Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

28. jan 2005 20:06

Hja kokos, mislim da imaš prav glede izpuščajev, smo zelo velik ananasa pojedli, samo čudno pa je, da edino jaz nisem dobila izpuščajev. No mateja pol pa nisi tista mateja, ki sem jo imela v mislih, drugače sem pa tudi jaz po rodu primorka, čeprav živim v lj. Danes je bil zame prav peklenski dan pa še sadni povrhu, upam na boljši jutri. Lepo se imejte nalin

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

28. jan 2005 20:42

Dober večer! Najprej čestitke Meli, Francki in Dalmatinki: Res ste prave šefice, danes VODA potem še sitno 4 dni in KONEC. Nato statistika, ki je OBVEZNA. Potem pa vam bo dolgčas po nam. Jaz pa grem kar pridno za vami. Do 3. VD še samo 16 dni ( vmes je 1 luna) nato pa še 4 dni in tudi pri meni bo konec 3MD. Do takrat pa si dobro naberite izkušnje, da nas ( mene) boste vodile dalje. Sedaj pa bo potrebno odpreti nov forum, ki se bo imenoval KAJ IN KAKO PO 3MD. Se strinjate s tem? Mislim, da bo to dobra tema za naprej. Kokos tudi ti spadaš sem in seveda tudi ostale, ki ste že končale. Veš ne razumem zakaj je pri Mazelovi vsa zelenjava OH. Imam nekje spravljeno kaj od sadja in zelenjave je nevtralno, škrobno in beljakovinsko. Bom poiskala in dala sem gor. Drugače pa bom knjigo prebrala. Sedaj grem na en zeleni čajček, ker me zelo zebe potem pa se še oglasim. čao! picika

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

28. jan 2005 20:43

Čer! Nalin, niso vsi "alergični" na ananas. Baje, če je premalo zrel, te potem vse peče okoli ust in not. Sam to naj ne bi dolgo trajalo. Vsak organizem pač drugače odreagira na določeno stvar. Čimprejšnje "okrevanje" tašči in kar pogumno obe naprej!!! Bay kokos

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

28. jan 2005 21:27

Čer! Jaz sem pa opazila, da dobim srbeče izpuščaje po telesu po pomarančah. Najpej se mi pojavijo v predelu sklepov. Prvič se mi je to zgodilo lani približno izti čas ( zima-pomlad), pač čas pomaranč, mandarin, mineol,.... Drugače nisem alergična na kar koli, tudi na pomaranče ne in jih ob "normalnem" ( prejšnjem ) načinu prehranjevanja lahko normalno uživam brez kakeršnih koli posledic. Zdravnik mi ni dal nič drugega, kot tablete za alergijo, rekel je da so bile mogoče škropljene. Jaz pa mislim, da je vse posledica sadnih dni in tega, da sem jedla v glavnem pomaranče, ker so mi všeč. No lansko sezono pomaranč nisem več jedla. Zato sem se letos s strahom lotila pomaranč, gledala sem, da sem na sadni dam pojedla največ eno in veliko drugega sadja. Mogoče je bila napaka, da sem za kosilo jedla ananas, ne vem, izpuščaji so se spet pojavili, navadno po sadnem dnevu. Vendar ne v tako hudi obliki. Zato mislim, da je tudi pri sadju treba malo pazit. In jesti raznoliko sadje in mogoče ima čokolada na OH dan res svoj antialergijski pomen. Res zelo pomaga, da si pišeš dnevnik počutja in prehranjevanja. Tako lahko analiziraš stvari in ugotavljaš vzroke težav, ki nastajajo tekom diete. In s časoma spoznaš kako reagira tvoje telo na določene snovi.... Dramik jaz tudi zadnji čas tako pozno kosim, včasih pa sploh ne. Saj preden kaj skuham je pa itak že tako pozno, da ful malo ali pa sploh ne jem, ker mi ne paše s tako polnim želodcem spat. Raje pojem kar malo zelenjave, al pa kakšen sadež. Tako, da imava kar približno enak urnik prehranjevanja. Upam, da bo moj rezultat vsaj pol tako dober kot tvoj. Imam občutek da se ne topijo tako hitro. Lahko noč! In pridno izgubljajte kilograme ! TO JE UKAZ!!!!!! Rožica. ooo___ooo______oo__ Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 28. jan 2005 21:30:08

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

28. jan 2005 21:30

Ananas je bil sigurno zrel, saj sva z matejem kupila že mehkega in zelo sladkega, Jedli smo ga vsi trije in samo jaz nisem do sedaj imela težav. Na sadne dneve smo ga jedli za večerjo (2 anansa). Mateju pa se je stanje že izboljšalo (se je mazal z vazelinom). Bom pa vidla kaj bo jutri saj ga je jedel tudi danes. Aja pa oba sta imela zelo razpokane ustnice, pa pekle so ju tudi zelo. nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 28. jan 2005 21:32:59

Mety  

član od: 21.1.2005

sporočila: 5

28. jan 2005 21:44

Pozdarvljeni! Jaz bi samo nekaj vprasala... Odkar sem začela z dieto grem zelooo tezko na wc. Zakaj se to dogaja? Ne morem vec, mimo je ze 3. teden, jaz pa še nisem šla normalno na wc. Pomagajte mi! Hvala že vnaprej! čaw čaw

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

28. jan 2005 22:00

Mety probaj z Donatom vsako jutro na prazni želodec, mogoče bo pomagalo. Dramik zanima me koliko dni si že na dieti, kakšni so tvoji rezultati in če si seveda zadovoljna z njimi. Na forumu sem nekje že prebrala, da je eno zeblo. Mene tudi že 2 dni nenormalno zebe in se nikakor ne morem segreti. A ve mogoče katera kaj je vzrok temu? Ko sem prvič poskušala to dieto me ni zeblo, res pa je da je takrat bila že pozna pomlad. Veselo na delo z izgubljanjem kilogramov. Aja, še to. Jaz si vsak dan redno pišem dnevnik kaj sem pojedla in koliko tekočine sem spila. To se mi zdi najboljše, saj bo le tako vedla, kaj sem delala narobe, če se bodo pojavile kakšne težave (upam, da jih ne bo). Lahko noč vsem tocka

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

28. jan 2005 22:15

Mety, donat si malo pogrej in ga spij toplega. Pa kakšno kislo zelje ali namočene slive tudi pomagajo. Če pa še to ne bo dovolj, pa si lahko skuhaš kakšen odvajalni čaj ali pa v lekarni kupiš odvajalni sirup. Meli Don"t worry, be happy!

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

28. jan 2005 22:39

Ojla! Točka nenormalno te zebe, ker hujšaš. Mene je na začetku tako zeblo, da sem hodila oblečena kot medved, spala pa sem v frotirasti pižami povrh sem imela termoflis, zokne termo in pokrita z 2 kovtrim in deko. Tehtam se vsak četrtek, dol pa sem šla vsak teden od 1-2kg. Ko pa me je prenehalo tako zelo zebsti pa so se mi tudi kg ustavili. Zato kar pogumno naprej in popij raje večkrat vroč čaj, ki tudi malo pomaga in se toplo obleči pa bo. To glede dnevnika pa je zelo pametno, ker ti kasneje pride prav. Sedaj pa grem na zaslužen počitek. Lahko noč in se beremo jutri! picika

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

28. jan 2005 23:17

Evo se mene, sicer zelo pozno ampak sem komaj prisla domov. Imeli smo sestanek, ki se je zavlekel cez vse razumne ure. Matr! Ostala sem brez vecerje, za kosilo pa sem pojedla samo eno papriko s krompirjem in zeleno solato - vsega je bilo zelo malo. Sicer nisem vec tako lacna ampak ne maram spuscat obrokov. Panicno se bojim, da bi se mi telo privadilo na manjsi vnos in potem vse skladiscilo na speh. Odlocno protestiram proti novemu forumu. Punce tukaj vas rabimo!!!! Tukaj se pogovarjajte in delite izkusnje z nami. Saj veste, vec nas je, bolj lustno je. "vodne punce" cestitam in vam zelim veliko samodiscipline po zadnjem prestanem dnevu 3MD. Pred mano sta se dobri dve tretjini in kar nekaj nas je, ki bomo imeli v ponedeljek vodni dan. Jaz bom verjetno kar do vecera v sluzbi, ker imam ravno veliko dela in vodni dan bom izkoristila, da v sluzbi malo pocistim. Doma pa si bodo privoscili "ta pravo pico". Hvala za odgovore glede Judy Mazel in njene teorije nezdruzljivosti mesa in zelenjave. Kot sem ze napisala, zame to ni sprejemljivo in verjetno bom nadaljevala kar po Montignacu, s katerim imam res dobre izkusnje in njegovo filozofijo ze dobro poznam. Pogresala bom edino rdeco peso in koruzo ter korencek. Ampak raje se odpovem temu kot pa enemu postenemu zrezku z zelenjavno prilogo in skledo solate. Brez solate mi ziveti ni :o)) Zdaj grem se malo potelovadit, potem pa spat. Lahko noc Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti