Vprašanje za jerneja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. jun 2008 22:46

Meni je delalo normalno. Dobila sem 2 sporočilci in za obe sem dobila obvestilo

 

Lp

MM

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

22. jun 2008 22:59

To so pa ene temne sile na delu no...Katka: Ali ko si odprla mapo z ZS je pa svetila zvezdica da imaš nov ZS ali tudi ni?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. jun 2008 9:12

Ali lahko prosim, ko se bo komu naslednjič to zgodilo, da ne odpre novega sporočila ampak mi takoj piše na ZS, tako bom lahko ugotovoil zakaj nekaterim ne prikaže kuverte.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jun 2008 9:35

Bom, pa tudi zakaj prihajajo na mail obvestila s takim zamikom? Ponavadi tekom dneva preberem že vse ZS-je tu, šele zvečer pa dobim na mail obvestila, da imam nova sporočila, ko sem že vse zdavnaj prebrala... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. jun 2008 9:51

Zamik na email pa povzroča vaš internetni ponudnik, email se iz našega strežnika pošlje takoj ko se ustvari ZS.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. jun 2008 18:47

Jaz pa mislim, da sem odkril, zakaj niste imeli kuverte vedno na prvi strani portala. Dejstvo je da sem sistem ZS popolnoma predelal in se je prikradel en hrošč (nič bati, ni ogrozil vaše varnosti in zasebnosti).Namreč če je uporabnik A poslal uporabniku B sporočilo in ga potem ko ga je odposlal odprl še sam, se je sporočilo označilo za prebrano (čeprav ga prejemnik ni prebral, le pošiljatelj ga je ponovno prebral). Tako je šlo sporočilo v vaš predal, ni pa imelo več zvezdice, kar ste verjetno spregledali. Bolj opazno je bilo, ker ni bilo kuverte na portalu. V resnici je bilo sporočilo, ki vam je bilo poslano že prebrano - prebral ga je sam pošiljatelj. Pozoren sem postal ker sem 2x dobil sporočilo, ki ni imelo več zvezdice, ampak je bilo kao že prebrano. In ko sem dobil takšno sporočilo in sem pogledal da ni več novo in videl, da je bilo prebrano, ko me sploh ni bilo doma, mi je bilo takoj jasno, da se narobe označuje. Ker sistem ne dovoli branja sporočil drugim kot je pošiljatelj in naslovnik je bilo jasno da je prebral tisti, ki ga je odposlal. Zdaj sem izvedel teste ki so potrdili moj sum.Na kratko... v sistemu ZS je bila napaka, da je v primeru če je pošiljatelj naknadno odprl poslano ZS označilo, kot da ste ga vi kot naslovnik že prebrali. Zato ni bilo več kuverte. Zdaj bo to delalo... Upam, da je to to, sicer se mi pa prosim javite, če se še komu dogajajo skrivnostne reči.Popravil sem tudi pri pošiljanju foto albumov izginjanje vejic in presledkov, ko ste pošiljali opise skupaj s slikami.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

23. jun 2008 18:52

Hvala, Jernej

Drejček

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jun 2008 19:20

jernej je napisal/a:

Zamik na email pa povzroča vaš internetni ponudnik, email se iz našega strežnika pošlje takoj ko se ustvari ZS.

[jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Hm, zakaj pa ostali maili pridejo takoj, ko so poslani? (gre za službeni mail in to vse laufa) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. jun 2008 21:47

katka: ne vem, našega vaša služba pač ne pusti skozi nekaj časa (mogoče ima nastavljen greylisting, ne vprašaj prosim kaj je to )Jaz dobim obvestilo skoraj takoj ko mi nekdo piše ZS, mislim da večina uporabnikov tudi. Odpošlje se takoj, to vem, ker sem sam pisal kodo. Če ne dobiš takoj žal nisem jaz kriv (ali pa na srečo), ampak vaš strežnik.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti