Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

7. feb 2005 21:37

Dober vecer vam voscim, Nikakor nisem prisla do racunalnika in zdajle sem brala skoraj dvajset minut kaj vse ste napisale. Pridne, pridne punce in fanta. Khm, jaz pa nisem bila prevec pridna :o). Marjetka Cvetka, v soboto sem si res privoscila vampe in to brez kruha in tako so mi pasali, da ze dolgo ne. Kokos, kupim ociscene vampe, jih skuham kadar sem sama doma in lahko zracim in potem jih vec porcij dam v hladilno skrinjo. Potem jih samo pripravim in dobrodosla na lepo porcijo. Tebi bom se parmezana navrh privoscila, ceprav sele po dieti, prav?! Torej, imeli smo zelo pozno kosilo in lepo sem imela splaniran vecer. Se dve pomaranci sem si rekla in za mano bo nov uspesen dan. Pa ja! O matr, kako mi je vse v vodo padlo. Prijatelji so poklicali, ce greva pustovat in najprej sem rekla, da raje ne, ker ne smem piti, ne smem jesti itd. Potem pa sem sklenila, da ne bom sedela za pusta doma in sem rekla, da grem in da bom sofer, ker ne bom pila. Ja, ja ... hahahahahahaha. Oblekli smo se in kot prave maskare sli ven. Do enajstih sem bila pametna in sem samo plesala, potem pa sem zgubila razsodnost. Polomila sem ga in zdaj je kar je. Pila sem in okoli treh zjutraj sem pojedla dva krofa. Priznam, v nedeljo sem se zbudila z moralnim in alkoholnim mackom. Pogledala sem se v ogledalo in, ker mi je v oci zrl zadovoljen obraz, sem se sprijaznila s svojo sibko voljo. Preziveli smo prekrasen vecer, nasmejali in naplesali smo se in zivljenje je res lepo. Vceraj sem zato jedla samo sadje, pa tudi danes sem bila zelo pridna. Popoldne sem pekla krofe in za kosilo sem si privoscila enega, za vecerjo pa samo rebro cokolade. Malo me daje lakota, ampak kazen pa mora bit ane. Informirani kozarci vas zanimajo ... Torej, res je: rdeci je protistresni, modri je za tiste, ki jim primanjkuje energije in zeleni je za tiste, ki bi radi shujsali. Delajo jih v Rogaski Slatini in sicer po posebnem postopku. Vsak kozarec ima barvni "pecat" in ta ima shranjene informacije (informirani kozarci), ki naj bi zmanjsevale stres, nudile energijo oz. pomagale pri hujsanju. Listka z navodili nimam vec in lahko govorim le po spominu. Glede na to, da moramo veliko piti, pac pijem iz informiranega kozarca in, ce le ta pomaga, se toliko boljse. Kozarec imam ze par let in zanj sem placala okoli 4.800 SIT. Kupi pa se jih lahko v trgovinah, kjer so naprodaj artikli za zdravo zivljenje. Sama sem ga kupila v Ljubljani, BTC - hala A, pritlicje. Maychi, knjigo le preberi. Prav zanimivo branje je in se poucno povrhu vsega. Bodite bolj pridni kot sem bila jaz in ce vam slucajno "spodrsne" in se pregresite, ne iz tega delat tragike, ampak si nalozite primerno kazen :o)). Lahko noc vam voscim Marina5

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. feb 2005 22:49

Hojla! Marina,Marina,Marina......... Sej je prev,da si si privoščila zabavo.Saj včasih se mora pa človk tudi mal znoret,Drugače lahko še ZNORI! Ampak vseeno mislim,da maš pa zdej dovolj prekrškov.Ženska,ne ga več tako srat(ups,pardon)! Vendar ti pa moram čestitat,to pa zato,ker svoje grehe priznaš pred nami vsemi in to je zelo,zelo pohvalno in res moraš imeti zato veliko poguma. Joj,zdej me pa hčera preganja iz sobe,ker hoče spat.Se vam pa javim še jutri,če bom prišla do računalnika. Lahko noč in mejte se lepo. Bobby,Darchy,kako je šlo.Sta preživela? Adijo! Marjetka cvetka

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

7. feb 2005 23:07

Hojla! Še ena nova članica. Danes zaključujem 7 dan 3MD in jutri zjutraj me čaka prvo tehtanje od štarta. Upam da bo to vzrok za lep dan. Čaka me še zelooooooooo dolga pot in upam da mi bo uspelo, seveda tudi z vašo pomočjo in predvsem tolažbo v kriznih dneh. LP tejčica

niki1  

član od: 6.2.2005

sporočila: 3

8. feb 2005 8:12

Hoj, torej...še ena nova. Punce mislim, da ste s svojim pisanjem in predvsem z izkušnjami zeloooo pripomogle, da nas je vsak dan več. Sama sem "povratnik" raznoraznih diet , predvsem najbolj enostavnih ...stradaj in manj jej ampak nobene (razen dveh izjem par let nazaj) se nisem prav dolgo držala.Sedaj pa imam močno voljo in moram reči, da ko imam kriizo grem semle gor in mi je takoj lažje, ker ste tako polne optimizma. Javljam se po zaključenem prvem tednu, upam, da uspešnem, ker se nikoli nočem vagati po 1 tednu. Se poznam tako dobro, da vem, če mi ne pokaže kil dol, da lahko izgubim voljo. Zenkrat ni bilo težko, vam pa zavidam, ker vas je veliko že pri koncu poti:) Je tudi že mesec mimo kar nekadim in se tale zadeva super dopolnjuje , drugače bi verjetno samo basala, basala... Tejčica kdaj si začela? Jaz sem 31. 1. in ti? Lp Niki1

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2005 8:45

Lotos, ni problema! Verjetno nisi prav nagravžno debela in nisi navajena siceršnjega nažiranja in telesu stavri še niso jasne. Jaz sem se prvi teden celo zredila in so me punce s foruma morale prepričevati naj vztrajam, tako slabe volje sem bila. Potem pa je šlo (pravzaprav še gre). Mnogi baje najprej zgubljajo samo cm, šele potem kile. Boš povedala čez en teden, kako gre - samo ne goljufat! Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

8. feb 2005 9:03

A vam to kaj pove? Preživela, bila pridna, vodni dan je za mano. Rezultati po tem prvem delu diete, so nekje 2cm vsepovsod po obsegu in 4 kg manj. Vem, da bi lahko bil večji minus, ampak so bili prekrški , tako da sem zadovoljna. Sicer pa imam še 2 meseca časa, da jih oklestim še nekaj. Idealno bi bilo še 6 minusa, ampak kakršenkoli bo, sem/bom že zadovoljna. Dans sem polna energije, včeraj sem baje izgledala zdelano. Hja, In vsem, ki jih je strah vodnega dne - sploh nisem bila lačna. Res se mi je luštalo vse, kar je kdo jedel, ampak sline so se cedile le mojim očem, jaz pa odkrito nisem čutila lakote, ker sem šla v ta vodni dan čisto tako, kot da to ni nič takega. Verjetno bi mi bilo huje, če bi nonstop mislila, kaj vse ne smem in kaj vse bi, pa ne morem, pa bljeh... Jaz sem pa to vzela kot priložnost, da se moji prekrški vsaj malo skrijejo. In kakšne prekrške sem delala? Ja, no, kavi se redko odpovem. Kdaj prigriznem kak piškot tudi, ko ga ne bi smela. Včasih sem tudi po osmi uri kaj jedla (npr.pistacije) in predvsem pijem premalo vode. Sicer sem se pa do sedaj kombinirala vse po reglcih, sam včasih je bil kak vmesni "obrok" - suho sadje npr. Držte se, vse se da, če se hoče, Darchy

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

8. feb 2005 9:45

Danes je pa res en čudovit dan. Zjutraj stopim na vago in ta pokaže -3kg!!! Najbrž gre tako hitro dol samo na začetku ko se telo še čisti, ampak vseeno je občutek dober. In glede na to da bo danes povsod dišalo po krofih jaz pa imam sadni dan, mi je to dalo dodatne volje in sem prepričana da me ne bodo premamili. Niki1, začela sem 1.2. Lp tejčica

lotos  

član od: 5.2.2005

sporočila: 2

8. feb 2005 10:59

Lisa, polepsala si mi dan, prav zares! Verjetno je moje telo resnicno zbegano, ampak ce drugega ne- mi je hvalezno ze zato ker se mi je uredila prebave (prej pa nislo kar nic iz mene). Danes imam OH dan pa se ne vem kaj bi jedla: testenine ali pico s pradiznikom ? Verjetno bodo kar testenine- ima kdo kaksen boljsi predlog? A je velik prekrsek, ce sem zjutraj namesto dveh jabolk pojedla v preseldkih kar tri, pa se malo jabolcnih krhljev povrhu vsega (kaj mi je tega treba bilo- bi bilo bolje ce bi pol litra vode spila). Ugotavljam, da kadar se pregresim in jem, takrat ko mi ni treba, v resnici nisem lacna ampak zejna. Pa se ena lepa misel za vse, ki vztrajamo: Nikoli ne reci, to je nemogoce, kajti vsaka stvar je mogoca - ce ima clovek zaupanje vase in voljo. In nikoli ne obupaj sredi poti, ki ti ni znana, kajti sredi neznanega spoznas kaj si- moz ali slabic. Lep soncen dan! lotos

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

8. feb 2005 11:53

Živjo, mislim da ta dieta zame ne deluje, mogoče pa sem že dosegla tisto spodnjo mejo (ITM 22) Vendar imam še zmeraj veliko centimetrov okoli trbuha (sem nekje med 38-40 konfekcijska) Trbušnjake še vedno delam vendar ne pripomorejo k manj cm-jev. Ima mogoče katera-i idejo kaj naj še storim? Sicer jem tudi kruh in cvrte ribe vendar v omejenoh količinah ( nobeni hrani si ne želim odpovedat) Pa jedilnikov za b dan mi primankuje, ker ne jem mesa mi ostanejo samo ribe in morski sadeži (sem se jih prenajedla in mi je že ob pogledu nanje slabo, tudi normalno v življenju sem jih jedla samo 1x na mesec) sicer pa jem tudi veliko ohrovta-solata (ohrovt, tuna, preliv iz jogurta in malo kisle semtane,sir v kockah, začimbe) Vendar se človek kajhitro prenaje enolične hrane, kaj torej predlagate. Ali bi lahko jedla filane paprike (soja riž)? nalin

meta.zvonar  

član od: 8.2.2005

sporočila: 3

8. feb 2005 17:08

Hello! Tudi jaz sem nova tukaj. 3MD se držim od 5. 1. Berem vas vsak dan. Držite mi moralo pokonci. Zanima me, če je kaka korošica med vami? lila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti