16. sep 2014 8:44
Najprej preveriti, kdo ni plačal. Nato pa prijava delovni inšpekciji in policiji. Tudi ovadba na policiji bi bila koristna.
Vendar je potrebno vedeti, da te bo nato delodajalec očrnil, da o posredovalcu dela ne izgubljam besed. Na to tudi računajo.
Ker se profesionalno ukvarjam s takimi primeri, vedno predlagam, da je najslabše ne prijaviti, ker potem trpi nekdo drug, ki ima mogoče manj poguma, sicer pa se kršitelji med seboj opogumljajo. Da se nikomur ni nič zgodilo.
Sicer se nanaša na pravice iz dela, vendar ne morem mimo ene najhujših pogodb, ki sem jih dobila v preverjanje na stopnicah nekega trgovskega centra. Zaposlovali so prodajalko. V pogodbi so napisali, da ima pravico do nadomestila za malico, vendar se ji odreka, ima pravico do regresa, pa se mu odreka, ima pravico do odmora, pa se mu odreka, pravico do minimalne plače, pa se ji odreka zaradi izračuna na podlagi prometa. Ves manko krije prodajalka, seveda brez popisov. Podjetje ima več trgovin s predvsem okrasnimi predmeti.
Pogodbe ni podpisala in je ostala brez službe, prej pa je bila cca 14 dni na delu brez plačila.
Osrečil me je napis, da so trgovino začasno zaprli zaradi pregleda.
Iz MDDSZ so povedali,da ne pomagajo tistim delodajalcem, ki so pravnomočno kaznovani. Drugi pa so deležni celo njihove pomoči in ponavljajočih zlorab. Ker jih brezposelni, ki računajo na maščevanje, nočejo prijaviti.
F r i n a