Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

1. dec 2004 8:40

Hojla punce nekatire me poznate a nekatire pa ne. 24.12.2003 sem pričela z hujšanjem in uspešno končala 90 dni tose pravi da sem dol dala 20 kg. Ampak moram povedat da sem se res strogo držala diete. visoka sem 165 cm težka 65 kg. Začetna teža 85 kg. lp pozdravčki in pogumno naprej. p.s. nisem se nič zredila nazaj Sporočilo je spremenil(a) okidoki dne 01. dec 2004 08:59:27

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

1. dec 2004 8:44

Dobro jutro dekleta, Sedim v dnevni sobi, nikogar okoli mene in uzivam ob prvi jutranji kavici. Res uzivam!!! Ponavadi se zvecer usedem za racunalnik, zgoraj v kabinetu in na hitro preletim tale forum, danes pa imam celo dopoldne sama zase. No ja, zase in za pospravljanje haha. Takole je mici-33, z dieto sem zacela 13.septembra in bi po tej logiki koncala 13 decembra, vendar sem vmes velikokrat gresila. Zato bom nadaljevala do bozica (seveda so vmes tudi novoletne zabave) in potem spet takoj po novoletnih pojedinah. In mici, strinjam se s tabo, lepo bi bilo, ce bi vse zacele na isti dan in potem skupaj tozile nad sadjem, oz. se veselile mesa ali pa sladkih dobrot. Tudi jaz bi bila vesela, ce bi se dogovorile za dan in skupaj zacele. Zagotovo bo se bolj delovalo. Veste o cem sem razmisljala. Vse jamrate, da gre teza zelo pocasi dol in razlaga je ta, da je speh pac lazji kot voda. To gotovo drzi, na misel pa mi je prislo se nekaj. Pozimi se telo pripravlja na mraz in nekako kopici zaloge. To velja za vsa telesa, ne samo cloveska, tudi zivali kopicijo mascobo, da prezivijo zimo. Znano je tudi, da je pomladi veliko lazje hujsati in to ni povezano samo z gibanjem in drugacnim nacinom zivljenja. Telo je menda bolj dovzetno za tovrstne podvige. Kaj menite o tem?! Vceraj sem uspesno prezivela sadni dan in niti zeblo me ni, ker sem spet pekla piskote. Najlazje se zdrzim prehreh ravno takrat ko pecem. Ze sam vonj mi je dovolj in obcutek imam, da sem se piskotov najedla do sitega. Kaksna dobra finta! V glavnem, ugotovila sem, da sploh ne razmisljam o hrani dokler sem zaposlena, zvecer pa me pograbi volcja lakota, pozresnost in se kaj bi se naslo. Vecere moram zapolniti s cim novim. Zdajle pa me kar fajn zebe in oblekla bom se en pulover, ker bom se malo polenarila pred racunalnikom, potem grem pa kuhat. Danes se bom malo bolj potrudila s kosilom in bom naredila postrvi, krompir v oblicah in blitvo. Zame bo seveda riba in blitva, zvecer pa konzerva tune, huh komaj cakam, ker sem takooooooooo lacna. A ve kaj pecete za domace? Se kaj pripravljate na praznike?? Pri nas doma je tako, da smo strasno druzabni in vsak majhen razlog je dovolj, da praznujemo. Tako se z mojimi in mozevimi sorodniki in prijatelji dobivamo za vse rojstne dneve, vecje praznike - katoliske in tiste iz prejsnjega ter sedanjega rezima. V glavnem vedno, ce je le priloznost. Poleti se pikniki kar vrstijo in vedno se nekaj pije in je. Jaz zelo rada kuham in pecem, pa se raje jem hahahahaha. No, povedati hocem, da bo pred prazniki res kriza. Pa niti ne v kuhinji, medtem ko kuham ni problem. Sploh ne poskusam in se ne basem, ampak ko je enkrat vse na mizi, ali pa potem zvecer ... basem se z ostanki!!!~ Danes sem se pa razpisala, res je cas da neham utrujat. Torej dekleta, povejte kdaj zacnemo hujsat in do poletja bomo res lepo oklesane. Zdaj pa resno grem ... lep dan vam zelim in mocno voljo. dijooooooo Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

1. dec 2004 9:09

Jutro. Marina, tudi jaz sem si privoščila eno dolgooo črno kavico (brez sladkorja seveda!) in uživala v njej, kot že dolgo ne. Seveda se bomo dogovorile za skupni začetek, takoj po novem letu! Več nas bo, lažje bo... Jaz imam pa danes Š...pripravila bom (zopet) regrat s krompirjem, ampak do kosila je še tako daleč...še dobro, da grem vmes na predavanja, da bo malo hitreje minilo! Tudi jaz sem včeraj pekla piškote, vendar sem enega pojedla, ampak samo za to, ker sem jih že 3x pekla in še jih nisem poskusila, do jutri pa sigurno ne bodo počakali... Amelie, ne se sekirat zaradi prekrškov. Če misliš, da se najbolj "kaznuješ" s tem, da imaš sadne dni, potem je tako najboljše-že zaradi občutka, ker boš naslednjič verjetno večkrat premislila, če se splača pregrešiti... Lp, se slišimo popoldan, grem počasi na fax... maychi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

1. dec 2004 9:17

oo kaj vas je lepo brat , kdaj se jaz spet opogumim da se vam pridružim drzite se Dušan

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. dec 2004 9:52

Dusano, jaz sem s tabo, pridruži se čim prej! Marina, pri tej dieti se VEDNO zgodi, da gredo proti koncu bolj počasi kilogrami dol. To se mi je dogajalo tudi med pomladansko/poletno dieto. Najbrž pa ima tvoja teorija vseeno kaj s tem. Tokrat mi gre dol zeeeloooo poooočasiiii (imam pa tudi zelo neenakomerno prehrano, ki bi morala biti redna). A gre drugim tudi tako počasi? Od vodnega dneva ne gre nikamor. Ta vodni dan vse zmeša, pismo!!! Mislim, da pride to tistega efekta, da se telo zaklene, ker 5 dni ne dobi dovolj velike količine kalorij. Kaj pravite? Danes imam predstavitev ene seminarske in me je FUL strah. Trema. Kriza: nevarnost + priložnost (da sama odreagiram in spravim situacijo tja, kamor bi jo rada). Hočeš biti srečen? Bodi! (Lev Tolstoj) No, pa bom!

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. dec 2004 9:54

Okidoki! Bravo! Zelo me veseli, da se nisi nič zredila nazaj! Kako zdaj ješ? Kaj počneš, da ohranjaš težo? Ti si mi VZOR!

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. dec 2004 10:13

Pozdravljena okidoki! Se te spominjam! Takrat sem samo prebirala forum in tako pridobivala dodatno voljo in samozavest. Super, da še vedno vzdržuješ pridobljeno težo. Povej tvoje izkušnje s prehranjevanjem po dieti. Kako se paziš,.... Verjetno bi nam vsem na tem forumu prišlo kar prav malo "šole" za kasnej. No nekaj nas že kar hitro zaključi z dieto (13.december). Micc_33 te čisto razumem kako te ujezi mirovanje teže, potem pa zmanjšaš vnos teža pa še kar stoji..., tudi to ni je znano. Upam, da ti ne boš občutila te druge jeze. Vstrajaj, enkrat bo že šlo kaj dol!!!! Marina 5 ti pa verjetno zdaj razumeš posledica česa so moja občasna doooolllga sporočila. Tudi jaz sem že kar pričela z peko piškotov za praznike. A kaj ko je pri nas enako kot pri Maychi, danes ni niti sledu do piškotov, verjetno so pomešali datume, al pa jih je zmedlo vso to praznično vzdušje v trgovinah.... Maychi, kam pa hodiš na predavanja? Jaz bom danes pa kar rižoto z zelanjavo, kuhan fižol in kitajsko zelje z krompirjem. NJAM!!! Kako pa kaj tiste dodatne vaje za utrjevanje zananja, ki si jih dobila z moje strani? A jih vsaj izvajaš, mislim aerobne vaje.... Dušan le opogumi se in se nam pridruži, le sporoči nam prej, da bomo vedele, da semo spet dobile moškega predstavnika. Če se ne motim si tudi ti že stari znanec tega foruma? LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

1. dec 2004 10:32

ne bom rekla da se držim neke dijete,zjutraj še vedno samo sadje.Enkrat tedensko sadni dan to je ponavadi ponedeljek, čez vikend malo več pojem.Večerjam ne po 19 uri sploh nič razen vode ali čaja. Še to naj omenim da jem tablete Alge Algea z odličnimi sestavinami ter bogaro beljakovinsko, vitaminsko in rudininsko sestavo daje telesu dodatno energijo i krepi njegovo obrambno moč pred bakterijskim in virusnimi okužbami. Razstrupljanje organizma (zelena alga) ureja prebavo . Pomagajmo si z Algeo, ki spodbuja naravno gibanje črevesja, in s tem njegovo redno praznjenje, ugodno vpliva na normalno sestavo črevesne flore, lajša neugodne občutke pri vetrovih. Vpliv na splošno počutje.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. dec 2004 12:48

Ja, kot vidite bo treba disciplinirano naprej! Treba si bo določit neka pravila in tvoja okidoki niso slaba, so nekje v okviru mojega razmišljanja. Le da jaz razmišljam še v tej smeri, da pri enem obroku ne bi mešala B ali Š; B in Oh. Razmišljala pa sem tudi o sadnem dnevu in ponedeljek je kar dobra izbira, saj je vikend navadno tisti, ko si malo več privoščimo in odvečno energijo je nekako treba porabit, da se ne skladišči. En dan lahke prehrane na teden je vsekakor v mojem bodočem jediljiku. Ne vem le kako se bom privadila z majhno večerjo pred 19:00 ali 20:00, že res da to prakticiramo že tri mesece, ampak če priznam meni še ni prišlo v navado, kot samoumevno... in vsak večer si znova ponavljam, da je že prepozno za prigrizek, da spijem še ta čaj pa bo že boljše, potem pa še vsaj 1liter vode ampek mi še vseeno kruli v želodcu. Mogoče je vse to zaradi tega, ker dolgo bedim in je moj ciklus povsem drugačen, saj kar se časovnih omejitev tiče, pa se vseeno držim po 20:00 ni več hrane. Zanima me, če se bom sploh kdaj navadila, da je zadnji obrok ob XXX potem pa nič več, mislim predvsem na to, da me telo ne bo spominjalo s kruljenjem.... Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

levinjčica  

član od: 8.11.2004

sporočila: 10

1. dec 2004 17:53

POzdravljene! Spet je že en čas mimo, ko se nisem oglasila. Moram povedati, da še vztrajam. Forum prebiram redno, ampak vedno nimam časa, da bi kaj napisala. Jutri imam namreč en izpit, ampak vseeno sem se odločila, da se malo javim, da mi boste tudi pri izpitu "stale ob strani"! Saj vem, da boste vsaj malenkost pomislile name jutri okrog enih popoldan. HVALA! Sicer pa naj bi danes imela vodni dan, ampak glede na razmere (celodnevno učenje), sem se odločila za sadnega. Se vam to zdi ok? Vodnega bom pa imela enkrat naslednj teden, mogoče namesto sadnega? Bi to šlo? Kilogrami mi zaenkrat stojijo kot kip, ampak ne bom odnehala! Saj sem prebrala, da nisem edina s tem "problemom". No, lepo se imejte še naprej, pa se vam v kratkem spet javim! Cao levinjčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti