjaš svoje in rezultate drugih hujšajočih po prvem mesecu, boš morda ugotovila, da sama nisi shujšala toliko kot drugi, pa čeprav si se diete držala. Kaj ti to lahko pove? Da tvoje telo deluje drugače kot drugo. Se ti ne zdi, da boš morala najprej počistiti v svoji glavi, ne pa kar tako napadati ljudi, ki potožijo, da zaradi zdravstvenih razlogov ne poskušajo več z vodo? Pa še nekaj: res ti NE želim, da bi dieto opustila zaradi "zdravstvenih" problemov! Nikjer ne piše, da tebe ne morejo doleteti! Še enkrat ti povem, da dietne prehrane nisem opustila, kljub bolezni! Vodni dnevi pač niso zame. Ostalim se opravičujem, ker sem bila groba, a kar je preveč je preveč! Sabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti