Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

ibis  

član od: 16.12.2004

sporočila: 3

19. dec 2004 0:34

Ojla! Tudi jaz sem že enkrat s to dieto začela hujšanje pa nisem mogla dokončat, ker sem zanosila, zdaj je pa dojenček že malo zrastel ga pa še vedno dojim in ne vem a smem hujšat s to dieto ali ne? Lep dan! Ibiska

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. dec 2004 10:15

Kako sm pa js fouš vam, ki ste na dieti. V četrtek sem končala ponovljeno dieto. In obakrat se mi zgodi, da po koncu ne vem, kako naprej. Ko ni več "predpisanega" reda, ne vem več, kaj jest, kdaj, koliko. Potem prevečkrat jem... ah! In če popolnde preveč ješ, si drugo jutro že navsezgodaj lačen in kar ne bi držal sadja do 12ih. Hvala bogu, da bo jutri ponedeljek in Ljubljana in faks... da ne bo treba samo gledat, kaj bi jedla. Ker sem prišla do tako lepih kilc, bi jih rada obdržala, zato se bom morala bremzati na vseh stranpoteh. Skupno imam -21 kg, velika sem 163, po zadnjem vodnem dnevu sem imela 66 kg. To je zame skoraj idealno in po pravici povedano: pred enim letom si niti slučano nisem mislila, da se bom tako dobro počutila in... DA JE SPLOH MOŽNO V TAKO KRATKEM ČASU TOLIKO SHUJŠATI. pa da medtem sploh nisi lačen. Js bi morala kar ostat na dieti do konca življenja. To bi mi najbolj ustrezalo Uživejte v dieti Sy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

19. dec 2004 13:12

Živjo Sy! Čestitke tudi tebi! Si se že privadila svoji trenutni podobi, -21kg je pa kar velika izguba? Jaz sem imela kar nekaj časa občutek, da me kosti žulijo! Je zanimivo, kako se vseeno še kar nekaj časa skrivaš za prevelikimi oblačili, no vsaj pri meni je bilo tako. Zdaj se pa fant kar jezi name, ko se oblečem bolj ohlapno, vedno pravi, da zdaj pe res nimam več kaj skrivat. Tudi jaz sem že zaključila dieto! In te težave rešujem tako, da zjutraj jem sadje, tu pač ni dileme, za kosilo pa se odločim kaj mi je najbolj všeč(npr. meso ali riž), potem pač jem samo tisto kar mi je všeč in se v okviru tega držim cel dan. Torej tudi za večerjo samo škrob. Ker naj bi vsakih 4-5 dni vnesli kalorično višjo vrednost, da pač telo ne prične zavirat pri porabi...., to je še najmanjši problem, pri meni je sobota tista "grešna" oziroma OH, ko si malo privoščim. Že danes sem se odločila, da jutri skuham kislo zelje vsaj toliko, da ga bom imela za dva dni. Da nekako porabim vse zaužite kalorije tega vikenda. Za enkrat sem tiste samo sadne dni čisto ukinila. Upoštevam pa še vedno časovne razmike med obroki, ker bi drugače verjetno spet nekontrolirano jedla. Sem si pa privoščila dva taka dneva po dieti, in posledično tema dnevoma sem morala uvesti neka pravila, ker je bilo vsega slabosti, bolečega trebuha,... Priznam pa, da je vseeno težko in se pridružujem tvojemu mnenju, da je bolje na dieti. Kako pa ti rešuješ težave s prehrano po dieti? Kaj pa ostale, ki ste končale, se kaj pazite? Kako? Ja, če ne bomo nekako pazile nam res ne preostane kaj drugega, kot do življenska dieta! Lp, in veliko uspehov še naprej vsem, ki ste že končale dieto! Rožica Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. dec 2004 18:48

Živjo Ibis! Tudi jaz še dojim in se diete držim le delno, to pomeni, da samo pazim, da pravilno kombiniram živila, pa sem shujšala v 1 mesecu 3 kg. Probam se izogibati sladkarijam pa kar gre. Zame je to sicer dovolj, ker več tako nisem nameravala hujšati. Sicer pa že glede na to, da dojiš ti to pripomore, da izgubiš težo dobljeno v nosečnosti, če je seveda ni preveč. Mislim pa, da sedni dan ne bi bil dovolj za kvaliteto mleka, po moje moraš pojesti, še kaj bolj konkretnega. No to ne pomeni veliko več, kot če ne bi dojila, pomembna je kvaliteta hrane. Dopoldan jem sadje, potem pa ostalo, veliko pijem in mleka je na pretek. Vsaj med dojenjem ti ne priporočam kakšnih drastičnih diet, ker se bo to poznalo na kvaliteti in količini mleka. No si pa lahko privoščimo kakšen posladek več kot ostale pa se nam na teži ne pozna, to pa je tudi dobra stran dojenja (hi hi). Lep pozdrav in uživaj s svojim sončkom jade

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

19. dec 2004 19:10

Ojla sotrpinke! Kako ste? Jaz zelo slabo( boli me grlo vse mišice in kosti) ,se bojim, da se me prijemlje prehlad. Danes sem imela S dan in sem si pripravila pečeno sadje v foliji. Meni je bilo kar všeč. Jutri je moj prvi vodni dan in imam že daneskar precej treme. Upam, da mi bo uspelo. Zato jutri držite pesti še mal za mene.Če pa je kje kakšna ki je jutri tudi na vodi naj se javi da bova ena drugi v pomoč. Lep večer še naprej! Dipsi

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

19. dec 2004 20:51

En lep nedeljski pozdrav! Kako ste preživele to lepo nedeljo? Zunaj je bil ful lep sonček! Zanima me, če lahko žvečim Orbit in pijem Cedevito? Ali jo katera med vami pije? Lapo bodite!!! saby

Ursula  

član od: 15.11.2004

sporočila: 16

19. dec 2004 21:04

Pozdravljene! Redno vas berem in moram reci da ste zelo dobra motivacija ter da mi je s pomocjo vas uspelo izgubiti ze nekaj odvecnih kg. Zanima pa me ce lahko in kateri dan jem kuhano kislo repo? lp ursula

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

19. dec 2004 21:26

Ojla! Joj, punce kok ste se spet razpisale. Komi utegnem vse prebrat. Pa naj še jaz povem svojo zgodbo o prenehanju kajenja. Ne kadim že več kot sedem let, prej pa sem do ene škatle na dan. Prenehala sem pa tako: en večer sem se nekaj slabo počutila in sem si rekla kaj če je to zaradi cigaret in jih vrgla stran in od takrat ne kadim več. To mi sploh ni bil noben problem nehat, al glede hrane pa bijem oziroma sem bila težek boj. Zdaj sem se pa tega prehranjevanja že tako navadila, da si sploh ne predstavljam več da bi drugače jedla. Ko pa vidim številki na tehtnici, pa kar zrastem od ponosa. Saby, jaz žvečim Orbit, saj je brez sladkorja, Cedevite pa trenutno raje ne pijem. Res sem samop na vodi, le na S dan si občasno privoščim 2 dl ribezovega soka, malo za boljšo kri. LP do prihodnjič kokos

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. dec 2004 21:52

Rožica, pozdravljena! Veš, tudi jaz sem imela občutek, da "me kosti žulijo", zdaj pa sem se že večinoma navadila. Spomnim se pa še posebej, ko mi je rit shujšala (hahaha) in me je na vlaku prav pošteno bolela. Mislim, da mi je takrat pobralo tudi mišice, da se je še toliko bolj poznalo. Po prvih treh mesecih sem 2x ponovila 4 dni, ko sem začutila, da se začenjam hraniti brez vsakršne kontrole. Potem pa se je začela živčnost, če bom lahko nadaljevala študij ali ne... in so šli kilogrami za 5 gor. Tokrat imam plan vsak teden od ponedeljka do četrtka kar lepo držat vrstni red dni (B, Š, OH, S), čez vikend pa karkoli že. Mislim, da bi to moralo čisto dobro zadostovati za ohranjanje teže ali pa še celo za znižanje. Upam, da mi bo ta plan uspel. Kisla repa gre po mojem na vsak dan - malo glej, s čim bi kombinirala. Jaz sem jo ponavadi jedla na Š dan s fižolčkom itd. Sy

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

19. dec 2004 22:14

Zdravo. No pa sem si še jaz vzela nekaj minut, da preberem, kaj ste napisale. Sy, dobro si se spomnila, da se os ponedeljka do četrtka držiš, potem pa 3 dni ne. Moram razmisliti, morda se ti pridružim, vendar še ne takoj, ker sem malo podaljšala dieto. Saby, jaz kadar sem brez moči ali pa samo za spremembo, da ni samo voda, popijem 3 dl vode z raztopljeno šumečo tableto (C vitamin, kalcij ali multi vitamin), pazim da kupujem takšne brez dodanega sladkorja. Tako, da bi po moje lahko tudi cedevito, vendar bolj v malih količinah (veliko tako ali tako ni priporočeno). Kisla repa je nevtralno živilo, tako kot je napisala Sy, vendar je potrebno paziti, kako jo pripraviti (nekateri dodajo mleko, smetano...). Sedaj pa imam za vse veliko prošnjo! Jutri se malo spomnite na mene in držite pesti, ker imam izpit. Upam, da bo šlo...zgodilo se mi je pa to, kar se mi pred vsakim izpitom...zmanjkalo mi je časa oz. dan je prehitro prišel... Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti