Vprašanje za jerneja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

12. maj 2006 9:54

terlikar1: Evo, ta odgovor je dober Sam ne vem, ker nimam niti slovenskega IE niti nimam Windows XP sp2, ki to uvajajo... Tvoj odgovor je pa res kratek in jedernat. To je potem najboljši način. Ali lahko kaj reguliraš, kateri strani dovoliš? Ker če izklopiš za vse, potem se bodo pojavljala tudi na straneh, kjer ne želiš (reklame itd.). Sem mislil a je slovenski prevod izskočna okna, je pa pojavna okna. Hec Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. maj 2006 9:58

jernej je napisal/a:
Ja lahko. Prosi nekoga, naj ti namesti Opero, Firefox ali Netscape Mozzila brskalnik, ker očlitno uporabljaš novi Internet Explorer z varnostnim popravkom SP2 Windows XP, ki zavrača odpiranje izskočnih oken. Ali pa v varnostnih nastavitvah nastavi, da kulinarika.net sme odpirati izskočna okna. Kje se to točno naredi ne vem, ker ne uporabljam tega popravka ravno zaradi težav. Ima pa ogromno ljudi težave s tem, ker internet Explorer kar lepo blokira odpianje oken. Tako slike kot klepet in smeškoti delujejo na podlagi ŽELENIH izskočnih oken, saj nanje kliknete. Internet Exporer pa je tako neumen, da tega ne dovoli. Najlažja pot je pa namestitev alternatinega brskalnika, ki jećzastonj, dela mnogo bolje, ohrani ti vse priljubljene povezave, nekateri celo kolačke in ga lahko imaš na računalniku v cca. 5 minutah. In potem je vseh takih in podobnih težav konec. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Pa še hvala ti nisem rekla, ali sem.........

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. maj 2006 10:03

Jernej,sedaj si me pa našel.Imam xp,če je pa sp2 pa pojma nimam.Pri pojavnih oknih je pa tako-al jih imaš al pa ne.Nastavljat se ne da(al pa jaz ne znam). Bernarda

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. maj 2006 10:13

Pri sp2 te vpraša vsakič, ko prideš na kako stran s popupom, če želiš da ga omogoči samo trenutno ali pa vedno. Grem še pogledat kaj piše v nastavitvah. Izpiše se ti pa opozorilo na vrhu strani, tako rumeno. (poglej če se ti to naredi anamarija). No jaz imam varnost za popupe na srednjo in pa imam omogočeno, da mi izpiše (information bar) kadar je popup zablokiran. Imam pa tudi seznam dovoljenih, ki jih lahko poljubno brišem. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 12. maj 2006 10:15:33

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. maj 2006 10:54

Hvala, vsem trem za pomoč, pride kolega- računalničar, je že tu. lp Anamarija

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

12. maj 2006 11:07

Seveda se da nastaviti za vsako spletno stran posebej, ali naj bodo pojavna okna onemogočena ali ne. In sicer: V IE izbereš Orodja --> Preprečevanje pojavnih oken--> Nastavitve preprečevanja pojavnih oken --> nato v okvirček vpišeš spletni naslov, za katerega želiš, da so pojavna okna omogočena (lahko dodaš tudi več naslovov). Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 12. maj 2006 11:08:13

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. maj 2006 13:31

Ugotovila sem, da ste strokovnjakinje za računalništvo, žal jaz nimam pojma. Naslednjič bom raje odprla temo na forumu, tako da razbremenim " našega" Jerneja. Delno rešeno, prvo je služba pol pa je družba Zvečer, pa bom poskusila kako deluje klepetalnica živ žav vsem Anamarija

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. maj 2006 18:11

Jaz imam pa spet vprašanje. :) In sicer me zanima, kako do da je med priljubljenimi recepti jih samo 15 na stran? Ker glede na zasnovo strani, bi jih lahko bilo še ene 5, pa bi potem jaz imela manj strani, ker jih imam vsak dan več . Je to zato, ker imamo različne resolucije, da se ne bi preveč "nabilo" na eno stran?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

14. maj 2006 18:18

Ja to je zato, ker nekateri recepti imajo dolgo ime in potem pride v 2 vrstici in se pomika nižje. In takoj ko se pomakne prenizko, pokvari dizajn Bojanove beležke... Ta beležka je res lepa, vidim pa, da ni najbolj funkcionalna. Lahko bi naredil tudi tako, da bi jih bilo 50 na strani pa bi se z drsnikom drsali dol. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. maj 2006 19:12

Aha, vse jasno. Hm... Mi je pa ta oblika potem vseeno bolj všeč od drsnika. Ampak kar boš naredil bomo imeli :) lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti