Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Mety  

član od: 21.1.2005

sporočila: 5

21. jan 2005 21:30

zivjo. jaz sem nova tukaj. imam pa en problem. na dieti sem 12 dni in shujšala sem le za 1 kilogram! kar slabe volje postanem, ko vsi pišete, da ste izgubili tud do 4 kg in tako naprej. nisem se še nikoli pregrešila, jem samo tisto kar je dovoljeno. kaj mislite da je narobe? Mety

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

21. jan 2005 21:35

Ojla! Lisa, tudi jaz jem kar navadne testenine z jajci. Pojem jih polni krožnik in nobene hrane nikoli ne tehtam. Pojem kolikor pač rabim. Res pa je, da je potrebno jesti počasi, ker se tako manj poje. Poanta je v tem, da možgani komaj 20 minut po zaužitju prvega grižljaja zaznajo, da so dobili kar potrebujejo. Tu je tudi razlog, zakaj pojemo več kadar jemo hitro. Picika, saj se boš hitro navadila, potem pa ne bo več problem. So super, ne? Mety, najprej dobrodošla! Včasih gre po kilogramih bolj počasi, zato nikar ne obupaj in ne tehtaj se vsak dan. Raje se meri! Lahko pa se zgodi, da se bojo kilogramčki kar naenkrat pričeli topiti. Kar lepo se drži diete, pa bo . Danes je na mojem jedilniku škrob, jutri pa OH in tortica!!! Juhuuuu . Priznam, da včasih pojem več kot eno... Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) 2303 dne 21. jan 2005 21:42:31 Sporočilo je spremenil(a) 2303 dne 21. jan 2005 21:43:18

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. jan 2005 22:36

Mety pozdravljena in dobrodšla med nami. Kot smo že pisale kakšen dan nazaj...povej nam kakšne prehranjevalne navade imaš, koliko poješ, kako si se prehranjevala pred dieto, koliko kg naj bi izgubila (to je pomembno, je velika razlika če hujšaš iz 60 na 55, kot pa iz 80 na 70-primer pač)...povej man čim več informacij, ker je težko "ugotoviti kaj pametnega", če ne vemo skoraj nič. Da ti povem svoj primer, sem v drugem krogu-od 3.1. in sem tudi izgugila samo 2 kg, ampak vem da mi ne gre hitro dol oz. da mi do konca verjetno sploh ne bo šlo več ampak se moj način prehranjevanja zelo razlikuje od tistega pred tieto-šprej sem jedla skoraj samo sadje, sedaj pa vse "živo" No dovolj za danes, se tipkamo jutri. Lahko noč, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. jan 2005 22:47

Meli nič se ne sekirat, če je včasih več kot ena. Samo da gredo kg v - . A ne???? Jaz tudi včasih malo zanmižim pri sladkarijah na OH. Res pa je, da pride tudi dan , ko mi sploh ne paše in je preprosto ne pojem. Opažam pa, da si po moji meri gledano včasih na B dan privoščim malo več, jaz mislim da telo potrebuje beljakovine, ker mi ful paše jogurt, sir,.... Zato raje ta dan pojem kar se mi pač zdi, se malo bojim, da bi ob tako majhnem vnosu beljakovim telo začelo razgrajevat mišice. Bog ne daj jih je bolj malo! He,he,... Punce, če hočete hujšat je treba jest! Sliši se smešno, je pa res! Saj veste mislim na princip delovanja diete. Vsak četrti dan večji vnos, tako prelisičimo telo, da se ne prične braniti,......bla, bla, blaaaa,...... Se opravičujem spet me je zaneslo. Skoraj bi sfilozofirala spet cel roman. A kaj ko vsi dobro vemo, kako stvari delujejo, kaj je prav in kaj ne,.... V praksi pa je potrebno še veliko več kot le znanje,.... Nočko! In zbudite se lažje in predvsem zadovoljne same s sabo. Ne pozabite, da ste na previ poti! Rožica! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

bosti  

član od: 26.8.2003

sporočila: 17

22. jan 2005 12:53

Moram vam povedati, kako mi je danes polepšala dan znanka, s katero sva se srečali v Mercatorju, ki me je še pred pozdravom pohvalila kako dobro zgledam in da sem ful shujšala O kako to paše...ker ljudje,ki te vsak dan videvajo ne opazijo razlike tako hitro, sam si pa itak ponavadi strašno kritičen do sebe, pa se ti zdi da se nič ne spremeni. Je pa res tudi to, da tehtnica ni pravi pokazatelj hujšanja(sploh pa ne vsak dan). Sama imam taktiko, da si kupim kakšno majčko ali hlače-pač nekaj za oblečt, ki mi je čisto ulito ali pa me celo malce tišči...potem pa vsake toliko časa probam to isto stvar...in občutek, ko ti je stvar prav in nato že kar malo prevelika je fantastičen!Ravno včeraj ko sem šla ven s prijateljico, sem se spravila v hlače,ki sem jih pred časom z veliko muko navlekla na sebe, zdaj pa so kot ulite! No, pa je dan kar lepši! Tudi vam želim lep dan, pa čimveč pohval!

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. jan 2005 15:13

Lep sončen pozdrav še od mene. Včeraj sem imela malo grešni večer. Najprej sem pojedla kos pite s sadjem in skuto-do tulaj še vse dovoljeno...potem si je pa fant naročil pizzo in nisem se mogla upreti enemo kosu. Še sreča, da imam danes sadni dan-čeprav jih imam najraje. Ravno sem pojedla takooo dobro sadno "solato"-narezala sem banano, hruško, kivi in pomarančo ter dodala žlico zmrznjenih gozdnijh sadežev ter malo cimeta in nekaj kapljic arome vanilija. Kako hitro je zmanjkalo. Rožica a si bila v Mariboru na Zlati lisici? Če si, verjamem, da si uživala. Tako, dovolj za sedaj, moram hitro nazaj za knjige, ponedeljek bo prehitro tukaj. Lp, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

22. jan 2005 15:39

Ne, Ker imam danes praznovanje abrahama. Si pozabila? Nič zato. Sem pa vneto navijala doma pred TV za naše, vsekakor je pomagalo! He, HE,... Grveva pa v torek v Schladming, predvsem zaradi dobrega vzdušja in normalno navijat za naše! Lp, Rožica. P.S. A si že kaj šla smučat? Al ne utegneš, se samo učiš. Tudi jaz imam februar kar super zapolnjen z izpiti, tako da izkoristim še ta teden maksimalno, pol pa priprave na izpite. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. jan 2005 16:15

Ups, sem res pozabila, če nas je pa toliko in vsak napiše kaj ima kdaj, res ne gre vse..., še za sebe si komaj zapomnim, kaj imam kdaj, si moram že vse pisati...Ja tud jaz sem navijala doma, sicer samo drugi tek, ampak je vseeno pomagalo. Ja pri meni je kar kriza-imam književnost v ponedeljek in moram še vse enkrat prebrati (na srečo ne knjig, je pa veliko pesmi in kratkih zgodb), tako da nimam časa pomisliti na smučanje, kaj šele iti. Sem pa se odločila, da po izpitu grem, verjetno že v torek ali sredo...bom poročala kako je (vsi ki pa se smučajo pa full hvalijo, da so super proge urejene-bomo videli). To v Schladming greš z organiziranim prevozom, ne? En kolega hodi redno in tud full hvali. No uživaj raje ti danes rečem, ker vidiš da sem bolj pozabljive sorte). Lp, maychi

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

22. jan 2005 17:18

Pozdravljene punce in fanta!!! Kako ste? Vam gre vse po planih? Meni gre dobro, v PON se tehtam in sporočim kako kaj tehtnica. Po oblačilih sodeč, mi gre super. Vse hlače so mi že prevelike. Nosim zdaj pas, večino pa bo tako ali tako treba dati stran. Zdaj so mi velike že tiste hlače, ki so mi bile prej tesne. Občutek je res fantastičen, pa ko opazijo drugi se počutiš še toliko bolje. Zato želim vsem, ki ste pred kratkim šele začeli s 3md veliko volje in energije. Verjemite mi, da se splača, in to zaradi vas, vašega počutja in osebnega zadovoljstva. Jaz sem danes na OH dnevu. Še razmišljam kako pecivo bi zvečer. Lepo bodite pa ne grešite preveč. saby

Mety  

član od: 21.1.2005

sporočila: 5

22. jan 2005 17:23

o. Ma ne jem pretirano, meni se zdi normalno. zjutraj pojem 2 sadeža, jem tudi malico. mogoče je narobe to, da jem kosilo šele ob 3 popoldne. in večerjo pol okol 7. morda je premalo razmika. no pa sej bom vztrajala:) pred dieto sem jedla kar precej in dooosti sladkarij:) nisem se pa redila. ostajala sem na 58 kilogramih. želim si shujšati za vsaj 10 kg... morda 12. pa upamo da uspe:) pa pa Mety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti