Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

BARBY  

član od: 9.6.2002

sporočila: 4

5. jan 2005 10:26

Zdravo, Mene zamima če je kdo od vas kdaj delal kuro za prečiščevanje telesa z Javorjevim sirupom, ker me zanima kaj se lahko zraven tega še je". Nekdo mi je rekel, da jabolka,.. Če kdo ve bi ga prisila, da napiše. hvala. barby barby

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

5. jan 2005 10:35

no pa se spet oglašam, končno sem dobila knjigico, tako da bo zdaj vse skupaj nekoliko lažje. sem pač taka oseba da raje sledim eni dieti točno, kot da sama neki eksperimentiram, ker se kaj hitro zgodi mi, da začnem nevede grešiti. :( no drugač se pa moram pohvaliti da v bisvu ni take krize, sicer sem šele začela danes imam 3 dan torej OH, in se že zelo veselim kosilu, večerji pa sploh!!! vidim da sva z Kairos na istem dnevu, no to je super. mislim da ni take krize, ker sem večino dneva v službi in tam pač nimam ravno dosti časa razmišljati o hrani, upam da za vikend ne bo krize!!! no pa vsem en lep pozdrav uči se na napakah drugih, ne moreš namreč živeti dovolj dolgo da bi vse te napake storil sam!

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

5. jan 2005 10:41

Tudi jaz sem večino časa v službi amak to je najhuje! Največ vedno pojem v službi in kar naprej mislim na hrano! Groza! No ampak priznam da sem že velkokrat hotela začeti s kakšno dieto pa ni bila noben primerna mojim zahtevam ampak ta je pa kot usojena zame! Ko berem koliko so nakateri izgubili se že prav veselim! Kairos

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

5. jan 2005 10:43

Ojla! Pozdrav vsem tu gor, Tole pa res ni od muh imam kar nekaj dela, da si preberem tole stran . Kako se pozna, da je začetek nekaj novega pa čeprav leta. Gaja obrazloži prosim recept zelenjavni žepki z gobami sem na OH, glede konkretne hrane na sadni dan pa poskusi s kislim zeljem v solati ali samega. Pomaga topiti maščobe, poješ pa ga lahko 250g ali pa si privošči paradižnik oz. karkoli od presne zelenjave, saj tako jaz razbijam monotonost na ta dan. Zeleni čaj tudi topi maščobe, veš kaj posodila sem knjigo do danes zvečer, ko jo dobim nazaj ti povem avtorja in naslov in še kaj o tem. Dušan vidim,da si ti tudi ponočnjak tako kot jaz. Našla sem te tudi na strani " Kaj bo jutri za kosilo". No takole pa si kombiniram prehrano za naslednji dan tudi jaz, ko zbiram ideje KAJ JESTI. Nasvet vsem novim, ko vas bo zelo zeblo takrat hujšate. Mene je prvi mesec tako zeblo, da sem mraz čutila v kosteh. Shujšala pa sem -10 kg. Tehtam se vsak četrtek merim pa se ne, ker sem prvič pozabila ampak sedaj mi kilaža malostoji zato pa opažam po oblačilih, da se topim ( špeh-hehehehe). Zadala sem si -20kg pa mi manjka še -8kg. Upam oz. vem, da zmorem in tudi bom zgubila, se še kasneje kaj oglasim, čao Irena picika

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

5. jan 2005 10:53

En pozdrav vsem, Najprej odgovor Barby ... Madal Bal ali javorjev sirup je najboljši za postenje in prečiščevanje telesa. Ža par strani nazaj sem se o tem nekaj razpisala in Barby, če želiš s tem sirupom hujšati, ti ga odsvetujem. Ti bom napisala čisto enostavno zakaj gre, čeprav obstajajo tudi zelo strokovne razlage. V telo ne vnašaš energije-goriva za delovanje (hrane) in telo se začne hraniti iz maščobnih zalog. Do tukaj vse lepo in prav, vendar se telo brani pred pomanjkanjem energije tako, da vsak naslednji vnos hrane skladišči direktno na zaloge (špeh). Samo toliko v razmislek. Ko pa sem sama eksperimentirala z MadalBalom, pa nisem zraven jedla ničesar, še kave nisem pila. Prvi in drugi dan me je bolela glava in bila sem lačna, potem pa je lakota izginila in so se pojavile obloge v ustih. Iz ust mi je prav pošteno smrdelo in sem žvečila vseh vrst žvečilcev. Pri čiščenju priporočajo tudi prhanje večkrat na dan, krtačenje oz. masažo kože, dnevne sprehode in podobno. Kairos, dobrodošla med nami. Več nas bo, bolj bo luštno! Galja, pridna si, ni kaj. Ob grizljanju čas tako hitro mine, ni tako. Fullmoon, več nas je takšnih ... povratnic. Sama sem tokrat tako polna dobre volje in sklepov, da ni hudir da mi ne uspe. Marjetka Cvetka, dobra si. Človek kar malo upanja dobi ko vidi kako so drugi uspešni. Aiwa, kar nekaj je takšnih ki so prenehale s kajenjem in tudi sama načrtujem to v kratkem. Zdaj pa šibam in seveda pridem nazaj. dijoooooooooooo Marina5

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

5. jan 2005 11:08

Ciao vsem, še posebej lep pozdrav novim članicam in članom ! Eno vprašanje za razmislek: Če bi na vodni dan namesto vode pili javorjev sirup - kakšen učinek bi po vašem bil? A bi bilo to smiselno? (no, pa sta že dve vprašanji ) Moram se še pohvalit - danes zjutraj je bilo na tehtnici dodatnih -1 kg. Lep pozdravček! gogy

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

5. jan 2005 11:29

Čao, za začetnike še nekaj splošnih stvari, ki vas zanimajo. Če ima katera drugačne izkušnje (kar jih seveda ima), naj napiše svoje. Pri meni je bilo tako: v prvem tednu sem izgubila 2,5 kg. Pred 1. vodnim dnem sem imela -8,5 kg. Jutro po vodnem dnevu -10kg. Potem pa je teža stala skoraj 3 tedne. Pred 2. vodnim dnem sem imela -13 kg. Isto po vodnem dnevu. Danes je 6. dan po 2. vodnem dnevu in imam -16kg. Dosti nas je jambralo, ker nam teža ni več padala po 1. vodnem dnevu. Potem pa so nam druge, ki so to že dale čez, napisale, da potem kar enkrat nahitro pade. In res je. In točno ti kg, čeprav jih je manj se najbolj vidijo, ker popravijo postavo. Mene je pobralo po takih mestih, kjer se najbolj opazi. Še na eno vprašanje vedno pozabim odgovorit. Sadje naj bi se jedlo po parih: 2 jabolka, 2 hruški... Vendar pri mandarinah pa res ni potrebno pojesti le 2 mandarini. Jaz sem ocenjevala po količini in energiji. Jabolko (malo večje) pojem le eno (mogoče 2), prav tako eno banano, ampak mandarin pa pojem vsaj 5. Ugotovile pa smo tudi, da si marsikatero zadevo vsaka predstavlja po svoje. In ugotovitev ugotovitve je, da sploh NI VAŽNO!! Če gredo kg dol, potem delaš vse prav. Glede diete s javorjevim sirupom se pridružujem Marini5. Sicer so različna mnenja ali je dieta zdrava ali ne, vendar je tu toliko stranskih učinkov, ki jih jaz ne bi nikoli zanemarila. Po nekaj dnevih diete se prične telo čistiti. Če se resnično držiš diete se ti med drugim tudi jezik olupi. Ja prav sem napisala - OLUPI! Nekatere boli bolj, druge manj, nekatere sploh ne boli (da te preveč ne prestrašim). Najhujše pri tej dieti pa je smrad. Človek smrdi! Vonj puščajo pore iz kože, da ne govorim o zadahu. Saj že literatura, ki opisuje potek diete priporoča, da se človek vsaj za 3 tedne umakne iz normalnega življenja. Predlagajo dopust. Sedaj je pa dovolj. Imejte se lepo! francka

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

5. jan 2005 11:32

Pozdravljene Tudi sama sem že tretji dan na dieti in se prav dobro počutim. Prvi in drugi dan je bila kriza danes pa je prav zabavno. Vedno ko odprem ta forum je vedno nekaj novega. Vem da mi bo z vašo pomočjo uspelo. Danes bodo za kosilo testenine z paradižnikovo omako, za večerjo pa nekaj sladkega - se že veselim. Moram še vam povedat, da imam probleme z kožo (mozolje) in vam povem da imam že po treh dneh bolj čisto kožo. Jaz bom kar do konca na tej dieti se pravi 3 mesece ker prinaša samo koristne stvari. Prej nisem jedla skoraj nič sadja sedaj pa mi je prav dobro. Ko se zjutraj zbudim se že veselim zajtrka - sadje. Punce in fantje veliko dobre volje pri dieti in skupaj nam bo uspelo! Lep shujševalni pozdrav gianja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jan 2005 11:59

Spet nekaj novega! Kolegica, ki je na tak način ze hujšala mi je rekla, da lahko na sadni dan jem en obrok sadja, potem obrok zelenjave, pa spet sadje itd.... Rekla je tudi, da je včasih za zajtrk na škrobni dan pojedla kos kruha z zelenjavo, potem pa se ga je odpovedala pri kosilu. Ima kdo s tem kakršnekoli izkušnje; pišite! Galja

levinjčica  

član od: 8.11.2004

sporočila: 10

5. jan 2005 12:24

Zdravo. Mi se že poznamo, a ne, no, vsaj z nekaterimi. Jaz sem torej povratnica. Zdržala sem od 3.11.04 do 20.12.04 in v tem času izgubila 8 kg. V ponedeljek pa sem znova začela in ni vrag da ne bo šlo. Tudi jaz rabim kar precej vzpodbude, ki jo večinoma dobim kar tukajle.Hvala za nazaj in za vnaprej. Se beremo,cao. levinjčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti