22. jan 2013 21:33
... in našo škodo.
22. jan 2013 21:33
... in našo škodo.
22. jan 2013 22:49
666 je napisal/a: |
V "kvasnem nastavku" (to je zelo širok pojem, zato posplošujem) so poleg kvasovk (pa že teh je več vrst!) tudi vse mogoče vrste bakterij. Vsaka na svoj način razgrajuje te ali one snovi, ki sestavljajo moko, zato je kruh, pečen z drožmi (kar "kvasni nastavek" je) bolj "vnaprej prebavljen" in laže prebavljiv kot kruh z industrijskim kvasom, ki vsebuje točno in samo eno vrsto kvasovk - Saccharomyces cerevisiae. |
Opcija: kos kruha, vzhajanega s kvasom in lonček probiotičnega jogurta . Al pa zamesiš kruh z jogurtom - zdravje in prebavljivost na višku
lp
cervus
22. jan 2013 22:51
Po moje smo ribici zagravžal kvas in droži do amena - če se že podajamo v teologijo
lp
cervus
23. jan 2013 7:14
Jaz razmišljam takole: Kruh, posebno svež, nas rad napenja. Temu bi jaz laično rekla kar težave pri prebavi. Na splošno nam kvašeni izdelki delajo take težave. Morda pa nam kruh, narejen z drožmi, ne povzroča le-teh.
Govorimo o kruhu, ne o načinih, kako ali s čim pospešiti lažjo/hitrejšo prebavljivost.
Tudi pri stročnicah je podoben problem. In tudi tam vedno iščemo način priprave, ki bi pomagal pri lažji prebavi (brez napenjanja - da me ne bo kdo vlekel za jezik).
pirnica
23. jan 2013 8:30
Zame je npr. pica pečena iz testa pripravljenega s 'starim testom' ali drožmi veliko boljša (da se ne bom zapletala s 'prebavljivostjo') in okusnejša. Po navadni sem tako žejna, da prav nič ne pomaga, pri tisti z drožmi pa tega ni. Tudi ostale kvašene stvari (kupljene) mi delajo težave, po moje ravno zato, ker ne pustijo, da testo dovolj vzhaja ali pa je kvasa preveč, verjetno pa je še marsikaj drugega noter. Mi imamo tudi radi bolj gost kruh in s starim testom nastane prav tak, pa še kar malo sladek je. Pri kvašenih stvareh res raje ne hitim preveč, ker, vsaj zame, v nasprotnem primeru ni vredu.
trac
23. jan 2013 11:07
Pravzaparav sem blog o naravnemu kvasu pisala v upanju, da bo na splošno veliko sodelovanja pri pripravi kvašenih jedi. Sem se motila...
Kvašeno testo narejeno z matičnim kvasnim nastavkom ni primerljivo s kupljenim kvasom.
Kvašeno testo je bolj polnega okusa.
Ko je naravni kvas zrel, vzhaja hitreje, tako kot kupljen. Morda je ravno v tem trik, saj, če dolgo vzhaja je kruh boljši.
Mislim, da sem tudi pogruntala hvala italijanskim blogom kako doseči rahel in istočasno hrustljav kruh z naravnim kvasom, ki do sedaj je bil malce zbit.
Ribica, če imaš naravni kvas naredi za začetek po mojem receptu, mojo pinco, ne bo ti žal!
lp!
Živi s srcem, ne z glavo.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Njoke s feta sirom, bučkami in pečenim pršutom Anton
Metuljčkova solata z gorčičnim prelivom