Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

7. jan 2005 8:52

Galja, seveda, ribe so na beljakovisnki dan. Jaz ga imam danes in bova imela z možem za kosilo dušenega osliča z zelenjavno prilogo (bom še razmislila kakšno) in zeleno solato s paradižnikom. Osliča pripravim na način, ki je opisan v Rinini knjižici, na vodi z žlico olja, na koncu pa jih še malo popražim (seveda v teflonski ponvi), dodam sol (občasno sol zamenjam z že pripravljenimi začimbami za ribe) in na trakce narezan česen in sesekljan peteršilj. Nekaterim ta recept ni bil všeč, meni pa je 1A, ribe namreč obožujem, in so edino "meso", ki ga razen piščanca in purana sploh jem. Odkar sem bila skoraj 10 let na pol vegetarijanka (ribe, jajca in sir sem jedla), mi drugo meso več ne paše. Jutri gremo pa na skoraj celodnevni pohod, jaz pa škrobni dan. Razmišljam o bananah ali o kakšni polnozrnati žemlji z malo nevtralnega namaza in paradižnikom ali avokadom (ni ravno Š!), zvečer pa bi naju potem že čakala šara. Ampak, morda se bom pa enkrat skorajžila in si pripravila solato iz leče in jo nesla s sabo v posodici. Doslej tega nisem še prakticirala. Ima kdo kakšne izkušnje ali kak dober predlog? Pa,pa! Encijan

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. jan 2005 9:05

Lep pozdrav! Kako je kaj šlo z sadjem? Jaz sem danes na Š in bom jedla čičeriko,samo še ne vem kako jo bom pripravila:v juhi al v solati! Meli,seveda bom v ponedeljek javila svojo bilanco,zdaj pa še uživam v zadnjih dnevih diete,Kajti potem me čaka veliko težje opravilo-ohranjanje novo pridobljene teže. Zdaj sem se tako navadla tegale ritma prehranjevanja,da sploh ne vem kaj bom jedla v ponedeljek. No, najbrž bo kaj iz mesa,ker sem v nedeljo še na sadju. Skutini štruklji na B dan ne veljajo,to pa zato,ker mešaš beljakovine in OH. Skuta je namreč beljakovinko živilo,testo pa vsebujeOH,poleg tega pa si štruklje ponavadi sladkamo. Je pač tako,ko si na dieti se mora človek marsičemu odreči. Lahko pa seveda na B dan jeste samo skuto. Štruklji bi bili prej na OH dan,sam ne skutini.Poskusite orehove,zelo so slastni.Namesto torte recimo. Galja,ribe pa seveda ješ na B dan.Jaz imam najrajši tunino iz konzerve,zraven pa veliko solate. Za kosilo 2,za večerjo pa eno konzervo. Marina,nič te nismo siti.Mi je prav všeč,ker se potrudiš toliko napisati. OK,grem jaz zdaj na orbitrek,mu ne pustim da se zapraši.Naštimam si muziko,pol pa uživam. Imejte se lepo in uživajte. Predvsem pa,saj veste:ZAUPAJTE VASE,KAJTI UPELO VAM BO! KO JE MENI Marjetka cvetka

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

7. jan 2005 10:01

Dobro jutro. Včeraj sem imela moj prvi vitaminski dan in je bilo super. Sploh nisem trpela, razem mogoče malo zvečer ko so vsi doma jedli pašteto in tople sveže žemljice, jaz pa sem pred televizijo (da jih nebi gledala kako jejo) lep počasi jedla kuhano kislo repo. Sama nase sem takooo ponosna da nisem vse skupaj poslala k vragu in se zagrizla v žemljico. Danes sem vesela da tega nisem naredila saj se počutim odlično. Moj edini problem je da se nič ne gibljem. Enostavno ne najdem časa. Po celem dnevu v službi ter po celem večeru s hčerkico me zvečer samo še zmanjka. Kairos

simonka1  

član od: 4.1.2005

sporočila: 39

7. jan 2005 10:26

Ojla! Že v naprej me zvija če pomislim , da sem danes na sadju ,kar ure štejem kdaj bo večer.Verjetno se bom prav kmal pobrala spat,ampak kaj ko je do takrat še toliko ur! Kairos ,kar se pa gibanja tiče si pa kar vzami čas,ali pa si nabavi orbitrek,pa ti ne bo treba nikamor hodit!Loh si vzameš čas pa makar večkrat na dan.Včasih se je treba kar malo prisiliti....saj vem tko kot si rekla po malo hrane pa veliko dela smo več ali manj zvečer,kot ožete cunje....no jaz grem zdejle malo potelovadit pol pa v službo ,ker se mi zvečer verjetno ne bo dalo. simonka1

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

7. jan 2005 11:18

Da se še sama pofočkam in javim, da je vse OK. Marjetka Cvetka, hvala za prijazne besede. Veš, včasih bi se pogovarjala samo o hujšanju in žal nimam pravega sogovornika. V službi nekako ne morem razpravljati o hujšanju, doma pa jih to res ne zanima. In tako se oglasim na forumu, malo pojamram, preberem kaj menite ve in kar lažje mi je. Včeraj zvečer bi res rabila sogovornika ali sogovornico, poklicala sem kolegico in hotela malo pofilozofirat, ampak ni bil pravi trenutek. Kakorkoli že, tukaj sem - vaša sem :o). Ja, gibanje je res pomembno. Pred leti ko sem jedla po Montignacu, sem vsak dan hodila vsaj eno uro, ob koncu tedna pa še veliko več. Tudi septembra sem tako začela, vendar pa zdaj pridem domov ko je že tema. Seveda bi lahko šla na sprehod zvečer, ljubi čas imam, ampak nekako me ne vleče. Ob koncu tedna tako smučam in seveda telovadim zvečer doma. Začela sem v torek. Spet delam trebušnjake in tokrat telovadim tudi z ročkami, da se mi malo okrepijo nadlahti. Da bom poleti vsa lepa in napeta :o). Orbitrek mi ne diši, sobno kolo tudi ni zame, sploh telovadbe ne maram preveč in se moram pošteno prisiliti, hkrati pa upam, da mi bo to prešlo v kri. Bojim se, da upam zaman ampak upanje je pol življenja, a ni tako. Najraje hodim in smučam. Zelo rada tudi rolam ali pa sedem na kolo. Tudi plavanje in sauna prideta v poštev Telovadbe v zaprtih prostorih (fitnes, aerobika ...) pa ne maram preveč. Že parkrat sem se priključila tem zadevam in po parih mesecih prenehala. Nočni sprehodi, ja, to bo zame. Zjutraj sem vstala zelo lačna in že kozarec vode me je potolažil. Po kavi pa sem se počutila kot nova. Samo štiri dni se strogo držim in počutim se 300 % bolje. Ne razumem kako, da tega ne dojemam takrat ko se bašem? Vam je to jasno? Ležim na kavču pred TV, grizljam in mi je luštno. V podzavesti točno vem, da delam napak in naslednji dan se počutim kot rejen pujs, kljub vsemu pa to ponovim že taisti večer. Povejte, je katera od vas tudi takšna? O današnjem jedilniku sem vam že poročala. oglasim pa se še zvečer, da povem, če sem bila pridna. To večerno javljanje mi nekako prepreči, da bi v usta dala kakšno "prepovedano stvar". Lepo se imejte Marina5

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

7. jan 2005 11:23

Hja, štruklji! Jaz tisto testo jemljem kot kos kruha. Mogoče je prekršek , ampak meni so . Pri nas je tak lep sonček, da bom kar obula rolerje in se zarolala novim zmagam na proti. Lep sončen dan Meli Don"t worry, be happy!

simonka1  

član od: 4.1.2005

sporočila: 39

7. jan 2005 11:29

Ojla! Marina5 to si pa tako napisala da bolje nebi mogla,kot bi opisovala mene.Tudi jaz imam iste probleme,vem da nebi smela jesti ali pa grickati pa kar pol mi je pa zeeeelo žal.No ta teden sem pa tako pridna brez grickanja da sem prav ponosna nase.Če me pa zagrabi se pa raje usedem za kompjuter pa malo poklepetam ali pa pojamram ,sej me zastopte. Lažje se je pogovarjat s takimi,ki to prestajamo ane????? Čavči vsem skupaj ,pa kar tko naprej! simonka1

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

7. jan 2005 11:30

Marina5 jas sem sedaj na -11kg (70-dni- 10.sni prekinitev) in tudi ko jem en dan in imam pol kg več, se počutim kot da nisem izgubila niti kg. Včeraj mi je mati dala ene tri mesece staro sliko in je rekla, da naj si jo kar ogledam kako se vidi razlika, pa sem ji rekla, da se jaz sama sebi zdim še vedno ista. Da mislim da imam še vedno tako rit. Me je samo neumno gledala, kaj bo ona vedela ko v življenju ni imela več kot 56 kg, je pa vse kar vidi. No v glavnem me je povsod po telesu ene 15 cm manj, pa če bi sama ocenjevala bi rekla, da me je ene pet cm.Zato je verjetno tako pomembno, da si vse zapišemo, da si pogledamo kako napredujemo. delo tuuuliiii..... mici_33

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

7. jan 2005 11:41

jah seveda mam orbitrek doma samo je bolj osamljan in edini k se spravi na njega je moja hči (4 leta) za zabavo. Drugače imam danes B dan in smo se odločili z družino da gremo v Mc Donalds ampak seveda je zame samo solata. Če se še tam uprem vsem dobrotam, potem se, moje drage punce, nimam ničesar več bati! Sem se odločila da sem moram enostavno postavljat pred preizkušnji bi ali nebi. Do sedaj mi je uspelo! Kairos

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. jan 2005 12:23

Hojla! Si ne morem kaj,da ne bi še kaj napisala.Popoldne sem v službi,zvečer,ko pridem domov pa moji punci že spita(računalnik je v njuni sobi),tako da moram kar lepo počakat do drugega dne. Ta teden dopoldan pa sama kraljujem v bajti. Sinoči,ko sem prišla domov sem našla na mizi torte,s katerimi so se basali moji najdražji. Rekla sem dragemu,naj jih čimpraj skrije,da ne bom imela kakšnih pregrešnih misli. Zjutraj sem vidla,da jih je dal v hladilnik čist na spodnjo polico,tako da mi ne padejo v oči takoj,ko odprem hladilnik.Kako prijazno od njega,kajne! Na vrhnjih policah hladilnika hranim zelenjavo in takšne dietne stvari,na spodnjih pa tiste prepovedane. Men je pa orbitrek zelo všeč,klub temu pa se zelo rada tudi sprehajam v naravi.Ponavadi takole konec tedna,ko grem obiskat starše.Takrat greva z mamo na pošten sprehod,že skoraj krajši pohod. Tudi ona je na hujševalni,vendar ne na 3MD.Hodi v šolo hujšanja,kjer se učijo preštevat kalorije. In sedaj uboga revica vaga,meri,šteje in računa,da se mi že kar smili. Je pa že naša dieta veliko boljša,kajne? Tako,zdaj grem na kosilo.Naredila sem si čičeriko z zelenjavo. Mejte se lepo! ADIJO Marjetka cvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti