31. jul 2016 9:00
MiriBon je napisal/a: |
No, sama sem imela super profesorico za fiziko in pa profesorja za matematiko, tako da so bile učne ure pri njima vedna zanimive in so hitro minile, saj sta snov razlagala doživeto oz. z določeno mero navdušenja in veselja ter malo heca sem pa tja. Pri npr. geografiji pa je profesor enostavno bral s prosojnic, tako da se ti je spalo že po 5-ih minutah. Verjamem, da so stvari danes veliko bolj digitalizirane, da je gradivo na voljo v celotnem obsegu na spletu in še kje drugje, in da so pokemoni pač bolj zanimivi od matematičnih formul, vendar pa to ne pomeni, da učence ni mogoče motivirati (res seveda je, da je tovrstnih tipov vse manj) - makar z referiranjem na stvari, ki njih konkretno bolj zanimajo (npr. pokemon GO). Just my 2 cents~
Life is war against boredom~
Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. 2016 12:19
|
Podobne spomine imam na fiziko in matematiko v osnovni šoli. In celo slovenščina nam je bila zanimiva, ker smo imeli super učiteljico, ki nas je znala motivirati.
V računalniški dobi pa - otroka sta hodila na šolo, na kateri je večina učiteljev znala motivirati otroke, pritegniti k sodelovanu pri uarh tudi ori predmetih, ki včasih veljajo za manj zaniive (saj vseh otrok vse ne zanima enako). Največje neumnosti so počeli pri likovnem, ker se "niso našli" z učiteljico, jih pač ni znala motivirat.
Nihče ne pričakuje, da bodo vsi učitelji zmogli motivirat vse učence. A če motivirajo nekaj njih, bodo ti potegnili za seboj še druge. Če pa učitelj že vnaprej "ve", da jih ob pokemonih in vsem drugem ne bo zmogel motivirati več kot odstotek, potem pa --- a ni morda v napačnem poklicu?
Ker da epalhus na primer ne bi znala motivirat učencev, si ne predstavljam ...
mamamia