Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

6. dec 2004 21:57

Ej, punce! Kaj je to? Tudi mene daje, da bi se pregrešila. Včeraj sem imela OH dan in sem malo več sladkega, ker smo bili na rojstnem dnevu in se nisem mogla upreti. Danes na S dan je pa še večja kriza. Mož tu zraven mene je pico, pa še marmorni kolač je na mizi. Ne vem kaj bo, če ne bo hitro pojedel. Groza!!!! Rožicaaaa!!!!!! Kje si????? Grem pred TV, da ne bom več mislila na pregrehe. Nočko! Meli Don"t worry, be happy!

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

7. dec 2004 2:09

zivjo vsem, ki na tej strani trpite, ker ste si tako izbrali.Posiljam vam dieti, ki je preverjeno USPESNA, ker sem jo sama preizkusila. Po porodu sem tako shujsala 9 kg v mesecu in pol! Se bo slisalo neverjetno, pa je res: jes lahko prav vso hrano v neomejenih kolicinah! Upostevati moras le nekaj pravil, ki so kljuc do uspeha. Predstavila jo je Oprah v eni svojih oddaj. Takole gre: Obrokov imas lahko kolikor hoces in jes lahko kar hoces, s tem, da pred vsakim obrokom pojes najprej skledo solate (katerakoli zelena listnata solata, lahko tudi rdec radic), ki jo zacinis s oljem, kisom in soljo. Takoj nato pojes, kar si si pripravil za obrok -v pol ure- ( ne da bi jedel uro ali se vec). To je pomembno, bom kasneje razlozila. Po obroku imas 2 uri pocitka (mislim 2 uri nic ne jes). Pijes lahko vodo, caj in sokove brez sladkorja. To je vsa zgodba. Iz svoje izkusnje lahko napisem, da je najbolje ocistiti si solato v naprej in jo potem pred obrokom samo zacinis. Ce si omislis po dveh urah banano, pojes najprej solato, dve uri pavze (lahko vec, ce ti ustreza) in spet- najprej solata in nato npr pecenka z krompirjem ali torta.., dve uri pavze..... Skrivnost te diete je v tem, da v zelodec najprej "pade" solata. Tako prebavni sokovi, inzulin in ostali encimi najprej "napadejo" solato. KO potem na ubogo solato padejo se druge jedi, telo potrebuje cas, da se pripravi na novo kolicino prebavnih sokov, inzulina in encimov. Solata je nizko kaloricna, potrebuje pa cas za prebavo, zato je to zaporedje pomembno. Tisti zrezki in krompir, ki ga pojes takoj za solato, tako niso tako prebavljeni, kot bi bili, ce bi jih pojedli pred solato. In ker je pred naslednjim obrokom spet najprej solata, se v dveh urah ali vec, spet pripravljeni sokovi najprej "zapodijo" na solato... Zame je bila ta dieta idealna, ker imam rada solato in ker sem lahko jedla res vse, kar sem zelela. Nicemur se nisem odpovedala, tako sem brez trpljenja odstranila odvecne kg. Res pa je, da po skledi solate nimas vec velikega teka, da bi pojedel vecjo kolicino cesa visoko kaloricnega. Upa, da se koga razveselila in mu pomagala do idealne teze brez trpljenja ob svoji druzini, ki uziva v hrani. lp julia

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

7. dec 2004 10:25

Pozdravljene! Moram vam povedat, da sem včera premagala tisto pico in marmorni kolač! Danes je že bolje in zato veselo novim zmagam na proti! Imam B dan in sem si za kosilo omislila pražena (v teflonski ponvi) jetrca, ki jih imam zelooo rada in jih že dolgo nisem jedla. Mljask! Komaj čakam. Rožica, kje si. Upam, da se kmalu oglasiš in da nisi obupala. Mis ju! Julija, hvala za tvoj nasvet. Ga bom posredovala moji svakinji, katera se ne more odločit za 3MD dieto. Mogoče ji bo tvoja bolj odgovarjala. Me na forumu smo se odločile za "našo" 3MD dieto in dvomim, da jo bo katera zamenjala, saj nam prav lepo uspeva. Je pa res, da se mi zdi tvoja idealna rešitev za potem, saj se vse sprašujemo kako dalje . Nisi napisala koliko časa je preteklo od diete ali KG še vedno stojijo in kako pa se prehranjuješ sedaj? Dramik, ali nisva midve bile na enakih dnevih? Upam, da se nam čimprej spet pridružiš. Jaz bi na tvojem mestu naredila tako: zjutraj pred službo kakšen čajček, za malico bi si zravem vzela sadje, mogoče banano ali jabolka. V rinini knjižici sem prebrala, da je bolje banano narezati in jo jesti z vilico. Res da občutek sitosti. Kosilo bi si pripravila en dan prej, tako da ga potem samo pogreješ in ti ostane dovolj časa med kosilom in večerjo. Tudi jaz jo dostikrat jem šele ob 8.00. Poskusi. Joj, danes pa sem se jaz razpisala. Grem v trgovino po moja jetrca. Mmmmmm. Dio! Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) 2303 dne 07. dec 2004 10:40:33

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

7. dec 2004 12:00

Pozdravček vsem, tudi sama se spopadam s težavi skušnjav, na mizi miklavževe dobrote, vse diiiiišiiiiiiiiiiiiiiiiii, še bolj diši. No in sem včeraj jedla krompir in repo, pa sem na repo odcedila pet komadov ocvirkov- se mi pa sploh niso zdeli dobri- vseeno če bi jedla brez njih. Pol sem pa pri kavi en piškotek--- ŠIIIT. Pa spet kazenski orbitrek..... dobro uro.... 500 kcal..... teklo od mene. Dramik in Gogy, kaj ko bi ob dnevih, ko lahko vzeli za malico košček kruha in malo nekega namaza- kar tisti dan dopušča. Oziroma,mislim, da eč bi naredili še en sadni obrok ne bi bilo nobene škode glede na to, da imata popoldan samo enega. Recimo kaj pa hitre juhe???? Pa kakšno solato se tudi da s sabo nesti... LP mici_33

lara  

član od: 8.11.2004

sporočila: 18

7. dec 2004 15:03

Dan ! Sem zelo žalostna! Danes sem ugotovila, da imam zopet 2 kg več, kot po vodnem dnevu prejšnji ponedeljek. Ne vem kje je razlog? Nisem se nič tako pregrešila, razen v soboto dva piškotka, ko sem pekla. Ali je lahko razlog to, da sem pred menstruacijo ? Če ne, bom kar jokala, ker sem res pridna in se ne pregrešim. Sicer pa sem do konca prvega vodnega dne izgubila 8 kg, kar me zelo osrečuje. Želim si še 8 do 10 kg, če bo šlo. Ampak tole z dvema kilama več, me je pa danes pošteno prizadelo. Kaj naj naredim ? Papa lara

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

7. dec 2004 15:27

Živjo! Berem, da ste me pogrešale in to me je spravilo v dobro voljo. Naj vam vsem povem, da še nisem obupala, da imam še več volje, kljub enaki statistiki kot prejšni teden. Lara nikar ne obupaj. Veš, pride kriza in z nekaj volje, vstrajnosti in podpore tudi mine. Te 2 kg več so verjetno posjedica vsega ženskih zadev in vodnega dne, Teža po vodnem dnevu navadno drastično pade vendar se v naslednjem tednu zopet dvigne. Sploh pa če si pred menstruacijo, potrpi da mine in boš videla, da bo super počutila se boš lažjo in manj napihnjeno! Vstrajaj, skupaj nam bo uspelo! Res je verjetno nekaj v zraku! Jaz se včeraj kar nisem mogla zadržati stran od hrane najraje bi pojedla vse kar sem videla! No normalno, da nisem, sem se uspela zadržat, ampak vseeno mislim, da ti grehi niso nič kaj katastrofalnega, dokler so v mejah normale in si jih privoščimo enkrat ali dvakrat v mesecu, nato pa nekaj lahkih dni, da rasporedimo, porabimo kalorije! Ne obupavati nad temi prekrški, vstrajajmo naprej na naši poti! navsezadnje se vse zavedamo, da ne bomo lepe, lažje,..že jutri, ampak bo potrebno še veliko truda, volje in predvsem časa, da nam uspe. IN USPELO NAM BO! BOSTE VIDELE! LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. dec 2004 17:15

Rožicaaaaaaaa! Končno si nazaj...me je bilo že malo strah, da si me pustila teh zadnjih nekaj dni samo. Pa saj sem vedala, da tega ne bi storila Te je že kaj strah pred jutrišnjim dnem? Mene ŠE ni-mi je kar malo čudno, ker sem pred 1. in 2. vodnim dnevom kar malo trepetala, kako bo, danes pa nič-upam da mi ne bo ravno to prekrižalo načtrov...ne saj ne bo. Imam srečo, ker imam jutri kar dovolj stvari, ki mi bodo zapolnile urnik(predavanja na faxu najmanj do 3 popoldan pa v šoping in še kaj se bo najdlo), tako da bom verjetno zdržala brez kakšnih večjih problemov, samo plastenka bo pa z mano kjerkoli že bom. Lara, to je povezano z ženskimi težavami, tako da ti 2 kg več nista realni. Je pa res, da če se tehtamo zjutraj po vodnem dnevu in naslednji dan rezultat ni realen. Skoraj sigurno imaš kaken kg več - pa saj to je normalno, če se tehtamo po dnevu ko nismo pojedle nič in po dnevu ko smo, nekaj pa le "imamo v sebi". Ta 2 kg bosta izgubljena prej kot se boš zavedala. Lp vsem. maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

7. dec 2004 19:29

Hy Maychi! Tudi mene ni prav nič strah! Sploh ne razmišljam o tem kako bo, kako bom prestala, preživela dan. Preprosto odločila sem se, da stvar speljem do konca in to je to, še 4 dni do konca. Čeprav v tem mesecu ni bolo ne vem kakšne razlike v teži, sem vseeno zadovoljna, navsezadnje sem kar nekaj kg lažja, najpomembneje pe je, da obdržim te kg za ponoven štart. Ne vem, če bo to 90 dnevna ločevalna dieta, vsekakor pa so novi cilji že zelo jasni in natančno določeni. Do pomladi je potrebno izklesati še telo, tudi še kakšen izgubljen kilogramček nebi bil pravo razočaranje. Imam občutek, da se samo ponavljam, kot kakšna stara plošča. Ampak pomaga, da nekomu poveš kaj je tvoj cilj, ker se potem veliko bolj trudiš, da ga dosežeš. No pa si me prisilila, da sem pričela razmišljati, kako bom jutri preživela zadnji vodni dan v 3MD. Verjetno se bom tudi jaz popoldne odpravila v šoping. Na stojalu za perilo me čaka še nekaj malega za zlikat. Ostalo, bom pa jutri sporočila. Tudi moja najboljša prijateljica bo plastenka z vodo. Zdaj pa grem skuhat metin čaj, se že danes malo pripravljam. Pojedla sem samo eno hruško zjutraj, in kislo zelje za kosilo, zdaj pa bom verjetno še malo grozdja in veliko čaja. Je lažje, če se pred postom že malo "postiš", mislim predvsem na manj hrane in lahke obroke. Upam, da boš jutri kaj pisala. A ja, tekla še nisem, ker me ni bilo doma in sploh nisem imela časa (bila sem na obisku pri sorodnikih), še za forum sem si komaj izborila čas, mislim prostor za računalniku, saj veste kako radi imajo mlajši igirce, malo pa je bil problem tudi v tem, da imajo navadno linijo in zelo pazijo koliko so na internetu. No zdaj veste razlog moje odsotnosti. Morda pa bom jutri? Je lažje zdržat, če si v naravi.... Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

dramik  

član od: 9.11.2004

sporočila: 34

7. dec 2004 20:06

Hay Hvala za nasvete. Vse je lepo prav, jaz bi si lahko v službo vzela kaj za kosilo, toda ne morem, ker ne smem z delovnega mesta, praktično niti na wc. Poskusila bom podaljšati čas s sadjem, pa bom videla. Bravo punce, kar tako naprej. Jaz sem jutri že spet z vami. LP, Taja

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

7. dec 2004 20:06

Pozdravljena Rožica, a vedve že tako pridno končujeta, jaz se pa šele vodnemu snevu št.2 približujem. Sem mislila, da smo bolj skupaj, ja no bom pa sama jahala konja še ta dober mesec. Upam, da me bosta vsaj malo vspodbujali in da se bo še kakšna sotrpinka našla, ki se ji dieta zavleče tja do sredine januarja. Lara pri prvih svojih dneh sem bila čisto obupana, nikamor se ni premaknila teža, bila sem pridna,a teža buuuuuu stala pa kg gor pa stala. Tako da je sigurno tudi od tega, ne sekiraj se, vztrajaj pa bo bolje. Je pa tako, da sem jaz 14 dni po voddnem dnevu pa imam 0,70 kg manj, kar pomeni, da se počasneje izgublja, ko ti tisti dan teža tako upade- je to voda, pol je pa treba še kaj drugega izgubiti. Želim vam lep večer mici_33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti