Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

16. sep 2004 20:11

Pozdravljeni, mene zanima če lahko na sadni dan jem arašide, lešnike, mandlje in podobno.... po tej dieti hujšam že precej časa ampak nimam knjige. Lepo se imejte, Amelie

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. sep 2004 22:25

Danes sem bila pa pridna, ker sem se sinoci odlocila, da izpeljem dva meseca diete. Prvih nekaj dni je hudih, ker je zacetna kriza, ampak potem se pa umiri in ti taksno prehranjevanje prav pase. In komaj cakam na to obdobje Rozica, dobrodosla, HUJSAJMO SKUPAJ! Sy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. sep 2004 22:31

Čapa hvala za nasvet. Zanima me kako se hraniš zdaj, ko si končala z dieto in koliko -kg si nabrala v teh treh mesecih (če ni skrivnost).? Kako pa se držite ostale, sadnega dneva bo konec in jaz že razmišljam, kaj naj jutri kuham za kosilo. V mislih imam kurje prsi vendar ne vem kako naj si jih pripravim, kaj zraven, razen solate. Ima mogoče katera kakšen predlog? Definitivno bodo bolj kuhane, kot pečene (jena skleda, na koncu pa na hitro še malo žara , da jih popeče), samo ne vem še kako začinjene. Amelie v knjigi piše, da lahko v sadnih dneh jemo oreščke in semena. Kupite 10dag in jih razdelite na štiri dele. Oreščki in semena vsebujejo maščobe, res da rastlinske, toda kar je preveč, ni zdravo. Soljeni in praženi so prepovedani. Če jih ne marate jih zamenjajte s svežim ali suhim sadjem. Jaz osebno raje jem sadje, kot oreščke. Saj je veliko bolje ugrizniti v jabolko, kot pa pojesti 10 lešnikov... No pa lahko noč ,se tipkamo jutri, Rožica

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

17. sep 2004 7:44

Živjo punce in fanta, vidim, da sem na forumu dobila novo soimenjakinjo. Pozdravljena Alja! Jaz imam sicer danes meso, ampak mislim, da se ga ne bom pritaknila, ker sem celo noč v rikverc metala. Sem najbrž kakšen virus pokasirala.Tako, da danes jem polnozrnat preprecenec in nesladkan metin čaj. Pridni bodite, izplača se... alja

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

17. sep 2004 8:19

Alja25! Vprašala bi te nekaj glede obližev: a se ti ne zdi cena nekam visoka? Barbolinka

Čapa  

član od: 29.6.2004

sporočila: 61

17. sep 2004 8:39

Rožica -po končani dieti je zdaj sicer šele 17 dni, ampak nič nisem pridobila na kilaži, kljub pregreham, da pojem kako saldico po 20 uri. Pri posameznih obrokih še vedno ločijem posamezne skupine, čeprev sem zadnjič jedal (prvič) kabap, za večerjo pa sem si privoščila ržen kruh z maslom in medom pa skodelico mleka. Ampak povišanja kg ni bilo.Zjutraj pa striktno jem sadje in pijem kavo z mlekom - kakor tudi skozi vso dieto na vse dneve. Po 90 dneh se zgleda res spremeni način prebave - recimo, pred dieto sem imela težave z zaprtjem (tudi do 4 dni), zdaj pa vsako jutro grem na WC. Je še kar pomembno, da ti potem hrana ne ostaja v črevesju in gnije, kar lahko povzroči kontra učinek - predela že sicer predelano in zgnito hrano. V času diete se umirijo tudi vetrovi, če ste opazili. In to predvsem zaradi tega , ker se ne meša med sabo kisla prebava(B in sadje) ter bazična prebava(OH, Š, in sladko sadje).Ne pride do trenja. Tisti obliži, ki jih omenjate za zmanjšan tek - koliko pa jih je v enem paketu, cena in delovanje? Čeprav se mi zdi , da je zavestna volja bolj uspešna kot razna pomagala, saj ne moreš imeti neskončno na sebi obližev kot pomoč pri samokonroli vnosa hrane, a ne? Preveč govorim - pridne punce in fantje ste, ker ste si zadali en lep, dosegljiv in končno koristen cilj. Držim pesti in verjamem , da vam bo uspelo - če je meni, ni hudir, da vam ne bi . Res! Sporočilo je spremenil(a) Čapa dne 17. sep 2004 08:41:42

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. sep 2004 10:23

Zdravo! Vsak dan vas berem ,oglašam pa se zadnje čas res poredko. Rada bi zaželela dobrodošlico vsem novim in seveda pozdravila vse "stare" 3 MD sem držala 2 meseca, izgubila 8 kg, potem pa se je začel dopust. Pridobila sem 3 kg, katerih sem se otepala kar dolgo. Zdaj, upam, so spet "izbrisani"! Sem na 67 kg, ki bi jih rada oklestila na 64 (pri 170 cm višine). Ne držim se striktno 3MD, pazim pa zjutraj, da jem le sadje, čez dan - kolikor toliko - pravilno kombiniram, po 20. uri pa ne jem več. Če mi uspe do Novega leta, bom presrečna! Ja, pa po takšni prehrani se tudi počutim odlično! Veliko uspeha in smeha vsem hujšicam! LP, Stanka

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

17. sep 2004 11:38

Ojla! Danes je moj sadni dan in sploh se mi ga ni težko držat. Pomaga mi tud" to, da grem popoldne delat, po službi pa mal ven s prijatelji in že bo sadni dan pri koncu. Vsak dan pazim, da popijem vsaj 2 l vode, venomer imam pri sebi pollitersko plastenko in se dobesedno nacejam z vodo. Res je, da se ti s tem načinom prehrabjevanja uredi prebava, kot pravi Čapa. Od kar sem bila pred 3 leti prvič na tej dieti, nimam več problemov s prebavo. Jutri pa si bom pripravila gratinirane jajčevce, ker sem si zaželela spet malo sira. Če imate jutri proteinski dan, vam jih priporočam. Recept čaka na objavo, jaz pa vam ga zaupam že sedaj: - 2 velika jajčevca - 2 mali bučki - 250 g konzerviranih pelatov - nekaj žlic paradižnikove omake ali mezge - 4 stroki česna - 1 mala čebula - 200 g naribanega sira Pečico segrejemo na 200"C. Jajčevca podolgem razpolovimo. Z nožem izdolbemo vsebino, vendar pazimo, da pustimo dovolj debel rob. Na olju prepražimo sesekljan česen in čebulo. Dodamo bučke, ki smo jih narezali na koščke in prav tako na koščke narezane in odcejane pelate ter meso jajčevcev.Dušimo toliko časa, da bučke postanejo mehke. Temu dodamo nekaj žlic soka od pelatov ali paradižnikove omake. Premešamo.Izdolbene polovice jajčevcev postavimo v naoljen pekač in damo za 10 minut v pečico. Nato jih napolnimo z nadevom in potresemo s sirom in še 10 minut zapekamo v pečici. Lep dan pa pridne bodte! Anja

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

17. sep 2004 12:34

Vsak dan vas berem ,oglašam pa se zadnje čas res poredko. Rada bi zaželela dobrodošlico vsem novim in seveda pozdravila vse "stare" 3 MD sem držala 2 meseca, izgubila 8 kg, potem pa se je začel dopust. Pridobila sem 3 kg, katerih sem se otepala kar dolgo. Zdaj, upam, so spet "izbrisani"! Sem na 68kg, ki bi jih rada oklestila na 64 (pri 170 cm višine). Ne držim se striktno 3MD, pazim pa zjutraj, da jem le sadje, čez dan - kolikor toliko - pravilno kombiniram, po 20. uri pa ne jem več. Če mi uspe do Novega leta, bom presrečna! Ja, pa po takšni prehrani se tudi počutim odlično! V oktobrom začnem z redno telovadbo, da se malo izklesam. Alja25 vsi naši odvečni kilogrami so zaradi nepravilnega prehranjevanja. Sama sem pristaš tega, da moramo v glavah nekaj preklopit in nam potem tudi uspe. Pravilno prehranjevanje naj bo način življenja. Vse tbletke in pripomočki so tržne niše. Raje kot za prpomočke za hujšanje ta denar porabi za organizirano telovadbo, kjer ti tudi svetujejo kako se pravilno izvajajo vaje za določen del telsa. To je moje razmišlanje in je zelo dobronamerno. P.S. Če se je komu zdel čuden, že znan začetek mojega pisanja, je samo copy- past Stanke. Spremenjeno je samo 67 na 68. Stanka upam, da nisi jezna. Lp iz sončnega vetrovnega Kopra Irena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

17. sep 2004 12:38

Lep sončen dan vsem! Po včerajšnjem deževnem dne,se bomo zopet lahko malo rekreirale v naravi in se nadihale svežega zraka. Pa še čas med obroki bo hitreje minil. Imam eno vprašanje. Nekaterim se bo mogoče zdel malo čudno ampak me res zanima. Pijete samo izvirsko vodo ali tudi vode z okusom-jabolka, limone....(saj veste katere mislim, da ne bom naštevala, da ne bo reklame). Pa še nekaj, juha se pije samo na proteinski dan, ali tudi na škrobnega? Držim pesti za vse, še posebej pa tiste, ki ste šele začele dieto, ker je na začetku najtežje, ko pa enkrat "padeš not" pa ni lažjega. Lep pozdrav, pa brez prekrškov, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti