Novoletno pecivo 2013

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

24. nov 2013 12:21

Zelda,to so moji Cuor di mela,recepturo sem pred časom pobrala z enega italijanskega bloga.

Testo:

50 dag moke

20 dag sladkorja

20 dag masla

2 jajci

1/2 pecilnega praška

semena 1 stroka vanilije

ščep soli

 

Nadev:

4-5 jabolk

žlica masla

sladkor po okusu

cimet,sok limone po okusu

Po pravilih za krhko testo zamesiš vse sestavine za testo in naj počiva zavito v hladilniku vsaj urco.Med tem narediš nadev.Jabolka olupiš.dve jih naribaš dve pa narežeš na kocke,Na žlici masla jih podušiš,dodaš sladkor,cimet.limonin sok po želji in okusuter jabolčno maso ohladiš.Testo razdeliš na dva dela,na en del polagaš kupčke nadeva,pomeri z modelom ,kakšna naj bo razdalja,z drugim delom razvaljenega testa pa pokriješ.Z okroglim modelom za kekse ali  kozarčkom potem počasi oblikuj biškotek.Moraš počasi pritiskat da se lepo obe testi sprimete.Lahko pa izrežeš že prej krogec  ,v sredino daš nadev in z drugim krogcem prekriješ ter stisneš.Pečeš približno 15-20 minut na 175,odvisno od pečice.

Vrtejbenka

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

24. nov 2013 13:30

Vrtejbenka hvala. Bom poskusila.

Zelda

enadvatri  

član od: 17.6.2011

sporočila: 24

26. nov 2013 14:32

oj

mi bomo tudi že ta teden začeli s peko, kako bo dišalo pa še ne vem....gotovo bodo medenjaki, lincerji, čokoladno huzarski krapki, čokoladne zvezdice.... več pa še ne vem....

 

me pa zanima recept za novoletne svečke v obliki šamrol...res so fajni.....

 

veliko uspehov pri peki

enadvatri

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

26. nov 2013 14:45

Tako.

Tudi sama sem obsedena s peko...vendar se je pojavil en problem. Lansko leto smo vsi decembra (vsak) pridobil od 3 do 5 kg! Tokrat smo rekli, da ne bomo pekli. Ampak ljudje moji...kako naj ne pečem, saj brez peke Božiča in praznikov sploh ni! (kako se ostali, ki spečete 3, 5, 10x več kot jaz ubranite pred tem "vsakournim okušanjom peciva?"

Skratka, cimetove zvezdice, razpokani čokoladni piškotki, orehovi kifeljčki in vse, kar me v danem trenutku zamika, kar najdem na netu ali v "šund" kuharskih revijah...

Kaj čem... takšna sem.

Kriva sem.

 

Desanka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

26. nov 2013 14:50

Da se da. Jaz sem se odločila da letos je čas z mojimi pomembnejši od peke. Nekaj malega bom pekla, ampak to pomeni 3 vrste in konec. Tudi večerja bo ena in druga formirana po sistemu "nemislimceldanvisetivkuhinji" :)

Hvala bogu nam je vsem v hiši zadnja leta jasno da neko preobžiranje ne pomaga k ničemur (ne k denarnici, teži, počutju...). Zato vse po pameti v količinah enakih kot vsak dan. Pa še počutiš se dosti bolje če nisi vsega preveč pojel. Važno da je kulinarično malo drugače ne pa tudi količinsko :)

testeninca

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

1. dec 2013 16:19

Danes je pri nas dišalo, pekla sem speculaase, figove štrudle, kokosove poljubčke in domačega prijatelja, uspelo je enkratno, vsi recepti so pobrani prav s kul.slo, kako fajn, tu se res najde vse za vsakogar  .

Lp

ursiii

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. dec 2013 20:18

Pa saj ni treba, da pojeste vse, kar specete. Jaz bom svojo adventno zeljo po peki potesila v dobrodelni akciji, ki jo ze tretje leto zapored organizirajo nase skavtinje. Dekleta (11 - 14 let) bodo pod mojim vodstvom napekla priblizno 10 kg piskotov, jih pakirala v licne plasticne paketke in ponujala vascanom v zameno za prostovoljni prispevek za misionarja Pedra Opeko, ki ze leta deluje med revnimi na Madagaskarju.

Tako bom zadostila svoji zelji po bozicni peki, punce bodo naredile nekaj dobrega in se (morda) kaj zanimivega naucile. Lani smo se poleg tega tudi zelo zabavale.

ribica

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

1. dec 2013 22:03

No, pa se je začel december. Jaz sem se za letos odločila, da ne bom pretiravala. Spekla bom samo par vrst peciva, ne bom nič čarala. Čeprav sem pokupila trenutno prodajane božične revije in tu gor opazila nekaj mamljivih receptov... 

 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti