Novoletno pecivo 2015

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

23. nov 2015 21:52

Pozdravljeni!

Ponovno je cas za mojo najljubso temo.

Seznam za miklavzevo peko je ze sestavljen,za bozicno-novoletno pa,zal,se ne.

 

Miklavzeva peka 2015:

-lesnikovi rogljicki

-biscottini cocco

-trojni cokoladni piskoti

-moji mehko medenjaki

-linske rozice

-orehki

 

Lp

ledenka_

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

23. nov 2015 22:02

Eta jaz za risanje in pisanje vedno uporabim kar tulec oz skrnicej narejen iz kosa peki papirja....hitro in enostavno, pa se po uporabi ga enostavno vrzes v smeti,da ni pomivanja.

Ninja24

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

24. nov 2015 6:22

Hvala, Ninja24. Če pa letos ne uspe...

eta

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

24. nov 2015 13:18

Tudi jaz sem v niskem štartu in komaj čakam. Me pa zanima,če ima katera kak  preverjen recept za piškote, da bi se dali s štempiljko odtisniti napis in bi po peki ta napis tudi  bil čitljiv?

Hvala in lep dan 

jatija

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

24. nov 2015 17:35

jatija je napisal/a:

Tudi jaz sem v niskem štartu in komaj čakam. Me pa zanima,če ima katera kak  preverjen recept za piškote, da bi se dali s štempiljko odtisniti napis in bi po peki ta napis tudi  bil čitljiv?

Hvala in lep dan 



jatija

,

 

Pri teh odtis lepo ostane http://www.kulinarika.net/recepti/5858/sladice/preprost dobro je vsako testo za linške piškote, samo da je brez pecilnega

 

 

 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

balky  

član od: 28.6.2007

sporočila: 20

24. nov 2015 17:50

ledenka_ je napisal/a:

Pozdravljeni!

Ponovno je cas za mojo najljubso temo.

Seznam za miklavzevo peko je ze sestavljen,za bozicno-novoletno pa,zal,se ne.

 

Miklavzeva peka 2015:

-lesnikovi rogljicki

-biscottini cocco

-trojni cokoladni piskoti

-moji mehko medenjaki

-linske rozice

-orehki

 

Lp



ledenka_

 

 

Vas lahko prosim za recept za trojne čokoladne piškote. Hvala Vam, Balky

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

24. nov 2015 18:48

Balky, z veseljem.

 

Recept ni moja iznajdba, našla sem ga v letošnji izdaji revije Nova božična kuhinja (stran 35)

TROJNI ČOKOLADNI PIŠKOTI

- 125 g masla

-130 g trsnega sladkorja

-1 zavitek vaniljevega sladkorja

-1 jajce

-60 g mlečne čokolade

-60 g bele čokolade

-150 g moke

-30 g kakava za peciva

-1 žličja sode bikarbone

-50 g mlečne čokolade

-50 g temne čokolade

-50 g bele čokolade

 

zmehčano maslo zrežite na koščke in ga penasto stepite s sladkorjem, vaniljevim sladkorjem in jajcem. Dodajte še stopljeno mlečno čokolado, drobno nastrgano belo čokolado, presejano moko s kakavom in sodo. Zgnetite mehko, voljno testo in ga na sobni temperaturi pustite počivati 15 minut. 

iz testa oblikujte majhne kroglice in jih porazdelite po pekačih, obloženih s papirjem za peko in jih sploščite. Vso čokolado sesekljajte na manjše koščke in zmešajte. Z njimi obložite piškote in jih malce vtisnite vanje. Pecite približno 12 minut v pečici, segreti na 160 stopinj. Ohladite na papirju.

 

Jaz osebno bi samo dodala ščep soli, ker ga nujno dodam k vsakim piškotom, sploh čokoladnim.

lp

ledenka_

balky  

član od: 28.6.2007

sporočila: 20

24. nov 2015 19:48

ledenka_ je napisal/a:

Balky, z veseljem.

 

Recept ni moja iznajdba, našla sem ga v letošnji izdaji revije Nova božična kuhinja (stran 35)

TROJNI ČOKOLADNI PIŠKOTI

- 125 g masla

-130 g trsnega sladkorja

-1 zavitek vaniljevega sladkorja

-1 jajce

-60 g mlečne čokolade

-60 g bele čokolade

-150 g moke

-30 g kakava za peciva

-1 žličja sode bikarbone

-50 g mlečne čokolade

-50 g temne čokolade

-50 g bele čokolade

 

zmehčano maslo zrežite na koščke in ga penasto stepite s sladkorjem, vaniljevim sladkorjem in jajcem. Dodajte še stopljeno mlečno čokolado, drobno nastrgano belo čokolado, presejano moko s kakavom in sodo. Zgnetite mehko, voljno testo in ga na sobni temperaturi pustite počivati 15 minut. 

iz testa oblikujte majhne kroglice in jih porazdelite po pekačih, obloženih s papirjem za peko in jih sploščite. Vso čokolado sesekljajte na manjše koščke in zmešajte. Z njimi obložite piškote in jih malce vtisnite vanje. Pecite približno 12 minut v pečici, segreti na 160 stopinj. Ohladite na papirju.

 

Jaz osebno bi samo dodala ščep soli, ker ga nujno dodam k vsakim piškotom, sploh čokoladnim.

lp



ledenka_

 

Ga. Ledenka najlepša hvala za prijazen odgovor.

 

Balky

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

25. nov 2015 7:53

Med novoletno pecivo vključimo neko vodilno sladico... malo v idejo en par slikic... pecivo okrasimo z božički iz jagod... šamrole malo spremenimo v novoletne svečke... na mizi  super izpadejo... letos bo pri nas vodilno pecivo stolp iz princesk, croquembouche, sprememba pri njem bo samo ta, da bom princeske prvo zasnežila s sladkornim prahom, potem vmes zalimala kandirane češnje in šele nato naredila  sladkorne laske...ena taka mala novoletna smrečica... za ene praznike pa bodo tudi te rahlo okajene hruške s čokolado in pistaciji, nedevane pa z amaretti.

 

 

 



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 25.nov 2015 21:13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

25. nov 2015 8:03

Jaz sem vedno občudovala vas, ki ste tako spretne pri teh podrobnostih. 

Bi bilo lepo sedez ta tvojo mizo, Vrtejbenka 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtjohana
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti