Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Nenni  

član od: 10.5.2004

sporočila: 110

25. jan 2005 9:27

Punce in fanta evo mene! Encijan, a veš kolk je lepo brat, da te nekdo pogreša?!?! V glavnem jaz sem mojo dieto začela s 14.01., do sedaj zgubila 2 kg. Sem tudi pridna in veliko telovadim, imam pa na sumu, da se tehtnica ne premakne po kg zaradi mišic, ki se mi krepijo na stepperju. Vsak dan tudi naredim 1/2 sprehod, včeraj pa sem celo del poti pretekla. Mal mam težav z okolico, ker jim ne povem, da sem spet na dieti in moram kar bit pridna. Grešim toliko, da vsak dan spijem kavo z mlekom, ampak mislim, da je vseeno v redu. Aja, navadila sem se pa tudi, da nimam nobenih vmesnih obrokov. Zjutraj pojem 2 sadeža in do kosila nič drugega. V glavnem berem vas sproti, pišem bolj malo, ker imam kar gužvo v službi.

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

25. jan 2005 9:55

Pozdravček, Marina5 (Kako je hodit po svetu s 20 kg manj?): jaz sem očitno prav čudna glede tega. Pravzaprav se ne počutim nič drugače. Mogoče sem se počutila celo slabše v prvem mesecu diete. Sedaj pa se mi energija počasi vrača. Ne opažam, da bi se lažje gibala. Nič! Le obleke so tako male, da nisem navajena. Smešno pri tem je, da sem sedaj težja, kot večina vas. Vendar bom vžgala še en krog! Ne morem verjet, da sem se tako zapustila. Kot sem že napisala: jaz sploh nisem vedela, da sem tolikšna. Tudi v ogledalu, ko sem se gledala, mi možgani niso dojeli moje velikosti. Pravzaprav, pa so ta pojav že nekatere napisale. Pri meni je bilo tudi tako, da mi je fotografija odprla oči-GROOZA!!! Rožica, tudi jaz sem se s to dieto naučila prehranjevat. Upam, da se mi je usidralo v možgane in bom pametna tudi po dieti. Se bom kaj javila in napisala kako mi gre. Encijan tvoja življenska zgodba je podobna moji, le v kg te šišam. In prav tako sem prevelika že celo življenje. Že v vrtcu je foter naročil, naj pazijo kaj in koliko pojem. Maychi: s tabo pa se lahko primerjam po očetu. Nujno bi ga morala naučit, naj se prehranjuje drugače, pa nimam šanse. On sicer nima mojih dimenzij (no ja, sedaj je večji od mene,k sem jaz dala 20 dol), vendar ponoči jest mu je nujno. Pa čim bolj mastno. Mrmi: kot je bilo že napisamo, izgubljajo moški kg hitreje, kot ženske. Midva z mojim sva tudi skupaj začela in je hitreje in lažje izgubljal. Sedaj namenoma greši, ker ne sme več izgubljati teže, pa mu gre še vedno dol. Resnica pa je tudi, da se v prvem tednu/modoče prvih dveh izgublja večinoma voda. Izgubljanje kg se BO zmanjšalo. Tako hitro ti ne bo šlo dol, vendar glede na nas punce, veliko hitreje in več. meli* in dalmatinka: jaz imam tudi 3. vodni dan v petek, 28.1.05. Kako, da se nismo prej našle? No, danes sem se pa tudi jaz razpisala. Ampak vidite, kako imamo podobne zgodbe? Skoraj z vsako se lahko primerjamo tako podobne zgodbe imamo. Imejte se prav lepo!! francka Sporočilo je spremenil(a) francka dne 25. jan 2005 09:59:26

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 10:19

Ja moj ati je že po nekaj mesecih obupal nad mano glede mesa, moja mami pa še zdej včasih mal pojamra, ampak se je že kar dobro navadla. sicer pa z matejem pojeva kar veliko sira (ponavadi v solati), tudi na količino porcij ne paziva pa vseeno kile padajo in se cm manjšajo, je pa res da so se porcije same po sebi zmanjšale (zaradi diete). nalin

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

25. jan 2005 10:49

Nalin, a si mogoče iz Dolenjske, da meso tako pomembno? francka

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 11:07

ne sem, iz lj sem, kaj pa si mislila s tem da je meso tako pomembno? nalin

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 11:23

ne sem, iz lj sem, kaj pa si mislila s tem da je meso tako pomembno? nalin

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

25. jan 2005 11:49

Zdravo moji sotrpini Marina5 pogreša nas "ta nove". Lepo je prebrati, da te kdo pogreša. Jaz imam v ponedeljek prvi vodni dan. Do sedaj je šlo dol 7 kg, od Vodnega dne pa pričakujem vsaj -1 kg. Danes za kosilo pa makarončki in zelena solata. Se javim v torek, po tehtanju. MICL Sporočilo je spremenil(a) MICL dne 25. jan 2005 11:50:21

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jan 2005 12:16

Ali mi lahko katera pove kakšen je naslov te knjige od Judy Mazel. LP jade

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. jan 2005 12:30

Zdravo! Naslov knjige je "Zdrava vitkost za vse življenje" izdano pri Učilih. Zdi se mi, da je dobro prebrati tudi Montignaca "Jem, torej hujšam" - toliko, da je človek poln teorije že preden začne zares. - pa da neha razmišljat o kalorijah, ki so....le že mnoge, ki so že velikokrat hujšali. Eden je spraševal o še kakšni varianti kosila na OH dan (v Rinini knjigi so res dolgočasni - tako dolgočasno lahko je le nekdo, ki ne rabi hujšat ha-ha). Jaz sem si danes naredila pehtranov štrukelj: iz 3dag polnozrnate i 7dag prave črne moke (tip 1100), ene žličke olja, soli in tople vode sem naredila gladko testo in ga dala na toplo počivat za pol ure. Potem sem ga razvaljala, namazala z malo milerama in debelo posula s pehtranom (šlo bi tudi z drobnjakom), zvila, dala v alu folijo in skuhala v vodi. V originalnem nadevu bi bil jajček in zaseka, ampak saj hujšam. Zraven sem jedla solato iz stročjega fižola. Varianta so tudi bučni žličniki: 250g pireja iz rdeče buče začiniš s soljo, poprom, papriko, česnom in čebulo v prahu,10dag zdroba in žličko stepenega jajca in zakuhaš žličnike v vrelo vodo. Količina zdroba je odvisna od mokrote pireja, zato se ga splača dobro odteči. V originalno bi dala še vrečko parmezana - ampak hujšam. Prebrala sem tudi Rugljev intervju in ugotovila, da smo vsi skupaj deviantni in nespodobni, ko se pogovarjamo o hrani in hujšanju. Ampak jaz se bom še! Pozdrav Lisa

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

25. jan 2005 12:49

oj! sem se lotila diete. niti en teden se ni minil od klika v glavi, tako da sem cista zacetnica. no, ce ne stejem predhodnega poskusa, ampak takrat sem se tako slabo pocutila, da sem nehala. zdaj pa imam spet voljo. upam le, da ne bo glavobolov, omotice, sibkosti (sem komaj zmogla stopnice),... zanima me, ce ima kdo izkusnje s steperjem plus (tv reklama). me drzi, da bi ga kupila, pa 30.000 ni tako malo denarja, zato sprasujem za mnenje. sem pa videla podobnega v novem neckermanovem katalogu, samo je 15.000. cena je mikavna, samo kaj pa ce ni vredu? help! veliko volje in dobrega pocutja zelim vsem, ki se trudite s kilogrami! sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti