Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jan 2005 17:44

Ja Effa, pri vsem cirkusu, ki ga počneš je pravi čudež, da je šla dol 1 kila! Daj, odloči se, ali bi hujšala, ali bi ostala pri svojih drobnih razvadah! Navsezadnje pa tudi nisi tako zelo potrebna hujšanja (k sreči). Lisa

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

26. jan 2005 19:32

Lep pozdrav! Nikakor se ne morem držati diete. Nujno potrebujem vašo pomoč, saj pozimi mi nikakor ne gre hujšanje, ko je lepo vreme, toplo mi ni problem. Kako vam uspeva? Rada pa bi že sedaj začela, saj grem aprila na poroko in bi rada malo spremenila svoj videz. In ne vem zakaj ampak stalno se mi zdi, da pa pri meni ne bodo šli kg dol. Kolikor pa vidim, vam vsem gre odlično dieta in vam seveda čestitam, saj si zaslužite za tako močno voljo. Tudi jaz se bom potrudila. tocka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jan 2005 19:43

Tocka, ne bi rada izpadla hudo pametna, ampak pozimi se pa ja lažje hujša - mraz je in več energije rabiš že za samo ogrevanje na normalo! Seveda pa ne smeš ležati na kavču in gledati TV (pa razmišljati, kaj dobrega bi se še pojedlo). Pojdi ven - enako kot poleti, drsaj, smučaj, ali pa samo hitro hodi (pa v kakšen breg). Do aprila je še dosti časa in videz lahko kar precej spremeniš. Torej - začni že enkrat!!!!!! Lisa

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

26. jan 2005 20:30

Hvala Lisa! Jutri začnem resno, z vašo pomočjo mi pa mora zagotovo uspeti. Pogumno naprej in se beremo spet jutri tocka

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

26. jan 2005 20:41

Effa, če si res tako zelo želiš shujšati boš najprej morala v sebi razčistiti pojem zakaj si želiš hujšati in ali sploh ima smisel hujšat. Potem si dobro preberi kaj pomeni 3MD in takrat dobro premisli ali si pripravljena spremeniti način prehranjevanja in hkrati življenja, kajti če tega nisi pripravljena storiti potem nima smisla vztrajati, saj se boš samo matrala za brezveze. Da pa ti čisto na kratko povem, ta dieta ni namenjena tistim ki si želijo samo shujšat potem pa spet naprej živet po starem, ta dieta je namenjena predvsem tistim, ki si v življenju želijo nekaj spremeniti. razumeti moraš da ti ta dieta samo preuredi in popravi presnovo, kajti ljudje ki imajo urejeno presnovo ponavadi nimajo prekomerne teže. če pa si že tako želiš shujšati vendar brez posebnega odrekanja ti predlagam da vsaj po osmi uri ne jej pa zraven telovadi, mogoče bo pa že to zaleglo. Če se pa boš odločila za to dieto pa smo ti vsi tukaj gor na voljo za vlivanje moči ob kritičnih trenutkih (upam da govorim v imenu večine). lep pozdrav tudi vsem ostalim fomuristom, jaz sem že izgubila 4cm in ne grešim sicer pa mi kile sedaj stojijo, vendar pa se mi na hlačah že pozna, saj mi niso več pretesne ampak ravno prav, sploh ne morem verjet kako lahko mi je sedaj ker nimam več slabosti in komaj čakam vodni dan ki se počasi približuje. nalin

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

26. jan 2005 22:16

Dober večer vsem novim in starim! Lepo vas je brati, ker se tako na veliko razpišete. Zunaj je sneg, ki sem ga dolgo čakala. Najraje ga imam, ko sem doma na toplem. Mici-33: čestitke na prestani dieti in izgubljenih kg in cm. Sedaj pa lepo po pameti naprej in ne nas zapustiti, temveč se raje kaj javi in sporoči kako ti gre,VELJAAAA!!!!!! Marjetka cvetka kaj je zdaj to, da te lahko en virus spravi v posteljo. Ne pusti se mu, raje se hitro pozdravi. Vzemi čajček, limonček in tabletek pa bo. Hitro ozdravi!!!!!!! Marjetka5: po bitki so vsi generali, tudi ti si, ker si priznala greh. Sedaj pa po starem naprej. Maychi: hvala za nasvet, sedaj še težje čakam, da dobim to knjigo. Neka moja znanka, ki je po tej 3MD v 20 mesecih izgubila 71kg dejala, da se sedaj prehranjuje tako, da ima za zajtrk sadje,za kosilo B za večerjo pa OH. 1x na teden ima vodni dan pred njim pa sadni dan. 2x na teden pa obiskuje aerobiko. Počuti se odlično, izgubila je težave s pritiskom, holesterolom in sladkorjem. Prebrala je vse mogoče knjige in pravi, da ji ta varianta najbolj odgovarja. Jedilnike si napiše za teden dni naprej. Mi je dvignila moralo na maximum! Meli in Dipsi kje pa sta? Kaj sta zboleli? Dajta se malo javit! Meli pilatesi so vsaki dan bolje. Veš sem včeraj gledala zjutraj ob 7 na TV jutranjo telovadbo (pilates) in sem tako pridno telovadila, da je bilo kr kej. Tudi moji 2 prijateljici sedaj telovadita. Sem kr mal pomembna, ko me sprašujeta kako delam to in ono. Res so super vaje, še enkrat HVALA!!!! Sedaj pa se bom odpravila počasi v posteljo. Želim vam lahko noč in lepe sanje! picika Sporočilo je spremenil(a) picika dne 26. jan 2005 22:18:17 Sporočilo je spremenil(a) picika dne 26. jan 2005 22:20:20

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

26. jan 2005 22:38

Cer voscim, Najprej iskrene cestitke mici_33. Upam, da ne vidis kako zelena sem od zavisti ;o). Bohprvar, res ti privoscim in spet se mi je prebudila trma, ki je ponavadi sploh ne premorem. Ampak tokrat pa bom punce, drzala se bom najprej zaradi sebe in tudi zaradi vas, ki ste ze zdrzale in tistih, ki trenutno skrbite za pravilno prehrano in izgubo kil. Se enkrat mici ... BRAVO!! Ej, Marjetka Cvetka. Hvala za prijazne besede. Pa se prav imas. Posteno bom premislila kdaj ga bom spet takole polomila. Sem si mislila, da bo moj prvi greh suha klobasa, sem ga sla pa takole brez veze svirat. Pa bo ze :o). Effa, za moje pojme nisi pretezka, vendar ti sama ves cesa si zelis in to bos tudi dosegla. Sicer bo potrebno malo odrekanja, to pa je tudi vse. V bistvu je res vse v disciplini (Madona sem pametna, ane he he). Torej, ti se kar drzi in v treh mesecih bos zagotovo zgubila tiste kile za katere menis, da so ti odvec. Se malo potelovadi in se lazje ti bo. Res pa je, da bos morala na nekatere stvari pac pozabiti. Ampak se splaca. Kar pa se tice bonbonov brez sladkorja pa je tako kot z raznimi DIETnimi napitki (diet coke, itd). Ko brbonice na jeziku zacutijo sladek okus, se ti v malih mozganih sprozi refleks, ki zelodcu in slinavki sporoca, da bo dobil sladkor. Slinavka se pripravi na delo in v telesu se sprozijo potrebne reakcije. Ker telo ne dobi pravega sladkorja (OH), sprozi v mozgane signal, ki le-te zahteva. Torej, tako kunstno zveni, vendar je bilo meni tako logicno ko sem o tem brala in od takrat ne uporabljam vec nobenih umetnih sladil, le se zvecilne. Menda je ravno zato toliko Amerikancev debelih in, ce si opazila, se redno nacejajo z dietno coca-colo. Sama presodi, ce verjames temu. Lisa mogoce imas delno prav, vendar pa se naceloma pozimi hujsa tezje, ker je telo pripravljeno na pripravljanje zalog. Kljub temu, da ima sodoben clovek centralno ogrevanje in podobno, pa nam se ni popolnoma uspelo preslepiti telesa, ki na mraz odreagira po svoje. Res pa je, da za ogrevanje porabimo veliko vec energije. Spet ena iz literature na temo hujsanje. Te sem prebrala na tone :o) Tocka, kar pridruzi se nam. Bos videla, da zna biti prijetno - v kolikor hujsanje to sploh lahko je. Bolj bi rekla, da so posledice in rezultati hujsanja prijetni. In do aprila imas se zadosti casa, da se okleses in zablestis na poroki. Ze sama samozavest in dobro pocutje pa te bodo naredile se bolj "fejst". Marjetka, marjetica, jaz imam pa drugace rada zimo. Tako prijetno len si lahko in to brez slabe vesti. Lepo se pocis na kavc, nekje pri roki je prigrizek, gledas TV, beres knjigo in si vsake toliko casa privoscis se kaksno dobroto. Hja, letos nisem videla tega filma in tudi sama komaj cakam pomladi, ker mi je hujsanje dalo izredno voljo do gibanja. Ne boste verjele, da sem danes celo tekla. O matr, kar neslo me je in zacela sem teci. Pocutila sem se zivahno in skoraj lahkotno, ceprav mi je spredaj poskakovalo oprsje, zadaj pa ... saj veste kaj. Ocitno so mi vecerni sprehodi koristili in kar nekaj kondicije imam ze. Nalin, 4 cm je kar veliko. Cestitam. Samo ne obupat, prav?! Bosti, tudi sama imam knjigo ob postelji in jo zacnem prebirati se nocoj. lkc-mateja, pridna si. Ce bi se vecina nas zamislila ob par kilogramih viska, bi tukajle gotovo ne bilo tako zivahno. Svako zlo za nesto dobro, vedno pravi moj oce :o). Patricija, veckrat se oglasi. Vec nas je, bolj je lustno. A veste zakaj sem danes tako dobre volje, ha? Zato, ker bo jutri MESO!! Naj zakljucim tale roman :o)) Lahko noc Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. jan 2005 22:39

Večer. Kako ste kaj? Za mano je zopet zelo uspešen sadni dan. Me je malo držalo, da bi namesto kivija za večerjo pojedla malo rdeče pese, ampak sem ostala kar na sadju, mi bolj odgovarja. Rdeča pesa bo pa jutri na jedilniku... Mici_33, čestitke. Zelo lepe številke. Sedaj pa kar tako naprej! Effa, res je če si na dieti, se moraš pač držati pravil, če hočeš videti kakšne rezultate. Sicer si se pa tako sama odločila, da želiš shujšati. Glede na to, kaj si opisala, v bistvu sploh nisi na dieti oz. ne ločuješ živil. Poskusi se kakšen teden držati vseh predpisov, pa boš videla, da boš hitro videla rezultate. Picika, me veseli, da sva vas s kokos navdušili za to knjigo. Ko jo boš prebrala sporoči, kao se ti zdi (aja, beri tudi tam, kjer so napisani jedilniki za vse dni!) Kolegici pa čestitaj za te neverjetne rezultate, sem kar nekajkrat pogledala številke, da sem se prepričala, da prav vidim! Po dieti Mazelove, bi morala zamenjati jedilnik, najprej OH nato B (zaradi prebave). Rožica, kje hodiš? Poročaj kako si se imela. Ko sem gledala po TV je izgledalo noooro. Me je kar zamikalo, da bi šla...mogoče drugo leto. Marjetka cvetka, saj bo konec zime...ko sem tudi jaz boljše volje. Pa pozdravi se hitro, čim več vitaminov v vseh možnih oblikah. Beri nasin tipkaj pa ti bo takoj boljše! Lp, maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 26. jan 2005 22:43:23

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

26. jan 2005 23:32

Naj ponovim za tiste tanove, zakaj se na OH dan za večerjo je sladica in zakaj je ni pametno izpuščati. Nekdo je to tako lepo povedal na začetku te teme, pa sm pozabila, kdo. Telo peti dan ugotovi, da mu primanjkuje kalorij in da torej hujša. Zato začne varčevati z energijo in se na nek način ZAKLENE! Če pa ga vsak četrti dan vržemo na finto in mu damo energijsko bombico (beri: sladico), bo mislilo, da je vse lepo in prav. Po mojem skromnem mnenju je to ČIST TAGLAVNA FINTA te diete. Ker zadeva res deluje!

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

26. jan 2005 23:33

Marina5, res sem že dosti zgubila, sej jest mam bol s samim trebuhom probleme kot pa z navadno težo, sem pa resnično opazila, da lahko kavbojke tako zapnem kot takrat kot sem jih kupila brez stiskanja trebuha not in podobno, upam da bom tudi čez prsi malo zgubila saj marsi katere obleke oz. srajčke ne morem normalno oblečt samo zaradi prsi (med gumbi nastane lukjnja skozi katero se vidi prsi, če pa oblečem večjo št., mi je pa okoli trebuha in rok prevelika in predolga). Obupala pa nikoli ne bom (vsaj upam) Drugače pa delam trebušnjake, za enkrat samo 40 na dan, vendar še vedno ne vem, kdaj jih je najbolje delat, zjutraj ali zvečer. Me pa še nekaj zanima ali lahko na oh dan jem palačinke z domačo ribezovo marmelado? (ga imam jutri-četrtek) Tako si jih že dolgo želim, kaj pa kakšne domače medenjake? Veliko stvari si neupam jest ker nevem če jih lahko ali ne. Lepo spančkajte in sanjajte in imejte mirno noč nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 26. jan 2005 23:41:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti