Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

8. feb 2005 17:22

Živjo! En ekstra pozdrav vsem novim, ki so se opogumile in se nam pridružile tudi z tipkano besedo. Dobrodošle vse!!! Marina 5 nisi edina, tudi jaz sem grešila, ne vem kaj je narobe. Nekaj je v zraku, al pa je kriva luna. Jaz sem ne nasitna. Kar ne morem sama sebi verjet. Pa če po pravici povem se nič ne sekiram, tako pač to je, dokler gredo kilogrami dol, se tudi za dva krofa na sadni dan ne bom požrla. Treba je gledat naprej, danes je polna luna in to zame pomeni lunin post. Gremo novim zmagam naproti!!!! Nalin, če se prav spomnim si že kar nekaj časa z nami. In s trditvijo, da ta dieta ne deluje se ne morem strinjati. Praviš, da vsaj zate ne dluje. Prav! Pa si že mogoče kdaj pomislila, da bi začela upoštevat pravila te diete. Kruh, maščobe,...če zeliš izgubiti malo več kilogramov v teh treh mesecih res niso zaželeni. Na dan lahko zaužijete le dve žlički kakovostnega olja ( olivno ). Osnovno načelo je: če želite močno shujšati, jejte vse dni v glavnem kuhano in dušeno hrano, odpovejte se kruhu, zmanjšajte količino sadja v sadnih obrokih.... Sicer pa je ta tekst prepisan iz rinine knjige, da ne bom vsega prepisala. Predlagam, da si sami preberete in osvežite pravila. Sicer pa vsak zase ve koliko želi shujšati in temu primerno priredi dieto. Vsekakor pa mislim, da ocvrte ribe, oziroma nasploh ocvrte jedi res niso primerne za dieto. Ampak kot sem že rekla vsak zase res najbolje ve. In če se ne motim si, Nalin, enkrat napisala, da si izgubila 5 kilogramov? Al, kako iterpretiraš da dieta ne deluje. Po moje je bistvo vsake diete izguba kilogramov. A ne? Pa brez zamire, to je le moje mnenje. Predlagam ti da pričneš malo bolj gledat na vsebnost živil in pričneš kupovati in uživati živila z manj maščobe.... Drugače pa le še to, v drugem in tretjem mesecu gredo kilogrami res zelo počasi dol. Tako zelo počasi, da se včasih zdi, da sploh ne grado. A ko na koncu pogledaš statistiko za nazaj, vidiš da temu ni tako. Zato ti predlagam, da vstrajaš naprej na tej poti, ker sem prepričana, da če želiš izgubiti še nekaj kilogramov, je to prava pot. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

8. feb 2005 17:48

En dober dan voscim vsem skupaj, Vsem novim pa izrekam dobrodoslico in vam povem, da bodo uspehi ze kmalu vidni. To pa cloveku da volje za nadaljevanje, a ni tako?!! Torej, vcasih bo majckena kriza, pa pridite sem in boste videle, da niste same. Vse se ubadamo z istimi vprasanji in vedno se najde odgovor, nasvet ali pa bodrilne besede. No, vcasih te pa kdo malo "ozmerja" ane Marjetka Cvetka :o). Hvala za tvoje besede, so mi koristile. Skoda samo, da nisi bila z nami na pustovanju, bi me ze takrat lahko malo okregala in mogoce bi se odrekla pregreham. Pa nic ne de, sem nazaj na pravi poti. Danes je bil sadni dan in za zajtrk sem pojedla banano. Potem sem celo druzbo gnala na Vrsic in hodili smo dobri dve uri. Na vrhu so si vsi privoscili snopcek in sendvice jaz pa sem iz rukzaka privlekla jabolko in pomaranco. Kljub prigovarjanju, da je snopcek iz samega sadja, sem tokrat zdrzala in upam, da se ne bom prehladila, ker sem se popolnoma mokra preoblacila na ene minus 10 stopinjah. Po moje ne, ker sem tako lepo tapicirana, da mi mraz ni prisel do zivega :o). Bil pa je prekrasen dan in moram reci, da se pocutim kot prerojena. Najraje bi vzela par dni dopusta in se malo nauzila zimskih radosti. Takole, zdajle si grem pa naredit eno fino sadno solato in prelila jo bom s sokom limone, ker si bom danes res privoscila eno fajn vecerjo!!! Nalin, Rozica ima prav. Ocvrte ribe res ne bodo primerna dietna hrana. Zakaj si ne naredis jajca (na oko, mesana, pokisana, omleto), mogoce bi si lahko pripravila zelenjavo si sirom (napol kuhano zelenjavo daj v jensko posodo, potresi s sirom in popeci v pecici). Namesto mesa si lahko privoscis solato s tunino, sirom ali pa jajci. Na B dan imas na izbiro tudi jogurte in razne skute. Izbira je res velika, le malce domisljije potrebujes. Ce mi bo se kaj prislo na misel, ti bom napisala. Samo obupat ne Nalin!! Pa tudi ribe si lahko pripravis na veliko nacinov: kuhana postrv, pecena postrv s trzasko omako, tuna s paradiznikovo omako, morski sadezi v solati ali pa kot preliv zelenjavi, oslici, skampi na buzaro (dieti prirejen recept), skoljke v solati ali na buzaro, itd (bom raje nehala, ker se mi tako sline cedijo). Jaz pa bom danes skuhala fino govedino, ki jo bomo imeli jutri za kosilo. Domaci pa se odlicno juho in privoscila jim bom pravo "nedeljsko kosilo" in to na sredo :o). Zdaj grem pa res jest, ker mi ze posteno kruli. Pridni bodite in kot je rekla Marjetka Cvetka, punce ne ga srat ... hahahahahahahaha dijoooooo Marina5

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

8. feb 2005 18:18

Hojla! Ker mi ni bilo treba dva dni v službo,sem imela čas in malce prebirala prvi del tega foruma in našla kar nekaj zanimivih stvari. Dobro se sliši tale zadeva,da z oljem raztrupljaš organizem.Žlico olja daš v usta in ga žvrkljaš po ustih 17 min.Potem ga izpljuneš in si umiješ zobe. Kaj porečete na to?Jaz bom kar poskusila,čeprav mora bit tole kar ogabna zadeva. Lila,s katerega konca koroške pa si.Jaz sem iz okolice Velenja. Dobrodošle vse nove,vidim da jih je kar nekaj.Le pogumno z nami v boj! Nalin,ti imaš pa res probleme!Mogoče si pa preveč goreče želiš čimprej shujšati in se ti potem zdi da ti nikamor ne gre.Mogoče prevečkrat stojiš na tehnici in se sekiraš za vsak gram teže. Mogoče bi pa poskusila,kot ti je že svetovala Rožica:jej samo kuhano in dušeno hrano,odpovej se kruhu.Mogoče se moraš za tistih par kilogramčkov,ki ti manjkajo do idealne teže pač bolj potruditi. Pa še nekaj:upoštevaj te nasvete,vendar poiskusi(čeprav bo zelo hudo) in dva tedna sploh ne poglej vage,pol se pa zvagaj.Boš potem videla,kakšni so rezultati. Mi ti stojimo ob strani,zato nas beri in nam poročaj,kako ti gre.Velja! Hej,Marina,kaj pa tvoji grehi?Si bila danes pridna? Mejte se lepo in vztrajajte na svoji poti,kajti uspelo vam bo! Adijo! Marjetka cvetka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

8. feb 2005 18:23

Hojla Marina5! Tačasko sem pisala sporočilo,si ti poslala svojega,tako da zdaj že vem,da si bila danes izredno pridna.Takšen pohod pa ni od muh,in to samo ob sadju.Super si,le tako naprej! Marjetka cvetka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2005 18:29

Moj prvi "vodni" se izteka. Kriza je bila ob 14h, pa sem si lepo počasi privoščila en kofe in je bilo spet OK. No, pa zdaj že malo razmišljam kaj dobrega si bom privoščila jutri na B dan! Zjutraj se pa še zmerim in naredim statistiko - upam, da ne bom razočarana. Glede idej je pa res tako, da če gledaš le Rino, malo obupaš.Je treba biti malo inovativen. Za B dan se lahko naredi krasne pečene polnjene paprike, pa narastek iz bučk in sira, pa mesne roladice, pa sarmo, pa golaž,pa segedinar, pa raguje s kupom zelenjave....moram nehat, ker me bo slina zalila. Jasno, le malo prilagodiš recept, dostikrat sploh ne na škodo okusa. Lahko bi sicer jedla 3 jajca za kosilo in enega za večerjo, ampak tako zelo mi pa tudi ne gre za kožo, da bi jedla kot v arestu. Navsezadnje dieta le traja 3 mesece, pa tudi potem se ne smeš spustiti z vajeti. Je pa treba vmes tudi malo uživati, sicer se začneš smilit samemu sebi, a ne? Lisa

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

8. feb 2005 19:16

Beljakovinski dan po prvem vodnem dnevu je bil super!!! Dopoldne malo več spanja, potem pa vzpon na Krim in nazadnje še lepo, dobro kosilo v gostilni! Jedel sem telečjo pečenko, zelenjavo in solato. Kraljevsko dobro in mislim, da tudi po pravilih diete. Prekršil sem pa se s kozarčkom odličnega refoška. Robi

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

8. feb 2005 19:29

Vidim da ste vsi zagnani. BRAVO! Tudi jaz pridno vztrajam, danes pri sadju. Imam pa na sadne dneve problem, in sicer se počutim malo bolj "švoh". Ali je dovoljeno spiti šumečo tableto multivitamina oz. C vitamina za več energije? Pozdravček! tejčica

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

8. feb 2005 20:11

Naj povem, da sem ocvrto ribo jedla samo trikrat (sem preverila) in tudi nasplošno nisem ravno najbolj navdušena nad ribami (sem jih jedla v vsemogočih variantah), žal mi ob pogledu na ribo rata že slabo, jajc sploh ne prenašam, ker bruham po njih, ohrovtove solate pa sem tudi že malo sita (bom pa res probala dušeno zelenjavo). Saj sem izgubila 6 kilogramov in 4cm-je (prvi teden), sedaj pa mi vse mere stojijo. Ne verjamem da so za to krive tiste tri ribe ( matej je ob istem jedilniku izgubil že 12 kil, vem da moški dajo kile hitrej dol, ampak tako zelo več pa tudi ne). Kruh jem tako kot piše v rinini knjižici oz. na internetni strani (ponavadi kos kruha ob kosilu, pa še to ne vedno), Vsaj mislila sem da ni prepovedan. V kolikor sem dojela to dieto ni važno kaj ješ, ampak kako oz kakšne kombinacije se uporablja (telo potrbuje tudi maščobe) Telo naj bi s to dieto naučili presnavljati hrano, ki jo v normalnih količinah zaužijemo.( upam da se ne motim, če pa kdo ne misli tako mi lahko pove) Sicer pa nisem mislila ravno tako, da dieta ne deluje najbolj, ampak sem še zraven pripomnila, da sem mogoče že doegla tisto spodnjo mejo, ki jo telo dovoljuje. Upam da nisem koga s to izjavo koga užalila. Sicer pa sem že našla še nekaj zelenjave, ki naj bi vsebovala večje količine beljakovin. Naj povem še to, da sem na beljakovinski dan še najbolj lačna in takrat resnično jem 3x na oh in š dan pa jem ponavadi samo 2x. s tistim prejšnim postom sem samo iskala malo spodbude za v naprej, pa sem bila samo kregana (glede ribe in kruha in tega da "za me" dieta "ne deluje"). Drgače pa lahko povem da ne grešim, sploh pa ne s sladkarijami ( s katerimi sem zasvojena), samo na vodni dan me je melo da bi pojedla en piškotek, pa ga nisem. Pa še nekaj glede maščob-olja-mastne hrane, nikoli je nisem marala in že več kot pol življenja si omejujem količine maščob na skoraj 0, le v kakšno solatko kaj dodam ali pa malo olja za praženje čebule, saj se drugače zažge nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 08. feb 2005 20:15:07 Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 08. feb 2005 20:18:41

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

8. feb 2005 20:51

Spet sem tukaj, Nalin, saj te nihce ne krega. Prepricana sem, da ti je vsaka napisala le svoje mnenje in mogoce je to malo drugacno od tvojega, vendar to ni kreganje. Saj vidis, da ti vse stojimo ob strani in resno zelimo, da bi bila TI ZADOVOLJNA. Mogoce pa bi morala kdaj malo popustiti sama sebi in ne biti tako stroga ko se tehtas. Vsak dan res ni zdravo stati na vagi in opazovati dekagrame, ki gredo gor in potem spet gor. Kaksen dan telo zadrzi vec vode, kaksen dan ne bos sla na veliko potrebo, vse to vpliva na telesno tezo. Celo luna ima svoj vpliv na stanje vode v tvojem telesu in to se na tehtnici vse pozna. Cim bolj se poskusi drzati pravil (seveda je vazno kaj jes!) in potrudi se biti strpna. Po treh mesecih bos zagotovo zadovoljna z izgubljenimi kilami in centimetri. Kar pa se tice beljakovin in tvojih jedilnikov, zate so resitev siri, skute, drugi mlecni izdelki, vseh vrst orescki in semena in seveda mesni nadomestki. Kombiniraj zelenjavo s sirom ali skuto, zelenjavo z mandlji, arasidi ali indijskimi orescki, solato z navedenimi dodatki in malo poglej na tejle internetni strani - vegetarijanskih receptov je kolikor hoces, treba pa si je vzeti cas in skuhati. Okus popravi z zacimbami in kaksno zlico smetane ali pa olivnega olja, saj potrebujes mascobe, ki jih z mesom ne dobis. In za bozjo voljo, nehaj se primerjati z Matejem. Saj vidis, da je pri njem vse drugace. Moj soprog poje "vola in pol" in niti grama nima prevec. Trdim, da to ni pravicno in to mu posteno zamerim, ampak tako pac je in njemu kuham normalno in tudi odrascajoci mladini. Ravno zdajle je ze drugi krof in to po obilni vecerji (musaka z jogurtom). Predvsem pa nalin, potrpljenje je bozja mast! Sicer tudi tega izreka ne maram, ampak kot starejsa oseba ti ga lahko namenim :o). Lisa, cestitam za uspesno prestani vodni dan. Gotovo je obcutek krasen in sigurno se tudi pocutis zelo mocno. Bobby, tudi tebi cestitke in vse kar si si privoscil naslednji dan, je bilo dovoljeno. Lepo te je imeti med nami in tebi in Dusanu cestitam, ker zdrzita v nasi prijetni druzbi. Kaj pa porece na tvojo shujsevalno tvoja boljsa polovica? Je zadovoljna? Te podpira? Tejcica, ti kar popij tisto sumeco tableto. Najboljse bo tista brez sladkorja. Verjetno si v zacetku res malo bolj "svohotna", zato si sadja kar privosci. Scasoma se bo telo privadilo in tako bos zmanjsala tudi porcije zauzitega sadja. Ne pozabi na pijaco! Ja Rozica, vcasih ne pomaga nic in premamijo nas dobrote, ki jih je polno okoli nas. Sicer pa si ti poskrbela za ravnovesje s postom. In kot si rekla, dokler gredo kile dol, sploh ni problema! Veliko uspeha se naprej. Ha, naj se vam pohvalim. Po sobotnem "razvratu" sem bila res pridna. Kar dva sadna dneva sta za mano in mislim, da sem ze odsluzila svojo tlako. Danes pa grem bolj zgodaj spat, ker sem kar posteno zmatrana. Ostanite v cvetju in cim manj lakote vam zelim Lahko noc Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

8. feb 2005 21:04

Čer. Danes ste se pa razpisale. Najprej, da pozdravim vse nove-Meta, Niki1, Lotos in Tejčica-upam, da nisem katere spregledala. Kar pogumno, vidim, da ste nekatere že kar pošteno v dieti. Veliko izgubjenih kilogramov vsem. Rožica, ti iamš vse lunine mene naštudirane. Daj kakšen dan prej napiši, kdaj se prične, ker jaz tega nikoli ne vem, se še morda kdaj odločim in držim post s tabo. Kakšen vodni dan mi pa ne more škoditi, razen tega, da še izgubim kakšno kilco... Nalin, saj veš, da bi ti vse rade pomagale. Ampak NE SMEŠ se pa primerjati z Matejem, tako kot ti je napisala Marina5. Ti misliš, da ne more biti velika razlika med moškim in žensko, ampak na našo žalost je. Meni se bo npr. poznal vsak piškot, moj fant pa lahko poje vse kar vidi, pa nič... Sicer ne vem če sem prav razumela, kako si napisala...če nisem se že v naprej opravičujem ampak iščem razloge...ko si pripraviš solato, ali dodaš tuno, sir in jogurt skupaj? Ker na B dan se ne sme mešati različnih vrst beljakovin, tako da tuna in sir ne smeta biti skupaj v solati. Lahko pa je samo sir in preliv iz jogurta. Vsem čestitke po uspešno prestanem vodnem dnevu. In ko ste že vsi priznali svoje grehe...naj še jaz svojega...v nedeljo sem imela Š dan in za večerjo sem pojedla krof...tako dolgo sem hodila mimo njega, potem mi je pa tako zadišal in sem rekla, pa naj bo no...potem pa slaba vest (vam je znano kaj?, to je čisti standard pri meni) Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti