Recepti za 90-dnevno dieto

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

19. mar 2004 8:32

Ojla! Punce, jaz sem imela včeraj (OH) tako čudovito kosilo, da vam moram povedat recept (je na tej strani nekje v bazi): Por narežeš, ga pražiš na žlički olja, dodaš česen, kasneje malo kocke, začimbe in malo žličko smetane. Pokuhaš, dodaš kuhane makarone (ali kaj drugega), premešaš in ... DOBER TEK! Z veliko skledo solate seveda! Uživajte! Noel

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. mar 2004 8:57

Ja, Irena19, jaz sem mlince prvič v življenju jedla v bolnici in mi niso niti najmanj teknili. Od takrat zamera. Potem pa sem v bazi receptov našla recept za pripravo mlincev, pa sem se lotila. Sem jih naredila že večkrat, z različnimi mokami, z različnimi dodatki v moki in različnimi omakami in moram rečt, da sem jih kar sprejela, tako da so zdaj občasen, ne prepogost, spremljevalec v mojih jedeh. Tudi v 90-dnevni dieti najdejo prostor. Še en predlog za zelenjavno prilogo: šalotko sesekljam na drobno in jo prepražim na žlički olivnega olja, ko malce porumeni dodam stročji fižol s strtim česnom , to prepražim, zalijem z vodo in pokrijem, da se poduši. Ko je malce mehak, dodam smetano za kuhanje, solim, popram, dodam še malce čilija v prahu in še malce kuhljam na nizkem ognju. Jaz sem se tako navdušila nad to prilogo, da si jo naredim kar za dva dneva, shranim v posodico v hladilniku in pogrejem, ko rabim. TanjaG.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. mar 2004 9:09

Zanima me,kaj si mislite o hujšanju z mineštro,ki sem jo poslala na forum pod dr.Sentočnik. Vesna Leben

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

19. mar 2004 10:50

Hvala, Tanja. Zelenjavo obožujem, kakršnokoli, in jo tudi jaz pripravljam na veliko načinov. Najraje jo podušim v pečici, pripravim pa takole: vzamem kar imam v hladilniku in se poskušam držati 5ih barv. Začnem s čebulo, narezano na kolobarje ( bela barva), nadaljujem s korenčkom, kolerabo (oranžna), bučke, lahko malo pora, brokoli, zel.paprika( zelena b.), paradižnik, rdeča paprika (rdeča), dodam tudi šampinjone, če jih imam, in vso to zelenjavo očistim, narežem in naložim v pekač. Ponavadi dam na vrh na kolobarje narezane jajčevce, vmes malo posolim, dodam najrazličnejše začimbe, kajenski poper ne sme manjkati, zalijem z vodo ali zelenjavno juhico iz kocke in dam v pečico, da se duši. Topla je odlična, mrzla pa super, tako, da jo imam za najmanj dvakrat. Uporabljam jo kot prilogo in potem ne rabim k mesu nič drugega, še solate ne, ali pa k testeninam, rižu, krompirju. Uporabim jo za zelenjavne lasagne, musake in to jem na škrobni dan oz OH dan, pa čeprav je takrat glavni paradižnik. Ko si pa pripravljam solato, si noter naribam zeleno, korenček, dodam razne kalčke, rukolo, paradižnik, papriko....skratka, kar imam takrat pri roki. Začinim jo s česnom, soljo, kajenskim poprom, olj.oljem in balzamičnim kisom. Odlična je. No, in danes sem se razpisala o tem, ko imam sadni dan in jutri 1. vodni. Dobro je, da napisanega ne morem jesti, ha-ha. lp Irena

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. mar 2004 13:41

Punce kam bi uvrstile Kus Kus ? LP, Klavdija

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. mar 2004 14:42

Po filingu v OH. Se motim? TanjaG.

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

19. mar 2004 20:30

V škrobni dan paše. Tako kot riž in prosena kaša. Irena

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. mar 2004 22:07

Noel, jaz nisem nikjer zasledila, da bi bila solata na OH dan. Zato je ne jem, itak mi pa k makaronom nekako ne pase. Sprasujem vse: ali je na OH dan solata??? Sycia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. mar 2004 12:58

Morda še ena ideja za Beljakovinski dan. Všec bo tistim, ki imajo radi kalamare. Majhen pekač obloži z alu folijo, nanjo položi lovorjevo listje (na vsak kalamar cca 1 lovorjev list), na to pa na tanka koleščka narezano pomarančo in limono. Na vrvse to položi kalamare (kalamari naj bomo manjši ker so bolj mehki, lahko tudi z lovkami) posoli kar po vrhu, pokapaj z olivnim oljem (zelo malo) in potem prekrij z drugo alu folijo in robove stisni. Peči v vroči pečici cca 15.20 min. Naredilo se bo veliko soka, ki ga odliješ ali uporabiš, če želiš, kalamare daj na krožnik (serviraj na pečenih pomarančah). Dobro je tudi hladno.

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

20. mar 2004 13:36

Je mišljeno očiščeni lignji - večje so sipe - a ni kalamar ocvrt obroček lignja? Samo vprašam, ker so se mi po obročkih že sline cedile - da se nebi preveč pregrešila...A imamo tu kak seznam o vrstah živila - jast sem začetnik, tisti z izkušnjami pa gotovo imate kje kaj spisano - lepo prosim za objavo! lp u ursa pogacnik se oproscam, nekaj sem nasla na original forumu - preklicujem predlog, ker ste ble ze ful pridne - sorry Sporočilo je spremenil(a) tofika dne 20. mar 2004 13:56:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti