Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

malamisha  

član od: 16.9.2004

sporočila: 24

6. jan 2005 11:48

Za vse ki imate problem s tortico na OH dan. Ker nisem prevelik ljubitelj tort, sem si na skoraj vsak OH dan privoščila čokolino, katerega obožujem. Moj nasvet je, če ne marate tortic oz. slanega peciva, si za svojo dušo privoščite nekaj kar imate rade. Pa kaj če ni čisto po dietnem planu. Včasih je treba uživat... lp malamisha

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

6. jan 2005 12:12

hvala malamisha, to je bilo nekaj vspodbudnega. Se pravi naslednji moj OH dan bo kos belega kruha in kakav.....njam komi čakam. Kairos

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

6. jan 2005 12:19

Ja malamisha jaz sem tudi mnenja d ana par dni je potrebno vnesti normalne kalorije in zato si je potrebno privoščiti kako sladkarijo, drugače se telo upre pri hujšanju. Marina5 jaz nisem najbolj pridna,sem ene deset dni delala vse prosto po lakoti. Sedaj se spet lovim v okvir diete, pa sem danes tako lačna (se vidi da sem včeraj malo pojedla) da komaj zdržim. Pojedla sem že jagode- šalčko, pa banano, pa jabolko preje.... ne vem kako bo tole. Vam pa v tolažbo povem, da pijem kapučino celo dieto. Sicer ga pijem zjutraj, enega ali dva, potem pa čaj. Pa mislim, da se prav hudo ni poznalo pri moji teži, če se pa je pa tud prov. Moj namen je sebe spraviti v ene okvire prehranjevanja, ko se ne bom redila in ohranjala težo. Rada bi se toliko skup spravila, da če se veliko gibljem tudi pojem, če pa sedim cel dan za tole škatlo, pol pa tud ni treba da kaj drugega jem kot sadje. Toliko o mojem hujšanju.. dnevov ne štejem več, mislim pa da sem po prvi nekje na 68. no dva vodna dneva sem dala skozi. mici_33

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

6. jan 2005 12:26

Tudi jaz mam danes sadje in sem "že" pozajtrkovala 4 manjše kivije. Prav zanimivo bi bilo, če bi se komu dalo zbrati imena in nas prešteti, koliko nas je startalo 3.1., se mi zdi, da krepko čez 10; se pridružujem tistim, ki ste omenjali težave z imeni. Danes sem prebrala še strani, ki sem jih med dopustom spustila in bi rekla, da tale naš forum prerašča že v pravi shujševalni žur. Tistim, ki ste v dvomu gleda zajtrkov oz. sadja dopoldne, naj povem svojo spomladansko izkušnjo. Najprej tud sama nisem vedela, kaj bi, potem pa sem pač preizkušala vse živo in ugotovila, da mi najbolj prija in koristi, če zjutraj, ko pridem v službo, nekaj po 7. uri (vstanem sicer že pred 5.-o) najprej počasi spijem cca. 6 dl hladne vode, potem med 9. in 10. uro obrok sadja, pa spet toliko vode in še en obrok sadja okrog 12-ih. Če bi imela kosilo ob normalni uri, bi se tukaj ustavila, tako pa sem ponavadi po še eni rundi vode okoli treh ali pa na poti domov še 1 ali kak drug sadež. No, vode sem včasih spila tudi več, kar je še bolje. Sicer si mora res vsak-a najti svojo zmagovito kombinacijo, morda pa kateri "začetnici" koristi moja izkušnja, sploh tistim, ki vas skrbi, da ne smete do kosila nič več pojesti. Ne pretiravati s količinami v obroku (1 ali 2 kosa, glede na velikost) in bananami. Sčasoma lahkota dopoldne upade, tako da ne bomo več toliko pojedle. Sama sem kljub "raztegnjenemu" zajtrku v 3 mesecih oklestila 11 kg. Mene je za drugo rundo malo skrbelo, kako bo z rezultati (no, saj mal me še), pa se že po 3-eh dneh in to po OH dnevu z 2 kosoma makove potice za večerjo, lahko pohvalim, da sem praznična 2 kg že oklestila, pa mam celo mesečno tetko na obisku. Slamca8 se mi zdi, da je tebe to zanimalo. Sem sicer mislila, da se ne bom tehtala vsak dan, pa si ne morem pomagat, sem preveč firbčna! Imam res grozno veliko volje, ki jo črpam seveda tudi od vseh vas in zaenkrat pridno telovadim vsak dan, tudi včeraj zvečer sem; delam čisto klasične vaje, ki jih malo kombiniram s tibetanskimi. Slišala in brala sem že o pilatesu, tako da za popestritev razmišljam tudi o tem. Spomladi pa najbrž začnem s tekom, sem tudi že decembra nekaj poskušala, mi je kar šlo, samo potem sem se zaradi nizkih temperatur (zvečer) in nevarnosti poškodbe zaradi zdrsa raje odločila za telovado doma. Kairos jaz sem za sladico na OH dan velikokrat imela kos kruha z marmelado in včasih zraven še skodelico bele kave. Če boš malo pogledala stare strani, boš našla razpravo o OH dnevu kot o grešnem dnevu, tako da imaš za večerjo lahko marsikaj - v majhnih količinah, pa bodo kilce vseeno letele dol... L.p. vsem pravim žurerjem! Encijan

simonka1  

član od: 4.1.2005

sporočila: 39

6. jan 2005 12:56

Ja to je pa "uredu" da se mal grešimo sem mislila da s prekrški ne bo šlo.Zdajle sem pa spet polna elana ker imam poln želodec....paše....! Mici-33 ne sekiraj se preveč sej bo saj smo vsi v istem zosu.Glavno je sodelovati zraven pa še kakšno kilco zgubiti kako bi pa bilo če bi bili vsi idealni? Enim smo pa tudi taki všeč Encijan to te pa težko zastopm da ne maraš tortic jaz jih obožujem ,kljub temu da sem sita makarončkov,bi zdele lahko eno snedla njaaaam! simonka1

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

6. jan 2005 13:06

Saj vam pravim da mi brez vas verjetno nebi uspelo...... Kairos

simonka1  

član od: 4.1.2005

sporočila: 39

6. jan 2005 13:11

Kairos kar tko naprej kakšen kiks ...pa kaj?Nihče ni popven tudi jaz imam tle spodbudo USPELO NAM BO SKUPAJ!!! Pol bomo pa same trlice okrog hodile!!!!!!!! simonka1

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

6. jan 2005 13:28

Ciao vsem pridnobam, ki se trudite in vsem, ki samo preverjate ali bo ta dietka za vas prava. Toliko ste že napisali, da vas komi še dohajam. Meli tudi jaz sem po prvem vodnem dnevu danes na OH. Bolj me pa skrbi jutri. Iz službe šibam direkt na faks, doma bom komaj ob 20.30. Pasalo bi mi kaj toplega, pa nimam kje pogret... A ima kdo kak predlog za jutri? Drugače si na sadni dan za kosilo najraje privoščim popečene bučke na žaru, pa solatko. Sem si pa tudi že pečeno mešano sadje. Njam,njam,.... poskusite tudi vi! by! gogy

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

6. jan 2005 13:33

Encijan, verjetno se še spominjaš mojega imena lani spomladi in mojega uspešnega zmanjševanja teže. Veseli me, da si obdržala pravi način prehranjevanja in imaš še vedno dobro mero. Strinjam se tudi z vsem kar si napisala, saj sem tudi jaz v času treh mesecev na skoraj popolnoma enak način dopoldanskega prehranjevanja oklestila 10 kilc. No, kar nekaj jih je prišlo v jesenskem času nazaj, ker sem nehala kolesarit, a zdaj že pridno telovadim zjutraj, vključno s tibetankami in komaj čakam, da grem spet na kolo. Tudi na 3MD sem ponovno od ponedeljka, da oklestim višek in še malo znižam. Vsem, ki vas pa samo berem in ste nove pa tole: VZTRAJAJTE IN USPELO VAM BO!!! Irena Šušteršič

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

6. jan 2005 13:33

a lahko danes na sadni dan jem kislo repo (skuhano)??? Brez vsega seveda.... Kairos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti