Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. jan 2005 23:10

Nalin. Kus kus je iz pšeničnega zrnja. Tortilje so pa v Rinini knjižici zapsane pod OH dan-jaz jih imam ternutno "na zalogi" in so pšenične. Sigurno pa obstajajo tudi koruzne, katere bi jaz jedla na Š dan. Tako, sedaj pa res lahko noč vsem. Imam dovolj vsega za danes, sem malo utrujena in vidim samo še posteljo. Lp, maychi

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

16. jan 2005 1:45

Ja maychi, sem pogledala za kus kus, pa je res pšenica (100g ima v sebi 11g beljakovin in 70g oh v sebi. Si bom naslednjič pripravila kus kus, pred tem mi sploh ni padel na pamet drugače pa je tortilija originalno iz koruzne moke oz. kje dobiš pšenične tortilije (jaz imam recept za tortilije samo iz koruzne moke). Ali se koruzno zrno lahko je na oh dan? Katero sadje se "ne sme" oz. ni priporočljivo jesti na sadni dan? nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 16. jan 2005 01:48:07

neznan uporabnik

16. jan 2005 7:14

dobro jutro vsem skupaj! Maychi; kdaj in kako, če jih sploh lahko, jem PALAČINKE? Hvala, ČAO nash

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. jan 2005 10:09

Jaz sem jedla palačinke na OH dan zvečer, namesto tortice! Galja

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. jan 2005 14:30

Živjo. Ja, kje pa ste vsi? Saj vam je oproščeno, ker je tako lep dan, da bi bil zločin če bi bili doma (jaz imam dober razlog-učenje). Pšenične tortilje sem kupila v sparu (njihova blagovna znamka), sem sem poskušala narediti koruzne, pa je bila groza, sedaj jih pa kar kupim... Palačinke, pa tako kot ti je napisala Galja, kot sladica na OH dan-z marmelado, čokolado, nutelo.... Drugače je pa v Rinini knjižici recept za OH dan (kosilo):po 1 jogurtov lonček: mehke bele moke, polnozrnate moke, blanširanih gob; 2 lončka mineralne vode; 1 žlička: nasekljanega petršilja in drobnjaka, 1 strok strtega česna, malo soli, ščepec pecilnega, 1 žlička oljčnega olja. Vse sestavine zmešaš in pečeš v ponvi. Glede "koruznega zrnja" je bilo že veliko napisanega. Jaz to uvrščam med Š in tako jem na ta dan-tudi polento (čeprav je v knjižici napisana na OH dan!?). Če je koruza Š, je za mene tudi polenta...mogoče se motim, ampak... Lp, maychi

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

16. jan 2005 19:23

Ojla! Kje ste pa danes vsi? Sama sem se po dolgem času prepričala, da sem šla popoldne na sprehod, ne daleč samo ene 3 km. Ves čas sem zaspana imam občutek, da bi lahko spala 20 ur pa se še ne bi naspala. Počutje še vedno na psu, bom najbrž morala na pregled krvi. A mogoče kateri od vas jemlje kašne vitaminske,tablete za boljše počutje . Sama včasih vzamem Ca vitamin ki ga stopim v vodi ampak se mi zdi da ima tako bljek okus. Zanima me tudi, če ima kdo recept za domače tortilje? Hvala. LP Dipsi

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

16. jan 2005 20:48

ČER! Ja, dočakala sem konec diete in sedaj? V bistvu po starem naprej, le brez sadnih in vodnih dni. Če ne pridem na željeno težo, ponovim dieto čez tri mesece. Preden vam podam svojo statistiko, naj vam povem da sem včeraj totalno grešila. Potepali smo se po Cityparku in tako smo šli tam tudi na kosilo in sploh niso imeli nič kar bi jaz lahko jedla(OH dan) in sem jedla špagete z mesno omako in zeljnato solato. Pa saj po 90. dneh pa lahk 1x grešim a ne? Mal sem se sicer sekirala, a drugače ni šlo, ker se mi ni dal po vseh gostilnah letat kje bo kaj zame. Ja, moja statistika: - 30 kg, -16 cm čez prsi ( za znort, zdej že skor nč nimam), -20 cm v pasu, -20 cm v bokih. počutje fenomenalno. Včeraj sem gledala slike za nazaj in sploh ne morem verjet da sem lahk kdaj bla taka. Pohvale iz vseh koncev kar dežujejo, moja samozavest pa rase. Včeri mi je ena rekla, k me je vidla po 6. mesecih, če mi sploh kej dajo za jest k me je tuk pubral. Ej, folk mi skor ne verjame, da lohk vse ješ pr tej diet in hujšaš. Zdej vidite, da se splača vztrajat? NE OBUPAT!!! Saj sm tud jst mela kar nekaj kriz, a sem jih premagala in danes mi ni žal. Ne bom vas zapustila, še vedno se bom javila, da ne dobim "plavga"! DR"ŽTE SE!!!! kokos

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

16. jan 2005 21:31

oooooooooooo, bravo To pa je statistika... trideset kg, sej sem že velik slišala sam tolk pa še res ne. Samo v devetdesetih dneh?! In si zdaj zadovoljna sama s sabo? Res, brez besed sem... Upam, da bo tut men uspelo kej podobnega... no dvajset še moram, kar mislim da ne bi smel bit tak problem, če upoštevam tvoj uspeh... Zdaj pa še nekaj: danes sem imela OH dan in sem jedla krof. Je to velik greh? Sej vem da je ocvrt in vse, sam če primerjaš s tortico k ma ogromno cukra je kr približno enako... Lepo se imejte, in čim več uspehov vam želim... Amelie

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. jan 2005 21:59

Kokos, kapo dol. Dvakrat sem morala prebrati, da sem bila prepričana, da sem prav videla...In ti si se sekirala, ker si včeraj malo grešila? Najboljše od vsega je pa to, da se dobro počutiš, to je najbolj pomembno od vsega. Koliko kg pa ti še manjka, do tvoje željene teže, če ni skrivnost. Pa kaj sploh sprašujem tako ali tako ti bo uspelo. Ti si fenomen na tem našem forumu. Je potrebno poklicati na uredništvo Rine, da popravijo številke, koliko se shujša v 90 dne. Še enkrat, ČESTITKE. Lp, maychi

marica22  

član od: 5.12.2003

sporočila: 1

16. jan 2005 22:27

Kokos, vse pohvale. Jaz se tudi trudim , sem na začetku. Upam in želim si da mi bi uspelo. Lep teden vsem. marica bozic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti