Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

30. jan 2005 21:37

mare_M... kar se alkohola tiče... Tut mene je skrbelo kako bo z alkoholom in dieto in sem ugotovila da sploh ni problema. Pri meni je bilo edino to, ker sem bila full lačna, ko sem prišla domov in se je tut včasih zgodilo, da sem šla jest ob štirih zjutraj... pametno ne? :) V glavnem, jaz sem včeraj pila vodko (vem da je sladka in vse, ampak vseeno) in spila nekaj kozarcev vode. Tako je šlo kr sproti vse iz mene, in zjutraj sem imala pol kg manj, kot zvečer :) zanimivo ne. Res pa je, da sem celo noč preplesala... upam, da bo vedno tako. Tale vodka se mi zdi boljše kot kaj drugega, ker če piješ vino, ali celo pivo je preveč tekočine... vsaj meni se tako zdi. Lp, Amelie

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

30. jan 2005 22:01

Pozdravljeni!!! Kako ste? Upam, da dobro in da ste trdno prepričani na svojem cilju v boju proti odvečnim kg- jem. Jaz pa imam še 14 dni do konca 3 md, res ne vem kdaj je preteklo. Jutri pa vam javim koliko kg je šlo dol, ker se tehtam vsak pon. Jutri pa imam sadje. Lepo bodite. saby

mare_M  

član od: 30.1.2005

sporočila: 2

30. jan 2005 22:06

Vsem hvala za vspodbudne besede! Amelie jaz v petek praznujem rojstni dan, na sporedu pa imam sadni dan .... kriza :) Ampak bo že nekako, verjetno bom tak po kozarcu vina pijan .) mare_M

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. jan 2005 22:08

Nalin, izpuščaji okrog ust tvoje tašče so skoraj sigurno alergijski. Naj poskuša ugotoviti, od česa so. Ponavadi se pojavijo TAKOJ po tem, ko nekaj poješ ali se česa dotakneš (moj sin jih dobi tudi sem in tja). Obstaja vrsta tablet proti alergijam, ampak v tem primeru, ko so le lokalni izpuščaji, se mi zdi, da ne bi bilo treba... odvisno od tega, koliko jo to moti. Za prvo rešitev je dovolj, da ugotovi, na kaj reagira in se tega izogiba. Drugače pa obstaja tudi zdravljenje alergij. Če hočeš več informacij, me kontaktiraj privat Sy

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

31. jan 2005 0:07

Ojla spet se vam mal javlam. ja sy smo ugotovil, da je od ananasa, ga bomo omejil na majhne količine. Ja naj vam povem, da mava z matejem 6 februarja vodni dan. Mal me skrbi ker je takoj po sadnem dnevu (po sadju, razen babanah, mi je zelo slabo),a mislite, da bu namesto sadnega dneva mela tudi vodni dan, torej dva naenkrat? Pozna kdo kako sadje, ki nima preveč kisline? Namreč imam probleme s preveč želodčne kisline in temu primerno imam tudi kakšno ranico v želodcu. Ponavadi na sadni dan jem večinoma banane, kivi mi tudi odgovarja. No drugače mi pa kile in cm stojijo, matej pa ima že -10kg, pa tudi pozna se mu. Ja saby tudi men se zdi da ta dieta hitro mineva. Aja pa trebušnjake še delam ampak ne 100 (je prehuda), temveč samo 50. no lepo pančkite pa sanjajte kaj lepega. nalin

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

31. jan 2005 7:59

Čao drage moje, in moji! Mineva predzadnji dan diete. Hitro je šlo. Sklatila sem 22 kg, kar je več, kot sem upala, da bom. Sedaj bo pa zanimivo. Čez tri mesece se verjetno vrnem med vas. Veliko volje vam želim. francka

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

31. jan 2005 8:18

Dobro jutro vsem, Danes je pa vodni dan in popila sem že 6 dcl vode in eno kavo. Mislim, da ne bo težav, saj zadnjič lakote proti večeru sploh nisem več čutila. Težje mi je bilo brzdati tek naslednji dan. Kar najesti se nisem mogla in tudi danes se že psihično pripravljam, da ne bom jutri celega purana zmazala :o)) Maychi, zanima te Montignac. Torej, ne bi rada delala pretirane reklame, ampak zame je bila njegova teorija najbolj sprejemljiva. Od leta 1999 sem se držala njegovega načina ločevanja živil in do spomladi leta 2004 sem bila res pridna. Potem pa me je popadla požrešnost in začela sem se po večerih nažirati s sladkarijami in ostalimi prepovedanimi stvarmi (čips, oreščki, čokolada ...). Upam, da ne boste hude, ker bom malo napisala o Montignacu. Način zgubljanja kil je v osnovi enak 3MD. Ločevanje živil je izredno pomembno. Ne predpisuje zaporedja dnevnov, zapoveduje pa ločevanje beljakovin in OH oz Š. V prvi fazi (ki traja okoli dveh mesecev - odvisno koliko želiš shujšati) je režim bolj strog: prepovedane so sladkarije, izdelki iz bele moke, bel riž, koruza, redeča pesa in korenje, ter seveda alkohol (vse našteto naj bi imelo visok glikemični indeks in posledično spodbujajo delovanje slinavke). V drugi fazi, vzdrževanje teže pa je najbolj pomembno, da ločujemo B od OH. Meni je to najbolj odgovarjalo, ker sem lahko jedla meso in zelenjavo oz. solato kar vsak dan, če mi je ravno tako pasalo. Večkrat pa sem jedla tudi špagete s sirovo omako, ki sem jo pripravila z manj mastnim sirom in tudi to mi je zelo teknilo. Vsa stvar je zelo enostavna, pomembno pa je, da obrokov ne izpuščamo (vsaj 3 obroki dnevno) in vedno se lahko naješ do sitega. Količine niso zapovedane. Pred leti sem v prvi fazi jedla meso dvakrat na teden za kosilo in dvakrat na teden za večerjo. Res je, da nisem jedla nobenih salam, kasneje pa sem jedla tudi salame, ponavadi s kruhom iz temne moke, če pa se je dalo pa kar brez. Kot sem že rekla, je ta način prehranjevanja zame najbolj sprejemljiv, ker obožujem kombinacijo mesa in zelenjave oz. solate. Najprej moram izgubiti odvečne kile, disciplinirala sem bom tudi v tem času in potem bom nadaljevala naprej po Montignacu. Maychi, če imaš še kakšno vprašanje kar vprašaj. Meli, hvala za dobre želje. Danes bomo gledali res malo bolj "vodeno" :o)) FRANCKA ČESTITKE. Pridna si bila in 22 kil je res ogromno!! Vsaka ti čast. Tudi vsem ostalim, ki ste že tako blizu konca. Za mano je pa komaj tretjina, vendar je tudi to kar hitro minilo. Nalin, dva vodna dneva je morda prehudo za tvoj organizem. Izčrpana boš in možno je, da te bo popadla volčja lakota. Spuščanje obrokov ni preveč zdravo in en postni dan je po moje tisto pravo. Saj nočemo, da bi se telo navadilo na premajhne vnose, ni tako! Namesto sadja pojej kakšen korenček, paradižnik ali kumaro, ti ne vsebujejo kisline in paradižnik je že tako ali tako sadje. Zdaj pa šibam. Sigurno se bom še oglasila, da vidim kako kaj prestajate vodni dan. dijoooooooo Marina5

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

31. jan 2005 8:24

JOJ pomoč (moralno) danes je moj 1. vodni dan! malo podpore prosim, ne vem kako bom preživela!!!! Kairos

effa  

član od: 21.12.2004

sporočila: 20

31. jan 2005 8:32

za mano sta dva tedna in sem kar zadovoljna. zgubila sem 2 kg. se pravi še 3.5 kg do konca. moram pa priznat, da se vsaj enkrat na dan malo pregrešim, ampak kile gredo še kar dol. tko da super, kaj čem rečt. hujšam pa skupaj z mamo, tko da sva si v moralno podporo in je vse skupi lažje. francka 22 kg, to pa ti je cifra. !!!! čestitam. čav bav effa

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

31. jan 2005 8:37

Kairos, saj bo šlo. Boš videla, sploh ni tako hudo. Finta je v tem, da ne razmišljaš o tem, da boš danes brez hrane. Kadar se ti oglasi v trebuhu, popij kozarec vode ali pa topel čaj. Sčasoma mine občutek lakote, boš videla!! Veliko pij in se poskušaj zamotiti z delom, shopingom ali pa pojdi na sprehod. Samo ne sedi doma in ne razmišljaj, da danes na sporedu ni hrane. Več nas je danes Kairos, zato se bomo lahko spodbujale. Saj bo, ane punce .... Maychi, če mi posreduješ tvoj mail, ti lahko pošljem izvlečke o Montignacu (na kratko po knjigi) LP Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti