Masterchef slovenija

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

2. maj 2015 15:16

Pred TV-jem je zabavno komenitrat v stilu "ja beljake pa ja veš kako se stepe" in odkimavat z glavo, ampak če povem po pravici jaz najbrž pod takim stresom ne bi uspela niti juhe iz vrečke narest :D

the tina

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

2. maj 2015 16:40

Se mi zdi da se pri teh časovnih omejitvah še najbolj pokažejo izkušnje, da znaš postavit prioritete česa se najprej lotit. Je pa to veliko težje, če moraš potem tam naredit kako stvar, ki jo še nikoli nisi :)

blossom

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12754

2. maj 2015 22:56

  Kamere, čas, strogi pogledi sodnikov, trema,  vse to mislim, da naredi svoje.  Ko so morali naštevati sestavine za ričet, je Jernej omenil, da ga doma skuha najmanj enkrat tedensko, pa se je sam sebi čudil, da je znal našteti samo pet stvari.  

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

3. maj 2015 8:07

Verjemite, iz lastnih izkušenj vem, kaj naredi kamera. In kot se nam doma kdaj kaj pnesreči, se ponesreči tudi tekmovalcem, pa še malo scenarija ... A vsi imajo enaka izhodišča, toda vsakemu nekaj bolj leži kot drugemu.

Sem odgledala hrvaško podobno oddajo 3 2 1 kuhaj. Je ena tekmovalka bila suverena pri tradicionalnih jedeh, bila glavna favoritinja, vse do konca ... potem pa jo je "pokopal" fazan, ga ni še nikdar pripravljala in je delala po občutku ter se tako uštela (presuho meso), da ni prišla v veliki finale.

Tako pač to je. En kiks te lahko pokoplje, ni pa nujno - spomnimo se Jerneja, ki se mu je pita razletela po tleh, pa je vseeno šel naprej. 

 

Show must go on.

 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

4. maj 2015 20:17

Danes sem videla, da so objavili recepture vse treh cupcakeov,skupaj devet ..čas priprave 30 minut, peke 15, se pravi skupaj 45 minut,toliko časa so imeli tekmovalci za to sladico.Če bom na volji, jih bom probala speči ...vse si bom prej pripravila, tako kot so imeli oni ..doma nimam sivkine arome, pa kandiranega ingverja, imam samo svež.Bo pač samo navaden limonin biskvit brez te arome.

Vrtejbenka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. maj 2015 16:09

Vrtejbenka mislim da so imeli 60 minut za vse 3

Rebeka

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

6. maj 2015 12:16

Nah, 45 min. Piše tudi pri receptu :)

 

Btw, za koliko pladnjev mufinov je te mase? Sploh čokoladni mi izgledaju super in bi jih poizkusila naredit. Piše da je vse skupaj (3 vrste mufinov) za 9 oseb. Mase za čokoladne mafine mi ne izgleda dovolj za 1 pladen.

the tina

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

11. maj 2015 22:04

Vrtejbenka: kje pa so recepti? Prosim za link, če lahko :) Hvala!

 

Sicer je pa mislim da pri teh cupcakeih fora v tem, da testirajo veščine tekmovalcev. Moraš imeti kar nekaj kilometrine, da že med delanjem veš kako bo ratalo na koncu.

Ravno ta teden sem se lotila testne serije cupcakeov, ki jih bom stregla čez vikend. Ker še nikoli nisem tega delala, jasno ne bom sprobavala na tisti dan. Imam za sabo kar nekaj kilometrine v peki raznoraznih stvari, pa še dobro, da sem sprobala, ker sem tako sploh videla kako se obnaša samo testo. Tako lahko, ko bo šlo zares popravim napake od prvič. In ravno iz tega je jasno, da če nekdo še ni tega delal, da bo na takem testu pogrnil. Sploh pa tisti, ki sploh ni vešč v slaščicah.

 

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

11. maj 2015 22:37

Ekola cupcake :)

www.kulinarika.net/recept/tris-cup

hmm...ne vem zakaj na začetku spremeni v kulinarika...mogoče zaradi konkurenčne strani?

blossom

 

 

Sporočilo je spremenil(a) blossom dne 11. 2015 22:59

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. maj 2015 1:46

Ja ... tudi meni se je vedno, ko sem tule hotela posredovati link s strani okusno(pika)je, pri pošiljanju odgovora ime te strani samo spremenilo v kulinarika(pika) net. 

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrimljanka
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti