Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

27. jan 2005 19:39

Vsem en lep dober večer! No lepo , Meli in Dipsi, da sta se oglasili! Saj vaju že kar pogrešam, sem mislila, da sta nas pozabili. Veš Dipsi vse težave so izginile tako kakor so prišle. Malo porihtaš v glavi pa zopet vse funkcionira. S tem mislim na Kokosovih -30kg in od ostalih -kg, malo spodbude iz vaše strani, malo trme pa gre. Spretno se izogibam virusom, ker je vse okoli mene bolano. Sem pa ravno danes zjutraj razmišljala, da bi bilo dobro, če bi obiskala zdravnico in se dogovorila za pregled krvne slike mislim, da je enkrat to spraševala že Kokos glede izvidov. Drugače pa se cm topijo mogoče zato, ker sem rada na toplem (hehehehe). Ti pa se hitro pozdravi, ti držim pesti. Bobby dneve raje ne menjaj saj tako piše v rinini knjižici, lepo imej jutri svoj OH dan. Raje si vodi dnevnik kateri dan imaš ter kaj ješ in kako se počutiš. Preverjeno, da dobro funkcionira no vsaj pri meni je tako. Drugače pa si zelo priden kot berem tu. Le tako naprej saj že to, da si spremenil način prehranjevanja je velik napredek. Sedaj pa grem na korenčkov sok, ki mi bo danes za večerjo imam namreč sadni dan. Lep večer še naprej vsem sotrpinom, picika

nuška  

član od: 27.1.2005

sporočila: 1

27. jan 2005 20:15

Pozdravljeni, sm nova na portalu, a že nekaj dni berem. Ker že od poletja počasi a vztrajno vzhajam, sem se odločila, da je skrajni čas, da se spravim v red. Verjetno se boste nekateri zgrozili, ko vam povem, da nisem ravno debela sem pa nekako štiri kilograme nad svojo idealno postavo. Zdaj me pa zanima kaj v takem primeru narediš, saj več kot to pa ne bi želela shujšati. Pa zanima me še, kdaj lahko ješ sir? Verjetno na beljakovinski dan? Hvala za pomoč! nuška Sporočilo je spremenil(a) nuška dne 27. jan 2005 20:15:49

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

27. jan 2005 21:29

Povem vam eno zanimivo stvar, mogoče jo bo katera znala razložiti. Pred 3MD sem si izmerila krvni sladkor in holesterol. Sladkor je ostal enako nizek kot je bil, al pa je še malo višji, ker sem si merila zvečer, pa je bil še vedno v okviru jutranjega normativa, a holesterol mi je narastel iz 3,7 na 5,4, kar se mi zdi ogromno. Sploh glede na to, da so nam rekli, da se holesterol spremeni v parih mesecih (dnevno ni odstopanja). To se mi pa res zdi čudno. Gibanja ogromno, telovadba, zdrava prehrana, pol pa takole.... Mogoče katera ve zakaj??? mici_33

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

27. jan 2005 22:07

Mici_33, to je pa ful čudno. Da bi ti holesterol tako fejst narasel? Se bo treba malo pozanimati. Daj si ga še enkrat izmeriti. saby

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

27. jan 2005 22:09

Mici_33, jaz bi na tvojem mestu vprašala kar zdravnika, saj on bo najbolje vedel za kaj gre. Mogoče bo imel kakšno pametno razlago, pa nam potem lahko poročaš . Nalin, tudi tvoji tašči bi svetovala obisk pri zdravniku, saj je verjetno prišlo do kakšne alergije. To je velika sprememba v prehrani in se kaj hitro lahko zgodi, da naše telo odreagira proti našim željam. Picika, tudi jaz, pa dalmatinka in francka, če se ne motim smo imele danes sadje, jutri pa 3. vodni dan. Se mi zdi, da so ti trije meseci takoooo hitro minili. Ko sem na začetku razmišljala "joj 3 mesece, kako je to dolgo" si nisem mislila, da bodo tako hitro mimo. Mislim, da mi tiste, ki ste to že dale skozi lahko samo potrdite, zato povem vsem tistim, ki ste še zadaj, da bo še prehitro minilo Da ne bom preveč dolga, se bom kar poslovila. Se oglasim kaj jutri, ko sem na VODI! Nočko in lepe sanje Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) meli* dne 27. jan 2005 22:11:38

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

27. jan 2005 23:05

Cer vsem skupaj, Nalin, telo sestoji iz veliko procentov vode (ce me ubijes, se ne spomnim koliko procentov je v cloveskem telesu vode, vendar je to res visoka stevilka). Ko manj jes telo menda nekako dehidrira (najprej gre voda, potem sele speh in ce ne pazis, izgubljas tudi misicno maso, kar pa je najslabse). Prav zaradi tega vsaka dieta predpisuje veliko tekocine in pa seveda zato, da z urinom odplavljas strupe, ki jih telo ob hujsanju proizvaja. Za kaksno strokovno razlago pa bos morala pobrskati po kaksnem drugem forumu. Jaz imam pa tudi eno vprasanje in sicer prebiram Judy Mazel. Njene ugotovitve zvenijo zelo logicno in pripravljena sem verjeti. In tukaj se mi zastavlja vprasanje - trdi namrec, da je prepovedano kombinirati proteine in OH. Glede na to (mini, midi, maxi OH), da v kategorijo OH uvrsca tudi zelenjavo in sadje, pomeni, da ne smemo jesti skupaj mesa in solate oz. mesa in zelenjave? A sem pravilno razumela? Sicer sem sele na strani 73 in malo sem poskilila naprej, vendar nikjer ne kaze, da bi bila navedena kombinacija dovoljena. Tudi sama sem namrec razmisljala kako naprej po dieti in ker ste bile ve tako navdusene, sem kar malo zalostna, ker tole zame sploh ne pride v postev. Odsvetuje (pravzaprav prepoveduje) tudi kisle kumarice in to me je cisto vrglo iz tira. Knjigo bom sicer prebrala do konca, ker sem firbcne sorte, vendar mislim, da se bom vrnila k "svojemu Montignacu". Res bom hvalezna za odgovor glede kombinacije meso - zelenjava - solata! To je namrec moja najljubsa kombinacija. Dobrodosle "ta nove"! Ni hudir, da bi nam vsem skupaj ne uspelo, a ni tako kameradi?!! Danes sem sla spet na sprehod in sem mislila, da bom spet tako lahkotno tekla kot v torek, pa sem imela noge tezke kot cent. Nic hudega, hitra hoja je tudi OK. Takole, gremo spat. Jutri pa skrobni dan ... imeli bomo filane paprike s krompirjem in zeleno solato. Se ze veselim :o) Aha, se eno vprasanje. Zelenjavna pizza me muci. Katero zelenjavo ponavadi uporabite? Ali naredite testo iz temne moke (to ponavadi uporabljam jaz) ali kar navadno testo za pizzo. V Rinini knjizici sem namrec prebrala nasvet naj testo kupimo v trgovini. Tam prodajajo samo testo iz bele moke, ta pa je nekako prepovedana za nase tri mesece. Ali se motim?? Zdaj pa res jadram v horizontalo. Lahko noc in veliko veselja ob izgubljanju kilogramov Marina5

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

27. jan 2005 23:33

Marina5, telo je sestavljeno iz več kot 90% vode, to mi je jasno, jasno mi je tudi da je potrebno piti veliko vode, da telo lahko odvaja strupe, vendar pa mi moja logika pravi da telo kar samo od sebe ne bo odvajalo vode oz. dieta le-tega ne bo spremenila (večje odvajanje) (obrokov nisem zmanjšala). Sama sicer kontroliram vodo in ker ni skoraj nič rumena lahko rečem da ne potrbujem dodatne vode (rumen seč pomeni da nekaj ni vredu-nečist). Zato se mi zdi nesmiselno dodatno pitje vode če je telo ne potrbuje (sama včasih 2 dni skupaj ne spijem več kot pol litra vode) Naj spomnim da včasih tudi zdravniki ne vedo najbolje katere stvari škodujejo in kere ne (pred leti so trdili da materino mleko ni najbolje za dojenčeke, ter da je treba omejiti oh, katere pa telo potrebuje bolj kot beljakovine in še kaj bi se našlo) Pitje večje količine vode se mi zdi smiselno samo ob intezivni telovadbi, saj se takrat zelo potimo in s tem izgubljamo tekočino. Sicer je pa to moje mnenje, zanimalo pa me je mnenje še katere druge osebe. Če se kakorkoli motim me porsim popravite. nalin

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

28. jan 2005 8:58

LP Bobby strinjam se, da mora najprej vsak zase razčistiti v glavi, na silo ne gre. Glede ostalih sotrpinov in različnih diet - zdi se mi, da mora po končani dieti vsak zase najti tisto pravo kombinacijo, ki mu najbolj ustreza in da kg ostanejo isti, ali pa gredo še dol. 100 % se držati tistega, kar je napisano, kaj pa potem še ostane? Le starih navad naj ne bi spet uvedli. Glede pitja vode, zdi se mi, da zdravniki in drugi tudi sicer priporočajo pitje veliko vode, ali ne Sicer pa tudi ni treba piti samo vodo, saj je tu še nesladkani čaj NOve effa, tocka, miskica, nuška, pa kar vztrajajte, saj gre, pa tudi vsak dan je lažje. Glede holesterola mi je pa res čudno, tako da tudi mene zanima, kje bi bil vzrok. Mateja lkc

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

28. jan 2005 10:11

živjo mateja, te lahko samo vprašam iz kje si? Poznam en kup matej pa lahko da si kera ki jo poznam. nalin

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. jan 2005 10:24

Oh Nuška, srečnica, če ti do ideala manjka samo par kil, se ti pa res ni treba vreči na shujševalno, ki traja 3 mesece! Lepo se odloči, začni zajtrkovati sadje -in samo sadje do 12 ure, pa čez dan obvezno popij vsaj 2l vode, ob tem se pa še pol ure ukvarjaj s kakšno dejavnostjo, ki te bo zadihala. Glede na to, da si tako blizu idealu, po moje tvoje kilce niso posledica čudaškega metabolizma, ampak samo lenobe. Že majhna sprememba ti bo koristila, ne razmišljaj o shujševalnih, od tega ti samo zraste apetit! Pri alergijah in zvišanem holesterolu pa po moje ni druge, kot da se gre k zdravniku. Zdravniki sicer potem radi trobezljajo neumnosti okrog kalorij...itd, ampak o holesterolu in alergijah pa verjetno vedo veliko več kot mi, laiki. Brez veze, da sami skušamo biti (pre) pametni. Marina5, mene tudi zanima kombiniranje z zelenjavo. Glede na moj okus sploh ne bi več smela jesti beljakovin - po tej logiki. Brez solate enkrat na dan se mi zdi nemogoče. Pico pa jaz delam iz moke tip 1100 (prave črne). Tudi kakšno pecivo naredim iz te. Nekako verjamem Montignacu in nočem brez veze izzivat. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti