14. sep 2015 9:58
z vodnim kamnom se ne zastrupljas, prej nasprotno. Pravzaprav je voda zaradi raztopljenih mineralov bolj okusna, ce je trda je pomemben vir magnezija in kalcija, po nekaterih studijah naj bi bila korelacija med trdo vodo in stevilom srcnih obolenj (bolj je trda manj je bolnih) po drugih studijah pa teh korelacij ni moc potrditi.
Ce v cajniku samo grejes vodo (in ne kuhas caja) voda ne bi smela bit rjava kljub obilici vodnega kamna. Ostalo ti je pa Drejcek povedal.
drejcek je napisal/a: |
Iz kakšnega materiala pa je čajnik? Vkolikor gre pa porcelan ali keramiko, lahko čistiš s kislinami: zavreš kis za vlaganje, naliješ noter in vrtiš čajnik nekaj časa, potem pa izliješ ven, po potrebi ponoviš vajo. V bolj trdovratih primerih lahko uporabiš tudi tehnično solno kislino, ki jo lahko kupiš v prodajalnah barv in lakov; vendar, če je zadeva emajlirana in je emajl izrabljen in poškodovan, bo čajnik služil le še kot sredstvo za nabiranje prahu. V primeru, da pa je zadeva kovinska in NI rostfrei, pa so kisline lahko problem,ker lahko istočasno s kalcijem in magnezijem odstranijo tudi kakšno plast kovine. Mogoče kakšno slikco? Drejček |
"Stressed is desserts spelled backwards!"