Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

24. jan 2005 22:32

Dober vecer vam voscim, Ravnokar sem zakljucila s telovadbo. A ve se kaj delate trebusnjake? Meni se jih sicer vcasih res ne ljubi, potem pa se spomnim, da bi poleti rada bolj napet trebuh in se vlezem na tla in zacnem. Redno tudi telovadim z rockami, ker bi tudi rada bolj cvrste nadlahti. Sem pac ze v teh letih, da se je zacelo povesati na vseh koncih. Tudi sama komaj cakam rolanja, a to je se takooooo dalec. Rolati upam namrec le na ociscenem asfaltu, saj sem pred par leti posteno tresila po tleh in od takrat me je malo strah. Na Gorenjskem pa je tudi tako, da je kar dolgo sneg in cestarji tudi veselo posipajo ceste in plocnike in ti so potem ocisceni sele nekje aprila. Tako bom verjetno najprej sedla na kolo in sele kasneje obula rolerje. Zaenkrat se smucam in tudi to je fajn. Danes je bil na vrsti ricet in zraven sem pojedla se par kislih kumaric, ker imam tako zelo rada kislo. Jutri bo pa omleta z gobami - iz Rinine knjizice. Za vecerjo pa se se nisem odlocila. Verjetno ne bom utegnila nic peci in bom verjetno kaj kupila. Zagotovo pa ne kremsnite, ker me je v petek tako zaneslo. Ej punce super ste. Kar sram bi me bilo oglasiti se tukaj in reci, danes sem pa gresila. Upam, da bo moja trenutna mocna volja vsaj se dva meseca moja spremljevalka. Tudi sama namrec nisem dolgoprogasica in si zelim takojsnjih uspehov! Bom morala se malo pocakati, ane?!! Aja, hlace mi se ne mahedrajo okoli zadnje plati, modrcek pa je zal vedno bolj prazen! Pa me to ne bi tako skrbelo, ce se ne bi bala, da bi ne dobila "poboznih" prsi (tistih, ki so bolj na kolenih :o) Pa lep vecer voscim in veliko volje Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. jan 2005 22:39

Hey,hey. Robi in Dušan, vsaka vama čast, ne morem druga rečt. Ne morem si predstavljati, da bi pri nas očeta spravila na dieto in da bi se je držal. Ja saj vem, da je najprej potrebno pri sebi ugotovit, kaj sploh hočeš, ampak... Robi, veš je ravno takšen, kot si bil ti pred dieto...spomni se ob 9 ali 10, da bi on nekaj jedel, ampak ne malo ima pravo pojedino... Tako, da vama še enkrat povem, da sta prava "carja"!!!! Kar tako naprej. Pa večkrat se lahko oglasita...saj vidita, da ženske vedno "slabo vreme skupaj spravimo" Ima slučajno kdo kakšno dobro idejo za jutrišnje OH kosilo (ne bi imela zopet pice ali testenin), malo razmišlajm o kuskusu, ampak mi vaše ideje vedno prav pridejo, tako da z besedo na dan, če si kdaj pripravite kaj "posebnega" vendar da je v mejah dovoljenega. Čim več snega (če ga imete radi) in čim manj nevšečnosti na cesti zjutraj. Lahko noč, maychi

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

24. jan 2005 22:51

Čer! Nalin in Marina 5, jaz rolam že celo zimo, danes pa sem razočarana, ker pada sneg. Zdaj pa ga res ne bi bilo treba , če ga do sedaj že ni bilo. Kako pa bom sedaj rolala? Sem iskala po trgovinah ketne za rolerje, pa jih nikjer nimajo . Mislim, da so jih zdaj, ko so razprodaje vse prodali . Ne me resno jemat, ker sem danes malo na hece . Dalmatinka povej kdaj, pa se dobiva na šarloti . Meni je zakon. Si iz mesta? Jaz sem pravzaprav kar iz centra in ko bo lepše vreme, se res lahko odpravima na šarloto . Mety, kje si? Si nam zamerila? Saj nismo mislile nič hudega, samo svoje mnenje smo povedale. Saj zato pa smo tu . Javi se. Dušan in Robi, res lepo, da sta z nami in da vztrajata. Tako je bolj pestro, ko nismo same . Veste kaj, meni pa se s svetlobno hitrostjo bliža 3. vodni dan . Upam, da bo minil tako kot prejšnja dva. Brez problemov. Joj, pa to je že v PETEK Lep večer, pa upam, da zjutraj ne bo preveč kidanja Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) meli* dne 24. jan 2005 22:58:29

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 0:04

Sej jest bi tud rolala, pa se bojim da nebi na kakšen kos ledu zapeljala, ker pol me lahko samo še na urgenco peljejo, drugače me pa tud tolk zebe, da se ne morem spravt na rolerje. Aja pa še mojga mateja moram pohvalt, ma že -8kg pa ene hlače lahko normalno zapne ki jih prej ni mogu (mu je gumb poču). Kako je lepo življenje, a ne? nalin

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

25. jan 2005 8:17

Maychi, tud jaz poznam samo eno Skalo! Torej sva sosedi, praviš? Pa sem mislila, da sem edina od tu. No, nekaj mi jih je bilo malo "sumljivih" zaradi smučanja na Rogli, pa mislim, da to nisi bila ti? Toliko nas je, da hitro zamešam, kaj je katera povedala. Mogoče pa sploh nisva edini? Nalin, hvala za tvoje besede. Veš, tudi zame nerazumevanje okolice ni nič novega, saj že dolgo iščem tisto pravo stvar zase, tudi jaz sem bila namreč od svojega 19. leta skoraj 10 let vegetarijanka in starši tega dolgo niso sprejeli. Še po nekaj letih sem poslušala vprašanja: "A ne bi malo piščanca, je tako dober?" Imam pa srečo, da nismo imeli pretirano mastne hrane, le mesa je bilo preveč in se mi je preprosto uprlo. Ampak, na žalost sem se takrat še bolj zredila, danes vidim, da so bili problem siri in sladkarije (predvsem domači biskviti, saj sladkarij niti nisem kupovala). Sira sedaj skoraj ne jem več, oziroma zelo redko, med 3MD pa skoraj ne pride na vrsto, navdušila me je le grška solata. No, zadnjič sem si za večerjo namesto ribe (za kosilo sva imela lososa, mmm, dobro), privoščila par kockic sira med zelenjavo, ki je ostala od kosila in sem jo pojedla kot solato z jogurtovim prelivom s koprom in česnom. Vem, da ni po pravilih, ampak količina je bila res majhna in kilce so šle vseeno dol, ne gor! Sedaj si z možem kuhava sama, čeprav trenutno še živiva v isti hiši z moževimi straši, tako da v glavnem ni problema. Občasno je problem v tem, ker bi tašča rada kako sprecialiteto naredila, jo čist razumem, da se ji za dva ne splača, in potem je včasih malo užaljena, ker nisva vedno za stvar. Meni zaenkrat zadostuje, da me mož podpira in potem že "uženeva" taščo. Saj je zlata, da si ne boste kaj mislili slučajno! Včeraj sem dobila eno idejo, kako po dieti! Kot sem že rekla, se bom najbrž diete po pravilih (vsaj v glavnem) držala še 1 mesec, potem pa se bom zaporedja glavnih obrokov še držala, počasi pa bom za večerjo uvajala kaj drugega (vsaj za vikend, ko jo imam), s tem, da se bom držala potrebnega časovnega razmaka med obroki, vsak četri dan pa bi še vedno imela sadni dan. Tudi sladkarije le 1-krat na 4 dni pred sadnim dnem! Tako recimo en mesec, potem pa bi sadni dan imela le enkrat na teden, pa tudi zaporedja dni se ne bi več držala. Kaj pravite? Lep pozdrav vsem! Encijan

mrmi  

član od: 25.1.2005

sporočila: 17

25. jan 2005 8:33

Zdravo! Z dieto sem začel v soboto in danes je pred mano prvi sadni dan. Dieta pomeni popolni preobrat v moji prehranjevalni verigi, saj so obroki sedaj točno odmerjeni in razporejeni skozi dan. Prej sem ponavadi jedel le enkrat ali dvakrat na dan. Pri prehranjevanju upoštevam vsa načela diete iz spletne strani: http://www.mojplanet.com/dieta/index.html in lakoto sicer občasno čutim vendar tudi hitro pozabim nanjo, ko si najdem kakšno delo. Ko pa se zjutraj stehtam, nisem popolnoma prepričan, da ravnam prav. Težava, ki se je pojavila je namreč v tem, da sem izgubil že 4 kilograme, kar mi je sicer čisto všeč, vseeno pa se mi zdi da stvar poteka malo prehitro ( iz 107,5 kg na 103,5 kg v 72 urah ). Prvi dan sem stvari pač povezal z čiščenjem telesa, vendar pa teža vztrajno in enakomerno pada še naprej. Zanima me če kdo kaj ve o tem, oziroma kakšne so vaše izkušnje z gibanjem teže v začetku diete. Poleg tega bi si rad prebral tudi knjigo, ki jo je izdala Rina "90-dnevna LOČEVALNA DIETA" pa je v trgovini nimajo več v ljubljanskih knjižnicah po je izposojena ali rezervirana za več tednov vnaprej. Prosim vas če mi jo kdo lahko posodi za nekaj ur, da si jo nahitro preberem oziroma fotokopiram. Še naprej veliko sreče vsem hujšajočim in lep pozdrav. milan mrmi

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

25. jan 2005 8:52

Ja, mrmi, menim, da je rezultat in izguba teže pri moških nekoliko drugačna kot pri ženskah (saj veš, zaradi drugačnega metabolizma ipd.), odvisno pa je tudi, kolikšna je tvoja začetna teža, tvoja je kar velika, torej je tudi vode in ostalih stvari, ki silijo iz telesa več. Znano pa je, da na začetku diete teža pada hitreje kot v 2. ali 3. mesecu. Moje mnenje je, da se ne sekiraj in se ravnaj po navodilih diete, seveda, če se počutiš dobro in to ne vpliva na tvoje zdravje. Meli, sama sem tudi iz centra Mb, tudi jaz v petek 3. vodni dan! Upam, da se vidiva čimprej, pošlji kakšno privatno sporočilo, da se dogovoriva. Rožica, Marina5, in ostali, hvala za vzpodbudne besede in še naprej ostanite z nami. Tudi sama ne bom šla iz tega foruma, pa če bom imela le 40 kg. Hec!!!!!! Lp dalmatinka

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 8:54

mrmi: kakor sem zasledila skozi pogovor ostalih udeležencev na tem forumu je to čisto vredu, vsako telo pač hujša po svoje. jaz sem v enem tednu zgubila -5 kg (nimam tolikšne teže kot ti) potem so se mi kile ustavile, sedaj pa izgubljam samo cm. Po vsej verjetnosti bo pri tebi tudi tako samo da boš izgubil malo več kil, sicer pa je nasplošno znano da moški prej izgubijo kile kot ženske. S fantom sva hkrati začela hujšati in se čisto enako prehranjujeva, pa je on že izgubil 8kg (3 več kot jaz). Nič se ne sekiraj. Drugače pa midva nikoli ne greva lačna od mize. ps: predlagam da v sadni dan vključiš anans ( ananas vsebuje manj kalorij kot jih telo potrbuje za prebavo le tega, kar povzroči porabo tvojih odvečnih kalorij-maščob nalin

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. jan 2005 9:01

Ja moj ati je že po nekaj mesecih obupal nad mano glede mesa, moja mami pa še zdej včasih mal pojamra, ampak se je že kar dobro navadla. sicer pa z matejem pojeva kar veliko sira (ponavadi v solati), tudi na količino porcij ne paziva pa vseeno kile padajo in se cm manjšajo, je pa res da so se porcije same po sebi zmanjšale (zaradi diete). nalin

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

25. jan 2005 9:16

Pozdravljeni kameradi, Ja, Mrmi, saj so ti že vse povedale. Srečnež si in kile ti kar letijo dol. Vendar naj te ne preseneti in ne spravi v slabo voljo ko kilogrami ne bodo več tako hitro kopneli. Zdaj si se pač "spucal" in glede na pridobljeno kilažo bi rekla, da si bil prej kar dober jedec. Gotovo nisi še velikokrat hujšal in telo je pač odreagiralo na zmanjšani vnos. Veš, ženske venomer nekaj hujšamo in zato je telo navajeno že vsega hudega in se "brani" pred izgubo zalog. O presnovi in ostalem ti je povedala že Dalmatinka. Torej mrmi, ti se kar drži predpisanega in se veseli izgubljenih kilogramov vendar se pripravi tudi na obdobje ko ne bo vse tako kot bi si želel. Želim te vzpodbuditi in motivirati, da bi vztrajal z nami, saj smo izredno vesele, da imamo med sabo tudi moške predstavnike. Ane punce?! Matr meli, ti si me pa že zjutraj v dobro voljo spravila. Lepo, da si tako dobre volje in da to deliš z nami. Encijan, meni se zdi tvoj nov način prehranjevanja odličen in želim ti, da bi se ga lahko držala. Hvala pa tudi za idejo kako jesti po dieti. Maychi, tudi jaz imam danes OH dan in naredila si bom omleto s polnovredne moke in gobami. Recept je v Rinini knjižici in žal je nimam s sabo. Vem pa, da je poleg moke še radenska in začimbe. Če nimaš knjižice pa sporoči, ti bom recept posredovala za drugič. Meli, blagor tebi, ker lahko rolaš. In to še celo zimo ... Pri nas bi poleg verig rabili še pošteno podloženo hokejsko opremo. Drugače imam izredno rada zimo in mraz in zimsko spanje, letos pa si tako želim pomladi. Mislim, da sem ravno zaradi novega načina prehranjevanja bolj aktivna in že bolj si želim migat in uživati v naravi. Maychi samo, da je izpit za tabo. Zdaj bo lažje, ane. Rožica in Lisa, lepo je prebirat kako sta tukaj ena za drugo in seveda tudi vse ostale. Prav to je tisto, kar tudi mene pritegne. Vem, da bom vedno deležna nasveta, vzpodbudne besede ali pa kakšen opomin, če mi po glavi hodijo prepovedane stvari. Dušan in Bobby, lepo vaju je imeti med sabo in ostanita z nami. Zdaj bo še mrmi z nami, boste že trije. Pogrešam nekaj tistih, ki so začeli z nami 3.1. in upam, da jim gre lepo. Če ne pri 3MD pa na splošno. Naj bo dovolj. Lep dan vam voščim Marina5 Sporočilo je spremenil(a) Marina5 dne 25. jan 2005 09:17:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti