Masterchef slovenija

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

24. apr 2015 15:06

Vrtejbenka, poglej v Cool hausu v Qulandiji, jih imajo precej velike, mislim, da je lahko en za dve osebi. Sem jih kupila prejšnji teden in so 10% znižani. Upam, da nisem kake napačne reklame naredila.

branka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

24. apr 2015 17:38

Sem pogledala...en T-bon nekje čez 80 dag..zelo lep kos mesa, vakumsko pakiranje, cena 20€ za kilogram... vzgojeno, rezano, pakirano vse v Franciji... je pa eden definitivno za dva dobra jedca.

Vrtejbenka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. apr 2015 15:30

Vprašanje nepoznavalke mesa, ki pa doma kuham za mesojedce.

Ali je "T-bone steak" eden od izrazov za to, kar na Primorskem imenujemo "fiorentina"?
Ker "fiorentina" je tudi orjaški, debel "zrezek" s kostjo.
Gre za enako stvar?

Mojca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

25. apr 2015 15:56

Ja, mamaF, gre za enako stvar

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

26. apr 2015 17:39

 Danes sem videla največje tomahawk steak-e ever! Bili so nekaj takega, kot na tejle sliki. 

http://i.imgur.com/oNXAQtl.jpg

 

Midva niti pod razno ne bi sama pojedla 800g t-bone steak-a. 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

26. apr 2015 18:45

Pri nas doma, ko so t boni, 600 do 700 g, vsak poje svojega brez težav, moška v družini tudi po dva. Res pa je, da zraven dam le kakšno zelenjavo in solato.

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. apr 2015 1:18

mišzmoke je napisal/a:

Ja, mamaF, gre za enako stvar

lp



mzm

Hvala mišzmoke!

 

No, če že nisem pripravljala, sem pa vsaj videla že tole čudo v živo, hihi. Samo pri nas bo treba mesarju dejansko "fjorentino" naročit.
Enkrat je en zelo visok možakar z zamejstva kupil pred mano 4 kose, vaga je pokazala 4 kile. Ko sem mesarja vprašala, kaj je ta kos mesa in kako se pripravi, mi je kar ta gospod prijazno razložil, da je tole taprava "manjatika" za prave moške in da jih bo on pripravil za svojo kvartopirsko klapo. Seveda me je, glede na velikost zrezkov  zanimalo, če je en kos porcija za enega ali kako drugače in je bil tolk simpatičen, ko se je potrepljal po trebuhu in rekel: "Ma seveda, gospa, uni trije so še večji kalibri kot jaz, to vam mi zmažemo lepo počasi s par flaškami vina za kosilo!"

Mojca

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. maj 2015 14:24

Ko gledam tale Master in na hrvaškem 3,2,1,kuhaj, ugotavljam, da bi sicer skuhala še kar nekaj, ampak čas bi me zagotovo povozil. Za določene recepte in raznovrstnost skuhanih jedi imajo zelo malo časa. Kapo dol, da jim uspe. Jaz niti slučajno ne bi uspela tako hitro skuhati ali speči tako kompliciranih jedi, kaj čem verjetno mi je emšo odvzel že tudi na hitrosti....

Kaj pa ve (vi), uspete biti doma tako brzinski kuharji?

BABI 2+2

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. maj 2015 14:38

Gledala sem zadnjič, ko so delali cupcake. Glede na to, da so imeli celo recept natiskan(jaz sem skoz mislila, da morajo improvizirat), bi lahko bili spravili skupaj kaj boljšega. Mislim, da je uspešno spekel le en tekmovalec, ostali so pa kar nekaj pacali. 

Ja doma mislim, da bi mi brez težav uspela ta naloga s cupcaksi, na televiziji pa ne vem 

 

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti