Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

bosti  

član od: 26.8.2003

sporočila: 17

19. jan 2005 18:46

Pozdravljeni vsi skupaj! Žal mi je da tega foruma nisem odkrila že prej, a vseeno - bolje pozno, kot nikoli! Sama se že par let bojujem s kg, enkrat sem se že lotila te diete,a sem kmalu obupala... Sedaj mislim, da imam dovolj trdno voljo, da mi bo uspelo! Sem pri 19 dnevu in nobene skušnjave me ne dajejo...le kg zelo počasi kopnijo-le 3kg v 15 dneh, pri ostalih pa kot sem prebrala, večinoma gre bolje. A bo že - treba je vztrajati, saj se počasi daleč pride... Imam pa eno vprašanje-kako je s kavo. Sem namreč prava kofetarica in spijem par kavic na dan in to z mlekom (sicer z 1,5 ali 0,5 mm). Mislite da to kako vpliva na izgubljanje kg? lp Sporočilo je spremenil(a) bosti dne 19. jan 2005 18:48:16 Sporočilo je spremenil(a) bosti dne 19. jan 2005 19:45:22

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. jan 2005 19:33

Zdravo vsem skupaj! Še vedno sem na isti teži (ponovno izgubila tistih +0,5!). Ampak nočem nehat, vsem drugim preveč dobro deluje in to vleče tudi mene. Res je, da se tudi običajno ne prenajedam, ker sem od nekdaj potencialna debelinka. V življenju sem gotovo shujšala več, kot sedaj tehtam. Imela sem kup diet, ampak po vsaki počasi dobim nazaj tistih 7-8kg, so kar "navezane name". Zadnjo jesen je pa še ena več prišla gor in sedaj bo treba to stopiti. Sem disciplinirana, danes zvečer sem ga prvič malo polomila, ker sem spila en kozarec rdečega. Mojim sem naredila pladenj super toplih sendvičev s..... (brez veze, da vas dražim s tem) in nisem niti trenila z očesom - ampak vinček me je pa sesul - sem ga morala. Da vprašam - ali je čisto nujno, da večerjaš isto stvar kot kosiš? jaz bi raje kaj drugega z dovoljenega seznama! Pa še mleko in jogurt - kdaj si ga privoščite, meni tako manjka! Lisa

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

19. jan 2005 20:40

Pozdrvljeni vsi skupaj! Spet sem z vami.Jaz se utegnem oglasiti ele zvečer ,ker od doma odhajam že pred peto uro in poleg dveh otrok mi ostane malo časa čez dan.Hvala za dobrodošlico Marina5.Opažam da ste zelo kul in poleg vas sem vsa navdušena nad to dijeto da mi ni nič težko.Ko pa me prime za kakšno pregreho pa malo pogleda na forum.Jade najlepša ti hvala za nasvet bo pač mož kako drugače izgubil višek kilogramov. Jutri imam sadni dan in sem se odločila narediti torto iz suhega sadja iz knjige ,da probam tudi to. toliko za danes! čao jaca Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 19. jan 2005 20:40:53 Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 19. jan 2005 20:44:23

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

19. jan 2005 22:17

čer! 2303, tudi jaz vas zelo pogrešam. Večkrat se spomnim na vas, če je kaj novega na forumu in tisti trenutek bi bila najbolj srečna, če bi lahko takoj pogledala na forum. A žal vse želje niso uresničljive. Dalmatinka nikar ne obupavaj in nič ne išči še več negativnih stvari, pomisli raje, oziroma poišči raje tiste dobre, ki ti jih je prineslo življenje skupaj s tvojimi korenitimi spremembami, glej naprej in z dvignjeno glavo korakaj proti svojimi cilji, kljub utrujenosti in zaradi tega mogoče tudi razočaranosti, ki ti jih puščajo sredstva za dosego tvojih ciljev. Uspelo ti bo! Dobro došle vse nove! Naj še malo pametujem. Glede kava+mleko: tudi jaz sem jo prej pila vedno z mlekom, vendar sem se mu odpovedala, ker sem si veliko bolj želela izgubiti kilograme in sklenila sem, da tiste 3 mesece bom pa že zdržala, če bodo efekti takšni kot obljubljajo. Nisem hotela, da bi po končani dieti ugibala koliko bi izgubila, če bi se res držala vseh pravil. Tudi kruhu sem se popolnima izogibala, oziroma sem ga črtala z jedilnika. Jogurt, ...., kaj bi dala zato da bi ga lahko vsak dan. Pa vendar pravila so pravila, zato sem jogurt jedla le na B dan, vendar vedno lahkega ali z 0,1% m.m.. Lahko noč! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jan 2005 22:27

Lep pozdrav vsem, vidim, da vas je vedno vec in da ste zelo pridni. Vsaka cast! Jaz se vam bom sem in tja spet pridruzila, da bom kontrolirala apetit. Od praznikov naprej imam prevelik apetit in imam obcutek, da sem bolj okorna; nekaj se mi zacenja nabirat okrog bokov . Tega pa ne maram, zato moram nekaj naredit. Sara Vidmar: odlocila sem se, da ti odgovorim, ceprav ti je najbrz se kdo drug (oprostite, ampak ne morem vsega prebrat, ker je cisto prevec!). Mislim, da bi si morala odgovoriti na vprasanja: ali med dieto jes DRUGA zivila, kot jih jes obicajno? Mogoce si alergicna na kaj. Jaz sem bila na jajca. Jedla sem jih na beljakovinske dneve (ne cisto vsakokrat) in sem bila po njih 3 dni zelo razdrazljiva in ... tecna. Ali med dieto jes premalo? Ali dovolj pijes? Na zacetku se pojavi utrujenost, ki ponavadi po enem tednu izgine. To se baje zgodi zato, ker se naenkrat zacnejo strupi, ki so nakopiceni v mascobi, sproscati in ce ne pijes dovolj, se ne "splakujejo" dovolj hitro. Zato se lahko pocutis zelo utrujeno. Tudi jaz sem vegetarijanka in sem ze dvakrat prestala dieto brez problema (izgubila sem nekaj cez 20 kg). Saj meso pride le pod beljakovinski dan, le-tega pa zlahka zamenjas z jajci, mlecnimi izdelki ali ribo (ce jo jes). Nekateri pod to stejejo tudi sojo. Sama sem se ze velikokrat sprasevala, kako tisti, ki uzivajo ob mesu, prezivijo to dieto, ker si lahko privoscijo meso le vsak cetrti dan. No... jaz pa uzivam ob sladkarijah, pa tudi prezivim he-he Imejte se skrajno Sy

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jan 2005 22:34

Se tole: Bosti: "po pravilih" naj bi se pilo nesladkano kavo brez vseh dodatkov. Cez ze moras kaj dodajati vanjo, poskusi s smetano (ki jo uvrscamo med nevtralna zivila, ker je mascoba... ampak zarad tega tudi ne smemo pretiravat). Drugace je pa zelo priporocljivo piti nesladkan zeleni caj, ki pomaga topiti mascobe in kontrolira lakoto. Lisa: najbolj idealno je, ce vecerjas isto, kot si kosila. Ce se bos tega drzala, bodo kilogrami najbolj lepo kopneli. Preverjeno. Mleko in jogurt spadata pod beljakovine. Mleko naj bi se pilo kot samostojni obrok. A kdo ve, ce je mozno knjigo od Rine z recepti za dieto se dobiti? Kaj pa tista z recepti za PO dieti je ze izsla? Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 19. jan 2005 22:37:12

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

19. jan 2005 22:44

Večer! sy, ne boš verjela ampak sem mislila na tebe ravno danes zjutraj. Ker nisem imela časa prej pisati na forum (učenje...) te bom pa sedaj vprašala. Kako gre kaj tvoj plan-"dieta" od ponedeljka do četrtka, potem pa vse? A si ostala na teži s konca diete ali si še kaj izgubila? Popolnoma se strinjam z Rožico. Če smo se že same odločile za dieto, tudi vemo katere so dovoljene in nedovoljene stvari...in ravno zaradi tega se jaz držim, tako kot je rekla Rožica, da ne bi bila na koncu razočarana in mislila v stilu, kaj bi pa bilo če...Raje ne, delam tako kot piše in potem vem, zakaj ni rezultatov. No upam, da vas nisem preveč zamorila z mojim mišljenjem, ampak tako pač mislim. Saj nas nihče ni silil v to. Pomislite, kolikokrat ste že pogledale kakšno dieto in si rekle, te se pa ne bom držala, ker predpisuje to in to, ali ne smeš tega in tega...Na koncu pa tudi ugotoviš, da kava brez mleka sploh ni slaba in da se solato z oljčnim oljem tudi da pojesti Dovolj mojega filozofiranja za danes. Se slišimo jutri, in upam da ne bom tako zatežena-verjemite izpiti vplivajo na mene, drugače nisem takšna... Lp, maychi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

19. jan 2005 23:00

Dober vecer voscim, Saj vam je ze veteranka Sy vse odgovorila. Lepo te je videt Sy in takole naj ti napisem. Ne samo, da pogresam meso, pravo abstinencno krizo imam :o). Pa sem kljub temu sklenila, da bom vsaj prvi mesec diete jedla le purana in ribe, ceprav bi se mi takoooooooo prilegla govedina iz juhe, da o klobasah in podobnih pregrehah sploh ne govorim. V trgovini grem z lahkoto mimo sladkarij, slano pecivo in cipse prav prevzetno preskocim, kruh je ze malo bolj vabljiv ... ko pa zagledam sire in salame se mi pa dobesedno utrga. Zdaj sem zacela pregledovati vse reklame (tus, mercator, interspar) in obcudujem salame in sire ter cedim sline. Ampak tokrat se ne dam! Danes smo imeli odlicno ribo, v nedeljo pa bo spet puran. Pravzaprav imam v glavi jedilnik za 14 dni in izbiram si samo taksne stvari, ki jih imam najraje, da mi ne bi kaksne traparije po glavi hodile. Sploh se vam moram pohvalit (spet!), da sem tako pridna, da se kar bojim, da bom od same zagnanosti pregorela he he. Jaca, torta iz suhega sadja je odlicna. Zame mogoce malo presladka ampak, ce imas rada sladko bo to tisto pravo! Lisa kar verjami, dieta deluje. Ce si ze tolikokrat shujsala, potem bodo sle kile tezje dol. Nekje sem prebrala, da veckrat ko hujsas (predvsem tudi tiste hitre diete), tezje izgubljas odvecne kile. Telo se menda "brani". Bosti, prav imas. Res je bolje pozno kot nikoli in DOBRODOSLA med nami. Nic ne obupuj, saj poznas operacijo sestevanja ... 3+3+3 ... pa se nabere! Ker sem danes jedla tako dobro, bo jutri malo kazni in sicer strocji fizol in krompir kuhan v slani vodi in zelena solata. Za vecerjo pa ista "zalost" Lisa, ker menda pojes manj, ce imas isto stvar kot opoldne. Samo jaz sem vcasih tako lacna, da bi lahko tudi zvecer pojedla dvojno porcijo. Drugace pa prakticiram kot svetujes ti Jelly, raje popoldanska malica (en sadez ali pa korenje) kot pa da bi bila prevec prestradana in bi me popadla volcja lakota. Jade, cvrstih prsi ti ne pridela nobena krema. Bolj prozne so, ce si jih masiras s sisalovo rokavico in jih redno negujes s hranilno kremo. Izredno pa pomaga mrzla voda in pa telovadba z rockami ali pa tiste standardne za lepse prsi (roke das v polozaj kot da bos molila - malo bolj stran od telesa - potem pa stiskas dlani). Lep vecer vam privoscim in lepe sanje Marina5

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

20. jan 2005 10:34

Punce & fanta! Kje (hudirja!) dobite ta seznam "nevtralnih živili" in kaksno vlogo naj bi odigrala v posameznem (ločevalnem) prehranjevalnem režimu? Rinino knjižico imam in sem jo obračala na vse možne načine pa ni ne duha na sluha o nevtralnih živilih. Ne mi reči, da je smetana nevtralno živilo, ki si jo lahko privoščiš v vsakodnevni kuhi!? Halo! Komu je uspelo znatno shujšat ob redni rabi nevtralnih živil? Sam toliko: jst se jih ne bom pritaknila ampak me pa ful zanima kako umeščate so-called nevtralna živila!? Želim vam čudovit dan še naprej! anika

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

20. jan 2005 10:42

Hej,dober dan! A še vsi spite. Marina5,jaz imam podobne težave z salamami in sirom kot ti.Tudi men sladkarije ne dišijo bog ve kako, ampak,ko vidim salamco- ooojoj! Glede kruha vam povem da sem ga jaz včasih jedla na B in Š dan,ampak samo za kosilo in obvezno polnozrnatega ali graham.Včasih pa sem jedla kruh tudi na OH za večerjo namesto peciva in tort. Naredila sem si zelenjavni sendvič. KREME ZA ČVRSTE PRSI??? Pa kaj še! Telovadba in masaža.Halo,za nekaj pa lahko ponucate svoje dedce.Ni boljšega za čvrste prsi,kot močna moška roka. Zdaj se moram pa malo pohvalit! Zjutraj sem stopila na vago in juhu.Deset dni po končani dieti še -0,5KG. Drugače bom pa tudi jaz začela na novo v začetku aprila in že komaj čakam. O Anika ti si še tudi nekje.Jaz sem mnenja,da smetana nikakor ni nevtralno živilo,saj je živalskega izvora in vsebuje beljakovine. Tole sem prepisala z lončka od kisle smetane: V 100 g izdelka je povprečno: kcal/kJ:220/909 Beljakovine:2,8g Ogljikovi hidrati:3,9g Maščobe21,5g Ne morš verjet,kakšne številke.Zdaj pa se potrudte pa poglejte,kako je z sladko smetano,jaz je žal nimam doma. Zame so nevralna živila zelenjava in sadje,ki jih uživam vedno in povsod. Držte se vsi in uživajte. ADIJO! Marjetka cvetka Sporočilo je spremenil(a) Marjetka cvetka dne 20. jan 2005 10:54:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti