Prosim pomagajte

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

30. mar 2004 7:50

Hvala za nasvete. Vsako leto organiziram par žurov, a je vseeno zelo lepo slišat kakšno novo idejo in jo seveda uporabit. PACKA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. mar 2004 8:17

Packa, za "pikat" lahko narediš marinirane olive. Da so malo drugačne. Vedno so požele navdušenje, kadar sem jih pripravila. Upam, da te ne moti, ker je recept v angleščini. 1 cup Kalamata olives or other brine-cured black olives 1 cup cracked green olives 1 cup extra-virgin olive oil 6 tablespoons fresh lemon juice 5 garlic cloves, thinly sliced 2 tablespoons chopped fresh parsley 2 teaspoons grated lemon peel 1 teaspoon dried oregano 1/8 teaspoon dried crushed red pepper 10 ounces feta cheese, cut into 1/2-inch-thick slices Pita bread, cut into wedges Mix all olives, 3/4 cup oil, 3 tablespoons lemon juice, garlic, parsley, lemon peel, 1/2 teaspoon oregano and red pepper in resealable plastic bag. Chill overnight. Place feta on platter. Drizzle with 1/4 cup oil and 3 tablespoons lemon juice. Sprinkle with 1/2 teaspoon oregano and black pepper. Chill at least 2 hours or overnight. Place olives and marinade in bowl. Serve olives and feta with pita bread. Ali pa quacamole. Izgleda kot nek namaz z velikimi koščki in super paše zraven mesa. Na internetu je veliko receptov. Jaz ga delam po tem: http://www.elise.com/recipes/archives/000159perfec Veliko veselja in uspeha

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. mar 2004 8:17

Packa, za "pikat" lahko narediš marinirane olive. Da so malo drugačne. Vedno so požele navdušenje, kadar sem jih pripravila. Upam, da te ne moti, ker je recept v angleščini. 1 cup Kalamata olives or other brine-cured black olives 1 cup cracked green olives 1 cup extra-virgin olive oil 6 tablespoons fresh lemon juice 5 garlic cloves, thinly sliced 2 tablespoons chopped fresh parsley 2 teaspoons grated lemon peel 1 teaspoon dried oregano 1/8 teaspoon dried crushed red pepper 10 ounces feta cheese, cut into 1/2-inch-thick slices Pita bread, cut into wedges Mix all olives, 3/4 cup oil, 3 tablespoons lemon juice, garlic, parsley, lemon peel, 1/2 teaspoon oregano and red pepper in resealable plastic bag. Chill overnight. Place feta on platter. Drizzle with 1/4 cup oil and 3 tablespoons lemon juice. Sprinkle with 1/2 teaspoon oregano and black pepper. Chill at least 2 hours or overnight. Place olives and marinade in bowl. Serve olives and feta with pita bread. Ali pa quacamole. Izgleda kot nek namaz z velikimi koščki in super paše zraven mesa. Na internetu je veliko receptov. Jaz ga delam po tem: http://www.elise.com/recipes/archives/000159perfec Veliko veselja in uspeha

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

30. mar 2004 10:55

Hvala Prekmurka, takoj, ko neham z dieto, grem delat kajmak. Takrat bo že krasno vreme, ko mi pričnemo peči zunaj, kar najbolj obožujem. No ,takrat pa bo padlo še nekaj mojih receptov za žar na forum. Do takrat pa lep pomladni pozdrav! sasa

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

30. mar 2004 11:19

Tudi jaz bom uporabila recepte z veseljem, saj imam že predvidene piknike, ko neham s 3MD. Tud jaz bom napisala kaj uporabnega. Lp Irena

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

25. jun 2009 14:06

Da malo obudim to temo . Danes sem poleg mesa na žaru ponudila ponarejen kajmak od prekmurke. Stric, oboževatelj pristnega kajmaka kar ni mogel verjet, ko sem mu povedala, da sem ga naredila včeraj zvečer in da to ni kajmak katerega je navajen . V glavnem, priporočam ga vsem, saj je ZELO dober. LP Petya

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. jun 2009 14:22

Tudi sama sem pred nekaj leti zasledila ponarejeni kajmak. Danes ga ne najdem. Petya lahko pomagaš? LP Migla

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

25. jun 2009 14:28

Migla, kopirano s prve strani ;)
prekmurka je napisal/a:
Sem že tu, 1 vrečka mozarele (majhne kroglice v tekočini -kupim v MERKATORJU) 20 dag masla 1 kremni sirni namaz -navadni ne z dodatki- ,lahko je tudi pfiladelfija -upam da sem dobro napisala in da veste za katero pfila.... gre- 1/2 čajne žličke soli V multipraktik damo nastavek za rezanje dodamo mozarelo in jo sesekljamo v kosmičem podobnim delcem , dodamo iz hladilnika maslo za par sekund vklopimo multipraktik in nazadnje dodamo kremni sirni namaz (ne sme biti skutni) in sol .Preložimo v posodo ,ki se bo hermetično zapirala in še premešamo, posodo zapremo in čen 1 uro veselo cmokamo .Vhladilniku se obdrži več kot teden dni . Če je kaj nerazumljivega vprašajte .Sporočite kako vam je všeč . ČAO Marta
LP Petya

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. jun 2009 16:48

Hvala. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti