Kruh

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 12. mar 2004 10:51 | ogledi: 1.099 | odgovori: 2

Ima mogoče kdo kakšen enostaven recept za kruh, ki bi ga lahko pekla v navadni pečici (ne v aparatu)?

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

12. mar 2004 11:01

Moj recept za kruh: Par žlic moke, dve žlici sladkorja, 1 dcl mlačnega mleka in kocko kvasa zmešamo. Ko kvas zraste dodaš cca 30 dag moke in 3 dcl mlačne vode. Premešaš in ponovno vzhajaš. Pest soli, žlico svinjske masti ( ali pa dve žlici olja) in ostalih 40 dag moke primešaš. Zadnjo moko dodajaš postopoma med mešanjem. Mešaš z mikserjem - nastavki za testo, da testo ostane čimbolj mehko. Spet pustiš vzhajati, potem pa naredi štruce in ponovno vzhajaj, nato pa speci na 180 - 200° v navadni pečici cca pol ure ali malo več - po občutku. Jaz delam to vse po občutku, zadnje čase pa sem ugotovila, da je kruh dosti bolj rahel, čimbolj mehko ga vmešam - zato mikser in vmesno vzhajanje pred oblikovanjem štruc ( sicer se lepi). Pa upam, da ti bo uspelo. Sicer pa je na kulinariki cel kup receptov za kruh. Suzana

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

12. mar 2004 13:22

Jaz ga pečem v krušni peči in dam na 9 kg moke le 3 kocke kvasa po 4,5g, 3 pesti soli in 1,5 l mleka ostalo pa vodo, da pride dovolj mokro testo. Če želite imeti rahel kruh ga mesite s kuhalnico v posodi. Ko ga razdelite na hlebe pa testo pomokajte, da se ne prime rok in deske. Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti