Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

17. dec 2004 6:32

Dobro jutro suhice! Pa smo dočakali petek. Danes je moj 11. dan, na jedilniku OH in prvič bom pekla muffine. Svojom doma sem obljubila, da bodo na vsak moj OH dan dobili drugačno sladico, v zameno, da ostale dni nihče ne bo jedel kruha tako, da bi jaz videla. Ha, ha, doslej se uspešno skrivajo! Imam pa seveda srečo, da tudi moji hčeri in možu kuha moja mama, tako imajo kosilo preden se vrnem iz službe. Za sebe pa kuham sama. In še nekaj, kljub moji kavi z mlekom, je tehtnica pokazala -3kg! Sem zadovoljna, eh kaj zadovoljna: navdušena sem. Maychi, meni kava in cigaret definitivno vplivata na prebavo. Zjutraj, takoj po kavi in cigaretu, sem že na WC-ju. Da se ljudje zredijo po prenehanju kajenja, je po moje predvsem to, da iščejo nadomestek cigareti in to so največkrat kaki prigrizki med obroki. To sem opazila pri mojih, tako pri očetu, mami in možu. Ja, trenutno kadim samo še jaz (me je sram). Kar naprej sem iskala nekakšne izgovore zakaj ne neham: težave v službi, študij ob delu itd. Sedaj nimam nobenega izgovora več! Čakam samo še, da se telo navadi na ritem našega prehranjevanja (upam, da več kot mesec ne bo trajalo) in potem adijo cigareti! 100% pa sem sama sebi obljubila, da bo ta dan D tisti po mojem prvem vodnem dnevu. Trixie

bolhaa  

član od: 9.12.2004

sporočila: 23

17. dec 2004 7:43

Dobro jutro vsem skupaj! Danes sem se pa komaj pridrsala do službe. Menda so nekateri ostali ukleščeni kar doma. Pa smo zopet na sadnem dnevu. Dopoldne bom na soku stisnjenih pomaranč, za kosilo bodo mandarine, popoldne in zvečer doma pa še ne vem. nekaj se bo že našlo. Rožica, najbrž se me je dalo narobe razumet. 100% ne sežem več po cigareti. 1. mi smrdijo, 2. pa tudi zaradi vseh tistih pridobljenih kilogramov in problemov zaradi zgubljanja le teh. K sreči je tudi mož tega mnenja in po novem letu 3.1.2005 bova praznovala 3. obletnico brez cigaret. Imam to srečo, da v službi v nadstropju ne kadi nobena, tako da v začetku prenehanja ni bilo skomin in želja po njih. Maychi, zakaj se v tem obdobju težko ohrani teža, bi pa jaz rekla naslednje. Sama sem sicer pokadila včasih tudi dve škatli. Ko prenehaš, ti dejansko nekaj manjka. Če ne spremeniš svojih aktivnosti npr. kakšen nov hobi, čim manj doma, veliko zunaj itd., potem te pot vodi v hladilnik. Posledično gredo kile gor. Moram priznati, da se jaz v tistem obdobju nisem sekirala zaradi kg. Vse sem imela splanirano. Cilj mi je bil, da preneham kaditi. Če rabim za to hrano, bom pač jedla. Enkrat me bo že minilo. Res pa sem upala, da ne bom pridobila toliko kg. Vendar mi ni žal. Mislim, da hujšati in prenehati kaditi, je kar malo preveč, vsaj zame. Vsa čast tistim, ki imajo toliko pospravljeno "podstrešje", da jim uspe tudi to. Toliko je že govora o teh muffinih, da že tudi jaz razmišljam, da jih bo potrebno narediti. Kateri pa so najboljši? Tudi jaz bi rada razveselila domače, ker mi stojita ob strani. bolhaa

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

17. dec 2004 9:39

Bolhaa, jaz bom poskušala speči te, ki jih na forumu z naslovom muffinni zelo hvalijo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3485 Zadnjič sem za sadni dan zmiksala jagode, jih malo pogrela (hotela sem nekaj toplega) in not narezala eno banano. Preizkusila sem tudi recept iz Rinine knjižice za kroglice iz suhih fig in so odlične. Trixie

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. dec 2004 10:17

Živjo! Tudi jaz sem spekla te mufine, so bili vredu! Bolhaa, malo pobrskaj po forumu ali v bazi receptov je še veliko tega. Jaz večkrat zmešam maso po receptu Kolač presenečenja, mislim da je v bazi, in spečem v modelčkuh za mufine ali pa zmešam še rahlejšo maso, tako kot za biskvit, ker moji nimajo radi preveč pecilneg (ga ne dodajam). Maychi, Hojla! Kot vidim je res vsk izgovor dober, da narediš pavzo. Si sploh utegnila kaj naštudirat? LP. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

17. dec 2004 10:18

Hej punce, Prav zanimivo je koliko je med nami zasvojenk. Ocitno je res nekaj na tem, da zenske veliko laze zapademo v vseh vrst odvisnosti. Nic slabega ne mislim s tem, saj se veselo pristevam k ostalim. Tudi sama sem kadilka in resno odlocena, da preneham takoj, ko bom dovolj shujsala. Zagotovo pa letosnjo pomlad ko se bo zacelo lepo vreme in bom lahko vec zunaj, lahko bom migala namesto, da bi kadila :o)). Je pa s kajenjem in dodatnimi kilami tako kot ste omenile. Hrana postane masilo, namesto da bi clovek enega prizgal, vtakne v usta nekaj drugega. Drug faktor je prebava, tretji pa delovanje telesa. A poznate prekajene klobase? Podoben proces se dogaja tudi v telesu in zato se hitreje stara koza in podobne zadeve. Ko prenehamo kaditi se "izsusevanje" preneha in cetudi ne jemo vec, se poveca teza - telo si opomore! Seveda tu ni govora o 10 in vec kilah, te pridobimo pac s hranjenjem! Bolhaa, prav imas glede sadja. Ta je kljucnega pomena pri dieti, vendar menim, da je surova zelenjava (brez dodatkov!) enakovreden nadomestek. Ce bi namesto jabolka pojedla kolerabo, misim, da ne more biti narobe. Recimo: namesto obroka sadja solato brez vsega, itd. Seveda pa tezko jemo nezacinjeno solato in tukaj se zacnejo grehi. Tako je pac moje misljenje :o)). Sama imam po treh mesecih hude tezave ravno s sadjem. Prav slabo mi postane ko pomislim na banano ali kaj podobno sladkega. Prevec sladkobe je zame!!! V zacetku diete sem najbolj trpela, ker je bilo zame premalo mesa, tega bi namrec pojedla kar ga vidim, pa sem se nekako navadila. Na koncu pa nikakor nisem vec mogla jesti cel dan sadja. Tako sem namesto kosila (prej kuhano ali peceno sadje) zauzila kislo zelje brez vsega. Ima ogromno vitamina C in (zame najbolj vazno) NI SLADKO!!!! Naslednjic bom namesto sadja jedla repo ali pa spet zelje. Kako pa ve gledate na to punce??? Aha, kava. Tudi sama nisem nikdar pila crne kave. Mleko je bilo v kavi najboljse, ampak nekako sem se navadila in zdaj res ne maram vec kave z mlekom, pa tudi sladke ne. Moram pa priznati, da je tezko ostati "delno discipliniran". Dokler sem bila na dieti je bilo veliko lazje. NE SMEM sem si rekla in je bilo. Zdaj pa si recem, saj bom samo malo in potem pozabim na dobre sklepe in pojem prevec. OJEJ, se bojim, da bodo kile prehitro nazaj. Res sem vesela, da boste z mano Peter1=Tina, encijan in maychi!!! Pa sem se spet razpisala :o)). Pridne bodite punce in zelim vam (pa tudi sebi) cim manj skusnjav Marina5

bolhaa  

član od: 9.12.2004

sporočila: 23

17. dec 2004 11:07

Živ! Bom ubogala vaše nasvete. Če bom utegnila kaj peči med vikendom, vas sigurno obvestim. Po receptih kulinarike res bolj malo hodim, ker je preveč skomin. Trixie, hvala za ideje za sadni dan. Imam kopirano rinino knjižico, pa očitno premalo pregledano. Držte se in lep vikend! bolhaa

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

17. dec 2004 11:36

Marina5, jaz sem samo na sadnem dnevu zadnje dva, preje sem si pa naredila eno solato za kosilo... ni šlo drugače, pa ne morem reči, da ni šlo isto dol. Kava- pijem jo z mlekom, ne gre brez, res pa da jo pijem samo zjutraj, potem samo še čaj. Ja glede kajenja je pa tako, da sem jaz ene tri mesece samo šrtikala, zaposliš roke in um, pa gre. Ne vem kaj nisem naredila, a prižgala ga pa tudi nisem. Se mi pa zdi, da je lažje prvo izločiti cigarete in nato hrano, ker tam je treba reči stop in ne, pa nikoli več nič- pri hrani pa- saj moramo jesti- treba se je naučiti pravi čas ustaviti. mici_33

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

17. dec 2004 15:05

Ojla punce ! Danes je en čuden dan.Sem na Š in sem skuhala ričet. Ampak preden je ta ričet prišel do mojega želodca sem se že dvakrat prekršila (sirova žemljica in trije piškoti) in to seveda že dopoldne. Pa sem pol imela takšne težave z napihnjenostjo in seveda s prebavo, da mi je bilo takoj žal ker sem bila tako požrešna.A je možno, da se telo po samo dobrih treh tednih navadi na lahko in nekalorično hrano oz. da dopoldne ješ samo sadje. Mislim, da bom drugič pošteno premislila, če se splača grešiti. Me zanima tudi to, če lahko namesto peciva na OH dan zvečer poješ pico s paradižnikom. Adijo. LPl Dipsi

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

17. dec 2004 17:32

Jaz imam občutek, da vsakič ko malo bolj pregrešim imam velike težave z prebavo in bolečim želodcem. Imam pa zelo dober občutek za pravo mero hranjenja, dokler me zebe hujšam, ko kajpreveč pojem, me ne zebe več, kar pomeni, da ne hujšam... zanimivo. Vidim, da ste vse pobegnile, grem še jaz na večerjo, še uredim se. mici_33

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

17. dec 2004 21:34

Pozdravček. Kako ste kaj? A ima katera kakšen dober "recept" kako preživeti te turobne dni? Jaz sem takšna, da me skoraj ni za prepoznati...nič se mi ne da, še dobro, da moram peljati psa na sprehod, da sploh vdihnem malo svežega/hladnega zraka... Trixie, a si naredila muffine po rereceptu Veri? Katere, s cedevito ali z pomarančnim sokom-jaz sem te druge in recept je odličen. Naslednjič bom pa naredila še tiste s cedevito, ker me zanima kakšen je okus. Rožica, kako kaj s kg, ostajajo isto ali se je še kaj premaknilo dol, sedaj ko nadaljuješ? Kakšen dan si imela danes? Učenje...kaj je že to??? Saj ne, saj mi kar gre. Problem je samo v tem, da bo ponedeljek prehitro tukaj...(hecam se) Sem pa opazila, da veliko več naredim po večerih, kot pa dopoldan, ko ne naredim praktično nič... Tako, da se moram na hitro posloviti, dokler imam še voljo, da kaj naredim za fax Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti