Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. jan 2005 14:27

Odobravanje "kolegice" vedno paše! Hvala Rožica, res sem malo nestrpne sorte in rezultat hočem takoj - da vidim če se splača. Dobra stran pa je, da se nato držim pravil brez pardona. Samo da se je premaknilo! Pa ti, koliko kg še? Pozdrav! Lisa

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

24. jan 2005 17:12

Encijan: Ko sem bila s prejšnim fantom, so njegovi starši skoraj vsak dan jedeli meso (dobro zabeljeno oz mastno) in ocvrt krompir za poslastico pa obvezno veliko porcijo repeteja pa še kakšna dobra tortica za povrh. Ko sm pa jaz prišla k njim na kosilo pa so me zafrkaval da jem kot majhno pišče, pa da se naj neham delat fino pri tako dobro obloženi mizi (da se delam norca iz hrane so rekli). Sploh niso reazumeli da nisem navajena jesti tako mastne hrane in da tudi nisem ravno ljubiteljica mesa. Tega se v enem letu kolikor sem bila z njimi niso mogli privadit. Po vsej verjetnosti se tudi drugi okoli tebe ne bodo zlahka privadili tvojemu novemu načina življenja, vendar zaradi tega nikar ne smeš obupat, zavedaj se da ravnaš pravilno in da te vsi na forumu podpiramo. Resnično pa se moraš zavedati da ko spremeniš prehrano spremeniš življenje, to ti govorim iz lastnih izkušenj (ko sem postala vegeterijanka). nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 24. jan 2005 17:12:51

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

24. jan 2005 17:30

Pozdravljeni vsi hujševalci Tudi meni ni čisto jasno,kam spada koruza.Vsekakor vsebuje škrob,iz koruznega zdroba izdelujejo npr. puding.Torej bi morala koruza vendarle spadati pod Š dan.Ko sem malce brskala po internetu,sem nekje prebrala,da ima koruza podobne sestavine,kot grah. Potem je pa tu še vprašanje polente.Pogledala sem na paket od polente zlato polje,kjer piše takole: Prehranska vrednot 100 g izdelka: energijska vrednost-1390kJ oz. 335 kcal beljakovine-8 g OGLJIKOVI HIDRATI-71,5 g-od tega sladkorji-1,3 g maščobe-1 g-od tega nenasičene-0,15 g prehranske vlaknine-7 g natrij-1mg Iz teh podatkov je razvidno,da polenta vsekakor spada pod OH dan. Smešno res!!!!!!!!! Torej je najbolje,da jeste celo koruzo na Š dan,polento pa na OH dan,kot piše v Rinini knjižici. Sicer ja pa odločitev vaša! Kako ste kaj drugače? Vidim da pridno vztrajate.Tako je prav,le tako naprej,ne se dat, Vzrajajte na svoji poti! Imejte se lepo in adijo! Marjetka cvetka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. jan 2005 18:00

Pozdrav. Za mano je izpit, tako da sem utrujena, da sem se komaj spravila za računalnik. Encijan a ta Skala je slučajno tista nad S. Konjicami? Ali je še katera-sem radovedna, ker smo potem skoraj sosedi, če je. Marjetka cvetka, če boš pogledala na embalažo, katerokoli, boš opazila, da nikjer ni posebej zapisano ŠKROB, ampak povsod piše samo B, OH, sladkorji itd. Škrob, pa je v bistvu OH (v SSKJ-ju piše:OH iz glukoze; oz polisaharid) Tako, da je Š v bistvu OH, ki se težje razgradi/prebavi in je zaradi tega v posebni skupini. Tako, da nas lahko to malo zavede, če gledamo na embalažo. Ravno zaradi tega je dobro vedeti, katera živila spadajo v kateri dan, da se potem ne "loviš". Priznam, da sem bila na začetku glede Š dneva zelo izgubljena, potem sem se "naučila na pamet" kaj spada pod Š, in ni bilo več dilem... Rožica, tako pa nisem pozabila. Uživaj jutri na slalomu, pa dobro navijaj za naše, saj potrebujejo malo vzpodbude! Ti pa uživaj, pa dobro se obleči, da nam ne zboliš (no ja, za nekaj bi pa bilo dobro, če bi zbolela...več bi bila na forumu in te ne bi tako pogrešali!) Lp, maychi

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

24. jan 2005 18:26

Pozdrav tudi od moškega dela hujševalcev! Ker se vsak ponedeljek tehtam, sem se seveda tudi danes. Torej: po prvem tednu -4,5kg, po drugem tednu -1,5kg, torej skupaj 5,5 kg v dveh tednih. Meni se zdi kar solidno!? Sicer je bila včeraj res čudovita nedelja. Spanje malo dlje kot ponavadi, potem super kosilo(škrobni dan), kuhan krompir in kislo zelje( njam), potem vzpon na zasavski Triglav(Kum), vrnitev domov, ob 18h večerja(1/2 kosila) in potem dve uri nogometa! Super! In veste,kaj počnem ta moment? Po odličnem kosilu, spekel sem si pizzo(mimogrede, gor dam paradižnikovo omako,čebulo in malo zelenjave, ali grešim z zelenjavo), sedajle GREŠIM!!! Vem, da mi pripada tortica, ampak zraven tortice sem si dal še malo sladoleda? Saj ni preveč hudo, kajne? Saj je jutri sadni dan... Lepo vas je vse skupaj brati, kako se vsak po svoje bori z nezaželjenimi kg in kako se med seboj vzpodbujate in pomagate!!! Le tako naprej, samo brez pretiravanje, kot nekateri!!! Robi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

24. jan 2005 19:18

Robi čudovito , pismo samo se pa razpišete , tako da vas vse tut ne morem prebrati , no meni trenutno kg stojijo ,čez vikend sem malo grešil , pa ni bilo sile , tako da racunam da bo v 1. mesecu ene - 7 kg , po vodnem dnevu pa še kak kg manj Lep pozdrav Dušan

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. jan 2005 20:11

Lisa, koliko kg še ne vem, najmanj 5 do 7 kg. Vem pa točno kakšno obliko telesa si žilim, kakšna pa bo telesna teža, glede na to, da sem v zadnjem času kar zanemarla rekreacijo in je zaredi tega moja mišična masa bolj nizka, pa ne vem. Vem le, da bo moje telo čvrsto do pomladi, če ne pa do poletja zagotovo. Maychi, hvala za lepe želje, le tiste glede prehlada ne vem kam naj dam. Joke!!!! Se bom dobro oblekla, ker napovedujejo sneg. Če po pravici povem me zaradi tega sploh ne mika. Se bomo že ogreli, če ne ob progi pa pod kakšno gobico. Škoda, da alkohol odpade. Pa da ne boste mislili, da sem alkoholik, še bolj kot mraz me skrbi kako se bom otepala vsej tisti prepovedani tekočini. Lahko Noč!!!! Rožica Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

24. jan 2005 20:22

Hojla! Bobby z zelenjavo nikoli ne grešiš,privošči si je kolikor ti duša poželi.Če pa si zraven tortice dal malo sladoleda,pa tud ni panike,ampak glej da ga je res samo malo,ne pa kakšne tri kepice. Maychi,tud jaz sem nekako že prišla do zaključka,da je škrob pravzaprav OH in se tudi meni zdi najbolje, da si enostavno zapomniš,kaj spada pod Š dan in kaj pod OH dan. Bom kar zaupala rinini knjižici,se bo najbolj obneslo. V glavnem krompirja in špagetov ziher ne bom jedla skupaj. Rožica,jutri pa uživaj! Uživajte pa seveda tudi vsi drugi! Adijo! Marjetka cvetka

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

24. jan 2005 21:01

Spet sm jedla ananas za večerjo, tko je bil sladek in dober, za kosilo pa sem pojedla 3 kivije ki so bili žal premal zreli. Komi čakam da bom jutri pojedla dobro ohrotovo solato za večerjo pa kakšno ribo. vedno bolj čutim kako se mi maščoba topi, komaj čakam da bom šla lahko na rolerje, ker jih že tko pogrešam, da je kar hudo. nalin

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

24. jan 2005 22:26

Dober večer! Marina5, res je super hoditi po svetu z -30 kg, sam trebuh mi je pa še mal napoti. Sej vem - orbitrek in trebušnjaki pa bo, a ne? Ampak se sploh ne znam več gor spravt, imam vedno kak dober izgovor, čeprav vem, da samo sebe zavajam. Brezveze, a ne? Saj bom, obljubim!!!! Jelly, ne se bat vodnega dneva, ker sploh ni nič hudo, sam malo bolj se zamoti al pa kam pojdi pa bo lažje. Bobby, super si, dobro ti uspeva, sam da te ne bo prevečkrat zanesl pri sladicah. Uživajte in vztrajajte, kajti splača se!!!! kokos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti