Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. jan 2005 18:02

kokos bravo Lisa pa res no cudno da niti 1kg ne zgubiš vsaj na začetkubi moralo iti dol no jaz sem danes na sadnem dnevu in mi je ful ok sploh nisem lačen , se ze veselim jutrišnjega tehtanja k bo tehtnica pokazala spet 1kg manj jupi ! če ne enega pa 0.5 100 % Robi čestitam tudi tebi bravo Lep pozdrav Dušan

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

18. jan 2005 18:10

Mici hvala bogu, da moja vaga nima takšnih odstopanj, kvečemu za 0,1 kg, pač odvisno kako stopiš na vago ( bolj spredaj, zadaj ali bolj na strani), pa tud po celi hiši sem jo sprobala na parketu, laminatih, ploščicah pa je teža enaka. Zdaj se že lahko hvalim, predstavljaj si, da bi med mojim prestavljanjem ugotovila, da imam v zgornjem nadstropju 2kg več. To bi bil hec!!! Lisa tudi jaz ne morem verjeti kar praviš. Res je, da v Rinini knjigi piše, da lahko teža naenkrat pade za nekaj kg, zato vstrajaj. Malo nam opiši tvoje navade, ti bomo lažje pomagale. Za koliko kg sploh želiš biti lažja. Mogoče se napačno prehranjuješ, piiši kaj ješ ali pa je tvoje novo prehranjevanje podobno prejšnjemu. Res pa je tudi, da stvar deluje, če se držiš pravil in ne mešaš Š,B, OH med sabo, in da je pomembno, da telo dobi dovolj energije za normalno delovanje (da ješ dovolj). Lisa piši kako izvajaš dieto,..... Lp Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

18. jan 2005 18:21

Lisa malo sem pobrskala nazaj in mislim, da se po tortici na OH verjetno nisi zredila. Čisto normalno je, da ima človek zjutraj na tešče nižjo težo kot zvečer, zato je pomembno kdaj se tehtaš. Vedno ob istem času in počakaj kakšen teden, da ne boš razočarana, ko tehtnica kakšen dan pokaže več, kakšen manj. Saj verjetno veš, da je človeško telo sestavljeno večji del iz vode in predvsem to predstavljajo -kg v prvem tednu, ker maščoba je zelo lahka in izguba le te se pozna bolj na metru kot na tehtnici. Javi se nam in skupaj bomo skušale ugotoviti v čem je problem! Čao! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

18. jan 2005 19:33

Pozdravljene... jaz mam danes manjšo krizo. VSE GRE NAROBE... nisem kej velik grešila. Imam B dan pa sem pojedla še ob pol sedmih neki sira in spila kozarec mleka. Sam fora je da se ne počutim dobro!! V glavnem upam, da bo jutri bolje. Mora biti. Še vedno me zanima na kateri dan lahko jem polnozrnato štručko? Hvala Lp Amelie

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

18. jan 2005 19:52

Amelie, polnozrnato štučko lahko ješ na B in Š dan, na OH dan kruha kateregakoli ne smemo jesti . LP Dipsi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

18. jan 2005 19:58

Cer hujsajoci, Dovolite, da se jaz malo popametujem. Lisa, da si se zredila pravis? Hja, mozno. Tako kot pravi maychi, odvisno je kaksne prehranjevalne navade si imela pred 3MD. Ce ze tako pojes kot en piscancek in si zelis zgubiti samo par kilogramov, potem bos morala verjetno zmanjsati porcije. Meni recimo 3MD zelo odgovarja, ker imam pri prehranjevanju red. Predvsem pa tista zapoved, ki pravi PO 20.00 URI NIC VEC! Ponavadi sem si ravno zvecer privoscila vseh sort priboljskov: cokolado, araside, cips, razne orescke in vcasih je padel tudi kaksen sendvic. Zdaj tega ne delam in to je po moje glavni razlog, da hujsam. Obroki, se pravi kosila in vecerje sem od nekdaj pripravljala dokaj "zdravo". Z veliko zelenjave in solate, brez prezganj in zelo malo pohanega. Od domacih nihce ni debel, nihce tudi ne grizlja po vecerji. Vcasih mladici, sem pa tja, vendar je to bolj izjema kot pravilo. Drugo pravilo, ki pravi, da med obroki ne smemo nic jesti pri meni tudi mocno vpliva na padec teze. Prej sem mimogrede v usta dala koscek sira ali pa salame in vajo ponovila tudi veckrat, ce je ravno tako naneslo. Oprosti, da toliko razpredam, ampak pri meni je bilo pac tako. Sem pa zelo vesela in tole moram deliti z vami. Sadni dnevi so bili pri meni vedno problem. Zdaj pa sem odkrila, da so lahko prav prijetni. Zamenjala sem sadje z zelenjavo! Za zajtrk si privoscim eno banano, za kosilo sem pojedla en paradajz in pol kumare, za malico sem si oluscila pest arasidov (mislim, da jih je bilo 9) in za vecerjo dva korenja. Cel dan se nisem smilila sami sebi in naslednjega sadnega dneva me ni vec strah. Surova zelenjava je zame veliko bolj sprejemljiva kot pa sladko sadje. Vcasih pa si bom kot posladek spekla malo sadja in veliko lazje mi bo. Res sem ful vesela, da sem koncno ugotovila kaj mi odgovarja. Pa se glede kriz moram pristaviti svoj piskrcek. Kriza ponavadi nastane ko pade raven sladkorja v krvi. To je tista cudezna hierglikemija, insulin in delovanje slinavke. Kadar nastopi "fizicna" kriza, ki jo povzrocajo nasteti faktorji, pomaga ze grizljaj necesa, da dvigne raven sladkorja v krvi. Morda jabolko, korencek, zelena ... karkoli. Meni se pojavljajo hujse krize :o). "Psihicne"krize dozivljam , to so tiste ko mi manjka grizljanje. Zvecer komaj upam sesti pred TV, ker to pri meni sprozi refleks grizljanja hahahahahahaha. A razumete kaj skusam povedati? Trenutno sem spet zelo zadovoljna in jutri bomo jedli peceno postrv, kuhan korencek in zeleno solato. Za vecerjo pa zeleno solato s tunino. Mmmmmmm, komaj cakam. Hvala, ker ste tukaj in vam lahko malo pojamram, malo popametujem in si naberem veliko volje za moj podvig - SHUJSATI! Lep vecer se naprej Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. jan 2005 20:16

Neeeee, imela sem že vse napisano, potem mi je pa računalnik "crknil"...tako gremo še enkrat Amelie, po moje lahko ješ polnozrnati kruh tudi na OH dan (ne samo na B in Š) -kaj pa je testo od pizze drugo, kot kruh? Je pa res, da manj kot ga ješ bolj hujšaš. Jaz ga večinoma na B dan, ker mi na srečo zraven testenin, krompirja in riža ne paše. Da, še jaz povem svojo izkušnjo z digitalno tehtnico. Sedaj jo imamo vedno na istem mestu, da pa sem ugotovila, kje je točna, sem jo pa nosila po stanovanju, zraven pa 1kg vrečko sladkorja, in sem tehtala...Ja kaj pa bi, vsaka deka je pomembna, a ne? Imam še eno vprašanje. Na kateri dan (če sploh) bi lahko jedla lazanjo? A res nihče ne ve, na kateri dan bi se lahko jedli riževi rezanci, ali sem spregledala odgovor. Na moji vrečki ne piše, katere so sestavine...Če kdo ve....prosim! marina5, zgleda da sem ena redkih, ki na sadni dan jem samo sadje...ampak če ga obožujem. Doma imamo vedno zaloge vsaj 5 vrst sadja...Ko pa enkrat pojem kaj drugega, pa nikoli ne jem več sadja. A že kje sneži? Upam, da se bomo zbudili v belo jutro. Lp, maychi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

18. jan 2005 20:16

Ups Dipsi, jaz si se specem kruh na OH dan in sicer po receptu iz Rinine knjizice. Nekatere so si celo namesto sladice privoscile koscek kruha z marmelado. Drugace pa je kruh dovoljen na B in Skrobni dan pri kosilu. Popravite me, ce se motim. LP Marina Marina5

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

18. jan 2005 21:15

POZDRAVLJENI VSI SKUPAJ! Oglašam se prvič. Te strani in vaše pogovore pa spremljam že zelo dolgo. Končno sem se odločila za to dijeto.Videla pa sem pri kolegici kako je bila uspešna, jaz sem na 10 dnevu.Me pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje z to dijeto in sladkorno boleznijo,ker namreč moj mož jo ima pa si ne upa spustiti v to pustolovščino dokler nebi slišal kakšnega mnenja.Če ima kdo kakšen nasvet prosi pomagajte.Toliko za prvič želim vam vsem skupaj še veliko izgubljenih kilogramov.čao jaca Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 18. jan 2005 21:18:03

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

18. jan 2005 21:26

Tako zelo sem jezna!!!! Za kosilo sem ob dveh imela krompirjevo solato, potem sem takoj šla delat, in ker sem vedela da ne bom doma pred osmo, sem skočila v merkator, da bi si kupila kaj za večerjo (imam š dan). Ker vem da je tortilija iz koruze sem mislila, da bo vredu če jo jem danes, pa je niso mel. Ker je krompir=čips se pravi škrob sem želela kupiti čips pa ni na niti eni vrečki pisalo koliko ima beljakovin, oh, oz. škroba. Potem sem pogledala ali imajo nekaj podobnega riževim vafljem(napihnjen riž) samo da je iz sojinih semen, katere se lahko je na š dan in kaj je tam pisalo, samo sestavine!!!!!!! Ni pisalo koliko ima škroba, oh, oz. beljakovin in maščob, kar je pisalo je bilo v nekem drugem jeziku katerega pa nisem razumela. Tako sem se iz trgovine odpravila samo s suhimi marelicami katerih pa nisem mogla veliko pojesti saj mi je ratalo slabo. Domov sem prišla malo čez osem in tako sem v celem dnevu pojedla manjšo porcijo krompirjeve solate. Tako zanič se počutim kot že dolgo ne. Na srečo je jutri oh in bom s seboj lahko vzela kakšno tablico jedilne čokolade (to je moja edina in dokaj slaba tolažba). Najraj bi se zjokala nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 18. jan 2005 21:27:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti