Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Slon  

član od: 3.2.2005

sporočila: 3

3. feb 2005 7:57

Hvala za spodbudne besede ! Upam da bom zdržal. Še eno vprašanje imam, kaj zeliščne čaje se lahko pije vse dni (npr. zeleni pravi čaj) ? LP Slon

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

3. feb 2005 8:15

Picika, zlata si! Slon-ček (a se ne sliši boljše takole), za začetek lahko dopoldansko lakoto premagaš tudi še s kakšnim sadežem, in seveda z vodo, sčasoma boš tako potreboval manjše obroke tako sadja kot tudi ostalega. Pazi samo na presledke med posameznimi obroki sadja in tudi vodo. Jaz npr. najprej počasi spijem pol litra vode, potem pojem npr. 2 jabolka, pa spet vsaj pol ure pavze, pa spet pol litra vode, pa pavza, pa še 2 pomaranči itd... Če imaš kosilo kmalu po 12-i, je to dovolj, sicer pa si lahko privoščiš še en obrok sadja. No, vsaj jaz sem na začetku tako delala, pa je bilo kar OK. Zdaj sadja pojem manj kot na začetku, tudi na sadni dan. Veliko uspeha - danes imaš sadje, a ne - in pohvale za pogumno odločitev! Encijan

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

3. feb 2005 9:23

Pozdravljeni. Takoj na začetku prosim za pilates vaje, saj bi sedaj po koncu diete nujno potrebovala telovadbo. Slon-ček (bravo Encijan! Res je tako bolje): Ja, čaj lahko piješ kadarkoli in kolikor želiš. Seveda NE sladkanega s sladkorjem. Raje uporabi umetno sladilo. Glede sadja pa takole: dobro se je držati eno urnih zamikov med sadjem. Zato pojej pač eno vrsto sadja in lahko tudi več kot dva sadeža. Potem 1 uro ne jej! Potem pa lahko ponoviš vajo z drugim sadjem. Počasi (v prvem mesecu) se boš sadja prenajedel (vsaj jaz sem se) in ko boš lačen, boš pomislil, da bi pojedel jabolko, vendar ti ne bo pasala. Ko se prenaješ nekega sadja si raje lačen, kot da bi ga pojedel. Če pa sadje obožuješ (kot nekatere tu), potem pa tudi nič zato, saj se ti bo v enem mesecu želodček skrčil in tak ne boš tolikokrat lačen. Je pa še ena zadeva. Jaz imam kosilo ob 10:00. Če imaš v menzi izbiro, si lahko tudi ti tako odločiš. Na mesni dan je vedno nekaj, če nič drugega solata in konzerva tune. Drugi dan je riž ali krompir - tudi to je vedno na meniju. Tretji dan je težje. Jaz sem si v službo nosila slane kekse. V menzi pa sem vzela solato. Četrti dan pa sem vzela solato (jaz jo obožujem) in sadje sem nosila sabo. Ob štirih/petih pa sem ponovno jedla (večerja). Vem, sprašuješ se, če potem dieta deluje. Jaz sem izgubila 22 kg, torej le nisem tako zelo grešila. Lepo se imejte, francka

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

3. feb 2005 10:35

Pozdravljeni, Kar pridni ste vidim in tudi sama sem sorazmerno pridna. Sicer sem včeraj po večerji pojedla še eno zajemalko fižola, vendar sem sklenila, da slabi vesti ne bom dopustila mučenja. Spet sem opazila, da se po vodnem dnevu ne morem najesti. V torek je še nekako šlo, ker je bilo meso in cela skleda solate, včeraj pa me je pošteno nosilo. Lačna sem bila in sem že popoldne pojedla eno banano, zvečer fižol in zelje (vse kuhano samo na vodi) in čez dobri dve uri še eno zajemalko fižola. Tudi danes me muči lakota, ampak bo že. Slon, dobrodošel med nami. Seveda ti bo uspelo prestati krize. Tukaj smo, da te bomo bodrili. Kot so moje predhodnice zapisale, sadje in voda ti bosta najbolj pomagala. Morda kakšen korenček - kar dolgo ga lahko grizeš in žvečiš. Verjemi, že po enem tednu je veliko lažje. Seveda pa ne smeš stalno razmišljati kaj dobrega imajo v menzi :o)) Picika, a lahko še jaz svoj piskerček pristavim. Strašno rada bi tudi probala tele pilates vaje. Sicer delam trebušnjake, ampak prišel je čas (po enem mesecu), da naredim še kaj več. Hvala ti že vnaprej. Grem naprej delat in vsem želim vesel praznik "TA DEBU ČETRTEK" hahahahahahahaha. Nekaj vas je že suhcev, ostali pa še bomo ane! Lep dan Marina5

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

3. feb 2005 10:43

Ojla punce in fantje! Kako lepo je za videt, ko nas je vedno več. Zunaj sneži in je mraz, za računalnikom pa tako prijetno toplo, da se bom danes kar nekaj časa pozabavala ob njem. Slon-ček kar ti je napisala Francka to drži, saj sem na začetku tudi jaz jedla dopoldan veliko sadja in popila veliko vode. Priporočam ti, da imaš 0,5 l vode vedno pred seboj, da te le ta opozarja, da jo spiješ. Sama dopoldan popijem do 2l vode, seveda tudi čaje in to zeleni čaj brez sladkorja in mleka, Mate zeleni čaj, ki prežene lakoto najraje ga imam, ko je sadje in vodni dan pa tudi meta je O.K. Še posebno sem na začetku rada pila meto pred spanjem, ker me je pomirila. Praksa bo tista, ki ti bo povedala kaj ti najbolj odgovarja. Le pogumno naprej. Za tabo so 3 dnevi le počakaj, ko bodo 3 meseci. še sam ne boš vedel kdaj so pretekli, zato vsdak dan, ko ga premagaš je zate nagrada. Želim ti veliko uspeha. Francka, poglej svojo zasebno pošto. Meli kaj pa si jedla včeraj, boš posradovala jedilnik saj se bliskovito bližam koncu tudi jaz. Sem prebrala Mazelovo knjigo o receptih in še osnove Hayeve diete. Opisuje isto, da za kosilo poješ OH in za večerjo B. K enim ali drugim lahko kombiniraš nevtralno živilo, ki je vsa zelenjava. Se pravi, ko ješ meso ješ zraven solato ali drugo zelenjavo. Pri Mazelovi pa tega ni. Bom počakala, da dobim še drugo njeno knjigo pa se bom takrat odločila kaj in kako bom ravnala oziroma se bom prehranjevala. Vendar se mi ta Hayeva kombinacija bolj dopade in tudi knjigo z recepti imam doma pa nisem vedela, ker redko kdaj berem uvod. Kupila sem jo ravno zaradi naslova, ki je kar klical po nakupu Jedilniki za zdravo kombiniranje hrane pa še lepa je na pogled.Sem uporabila že kar nekaj receptov in moram povedati, da so zelo okusni. Sedaj pa bom počasi končala saj sem spisala že cel roman. Bodite pridni in čim manj grešite še bolje NIČ. Čao! Irena picika

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

3. feb 2005 10:54

Jest bi tudi pilates vaje Bi bilo luštno če bi imel forum za pillates vaje, a ne? nalin

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

3. feb 2005 10:59

živjo vsem puncam in fantom no danes vam bom pa napisala mojo statistiko in sicer vodni dan je bil v ponedeljek torej je danes moj hm... kateri že je.... 32 dan, ja to bo to no takole je: imam -8 kg pas -5 cm boki -4 cm rit -4 cm stegno -3 cm nad kolenom -2 cm prsa -4 cm sem res zelo zadovoljna z rezultati, vem da se mi bo zdaj teža malo ustavila, samo ne bom obupala, obljubim :) bodite pridni vsi, saj se res splača!!! Vsaka sprememba prenovi naše življenje!

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

3. feb 2005 11:00

aja jaz bi tudi te pilates vaje, sicer ne vem kaj in kako, bi bila zelo vesela, če lahko tudi jaz zvem kaj več o tem. forum o pilatesu??? sploh ni slaba ideja Vsaka sprememba prenovi naše življenje!

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

3. feb 2005 11:19

Lepo pozdravljeni vsi Toliko je govora o pilates vajah, da lepo prosim, če mi kdo pove, kje se pride do njih. Zelo vam bom hvaležna. Za menoj je točno en mesec hujšanja, tehtnica se je ustavila, sedaj je nujno pospešit telesno akivnost. Picika, lepo proooosim, proooosim! Ne bom obupala, že zaradi vas. Tudi vi ne smete. Se čitamo Čao MICL

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

3. feb 2005 11:40

Kje sneži? Tukaj je 8°C niti sapice vetra, sonce brez enega oblačka.(Obala)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti