Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

4. feb 2005 10:22

grešila sem Čeprav je moje stroge diete konec, sem danes grešila. Nisem si mogla kaj. Celo dieto so se mi cedile sline po pečeni jajčki, danes pa je počilo. OB 10h DOPOLDAN SEM JEDLA PEČENO JAJCE . Ne vem, kaj naj rečem. Pa to še ni vse. Še eno vrstico čokolade sem . Res ne vem, kam naj se skrijem. Uspešen dan vam želim! Meli Don"t worry, be happy!

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

4. feb 2005 11:20

Hojla, nič ne grešim pa vse mi gre narobe. Še pred parimi dnevi sem bila polna optimizma, komaj sem čakala vodni dan in čisto nič me niso mikale sladkarije, bila sem polna življenja. Mislila sem da me je ta huda riza minila. Predvčerajšnim me je pa povozil, zvečer sem si tako zelo zaželela piškotka (tiste jafa imam najraje) Bili so doma, spodaj pri tašči, če bi mi ga matej prinesel bi ga pojedla (100%). Zjutraj sem bila brez volje, pa sem rekla, da za voljo do hujšanja stopim na vago, šele pote me je kriza dotolkla, vaga je pokazala +1kg. KRIZZZZZZZAAAAAAAAAAAAA. Cela dan sem si potem želela jest (mela sem Š dan), skoz mi je manjkalo kaj, pa čeprav sem se do sitega najedla (bila sem tako požrešna, da bi tud zrezke jedla), zvečer pa bi spet jedla jafa piškote, še dobro, da ima matej tako železno voljo, da mi preprči naval na sladkarije. Danes pa imam oh, za kosilo bom jedla makarone, kaj pa potem? Spet mi sladkarije ne bodo pasale (na zadnjem oh dnevu sem po tortici skoraj bruhala, pa tako sem si jo želela). Vodni dan imam v nedeljo, nevem ali ga bom lahko zdržala, zmešal se mi bo od vsega tega. Veste najhuje če moraš zgubit samo par kilc, če jih maš preveč si rečeš ja to moram zgubit, moram shujšat saj sem resnično predebela in ne morem oblečt tisto kar si želim. Če pa imaš samo kakšno kilo preveč pa venomer rečem, ah saj ni tako hudo, saj lahko drugič shujšam, saj se mi ne pozna, kakšna kila preveč pa le ni tako grozna, sej imajo fantje raj mal več oblin. Zelo si želim teh par kil dol dat, ampak a mi bo ratal, glede na to da sem pridobila 1 kilo? Za enkrat še nisem grešila in upam da tudi v prihodnje ne bom, sam če bo pa šla še kakšna kila gor se pa tud na štrik obesim. nalin

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

4. feb 2005 11:43

Nalin! You"re not alone :) ITM imam nekaj pod 25, z dieto sem začela 4.1. in se jo strogo držim, ne grešim niti s kapljico olja ali pikico sladkorja ali kapljico mleka. Prvi teden sem izgubila 2 kg, 2. teden 1,5 kg, v 3. teden še 1 kg, 4. teden pa pridobila 1,5 kg!!!! Ta teden sem pa izgubila že spet 1 kg. Zdaj imam 73 kg, začela sem pa s 77. Jst tega sploh ne razumem! Saj je o.k. teh -4 kg ampak če mi bo vaga samo 1x pokazala +kg, bom poslala 3md pa še kr kaj kr nekam pa pridno papcala piškote še naprej ;) Moja znanka je v 1. mesecu shujašala 2 kg, v 2. mesecu pa 4 kg. Greši pa konstantno, samo B in OH ne je skupaj (verjetno a la post 3MD varianta). anika

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

4. feb 2005 12:11

Ojej punce, ne tako resno jemat tele diete no. Saj vas bo od slabe vesti pobralo! Sekiranje škoduje lepoti :o). Saj smo samo ljudje in ne stroji. Stroj vključiš in izključiš po želji, z našimi željami in lušti pa ni tako enostavno. Meli, življenje je lepo in uživaj ga. Jajček sredi dopoldneva in še vrstica čokolade ... pa kaj pol. Boš pa naslednji dan malo manj, ali pa dan po tem. Prepričana sem, da če grešiš samo parkrat in se potem uspeš spraviti nazaj na red, ni hudega. Samo, da ne zapadeš spet v tisti začaran krog: nažiranje, slaba vest in to je treba hitro potolažiti s kakšnim grižljajem (ali pa stotimi :o)). A ti veš, da če prisluhneš svojemu telesu, ti ta dobesedno pove, česa mu manjka. Sicer je to pri nas "debeluhih" refleks, ki ga zatremo z basanjem, normalni ljudje pa to zmorejo. Recimo mojemu očetu, ki je zgled vseh zmernežev, se velikokrat kakšna stvar prav "prikaže" in ko to poje, je potem zadovoljen in miren. Pri meni je to drugače, meni se stalno kaže suha klobasa, salama, sir, vrečka čipsa, arašidi, pistacije, čokolada in eh, vse se mi kaže. No, kaj sem že hotela napisat, NIČ HUDEGA, ČE SI SI PRIVOŠČILA TISTO KAR SE TI JE LJUBILO. Samo, da se ti ne bo ljubilo vsega, vsak dan, cel dan :o)) Nalin, če si piškota želiš, to še ne pomeni, da si ga že pojedla. To tudi ne pomeni, da si šibka, slaba ali karkoli že. NORMALNA SI! Normalno je tudi, če boš svoji želji popustila in si privoščila tisti piškot. Seveda pa je normalno tudi, da se bo to poznalo na izgubi teže. Spet, ne en sam piškot, ta ti gotovo ne bi škodil, cela škatla pa prav zagotovo. Veš kaj meni pomaga: rekla sem si, ko se mi bo res zaluštalo tiste suhe svinjske klobase, jo bom tudi pojedla. To je bilo pred slabim mesecem in od takrat mi je veliko lažje. Vem, da jo lahko pojem, ker sem se tako odločila, pa če takoj dobim 10 kil gor. Sploh smo preveč stroge same do sebe in po lastnih izkušnjah to na dolgi rok ne deluje. Odpovedovanje ni nič slabega in nas vodi k uspehu. Drugače pa je, če se ti nenehno nekaj "lušta". To vodi do frustracij. Prav tako se preveč obremenjujemo z malimi grehi. Slaba vest, kesanje, očitanje ... to so sama negativna čustva. Poglejte na zadevo z druge plati, še pred časom smo se basale in slaba vest je bila tista, ki nas je (vsaj mene!) velikokrat prignala do tega, da sem še več in hitreje basala v usta. Madonca sem hitela, da me ja ne bi kdo videl! Zdaj pa naj bi se sekirala zaradi tiste šefle fižola, ki sem jo pojedla navrh cele večerje, ker sem bila lačna. Nak, ni govora. Vesela sem, da nisem pojedla vseh dobrot, ki so v hladilniku in vsepovsod po hiši. Ponosne bodimo nase, da smo prehodile že tako dolgo pot (nekatere so že na cilju!) in pred nami je še par korakov. Glavo pokonci punce in fantje. Tukaj smo vsi enaki, vsi imamo iste želje in prav je, da tukaj povemo kaj nas muči. Meni je ful odleglo, ko sem vam povedala za tisto šeflo fižola, pa čeprav sem sklenila, da se ne bom sekirala. Kadar nas kaj muči, povejmo naprej, tukaj je veliko isto mislečih, ki pa na stvari pogledajo iz drugega zornega kota in to meni velikokrat pomaga naprej. Picika, hvala za pošto. Odgovorila ti bom zvečer, ker sem se zdaj tako razpisala, da mi zmanjkuje časa. Hvala vsem, ki ste tukaj. Prav vi ste razlog, da moja trma še traja. HVALA!!!! Marina5

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

4. feb 2005 12:16

Marina, ali praviš da se med dieto fižola ne sme jest? Sama ga jem skoraj vsak škrobni dan. Sicer pa nimam idej za jedilnike. Ko si zaželim piškotka in ko ga ne dobim, postanem najbolj tečna ženska na svetu, vse okoli sebe nadiram, nič se mi ne da, se čudim da matej zdrži ob meni. No mogoče pa si bom kakšen pregrehek le dovolila. nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 04. feb 2005 12:20:53

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

4. feb 2005 12:56

NIč hudega ni če se pregrešite. Pomislite na takrat ko ste stalno grešile, jedle vse mogoče, kaj se vam je zluštalo, veliko sladkarij. Jaz sem bila ista kot Marina5, basala sem se, samo da me ne bi kdo videl. Ko sem se tako napokala, da sem lahko še samo ležala pa mi je bilo žal. Bistvo te 3MD ni samo da izgubiš kg, ampak je tudi, da si urediš prehrano, da se znaš kontrolirati in da se ne bašeš v nedogled. Zato ni nič hudega nalin, če si zaželiš kakšnega piškota, tak kot je rekla Marina5, en ne bo vsega poslabšal, bo pa cela škatla. Jaz sem tudi včeraj imela sadni dan, ampak so se mi zluštali keksi. Pojedla sem en albert keks, da sem si potešila željo, potem pa nadaljevala z mojim dnevom. Včasih potrebujemo tudi grehe, saj drugače ne bi imel skoraj nihče vole vztrajati. Mi smo skupina ljudi, ki si pač ne more privoščiti vsega kar si začeli, zato pa bomo hrani dokazali, da smo mi gospodar in da se znamo obvladovati. Saj si tudi jaz želim biti zelo suha in da mi ne bi nič škodilo kar bi pojedla, tako kot mojemu fantu ne. Ampak žal nisem taka, toda ne dam se, sprijaznila sem se s tem in se bom borila. Saj v bistvu je celo življenje borba. Meli ti pa se tudi en sekiraj, mene še tudi to vse čaka. Pa kaj, če si si en dan privoščila, samo glej da ne bo tako vsaki dan. Veliko trme in poguma ti želim pri vzdrževanju sedanje teže. Prepričana sem, da ti bo uspelo. Ne pozabite, ve (vi) ste gospodar nad hrano in ne hrana nad vami Lep pozdrav tocka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

4. feb 2005 12:59

Marina5, ti si ena sama zaloga pozitivnega mišljenja in optimizma. Res je lepo prebrati vspodbudne besede in se potolažiti, da me ne bo konec, če sem na Š dan pojedla pustni krof (težko bi bilo zdržati do jutri). Bom pa zato jutri samo enega dišečega, namesto desetih. Drage moje izkušene hujšarice, kako se pripravite, da pijete veliko vode? Jaz imam vodo sicer rada, ampak tudi v zelo vročih mesecih ne spijem veliko. Zdaj pozimi pa zelo redko čutim žejo. Vem, pravijo, da ko človek začuti žejo, mu je telo dalo znak, da je na poti dehidracije. Ampak jaz enostavno nisem žejna. V bistvu se sploh ne spomnim, da bi pila. to je moj najhujši problem pri tej dieti in se mi zdi, da ima kolegica zato večji uspeh, ker se trudi čimveč pit. Pa še nekaj je. Če pridem pozno domov, včasih jem tudi po osmi uri. Kaj bi pa naj? Preprosto ostala brez hrane od kosila naprej? Kaj mislite? Uživajte v današnjih sončnih žarkih, Darchy

Ursula  

član od: 15.11.2004

sporočila: 16

4. feb 2005 13:08

Pozdravljene! Tudi jaz imam podoben problem kot Darchy saj čez teden ne pridem nikoli domov pred osmo uro tako da sem si jaz to podaljsala do devete ure. Vem, da ni tako kot je napisano v navodilih ampak brez večerje pa tudi ne gre. lp u.

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

4. feb 2005 13:16

No hvala za spodbudne besede, kosilo je mimo in veste kaj, zraven sem pojedla še dva jafa in eno bajadero (ne škatlo ampak samo en bonbonček). Zraven pa sem tako uživala kot še nikoli. No itak pa bom delala še trebušnjake in upam da bom to vn spravla nalin

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

4. feb 2005 13:50

Živjo! Marina 5, to si pa tako lepo napisala. Tudi jaz mislim tako, nič si nisem prepovedala. Je pa res, da se določeni hrani izogibam. Vendar, če je velika želja, oziroma potreba po določeni hrani si jo pač privoščim. Tako vem, da bo moje poželenje potešeno in bom pojedla le to in ne še veliko druge hrane, ki je dovoljena, predvsem zato, da bi potešila željo po nečem drugem. Kar si navadno vedno na koncu, poleg vse druge hrane tudi privoščimo. Glede vode pa mislim, da je najbolje, če si pripravite v vrč ali v steklenico vodo, limonado,... In preprosto pijete!!! KO je prazno, si brž pripravite drugo. Tako delam jaz. In vsak pogled na vrč, kozarec me spomni, da si natočim in izpijem. Poizkusite, mogoče bo pomagalo. Sicer sem se zdaj že navadila piti več kot prej, zato si le redko pripravim pijačo v naprej. Ko stopim v kuhinjo si že rutinsko nalijem vodo v kozarec in ga izpraznim. Pitje sem povečala tudi s tem, da sem ukinila popoldansko sadno malico, brez katere v začetku ni šlo. In hudo lakoto tešila z metinim čajem, ki ga zelo priporočam, ker pomaga čistit telo. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti